יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

הפקה ברמה

משתמש פעיל
מקווה שתיהיה עליית מחירים נוספת על הדירה מהקבלן (אני מודע לכך שיתכן ולא תהיה כלל, אבל כיון שהאזור שם (בית שמש רמה ד') כרגע הוא סוג של אתר בנייה השערתי שברגע שהמקום יתנרמל המחירים יתנו זינוק נוסף)
קח בחשבון שכרגע בכלל לא ברור שתהיה עליית מחירים ברמה ד',
בהתחשב בכך שהמחירים ברמה ד קפצו בשנה האחרונה בצורה לא הגיונית, והגיעו לרמה גבוהה מאוד,
ובהתחשב במצב עכשיו של הריביות והמחירים-
עושה רושם שהמחירים ברמה ד הגיעו לפסגה ורק ירדו מעט בשנה/שנתיים הקרובות....
אחרי זה אולי יתחיל שוב לעלות....

@ירמי וולדמן מה דעתך?

eliאלי

משתמש חדש
יש לי חבר שיש לו ילד נכה על כיסא גלגלים הוא קיבל זכות למענק מותנה ל-15 שנה על מיליון שקל האם מישהו יודע בוודאות האם זה נחשב כהון עצמי לגבי לקיחת משכנתא? וכמה הוא יוכל לקבל עוד יש לו 300000 שהוא חסך הם 5 נפשות והכנסה מקיצבאות לצמיתות 16000 דחוף תודה

קבצים מצורפים

• SKM_C28723010509550.pdf
    KB 63.7 · צפיות: 23
שלום רב,
קניתי דירה ולקחתי משכנתא עוד לפני העברה בטאבו, לבינתיים נוצר בעיה רצינית מצד המוכר שמקשה על העברת הזכויות אלי,
ככל הנראה נגיע לביטול חוזה, שאלתי:
א. תוך כמה זמן מיום ביטול החוזה אתחייב להחזיר את המשכנתא, (מתוך הבנה שייקח זמן עד שאצליח להוציא את מלוא הסכום מהמוכר) , כוונתי לא רק מצד הככללים היבשים אלא כמה אורך רוח יש לבנק כמובן אני עומד בהחזרים כל הזמן, או שלא אכפת לבנק בכלל כל עוד המשכנתא דופקת חודש חודש,
ב. האם הבנק בכלל אמור לדעת מזה שביטלתי חוזה
אני פשוט רוצה להתקדם בינתיים עם קניית דירה אחרת.
תודה רבה.

yosy

משתמש פעיל
שלום רב,
קניתי דירה ולקחתי משכנתא עוד לפני העברה בטאבו, לבינתיים נוצר בעיה רצינית מצד המוכר שמקשה על העברת הזכויות אלי,
א. תוך כמה זמן מיום ביטול החוזה אתחייב להחזיר את המשכנתא, (מתוך הבנה שייקח זמן עד שאצליח להוציא את מלוא הסכום מהמוכר) , כוונתי לא רק מצד הככללים היבשים אלא כמה אורך רוח יש לבנק כמובן אני עומד בהחזרים כל הזמן, או שלא אכפת לבנק בכלל כל עוד המשכנתא דופקת חודש חודש,
תודה רבה.
סליחה שאני מלחיץ אבל אתה בטוח שהמוכר יחזיר לך את הכסף ?
וגם נראה לי שהבנק לא משחרר את המשכנתא לפני שיש הערת אזהרה על הדירה לא ?

סליחה שאני מלחיץ אבל אתה בטוח שהמוכר יחזיר לך את הכסף ?
וגם נראה לי שהבנק לא משחרר את המשכנתא לפני שיש הערת אזהרה על הדירה
אתה לא צריך להלחיץ אני מספיק לחוץ... אבל יש לי מה לקוות.
תכלס' הבנק שחרר את המשכנתא כי כן היה חוזה והיה דיווח לרשות ממקרקעי ישראל אולי זה גם נקרא הערת אזהרה אני כ"כ בקי.

כמובן שאני אבטח אותי והכל בייעוץ עם עורך דין, רק בענין המשכנתא הוא אמר לי שאני צריך להתייעץ עם יועץ משכנתא,

פסגות

משתמש מקצוען
כמובן שאני אבטח אותי והכל בייעוץ עם עורך דין, רק בענין המשכנתא הוא אמר לי שאני צריך להתייעץ עם יועץ משכנתא,
הבנק לא משחרר לך כסף לפני שיש הערת אזהרה על שם הבנק בטאבו
אם הוא ירצה לבטל את הערת אזהרה הבנק ידרוש את הכסף קודם

uman_travel

משתמש פעיל
אשמח לחו"ד משכנתא של 400 א ל30 שנה 200 בקלצ ו200 פריים שהפריים הוא מסלול פיתוי
כמה ריבית אמורה להיות על כל מסלול?

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אדם בן 65 הכנסות סבירות
יש סיכוי להוציא משכנתא במקום כלשהו-חוץ בנקאי???

HILEL1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שלום
רציתי לשאול לגבי הכנסה פנויה מבחינת הבנק - האם מנכים את ההלוואות הקיימות וממה שנשאר מחשבים שליש, או שמחשבים שליש סה"כ.
לדוגמה אם ההכנסות שלי 15,000 ויש לי כבר משכנתא של 5,000 האם מבחינת הבנק יש לי הכנסה פנויה של 10,000 ואני יוכל לקבל משכנתא על שליש ממנה. או שבגלל שבסה"כ שליש מההכנסה שלי תפוסה, לא אוכל לקבל משכנתא.
תודה רבה
@הון ובית וכל המומחים פה.

מה עוד

משתמש רשום
מבחינת הבנק יש לך הכנסה פנויה של 10,000 ותוכל לקבל משכנתא על שליש ממנה.

העושר

משתמש צעיר
לדוגמה אם ההכנסות שלי 15,000 ויש לי כבר משכנתא של 5,000 האם מבחינת הבנק יש לי הכנסה פנויה של 10,000 ואני יוכל לקבל משכנתא על שליש ממנה. או שבגלל שבסה"כ שליש מההכנסה שלי תפוסה, לא אוכל לקבל משכנתא.
מחשבים שיש לך 10 אלף הכנסה פנויה,
ותוכל לקבל עד 38/39% כהחזר חודשי.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אדם בן 65 הכנסות סבירות
יש סיכוי להוציא משכנתא במקום כלשהו-חוץ בנקאי???
ל10 עד 15 שנה בבנק.
אם הוא לא בר ביטוח יהיה יותר קשה ערב יוכל להקל על זה.
או משכנתא זהב בבנק.
חוץ בנקאי יש גם משכנתא הפוכה.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שלום
רציתי לשאול לגבי הכנסה פנויה מבחינת הבנק - האם מנכים את ההלוואות הקיימות וממה שנשאר מחשבים שליש, או שמחשבים שליש סה"כ.
תודה רבה
@הון ובית וכל המומחים פה.

מחשבים שיש לך 10 אלף הכנסה פנויה,
ותוכל לקבל עד 38/39% כהחזר חודשי.
בנוסף יחשבו לך בהכנסות את השכירות דירה מהנכס הנוסף.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אשמח לחו"ד משכנתא של 400 א ל30 שנה 200 בקלצ ו200 פריים שהפריים הוא מסלול פיתוי
כמה ריבית אמורה להיות על כל מסלול?
חסר פרטים.
מה רמת ההכנסות.
מה אחוז המימון משווי הדירה.
לאיזה מטרה נלקחה המשכנתא.
מדובר בתוספת?

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שלום רב,
תודה רבה.
א. אל תבדוק אף פעם אורך רוח של בנק תמיד תקדים רפואה למכה ותלך לדבר עם הבנק יושבים שם אנשים. לכאורה יש אופציה להעביר את הכסף לערבות בנקאית עד למציאת דירה חדשה קצת מורכב. גם אם אתה עומד בהחזר החודשי מאוד אכפת לבנק שאין בטוחה ואם הוא יגלה לבד הוא ידרוש את כספו במיידי!
ב.הבנק כרגע נמצא עם הערת אזהרה ברגע שיגיע הזמן בוא הטאבו צריך לעבור אליכם הבנק יבקש את הטאבו החדש לצורך משכון ויגלה

א. אל תבדוק אף פעם אורך רוח של בנק תמיד תקדים רפואה למכה ותלך לדבר עם הבנק יושבים שם אנשים. לכאורה יש אופציה להעביר את הכסף לערבות בנקאית עד למציאת דירה חדשה קצת מורכב. גם אם אתה עומד בהחזר החודשי מאוד אכפת לבנק שאין בטוחה ואם הוא יגלה לבד הוא ידרוש את כספו במיידי!
ב.הבנק כרגע נמצא עם הערת אזהרה ברגע שיגיע הזמן בוא הטאבו צריך לעבור אליכם הבנק יבקש את הטאבו החדש לצורך משכון ויגלה
אם אני ישאל את הבנק הוא בטוח לא יסכים, רק השאלה שלי האם הבנק בכל יידע שביטלתי את החוזה וגם אז כמה זמן ייקח עד שיתחיל לנקוט הליכים נגדי,
בסך הכל אני מעוניין תוך שנה לסיים את הסיפור ולהחזיר את הכסף
רק שאלתי מה יקרה בשנה הזו האם יום אחרי שאבטל את החוזה אני יקבל טלפון תחזיר את הכסף מחר! ואם לא הוצאה לפועל וכו'
או שבכלל ייקח זמן עד שהבנק יעלה על זה שבוטל החוזה וגם אז הבנק יתחיל לשלוח מכתב ועוד מכתב וכו'.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה