יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

Panda

משתמש מקצוען
שאלה למומחים,
אני עוזר לקרובים עם תהליך קניית הבית,
מה דעתכם על התמהיל והריביות הבאות.
75% מימון , הכנסות 20 נטו, רוצים החזר עד 5500 ול30 שנה. לא צפוי סילוקים בדרך.

קבצים מצורפים

• Screenshot_20220308-174835_Office.jpg
    Screenshot_20220308-174835_Office.jpg
    KB 102 · צפיות: 43

תמר ברנשטיין

מאסטרית בעיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שאלה למומחים,
לקוח חלק? אפשר להשיג ריביות יותר טובות.

ספץ - מעצבת גרפית

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כן. לי יש.
אין כזה כלל גורף, וזה אפילו על גבול הבדיחה.
השאלה מה מהות העסקה - מה מטרת ההלוואה, ועוד הרבה שאלות שצריך לבדוק.
אבל ברור שיכולה להיות כדאיות.
@Y996
תוכלו לרשום לי המלצה על יועץ שם וטלפון או כתובת מייל
תודה רבה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שאלה למומחים,
רוצה באמת לעזור להם??? שלח אותם דחוף ליועץ. תחסוך להם מלא מלא כסף

נתנאל יום טוב

משתמש חדש
054-4669645‬ זה הטלפון של עינב היא יועצת משכנתאות אלופה!

אני בעלים של משרד תיווך בבאר שבע והיא מלווה כמעט את כל הלקוחות שלי ומצליחה להשיג להם ריביות מצוינות ובנוסף מצליחה להשיג משכנתאות גם ללקוחות שנורא קשה להעביר מול הבנקים -מומלצת בחום!

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
054-4669645‬ זה הטלפון של עינב היא יועצת משכנתאות אלופה!

אני בעלים של משרד תיווך בבאר שבע והיא מלווה כמעט את כל הלקוחות שלי ומצליחה להשיג להם ריביות מצוינות ובנוסף מצליחה להשיג משכנתאות גם ללקוחות שנורא קשה להעביר מול הבנקים -מומלצת בחום!
חחחחח תגיד עינב סבינצר....
אין עליה. אלופה של ממש. מכירים טוב...

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
האם יש טעם להפנות אותם ליועץ אחרי שכבר בעצמם הגישו בקשה בכל הבנקים?
א. בטח שיש טעם..
ב. שיילך ליועץ שהמליצו עליו . זה הנתונים שיש לי אתה משפר לי??? כן? לוקח. לא. לא לוקח

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
לקוח שהגיש בקשה למשכנתא בעצמו בבנק אחד, ואח"כ ביקש מיועץ שיגיש בקשה עבורו והיועץ הגיש בקשה בבנק אחר.

אח"כ הלקוח לקח את האישור העקרוני שקיבל מהיועץ, והלך לבנק הראשון, והבנק נתן לו הצעה זולה יותר.

הלקוח מעדיף ללכת לבנק הראשון, שנתן לו את ההצעה הזולה יותר.

(בפרט שיש כאן סימן שאלה על העבודה של היועץ, למה הוא לא הצליח להביא את ההצעה הזולה יותר, עבודה שהלקוח עשה בעצמו בלי מומחיות מיוחדת ?!)

האם ידוע למישהו כאן האם הוא צריך על פי ההלכה לשלם ליועץ על טרחתו, או שהוא פטור מלשלם, או שהוא צריך לשלם תשלום חלקי.

שמעתי משני דיינים ששכה"ט של יועץ הוא של מתווך, שאם הוא לא הצליח להשלים את ה"שידוך" בין הבנק ללקוח, לא מגיע לו שכר אפילו שהוא טרח הרבה על ה"שידוך".

אחד הדיינים אמר לי שכיון שהלקוח השתמש באישור העקרוני שקיבל מהיועץ, הוא צריך לשלם לו עליו מדין "נהנה", ושצריך לשום כמה התשלום ע"ז.

האם ידוע למישהו כאן "פסק" אחר ?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לקוח שהגיש בקשה למשכנתא בעצמו בבנק אחד, ואח"כ ביקש מיועץ שיגיש בקשה עבורו והיועץ הגיש בקשה בבנק אחר.

אח"כ הלקוח לקח את האישור העקרוני שקיבל מהיועץ, והלך לבנק הראשון, והבנק נתן לו הצעה זולה יותר.

(בפרט שיש כאן סימן שאלה על העבודה של היועץ, למה הוא לא הצליח להביא את ההצעה הזולה יותר, עבודה שהלקוח עשה בעצמו בלי מומחיות מיוחדת ?!)

האם ידוע למישהו כאן האם הוא צריך על פי ההלכה לשלם ליועץ על טרחתו, או שהוא פטור מלשלם, או שהוא צריך לשלם תשלום חלקי.

שמעתי משני דיינים ששכה"ט של יועץ הוא של מתווך, שאם הוא לא הצליח להשלים את ה"שידוך" בין הבנק ללקוח, לא מגיע לו שכר אפילו שהוא טרח הרבה על ה"שידוך".

אחד הדיינים אמר לי שכיון שהלקוח השתמש באישור העקרוני שקיבל מהיועץ, הוא צריך לשלם לו עליו מדין "נהנה", ושצריך לשום כמה התשלום ע"ז.

פרוג הוא לא המקום לשאלות הלכתיות.
אבל במקרה הזה, זה לכאורה אמור להיות לפי מה שסוכם בין הצדדים מראש.

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית

היה לי פעם מקרה דומה, ממש.
שם אחרי שהלכתי ליועץ שטען שהשיג לי אישור בבנק אחד - הצלחתי בכוחות עצמי להוציא תמהיל יותר טוב לבד מבנק אחר. וכששאלתי, קיבלתי הוראה לשלם לו על הוצאת האישור העקרוני, כיון שהוא הוציא אותו וטרח עליו.
אבל זה לא כ"כ דומה למקרה שלך, כי במקרה שלך השתמשת עם האישור שלו, להוזלת האישור שלך, ואני בכוחות עצמי לחלוטין.

לגבי הדימוי לשידוך ותווך, זה נכון במקרה שהיועץ לא הצליח להוציא לך משכנתא כלל, אז מובן - שההאומן לא הצליח במלאכתו.
אבל אם הוא הצליח להוציא לך ואתה לא רוצה להשתמש בזה - הוא לא השלים את מלאכתו ?? אתה צריך הלוואה, והלוואה קיבלת. מה זה משנה מאיזה בנק זה?! [אחר מכ"ת של אותו דיין, אינני מבין מה כוונתו].
ומעבר לזה - השתמשת באישור שלו (בדרך כלל יועצים לא נותנים את האישור שהם הוציאו - למכרז ע"י הלקוח. זה היה בהסכמתו..?? אישור מצויין הוא הישג ששווה כסף והרבה. לקחת והלכת ברשות או בלי?)

מצד סברת "נהנה" תברר מה היית מקבל בלעדי האישור שלו - לבד, ואת ההפרש תשלם לו להצעה שלו, שממנו ניהנת.

לא יועץ. לא ממליץ. אין לי רישיון הוראה וכו'.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

האם ידוע למישהו כאן "פסק" א
אני לא פוסק. אבל אתה בעצמך אומר שכל השיפור הוא בגלל היועץ שהביא אישור יותר טוב.. אז חוץ מהחוצפה להשתמש בעבודה של היועץ ולהראות לבנק השני.. ובגלל זה הורידו לו. אתה עוד חושב שלא מגיע לו השכר?? מה ההגיון??
מה הוא לא השלים??? עשה הכל.
ואגב אם הבנק הראשון הורידו פחות ממה שהיועץ הביא תתן לו את ההצעה הזו הוא בסיכוי גבוה יוריד לך עוד קצת או לפחות ישווה. אז הוא את שלו עשה..
ובמילה אחת.. מה היית רוצה שיקרה אם אתה היית היועץ והוא הלקוח גם היית שואל??

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
הדימוי לשידוך הוא דימוי לשדכן שסידר פגישות בין בני הזוג, בין ההורים, קירב את העמדות הכספיות של ההורים, וכו' וכו' - ולבסוף השידוך לא יצא אל הפועל, שברור שעם כל הצער שבדבר לא מגיע לשדכן כלום מן הדין.

כך גם ביועץ משכנתאות, שאם לא הצליח להביא לגמר את העיסקא בין הלקוח לבנק, יתכן שלא מגיע לו שכר.

ביחס לשאלה על החוצפה שבשימוש באישור של היועץ וכו' ו"איך היית מרגיש אילו היית היועץ" - א. אם הלקוח הצליח להביא הצעה זולה יותר מהיועץ, הרי שיש כאן בעייתיות בעבודה של היועץ, שלא טרח מספיק כדי להביא הצעה כזו. זו מהות העבודה שלו, להביא ללקוח את ההצעה הזולה ביותר. במילים אחרות: "איך היית מרגיש אם היית לקוח שמקבל מוצר לא מושלם, ומתבקש לשלם עבורו אלפי שקלים?". ב. מסתבר שצריך לשלם ליועץ על ההנאה שבאה כתוצאה מהאישור שלו, אבל תשלום של "נהנה" הוא לפי ההוצאה של זה שנהנים ממנו, וזה דבר שצריך אומדן של בי"ד.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני לא פוסק. אבל אתה בעצמך אומר שכל השיפור הוא בגלל היועץ שהביא אישור יותר טוב.. אז חוץ מהחוצפה להשתמש בעבודה של היועץ ולהראות לבנק השני.. ובגלל זה הורידו לו. אתה עוד חושב שלא מגיע לו השכר?? מה ההגיון??
מה הוא לא השלים??? עשה הכל.
ואגב אם הבנק הראשון הורידו פחות ממה שהיועץ הביא תתן לו את ההצעה הזו הוא בסיכוי גבוה יוריד לך עוד קצת או לפחות ישווה. אז הוא את שלו עשה..
ובמילה אחת.. מה היית רוצה שיקרה אם אתה היית היועץ והוא הלקוח גם היית שואל??
דומה או לא דומה.. תחליט לבד.
פועלים עבדו קשה להעלות סחורה לקומה רביעית עבדו קשה.. ופתאום הגיע מנוף וברגע העלה את כל הסחורה שנשארה... תמשיך מפה לבד

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הדימוי לשידוך הוא דימוי לשדכן שסידר פגישות בין בני הזוג, בין ההורים, קירב את העמדות הכספיות של ההורים, וכו' וכו' - ולבסוף השידוך לא יצא אל הפועל, שברור שעם כל הצער שבדבר לא מגיע לשדכן כלום מן הדין.

כך גם ביועץ משכנתאות, שאם לא הצליח להביא לגמר את העיסקא בין הלקוח לבנק, יתכן שלא מגיע לו שכר.

ביחס לשאלה על החוצפה שבשימוש באישור של היועץ וכו' ו"איך היית מרגיש אילו היית היועץ" - א. אם הלקוח הצליח להביא הצעה זולה יותר מהיועץ, הרי שיש כאן בעייתיות בעבודה של היועץ, שלא טרח מספיק כדי להביא הצעה כזו. זו מהות העבודה שלו, להביא ללקוח את ההצעה הזולה ביותר. במילים אחרות: "איך היית מרגיש אם היית לקוח שמקבל מוצר לא מושלם, ומתבקש לשלם עבורו אלפי שקלים?". ב. מסתבר שצריך לשלם ליועץ על ההנאה שבאה כתוצאה מהאישור שלו, אבל תשלום של "נהנה" הוא לפי ההוצאה של זה שנהנים ממנו, וזה דבר שצריך אומדן של בי"ד.
אתה כנראה לא יודע מה העבודה. ובעיקר איך זה עובד בבנקים.. 70 סניפים הגיעו ליעד שלהם ולא ירדו אפילו פיפס.. רק נותן דוגמא.. פתאום יהיה בנקאי בסניף אחד ששווה לו העסקא הזו ויהיה מוכן לרדת עוד פיפס. היועץ משכנתאות אמור לחפש בכל ה70 סניפים אם מישהו יוריד בעוד פיפס??? ואני לא מדבר על הסיכון בנתיים שריביות יכולות לעלות.. אז הוא בטח עשה את העבודה.
.
סתם להבין שאלת ממנו רשות להראות את האישור לבנק אחר?
לדעתי זה משול ממש לאחד שימציא משהו גדול תתן למישהו אחר להשתמש בזה. הוא ישנה בזה עוד משהו ויוציא המצאה ממש דומה ואולי אפילו טיפה מתקדמת . זה כן מותר??

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית

ברשותך,
עדיין לא מבין את הדימוי לשידוך.
בשידוך ותווך דירה, כל דירה וכל בחור/בחורה, הם משהו מיוחד בפני עצמו - ולכן אם בסוף לא נסגרה העסקה כיון שכנראה משהו הפריע או שהיתה הצעה שונה/אחרת עדיפה, הרי שהשדכן/מתווך לא השלים את עבודתו.
כאן ביקשת לקבל הלוואה - והלוואה קבלת! כפי שאתה רוצה. זה שאח"כ לקחת את המוצר עצמו של היועץ ושיפרת אותו עצמו, זה אומר שזה לא המוצר של היועץ..? בלעדי האישור שלו היית מקבל את ההצעה הזולה יותר?
לגבי נהנה - איך תוכל לשום כמה הוא הוציא על זה? יש לך את הידיעה כמה עלו הלימודים / התמחות / ריצות / נסיעות / שנים של עבודה בתחום, כדי להביא לך את האישור שקיבלת ממנו..?
אגב, מה הוא באמת טען אצל הדיינים ? מעניין..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה