יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

משה ביק

משתמש מקצוען
מצטערת, אבל לא הבנתי את השאלה, ולא את מה שהוא עשה.
אני אצרף עוד פעם את ההצעה שהביאו לי. אבל היא לא מעודכנת כי אני הורדתי את ה-1/3 קל"צ ל-20 שנה והביאו לי 2.88% וכיוון שזה עדיין החזר נוח לי (זה מוסיף לי עוד 120 שקל בערך בהחזר החודשי) זה עדיין שווה לי.
וגם לגבי ההסבר שהבאתם -- זה נראה לי עדיין שווה כי לא הארכתי בגלל זה מסלול אחר בשביל לעמוד בהחזר החודשי.

תודה לכל העוזרים. זה לא מובן מאליו
1593623218327.png

צריח

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
@מקצועי בלבד @וואלך משכנתאות @זר פרחים
שלום
א. דירה ראשונה שלי גר היום בשכירות
ב. אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי
הציעו לי לקנות דירה בשווי 850,000
ב700,000 מסיבה משפחתית..
יש לי ביד 100,000
1. האם זה מספיק הסכום שיש לי?
2 כמה אמור להיות לי הריבית אם ההלוואה היא ל 20 שנה
3. כמה תשלום כל חודש
4 מה השלבים שאני צריך להתקדם הלאה?
תודה .
@היועץ אולי תוכל לייעץ לי..

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד @וואלך משכנתאות @זר פרחים
שלום
א. דירה ראשונה שלי גר היום בשכירות
ב. אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי
הציעו לי לקנות דירה בשווי 850,000
ב700,000 מסיבה משפחתית..
יש לי ביד 100,000

תודה .
בעיקרון לדברים שאחרים יכולים לענות, אני משאירה את התפקיד לאחרים,
אבל הפעם אני אענה.
אפשרי רק שתצטרך לקחת גם הלוואה רגילה בשביל ההון העצמי של 75,000 ש"ח.
2 כמה אמור להיות לי הריבית אם ההלוואה היא ל 20 שנה
3. כמה תשלום כל חודש
4 מה השלבים שאני צריך להתקדם הלאה?
אתה צריך לשאול את עצמך כמה כסף אתה יכול להחזיר הכי הרבה כל חודש למשכנתא? [תוך שימת לב למשתנים בשנים הקרובות]
ולפי זה קובעים לכמה שנים לקחת את המשכנתא, ולא להחליט קודם כמה שנים, ואז לראות אם תצליח לעמוד בהחזרים.

צריח

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בעיקרון לדברים שאחרים יכולים לענות, אני משאירה את התפקיד לאחרים,
אבל הפעם אני אענה.

אפשרי רק שתצטרך לקחת גם הלוואה רגילה בשביל ההון העצמי של 75,000 ש"ח.

אתה צריך לשאול את עצמך כמה כסף אתה יכול להחזיר הכי הרבה כל חודש למשכנתא? [תוך שימת לב למשתנים בשנים הקרובות]
ולפי זה קובעים לכמה שנים לקחת את המשכנתא, ולא להחליט קודם כמה שנים, ואז לראות אם תצליח לעמוד בהחזרים.
תודה
צריך הון עצמי של 175000 בשביל 600000?
אני יכול להחזיר כל חודש 2800 בערך..

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
התכוונתי שהוא הוריד בשנים במסלול אחר וזה לא הושפע ולכן שאלתי האם זה עדיין משפיע בצורה כזאת או אחרת?? תודה.
אני אצרף עוד פעם את ההצעה שהביאו לי. אבל היא לא מעודכנת כי אני הורדתי את ה-1/3 קל"צ ל-20 שנה והביאו לי 2.88% וכיוון שזה עדיין החזר נוח לי (זה מוסיף לי עוד 120 שקל בערך בהחזר החודשי) זה עדיין שווה לי.
וגם לגבי ההסבר שהבאתם -- זה נראה לי עדיין שווה כי לא הארכתי בגלל זה מסלול אחר בשביל לעמוד בהחזר החודשי.

אני מצטערת לכתוב זאת, אבל כנראה ששניכם לא ירדתם לשורש העניין לחיסכון במשכנתא.

זה הבסיס ככה מתחילים -
הדבר המרכזי לחיסכון במשכנתא, זה לשלם אותה כמה שיותר מהר, בכמה שפחות שנים.
וכל קיצור של שנה אחת באורך החיים של המשכנתא, זה חיסכון אדיר!!
ועל כן הדבר שבעצם קובע לנו לכמה שנים לקחת את המשכנתא, זה גובה ההחזר החודשי שאנחנו יכולים לעמוד בו.
וכדאי שתקראו אח"כ שוב את מה שכתבתי קודם.

שרילנקה

משתמש פעיל
אחח. כמה שזה נכון... משכנתא אמורה ללוות אותך הרבה זמן [מקווה שלא] אם זה יהיה גבוה לך זה גבוה רק חודשיים שזה גם לא טוב וזה לא בור זה תהום שב עם עצמך כמו שהמקצועית אמרה לך קח מחשבון משכנתא טוב שכותב תשלום מסלולים ריביות וכו' צא לדרך.. תפילות בשמחה..

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תודה
צריך הון עצמי של 175000 בשביל 600000?
אני יכול להחזיר כל חודש 2800 בערך..
בשביל דירה שעולה 700,000 ש"ח, צריך הון עצמי של 175,000 ש"ח.
ובהנחה שתחזיר כל חודש כ1000 ש"ח רק בשביל חלק ההלוואה עוד לפני המשכנתא,
אז זה נראה שכרגע זה גדול עליכם.

צריח

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בשביל דירה שעולה 700,000 ש"ח, צריך הון עצמי של 175,000 ש"ח.
ובהנחה שתחזיר כל חודש כ1000 ש"ח רק בשביל חלק ההלוואה עוד לפני המשכנתא,
אז זה נראה שכרגע זה גדול עליכם.
יש לי פתרון אבל אני צריך לדעת אם הוא נכון בכלל
הפתרון:
לקחת מדודים הלוואה של 150000 שקל להוסיף את ה100000 שלי
יצא 250000
ואז לקחת הלוואה של 750000
להחזיר לדודים מיד את ה 150000
נשאר לי 600000 כשבפועל ההון העצמי הפרטי שהבאתי היה רק 100000
החישוב שלי נכון
או טעות -ולמה?
תודה רבה!

משה ביק

משתמש מקצוען
זה הבסיס ככה מתחילים -

[/QUOTE]
אכן-- ככה עבדתי. קבעתי לעצמי קודם את ההחזר החודשי שאוכל לעמוד בו. וכשראיתי את ההצעה. ביצעתי כמה סימולציות ובדקתי את הקל"צ ל-20 שנה וזה עמד עדיין בקריטריון ההחזר שלי ולכן ניסיתי את האופציה הזאת.

רק להבין את כוונתך ולרדת לעומק העניין--
ה"סוכריה" שהם נותנים בדמות ה-50000 שבאה על חשבון מסלולים אחרים שהם יותר ארוכים בשביל לעמוד בהחזר החודשי. אז עשיתי כמה סימולציות לעצמי והבעיה היא שזה לא בא על חשבון אורך המסלול של הקל"צ או של המ"צ כי אם אני מקצר אותם זה כבר החזר חודשי גבוה. אא"כ אני יכול לנסות לקצר את המסלול הכי ארוך (הפריים )גם ל-25 שנה ו"לוותר" על ההטבה. ולראות אז מה יציעו לי.

האם חישבנתי נכון או שאני מפספס משהו?

משה ביק

משתמש מקצוען
וסליחה על הסטת הנושא---
איך אני מצטט רק חלק מהתגובה. כי כשלוחצים על "צטט הודעה" ומוחקים את הלא רלוונטי. זה לא בא בתור ציטוט.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הפתרון:
יצא 250000
החישוב שלי נכון
או טעות -ולמה?
תודה רבה!
ממש לא הבנתי את החישוב שעשית.
שוב
לדירה שעולה 700,000 ש"ח ניתן לקחת משכנתא רק של 525,000 ש"ח, והשאר צריך להיות הון עצמי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ה"סוכריה" שהם נותנים בדמות ה-50000 שבאה על חשבון מסלולים אחרים שהם יותר ארוכים בשביל לעמוד בהחזר החודשי. אז עשיתי כמה סימולציות לעצמי והבעיה היא שזה לא בא על חשבון אורך המסלול של הקל"צ או של המ"צ כי אם אני מקצר אותם זה כבר החזר חודשי גבוה.
לא חייבים לקצר רק ב5 שנים
אפשר לקצר גם רק בשנתיים, או שנה, וגם אפשר לקצר בחודשיים.
ולכן כנראה החישוב שעשית הוא לא נכון.
אא"כ אני יכול לנסות לקצר את המסלול הכי ארוך (הפריים )גם ל-25 שנה ו"לוותר" על ההטבה.
ברור שכוונתי על כל חלקי המשכנתא, ולאו דווקא על חלק מסוים.

ברוגע

משתמש פעיל
זה הבסיס ככה מתחילים -

אכן-- ככה עבדתי. קבעתי לעצמי קודם את ההחזר החודשי שאוכל לעמוד בו. וכשראיתי את ההצעה. ביצעתי כמה סימולציות ובדקתי את הקל"צ ל-20 שנה וזה עמד עדיין בקריטריון ההחזר שלי ולכן ניסיתי את האופציה הזאת.

ה"סוכריה" שהם נותנים בדמות ה-50000 שבאה על חשבון מסלולים אחרים שהם יותר ארוכים בשביל לעמוד בהחזר החודשי. אז עשיתי כמה סימולציות לעצמי והבעיה היא שזה לא בא על חשבון אורך המסלול של הקל"צ או של המ"צ כי אם אני מקצר אותם זה כבר החזר חודשי גבוה. אא"כ אני יכול לנסות לקצר את המסלול הכי ארוך (הפריים )גם ל-25 שנה ו"לוותר" על ההטבה. ולראות אז מה יציעו לי.

[/QUOTE]
הנושא הוסבר נכון,
אתה פשוט לא ענית לעצמך מה ההחזר החודשי שאתה רוצה לעמוד בו.
בהנחה שהוא של 3600 שח למשל, אז פריים ל15 שנה בחינם זה נזק, וכאמור לעיל
ההטבה הזו היא טובה רק אם כל המסלולים האחרים הם סביבות 15 שנה בקירוב.

ברוגע

משתמש פעיל
הפתרון:
יצא 250000
החישוב שלי נכון
או טעות -ולמה?
תודה רבה!
לא תוכל לקבל יותר מ525000 שח

ברוגע

משתמש פעיל

צפה בקובץ המצורף 679606
לשאלתך איך אפשר לשפר, אם בכלל. בעקרון 'שרפת' את התיק. הוא לא הוגש נכון.

אבל עדיין הריביות בתחום ה'סביר'. לא נפלת פה, אבל גם לא קבלת מה שהרבה אחרים היו מקבלים. יש פה בהחלט מה לשפר

אכתוב בקוים כלליים.
1. לאור מה שנכתב לעיל על ידי 'מקצועי בלבד' דבר ראשון קבע החזר חודשי שאתה יכול לעמוד בו ואל תסטה ממנו.
2. בהנתן שאתה הולך על חלקים שוים/כמעט שוים בחלוקה לפריים קלצ ומשתנה צמודה, אז זרוק את כל הפריים לשלושים שנה וכמו שכתבה 'מקצועי בלבד'.
3. בקש שליש פריים. תקבל את זה (ואל תכתוב לי שלא הסכימו, לך מחר ויסכימו), הרווח בזה בס"ד יהיה שמבחינה פסיכולוגית יהיה קשה לפקיד להעלות תמורת זה את הריביות בשאר המסלולים. המרכיב הפסיכולוגי חשוב והוא יכול לשחק לטובתך.
4. זרוק את המשתנה צמודה לקצת יותר שנים, וקצר את הקבועה לעוד קצת שנים אפילו פחות מעשרים אם ניתן מבחינת יכול החזר. זה יתן לך שיפור יותר משמעותי מסתם קיצור הקלצ בלבד והארכת הפריים.

אחרי כל זה כולי האי ואולי....

שרילנקה

משתמש פעיל

הנושא הוסבר נכון,
אתה פשוט לא ענית לעצמך מה ההחזר החודשי שאתה רוצה לעמוד בו.
בהנחה שהוא של 3600 שח למשל, אז פריים ל15 שנה בחינם זה נזק, וכאמור לעיל
ההטבה הזו היא טובה רק אם כל המסלולים האחרים הם סביבות 15 שנה בקירוב.
[/QUOTE]
מה שאני מבינה ממך והמקצועי..זה לצמצם את כל מסלול הפריים לזמן קצר יותר עם ריבית נמוכה יותר זה שווה יותר מחלוקה כזאת..
אבל אם הוא הגיע למסקנה שזה יכולת ההחזרים שלו הכי גבוהה אז במקום מסוים זה טוב. אלא"כ צמצום השנים מתקזז עם אחז הריבית שזה לא כ"כ משמעותי.
סליחה שאני חופרת על זה משום ששמעתי על כמה שקיבלו את זה. אפי' ל240 חודשים ונסיתי להבין את הקאץ'.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה