דרוש מידע יש לכם מדיח?

מה יש

משתמש מקצוען
אנחנו מתלבטים האם לרכוש מדיח (בתהליך שיפוץ מטבח)
נשמח מאד לשמוע ממי שיש לו
האם הסירים יוצאים נקיים?
מדיח ברוחב 60- מה נכנס בו?
כמה זמן משך הפעולה של מדיח?
כמה כלים אתם שוטפים בסוף ביד כי לא מתאים למדיח/צריכים אותם ואין מספיק כלים למלא מדיח/ווטאבר

אם תפרטו גם איזה מדיח יש לכם נוכל להסיק מסקנות בצורה יותר אמינה...

נודה מאד לכל שיתוף

malkykl

משתמש מקצוען
כן!! שימושי ממש, לא מבינים איך הסתדרנו קודם
יוצא נקי נקי נקי! תבניות פיירקס ישנות חזרו לימי נעוריהן... וגם הסירים מבריקים. יש לנו את המדיח של בוש- הגרמני. הוא מהבודדים שגם מייבשים את הכלים. קנינו בסולטן מוצרי חשמל ברח' בירנבוים בבני ברק, יצא יותר זול מהמתחרים, שירות מעולה. מאד ישרים ואמינים. לא שוטפת כמעט כלום ידנית.
אם אין מספיק כלים למלא מדיח- מקסימום מפעילים פעם ביומיים. העיקר שהכיור נשאר ריק :) אצלי כמעט כל יום יש גם סירים, אז המדיח די מתמלא. משך פעולה של הדחה שכוללת סירים- שעתיים ו25 דקות.
אנחנו משפחה של 8 נפשות בלע"ר- כל הכלים של שבת נכנסים למדיח (60 ס"מ), כולל כוסות על רגל, זכוכיות של הנרות, סירים, צלחות וסכו"ם. בליל שבת אני שוטפת ידנית... וזו יפעם היחידה בשבוע שאני שוטפת כלים בשריים.
תאמינו לי שבמבט לאחור, אולי היינו צריכים להכניס איכשהו גם מדיח לחלבי.

רותם054

משתמש רשום
לנו יש מדיח siemens
מאד מרוצה!!!

יתרונות
מנקה טוב
עובד בשבילך
משאיר את המטבח אסתטי(כל פעם שיש כלי מלוכלך פשוט מכניסים למדיח, ולא נשאר בכיור)

חסרונות
הוצאה שוטפת של טבליות למדיח, נוזל למדיח ומלח למדיח, האחרון תצטרכי להשים אחת לתקופה...
כשמתקלקל צריך טכנאי, יש לבדוק מה לגבי ביטוח
כן צריך לשטוף בקטנה את הכלים לפני שאת מכנסה אותם למדיח, כדי שלא ייווצר סתימות

-הכלים יוצאים נקים, אלא אם הכנסת סיר שאת הלכלוך צריך לגרד וכו...
-מדיח ברוחב 60, נכנס בו יפה, צריך לבדוק מה נפח, תמיד אפשר לעשות בנגלות..
-לגבי זמן הפעלה, יש כל מיני אופציות וזה תלוי בסוג הכלים שאת מכניסה, אם את מכניסה כלים ממש מלוכלכים תצטרכי יותר זמן וכו..
-אני מדיחה רק בשבת, יש לנו אפשרות של שעון שבת, אבל לא משתמשים בזה

בהמתנה

משתמש פעיל
אם לקנות אז רק בוש, חברה מצויינת.
גודל 60 זה ממש מעולה, אלא אם כן זה שבת עם ארוח של 20 אנשים ומקסימום מפעילים 2 מדיחים אחד אחרי השני
קניתי 2- בשרי וחלבי ולא מתחרטת לרגע!! חיים נוחים בהרבה
מפעילה פעם ביום/ יומיים (ילדים אוכלים בצהרון וכו' ולכן לא מצטבר הרבה)
מנקה מצוין גם סירים, אלא אם כן הם שרופים וצריך הכנה לפני
יש לי תכנית קצרה של כשעה וחצי או תכנית רגילה שעתיים פלוס (אלו הכי שימושיות, יש כמובן עוד...)
מה אני שוטפת ידני? סכינים פרווה שיש בעיה להכניס למדיח כי המדיח בחום גבוה
ותבניות עוד לא ניסיתי, שוטפת גם ביד. אולי הן כן יכולות יכולות להכנס בגובה ...

MOM

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
גם אנחנו מרוצים.
קחו בחשבון שלא כל דבר מתנקה- כפית שערבבו אתה חביתה במחבת ונדבק לה ביצה, קטשופ שהתייבש על צלחת וכדו'.
גם מנסיוננו ממומלץ לדאוג לכמות גדולה של כלי מטבח כדי שלא יווצר מצב שהמדיח מתמלא לאט אבל סוג מסוים נגמר מהר מהצפוי.
השריה של לכלוך קשה לכמה דקות מאוד עוזרת אבל לא תמיד.
לגבי ההמלצה על בוש- כמדומני שסימנס בוש קונסטרוקטה זו אותה חברה אבל אני לא בטוח בזה.
כתבתי על זה עוד בעבר

נערך לאחרונה ב:

מה יש

משתמש מקצוען
תודה לכל המגיבות!
אנחנו עם 2 ילדים..
לפי התגובות אני תוהה אם לקנות רוחב 45 כי ה60 יתמלא פעם בשבוע...
יש מישהי שיש לה 45?

היזם

משתמש פעיל
1. 45 בגלל שזה לא מידה סטנדרט עולה יותר ממדיח 60 כדאי שתקחו את זה בחשבון
2. 60 יספיק לכם גם כשיהיה לכם יותר ילדים ואז אפילו אולי זה גם לא יספיק...
45 יספיק לכם לא להרבה שנים אז השאלה היא לכמה שנים אתם קונים את המדיח?
אם יש לכם מספיק מקום ל 60 רוחב מומלץ לקחת 60

יראת גאולה

משתמש מקצוען
ממליצה בחום רב!
אחרי תקופה עם מדיח, קנינו מדיח נוסף. שניהם בוש.

כמעט הכל יוצא נקי מאוד, אפילו יותר מאשר ביד, ואם נשאר משהו - מעבירה שניה סקוצ', זה הרבה פחות מאשר להדיח שוב ביד. קורה לנו נגיד פעמיים בשבוע.
כלים שלא נכנסים למדיח - כלי עץ (הפסקנו להשתמש), גביע קידוש, בלנדר מוט.

המדיח הראשי שלנו רחב, 60 ס''מ, הכל נכנס בו... המדיח השני צר, 45 ס''מ נדמה לי, נכנסים גם סירים גדולים, אבל הוא מתמלא מהר יותר, ולפעמים צריך שתי נאגלות.

לגבי משך הזמן, והדחה ידנית של כלי מלוכלך - מתרגלים להתנהלות עם המדיח.
למשל לפני שבת, אני מפעילה מדיח שעה לפני כניסת שבת, כדי שיסיים לפני הדלקת נרות. אז או שמסיימת בישולים עד אז, או שנשארים פריטים אחרונים ומדיחים אותם ביד. התרגלנו לסדר הזה.
כלים בשימוש תמידי קנינו עוד, למשל כלים לשבת, כבר לא משתמשים בחד פעמי, כל כך נחמד להשתמש בכלי הגשה יפים. קנינו שיהיה מספיק לכל הסעודות.

כמה זמן - תלוי בדגם. בגדול בערך שעתיים או יותר לתוכנית מלאה. יש תוכניות מהירות, לדעתי הן מנקות פחות טוב. דומה למכונת כביסה, מתאים רק אם אין הרבה לכלוך.

לגבי הרוחב,
הסתדרנו בערך שנתיים או 3 עם מדיח צר, וזה היה בסדר, עם ארבעה ילדים.
אבל אני לא רואה סיבה לא לקנות רחב אם יש מספיק מקום, אפשר להפעיל מדיח גם אם הוא לא מלא... זה עדיין עולה פחות מהדחת הכלים ביד.

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
אנחנו ממש שמחים שעשינו,
יש לנו 2 סטים לשבת, 1 ללילה ו1 לבוקר, וכך גם בשבת לא שוטפים,
אחרי שבת יש הרבה פעמים יותר ממדיח אחד,
אז עושים לחצי שנשאר רק שטיפה (10 דקות נראה לי)
זה לא יוצא נקי, אלא אז זה לא נורא שיחכה להמשך השבוע.

כלי זכוכית מאז זה תענוג, ואחרי חנוכה או לפני פסח זה בכלל חובה

במילים_אחרות

תרגום אנגלית-עברית עברית-אנגלית
מנוי פרימיום
תודה לכל המגיבות!
אנחנו עם 2 ילדים..
לפי התגובות אני תוהה אם לקנות רוחב 45 כי ה60 יתמלא פעם בשבוע...
יש מישהי שיש לה 45?
אם לקנות או לא - בטח, תקני!!! לא היית מתלבטת אם לקנות מכונת כביסה או לא, וזה אותו רעיון לדעתי. בכל שאלה ששואלים על מדיח אני משווה למכונת כביסה... את שואלת אם זה מנקה סירים, אבל נניח שהיו אומרים לך שיש בגדים שאי אפשר לכבס במכונה, עדיין היית קונה מכונה. אז גם כאן, צריך לעשות את הסוויץ' הזה. ועדיף לקנות 60 ולהפעיל פעם ביומיים מאשר את ה 45. מה גם שאת תגלי שיש לך יותר כלים מלוכלכים ממה שאת חושבת כי את תרשי לעצמך ללכלך יותר כלים כי יש לך מדיח... מין מעגל כזה

יעלי2022

משתמש רשום
יוצא נקי נקי נקי! תבניות פיירקס ישנות חזרו לימי נעוריהן... וגם הסירים מבריקים. יש לנו את המדיח של בוש- הגרמני. הוא מהבודדים שגם מייבשים את הכלים. קנינו בסולטן מוצרי חשמל ברח' בירנבוים בבני ברק, יצא יותר זול מהמתחרים, שירות מעולה. מאד ישרים ואמינים. לא שוטפת כמעט כלום ידנית.
אם אין מספיק כלים למלא מדיח- מקסימום מפעילים פעם ביומיים. העיקר שהכיור נשאר ריק :) אצלי כמעט כל יום יש גם סירים, אז המדיח די מתמלא. משך פעולה של הדחה שכוללת סירים- שעתיים ו25 דקות.
אנחנו משפחה של 8 נפשות בלע"ר- כל הכלים של שבת נכנסים למדיח (60 ס"מ), כולל כוסות על רגל, זכוכיות של הנרות, סירים, צלחות וסכו"ם. בליל שבת אני שוטפת ידנית... וזו יפעם היחידה בשבוע שאני שוטפת כלים בשריים.
תאמינו לי שבמבט לאחור, אולי היינו צריכים להכניס איכשהו גם מדיח לחלבי.
מה הדגם והמחיר בבקשה

יראת גאולה

משתמש מקצוען
יש הבדלים בין האינטגרלי ללא? חוץ מהעיצוב?
בתוכניות או בחלוקה הפנימית - אין הבדלים. יש דגמים מקבילים אינטגרלי ולא / חצי.
יש הבדל למשל, שילד קטן לא יכול להפעיל להנאתו מדיח אינטגרלי. או שבמדיח לא אינטגרלי רואים כל הזמן על הצג כמה זמן נשאר, במדיחים אינטגרליים לפעמים יש גימיקים שמחליפים את זה, לא בכולם.
חצי אינטגרלי הוא בדיוק כמו לא אינטגרלי גם בצג.

050

משתמש פעיל
פרסום וקופי
מה אתם עושים עם כלים פרווה?
חוץ מאחרי שבת שממלא לי 2 מדיחים במוצש,
בכל השוטף של השבוע יש לי דווקא המון כלים פרווה שמתלכלכים וכמעט כלום בשרי
ותסכול לשטוף אותם ידני

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אחרי כל מה שכתבו פה.
מה המחיר של הבוש .. והמלצה על חנות..

תודה רבה​

פישל לוי

משתמש מקצוען
מה אתם עושים עם כלים פרווה?
חוץ מאחרי שבת שממלא לי 2 מדיחים במוצש,
בכל השוטף של השבוע יש לי דווקא המון כלים פרווה שמתלכלכים וכמעט כלום בשרי
ותסכול לשטוף אותם ידני

דינה מ

משתמש פעיל
עיצוב גרפי

אם לקנות אז רק בוש, חברה מצויינת.
גודל 60 זה ממש מעולה, אלא אם כן זה שבת עם ארוח של 20 אנשים ומקסימום מפעילים 2 מדיחים אחד אחרי השני
קניתי 2- בשרי וחלבי ולא מתחרטת לרגע!! חיים נוחים בהרבה

אפשר לקבל המלצה על דגם?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה