יש לכם 'טיפים' למשכירי יחידות כיצד לא 'ליפול' עם שוכרים?

מצב
הנושא נעול.

ישי פ

משתמש צעיר
אנו מקוים בע"ה להתחיל להשכיר בקרוב יחידה חדשה. נשמח מאד לשמוע 'טיפים' מבעלי נסיון כיצד לא 'ליפול' עם שוכרים שאינם הגונים [אמנם מדובר בעיר חרדית, אבל בכל זאת...].

נורית123

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
חוזה
חובה לחתום על חוזה, אין מה להתווכח אם הכל כתוב עדיף חוזה מסויים שאם האדם לא משלם מספר חודשים ניתן לפנותו מהדירה ואם אין לו דירה אחרת זה לא עניינך (יש חוק שלא נותן להוציא דייר מדירה בגלל אי תשלום ואין לו לאן ללכת, לכן חוזה שכותב שחוק זה לא תקף כאן פותר אותך מהכל)
בחוזה תכתוב תא' כניסה, סכום לתשלום, מועד לתשלום, ארנונה מים חשמל וועד בית שלא ילכו וישאירו לך חוב
תאריך עזיבה, כמה זמן מראש מודיעים לך על עזיבה, אם הם עוזבים הם צריכים לתת לך להיכנס להראות את הדירה לשוכרים אפשריים, ניקיון ותחזוקת הבית- דובר על זה כאן רבות, לקבוע שהם משאירים לך דירה במצב נורמטיבי וגם שמזייזים מקרר ומנקים מסילות חלונות ותריסים פעם בשנה לפחות. תסכמו מה אתה מתקן ומה לא, מי קונה מנורות שנשרפות איזה רהיטים ומכשירי חשמל נשארים בדירה
וכדי שיהיו הוגנים אתכם- תהיו גם אתם הוגנים.
אם יש בעיה בחשמל או בברזים אל תקחו שלושה חודשים עד שמתקנים, זה גם גורם נזק לבית (נזילה על ארון) וגם מאד מקשה על השוכרים.
ואם פעם אחת הם מאחרים תשלום בשבוע, אל תבואו באיומים שתעיפו אותם מהדירה, יכול לקרוא לכל אחד...
וכן, תתפללו על זה, שיהיו שוכרים טובים וישאירו לכם דירה תקינה...

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
ערבים
תשלום ראשון בשיק לתאריך קבלת המפתח (או חתימת החוזה)

שמחתי לעזור

משתמש צעיר
אני אישית משכיר דירה והיה לי שוכר שברח והשאיר חובות למזלי אני החתמתי את ההורים שלו גם כן על החוזה ורק ממנו אני קיבלתי את הכסף
ועוד דבר חשוב לא להתעצל ולבדוק שבאמת בחברות החשמל והמים והגז מעודכן שם השוכר
והדבר הכי חשוב תפילה מעומק הלב
בהצלחה לכולם

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ממתי חוזה שכירות מצריך ערבים???
תמהני.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
ממתי חוזה שכירות מצריך ערבים???
תמהני.

ממתי שנופלים עם נוכלים. וחכם לומד מנסיונם של אחרים. זה נעשה מקובל, ובפרט אצל זוגות צעירים שלא תמיד יש להם הכנסה מסודרת בתחילת החיים המשותפים.
רצוי מאד מאד שיהיו ערבים, ואפילו אם מדובר בהורי הזוג.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
למה להכליל?

כדי להזהר, ישנם כאלו מתוחכמים שאתה אפילו לא צופה את הערמומיות, שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה, זו ההחלטה שאנחנו קיבלנו

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני רואה שכתבו פה הרבה דברים, מוסיפה עוד:
לברר אצל המשכיר הקודם אם השוכרים שילמו בזמן ואם היו בעיות.

כמה שנעשיתם חברים של השוכר שלכם במשך התהליך, תעמדו על מה שחשוב לכם ותכניסו הכל בחוזה, גם דברים שנראים שטותיים.

לעבור עם השוכר על הדירה ולפרט בחוזה בדיוק מה ניתן להם ובאיזה מצב. בתום תקופת השכירות תעברו שוב על הבית עם הרשימה ותבדקו שהכל באותו מצב. (מותר לוותר על פגמים שנוצרו משימוש סביר, אבל חשוב להיות מסודרים בעניין הזה).

שושנית100

משתמש מקצוען
חוזה
חובה לחתום על חוזה, אין מה להתווכח אם הכל כתוב עדיף חוזה מסויים שאם האדם לא משלם מספר חודשים ניתן לפנותו מהדירה ואם אין לו דירה אחרת זה לא עניינך (יש חוק שלא נותן להוציא דייר מדירה בגלל אי תשלום ואין לו לאן ללכת, לכן חוזה שכותב שחוק זה לא תקף כאן פותר אותך מהכל)
חתימה כזו לא עולה מעל החוק
גם אם שוכר לא משלם, אסור להציק לו / לפנות בכח / לחסום תשתיות/ להחליף מפתח וכו'
אלא רק בצו בית משפט! (הליך של כמה חודשים)
אחרת הוא יכול לפתוח נגדכם תלונה ותביעות.

מדינה הזויה, אמרנו?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה