מידע שימושי יש לך תנור פירוליטי? עוצי לי עצה בבקשה!

• פותח הנושא אא
  • פורסם בתאריך

אא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יש לי שני תנורי פירוליטי של סימנס.
אני רוצה להכשיר אותם לפסח.
שאלתי היא:
האם ניתן לעשות את הניקוי העצמי עם הברזלים, הרשת והתבניות?
אודה לכל מי שתוכל לעזור לי!

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צריך להוציא את כל מה שיש בתנור, כולל מסילות.

געפילטע פיש

משתמש פעיל
גם אני שמעתי שצריך להוציא הכל אבל אני עושה תמיד עם הכל בפנים ולא קורה כלום. מה שכן צריך להזהר שהתבנית לא תגע בדלת כי מרוב חום זה יכול לפוצץ את הדלת.
מדברת על תנור בוש

שושי100

משתמש פעיל
יש לי תנור פרוליטי ושמענו שיחה של רב שאמר שאין שום אפשרות להכשיר תנור
גם לא ע"י פרוליטי גם כי הגומיות אינן מוכשרות
וגם חום התנור הוא פחות ממה שהם אומרים
כדאי לבדוק לעומק כדי לא להגיע לידי מכשלה.

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אמא שלי משאירה את המסילות והן משחירות.

אא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י grafix;2513586:
צריך להוציא את כל מה שיש בתנור, כולל מסילות.

איך אני יכולה להשתמש במסילות בפסח אם הן לא עברו את הניקוי ב-500 מעלות?
ובלי מסילות איך אפשר להניח תבניות?

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אא;2513678:
איך אני יכולה להשתמש במסילות בפסח אם הן לא עברו את הניקוי ב-500 מעלות?
ובלי מסילות איך אפשר להניח תבניות?
לי יש גם השנה תנור חדש פירוליטי, קניתי מסילות ורשתות חדשים לפסח, ותבניות - אשתמש בחד פעמי.
יש אבל גם אפשרות להכשיר אותם בהגעלת כלים.

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מה שבטוח, אל תפעילי את שניהם ביחד, החשמל שלך יצנח!

אות לי

משתמש סופר מקצוען
יש תנורים שאין בהם מסילות,
התבנית יושבת על מגרעת שבדפנות שלא ניתן לפרק ולכן אפשר להכשיר את הכל בפעולת הפירולטי.
מסילות ותבניות צריך ליבון ממש [מה שמכונה ליבון חמור] הפירולטי לא מספיק להכשיר אותם
בעצמו - ליבון א"א לעשות להם כי הוא הורס אותם.

בעיה נוספת בכל התנורים היא הטורבו,
כאשר צולים בתנור יש התזה או גלישה של המזון לתוך הטורבו שבגב התנור
א"א לנקות שם עם נוזלים כי יש שם מנוע של מאוורר הטורבו, וחום הפירולטי לא נכנס לשם כי בזמן פעולת הניקוי המאוורר עובד ודוחף את החום החוצה.

יוזבד

משתמש רשום
נכתב ע"י שושי100;2513631:
יש לי תנור פרוליטי ושמענו שיחה של רב שאמר שאין שום אפשרות להכשיר תנור
גם לא ע"י פרוליטי גם כי הגומיות אינן מוכשרות
וגם חום התנור הוא פחות ממה שהם אומרים
כדאי לבדוק לעומק כדי לא להגיע לידי מכשלה.

אני שאלתי רב ואמר לי שאין שום בעיה עם זה:):):)
בכל דבר יהיו את המחמירים והמקילים
וכל אחד יעשה כעצת רבו

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י יוזבד;2514394:
אני שאלתי רב ואמר לי שאין שום בעיה עם זה:):):)
בכל דבר יהיו את המחמירים והמקילים
וכל אחד יעשה כעצת רבו

לפעמים זה גם מתחלק בין המבינים בתחום ללא מבינים בתחום

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ברור שזה יהיה הרבה יותר אינפורמטיבי אם תכתבו מי היה אותו רב ומה בדיוק אמר.
אם כי, בכל מקרה זה לא המקום לפסיקות הלכתיות

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י GRN;2514426:
לפעמים זה גם מתחלק בין המבינים בתחום ללא מבינים בתחום

זה כל כך נכון!!
אנחנו כאלה ששנים לא עשינו בבית פסח [סגרנו - נסענו]
לפני שנתיים החלטנו שזהו אנחנו כל החג בבית..

כטירונים לא ידעו מה מותר ומה אסור בעיקר לגבי מכשירי החשמל האם ניתן להכשירם לפסח
ואם כן כיצד.

הבעיה שיש כאן אחד שלא מקבל תשובות בסגנון :
כן - לא - מותר - אסור - שחור - לבן ...ואני ידעתי שאם לא נגיע לאיש הנכון גם השנה אנחנו לא נהיה בבית בפסח...:mad:

ואז כחודש לפני פסח באקראי פגשנו רב צעיר -
איך שהוא התחיל לדבר הבנתי שיש כאן נכס אמיתי..הרב הזה יודע הכל ברמה ההלכתית והטכנית של כל מוצר שיש לנו במטבח.

הוא ידע להסביר בטוב טעם ודעת ממש אבל ממש הכל!!
למה לא ניתן להכשיר מיקרוגל
למה לא ניתן להכשיר תנור אפייה [כן הסבר טכני לא "כי אסור" ולא "כי נשפך שם רוטב"]
ולמה במלונות בהכשרים הכי מחמירים כן משתמשים בתנורים של חמץ [פשוט מרתק לדעת את ההבדל שבין פעולת התנור הביתי לתנור המוסדי]
מה עם המדיח
ומה עם כיריים חשמליות
ומה ההבדל בין קרמי לאינדוקצייה [בפעולה ולכן גם בהכשרה]
ולמה לא ניתן בכלל להכשיר מים חשמלי
והמדיח שאני לא יכולה בלעדיו..מותר או אסור? אם מותר אז למה ואיך, ואם אסור אז רק למה?

בקיצור על כל שאלה הסבר הלכתי מנומק עם ידע והבנה טכניים שנדיר למצוא במקומותינו.

בלי שמות כי אני גם לא "מסגירה אותו" הוא רב מאוד עסוק..ועשה לך רב.

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הרב אופיר מלכא אומר שניתן להכשיר פירוליטי. [לא רק לדעת הרב עובדיה יוסף שסובר שאפשר להכשיר גם תנור רגיל, אלא גם לדעת האור לציון שלא ניתן להכשיר תנור רגיל וכך גם סובר הרב מרדכי אליהו אם לא בשעת הדחק].
הטמפרטורה הנצרכת לליבון היא 371 מע"צ. בפירוליטי החום מגיע בין 450 ל- 500 מע"צ.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י נירוש;2515260:
הרב אופיר מלכא אומר שניתן להכשיר פירוליטי. [לא רק לדעת הרב עובדיה יוסף שסובר שאפשר להכשיר גם תנור רגיל, אלא גם לדעת האור לציון שלא ניתן להכשיר תנור רגיל וכך גם סובר הרב מרדכי אליהו אם לא בשעת הדחק].
הטמפרטורה הנצרכת לליבון היא 371 מע"צ. בפירוליטי החום מגיע בין 450 ל- 500 מע"צ.

מעניין אותי בתנור רגיל מה עושים עם הטורבו?
א"א להגיע אליו ולהתיז חומרים אסור כי יש לו מנוע חשמלי.

עיצוב מטבחים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הרב הטכנולוג: "לא כל תנור פירוליטי ניתן להכשיר לפסח"
13:57 א׳ בניסן תשע״ז 28.03.2017 שלמה בן יוסף (רדיו קול חי)

לדבריו חשוב מאד לבדוק בכל דגם של תנור פירוליטי אם אכן רמת החום שדינה כליבון חמור מגיעה לכל פינה בתנור שנדרשת לה הכשרה בליבון חמור, ועורר על פרטים נוספים שחשוב מאד לשים לב אליהם במהלך ההכשרה

בכנס השנתי של "מרכז רבני אירופה", שהתקיים בשבוע שעבר בפמיציה שבאיטליה, בהשתתפות כמאתיים רבנים מכל רחבי אירופה, השתתף מטעם המכון המדעי טכנולוגי להלכה בירושלים רבי אברהם משה הלפרין, רב קהל חסידים ברמות ואב"ד בד"ץ אונגוואר, אשר מסר סדרת שיעורים והרצאות בנושאים הלכתיים אקטואליים בפני מאות הרבנים משתתפי הכנס. הרצאותיו המקיפות, שעמדו במרכז הכנס, עסקו בנושאי ציוד ומיכשור טכנולוגי במטבח המודרני, מערכות טכנולוגיות בבית ובבנין המגורים, ברשות הרבים ובמרחב הציבורי, ועוררו ענין רב ודיונים הלכתיים סוערים בקרב הרבנים המשתתפים.

לתשומת לב מיוחדת זכו דבריו שעסקו בדרכי הכשרת מיכשור מתקדם לקראת חג הפסח הבעל"ט, כשבמסגרת זו הוא התייחס בין היתר להכשרת מיקרוגל, כירים קרמיות – "הלוגן", וכירים חדישות הפועלות בשיטת הבישול ההשראתי – אינדוקציה.

בין הדברים הוא התייחס לתנורי פירוליטי ביתיים, הפועלים בשיטת הניקוי העצמי, שעשויה להביא את התנור באמצעות הפעלת התכנית הממושכת לרמת חום של מאות מעלות צלזיוס, והתריע על ההנחה המוטעית שהשתרשה בקרב רבים כאילו חימום שכזה, באמצעות תכנית הניקוי הממושכת, דינו בודאי כליבון חמור שמועיל להכשרה מחמץ לפסח. לדבריו, הנחה נפוצה זו מקורה בפרסומים לא מדוייקים של יצרני התנורים, כאילו הם עשויים להגיע לחום של כ-500 מעלות צלזיוס. מבדיקות יסודיות שנערכו התברר כי רבים מהתנורים לא מתקרבים כלל לרמת חום גבוהה שכזו, ורק דגמים מסויימים של תנורי פירוליטי מגיעים בשלב מסויים של תוכנית הניקוי הממושכת למשך דקות ספורות לרמת חום שניתן להתייחס אליה בוודאות גמורה כליבון חמור.

נוסף על כך, ציין בדבריו, כי חשוב מאד לבדוק בכל דגם של תנור פירוליטי אם אכן רמת החום שדינה כליבון חמור מגיעה לכל פינה בתנור שנדרשת לה הכשרה בליבון חמור, ועורר על פרטים נוספים שחשוב מאד לשים לב אליהם במהלך ההכשרה.

לסיכום, קבע הרב הלפרין, כי לא ניתן לסמוך על הכשרת תנורי פירוליטי לפסח באמצעות הפעלת תכנית הניקוי הממושכת, אלא אך ורק בתנורים שנבדקו בקפדנות ואושרו הלכתית, ובכפוף לכל התנאים וההוראות ההלכתיות המדוייקות.

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ליבון חמור הוא כ-400 מעלות לדעת ר' משה פיינשטיין ועוד.
רצ"ב דעת רבי אשר וייס שליט"א:

נמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני שמעתי פעם דרך לבדוק אם חום התנור מספיק:
שמים בתנור לפני הניקוי גרגיר שעועית, אם הוא הופך לאפר, התנור נהיה חם מספיק

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אות לי, כל הכבוד על תגובתך המפורטת, אני תמיד תוהה איך יש לאישה אחת כ״כ הרבה ידע? תמיד בכל דיון בכל נושא, מדהים!
בכל אופן, בנושא הפירוליטי, בעלי בימים האחרונים בבירורים בעניין, ואכן בקשר למסילות ורשתות אין אפשרות להכשיר כי הם לא ישרדו את הליבון, בקשר לתנור עצמו בעלי קיבל פסק מכמה רבנים שאפשר להשתמש.
ולאבי גם היה דיון ארוך עם הרב הלפרין מהמכון הטכנולוגי בנושא הפירוליטי והוא טוען שזה כשר למהדרין.
מעניין אותי מאוד מה בקשר לכיריים אינדוקציה, יש אפשרות להכשיר?
ותודה לך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה