התייעצות יש לי רישיון ועדיין חוששת

צבי2

משתמש פעיל
בגיל 30 לא צריך ליווי כלל
נכון, מבחינה חוקית מגיל 24, אבל מישהו שעשה טסט ומצפה אחרי יומיים לנהוג בלי חששות... זה קצת מוגזם. בשביל לצבור ביטחון צריך לנהוג עם מישהו שמשרה ביטחון במשך תקופה ולאחמ"כ לנהוג לבד בהדרגתיות וכך אפשר לצבור ביטחון

צבי2

משתמש פעיל
ומהבחינה הזאת, לבחור בן 17 שנהג חצי שנה עם ליווי יהיה יותר בטחון בכביש מאדם בן 30 שנוהג תקופה דומה ללא מלווה, כיון שהבחור מקבל משוב ובטוח ביכולותיו

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
נראה לי שגברים יותר מעורבים בתאונות כי הם יותר נוהגים [כמעט כל הנהגי משאיות אוטובוסים מוניות ושאר הנהגים שנמצאים כל היום על הכביש הם גברים]

e b p

משתמש מקצוען
בלת''ק

אולי נהיגה מתאימה יותר לגברים
אבל גם נשים צריכות להגיע הביתה!!!!
לכן נהגים התאזרו בסבלנות וסובלנות, נהגות נעשות גרועות יותר כשצופרים ומלחיצים אותן.

לגבי החששות מנסיון:
צאי לנסיעות קצרות קרוב לבית ללא ליווי (המנעי גם מחניות אם זה טריגר)
כאשר משהו יושב לידך מצד אחד את הוא נותן בטחון מצד שני את סומכת עליו יותר מידי
כל ערב סיבוב:)

אגב: כמה זמן את כבר נוהגת?

נעמי באום

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכון, מבחינה חוקית מגיל 24, אבל מישהו שעשה טסט ומצפה אחרי יומיים לנהוג בלי חששות... זה קצת מוגזם. בשביל לצבור ביטחון צריך לנהוג עם מישהו שמשרה ביטחון במשך תקופה ולאחמ"כ לנהוג לבד בהדרגתיות וכך אפשר לצבור ביטחון
ייתכן
אני עברתי טסט ראשון כמעט בגיל 30
יום למחרת נסעתי מחוץ לעיר (יחד עם מישהו)
ושבוע לאחר מכן נסעתי מירושלים למודיעין לבד

היום נוהגת המון!! (פחות משנה רשיון)
גם בתוך העיר
גם מחוץ לעיר (טבריה/ אופקים וכדו')

ולא, לא חשבתי שיש לי בטחון.
חיכיתי עם הרשיון לגיל הזה כי פחדתי לעלות על הכביש

לדעתי משנה מאוד אצל מי לומדים..

וילון תחרה

משתמש פעיל
לפני חודש או לפני חמש שנים?
וכמה שעות נהיגה (עם ליווי...) צברת?
והאם את חוששת גם בנסיעה בכפר שקט או רק בעיר עצבנית?
לפני שבוע קבלתי רישיון
תודה לכולכם על העידוד!!

אנסה ליישם את מה שאומרים פה

אמא של אלי

משתמש פעיל

לפני שבוע קבלתי רישיון
תודה לכולכם על העידוד!!

טרי ממש
לי נתפס הגב בנסיעה הראשונה
מנסים כל פעם למקום מעט מרוחק יותר עד שמתרגלים
בהצלחה תהני

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
גברים גורמים פי 2 תאונות דרכים מנשים... מחקרים ידועים ומוכחים,
בכביש לא אמורים לנהוג בפראות ובמהירות, אמורים לתת זכות קדימה כשצריך, לא לצאת לעקיפות מסוכנות, ולא לצפור 3 דק ברצף כי מי שנוסע לפניך איננו ממהר, בכביש אמורים להיות זהירים וזה בדיוק מה שנשים עושות ומעצבנות גברים...
גברים יותר מעורבים בתאונות, נשים גורמות יותר תאונות
הרבה פעמים הנהיגה התקועה של נשים מסוימות גורמות לנהגים אחרים לסטות מהנתיב או לעשות כל מיני אלתורים של הרגע האחרון בגלל הנהיגה הנשית ואז הם עושים תאונה
אני עקבתי הרבה זמן אחרי זה, תמיד כשאני רואה רכב שנוסע דפוק, מאט בפתאומיות, מהסס, עבור נתיב ללא איתות וכו' ראיתי שזו אישה, אמנם לא כולם אבל כמעט ברוב המקרים שניחשתי שזו אישה זו באמת היתה אישה

צבי2

משתמש פעיל
לגבי החששות מנסיון:
צאי לנסיעות קצרות קרוב לבית ללא ליווי (המנעי גם מחניות אם זה טריגר)
כאשר משהו יושב לידך מצד אחד את הוא נותן בטחון מצד שני את סומכת עליו יותר מידי
ואז כביש 6 לא מעיזים לעלות עליו כי הגברת נוהגת רק בשכונה,יותר מידי אנשים נתקעו שם...
מה שמרגישים בטוחים לגמרי לעשות לבד- סבבה, מה שלא- ליווי עד שמרגישים טוב יותר

צבי2

משתמש פעיל

לפני שבוע קבלתי רישיון
תודה לכולכם על העידוד!!

:)
לא חשבתי שאחרי שבוע מישהו יצפה להיות עם בטחון.... לכן הציר זמן בשאלה שלי התחיל מחודש.
שיהיה בהצלחה, תנהגי מה שאת מרגישה בטוח, ומה שלא- תבקשי ממישהו ותיק ולא מלחיץ שישב לידך, מהר מאוד [כמה עשרות נסיעות מכל הסוגים] זה יעבור לגמרי

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
דווקא אצלי הנהיגות הראשונות היו סוג של קפיצה למים
נסעתי מחוץ לעיר (עד לצפון...) לאט כמובן ולקח לי זמן, בעיקר להתרגל לא להילחץ מאורות מהבהבים, ולא מצפירות עצבניות.
לטעמי האישי קחי אומץ חד פעמי עם כל הקושי ותראי בסוף הנסיעה שזה כבר לא אותו פחד

.Marble

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ואולי יש למישהו עצה איך לעזור לי לצאת מהפחד והחרדה שלא נותן לי אפילו ללמוד נהיגה?
בעלי מתחנן שאעשה רישיון , אני יודעת שזה יעזור לי מאוד ועוד לא עשיתי מרוב פחד
אולי מישהו מכיר מורה נהיגה מתאים לאנשים שחוששים במיוחד?

חדזי

משתמש מקצוען
עם אתה כתבתה את זה (@אין על ביבי ) אז כבר אכתוב את מה שהיה לי לכתוב לפני כן,
תראו איך היה ממשלה כשבראשה הייתה אישה..... (גולדה מאיר),
יש מקצועות שמתאים יותר לגברים וזה אחד מהם,
רק תדמיינו איך היה נראה הכביש בלי נשים?!

אני גם אישה........ ואולי קצת פחות פחדנית....... בכל אופן רישיון לא רלוונטי בשבילי........ אבל זה מציאות!!
נשמע שובניסתי לחלוטין...
וסורי אבל גברים רבים גורמים לנשים רבות לנהוג בלחץ... צופרים. מהבהבים נוהגים בפראות.... וכו

קפה קפה

משתמש מקצוען
ואולי יש למישהו עצה איך לעזור לי לצאת מהפחד והחרדה שלא נותן לי אפילו ללמוד נהיגה?
בעלי מתחנן שאעשה רישיון , אני יודעת שזה יעזור לי מאוד ועוד לא עשיתי מרוב פחד
אולי מישהו מכיר מורה נהיגה מתאים לאנשים שחוששים במיוחד?
באיזה אזור? במודיעין אני יכולה לעזור לך

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
לדעתי נהיגה זה מקצוע,
ועדיין לא מבינה למה נותנים לנשים לנהוג על הכביש........?! כל הדרכים הם חוסמים........
(לפחות מי שמודעת לזה ולא יוצאת מהעיר סבבה, אבל השאר.........)

רכב זה מקצוע גברי
איזה דעה ענתיקה. צא מהסרט מהר

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
בת 30
עברתי טסט ראשון!!

תכלס ,
לא מעיזה ליסוע חופשי לבד בלי ליווי של מישהו----

תקין?
מתי זה עובר?
איך ארכוש בטחון?
במה זה תלוי
לבחור מסלול קצר שלוקח 5 דקות (מסלול סיבובי שחוזר בסוף לנקודת המוצא) ולעשות אותו לפחות 10 פעמים רצוף, תשימו לב איך מפעם לפעם אתם חשים ביטחון וגם שמים לב לדברים שלא שמתם אליהם לב קודם.
אימון כזה יש לו תועלת יותר מסתם להסתובב בעיר כי המיקוד מרגיע ונותן שליטה ויכולת לפתוח את העינים.

אח''כ אפשר לעשות מסלול נוסף ארוך יותר ולחזור עליו שוב ושוב, זה יתן לכם בטחון מוחלט בתוך העיר.

כשרוצים לצאת מחוץ לעיר גם כדאי לעשות כנ''ל

גם בגילאים שלא צריך מלווה, אל תזלזלו בכלל, מלווה מנוסה שמכיר את האיזור יוכל לתת לכם בפעם הראשונה הרבה טיפים מקומיים כגון איזה נתיב לקחת ואיפה, וכן להיזהר מרמזור קצר או מבלבל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה