יש כאן מישהו שלומד/למד/מתכנת בשפת פייטון PYTHON?

bmkol

משתמש מקצוען
אני רוצה לדעת אם מישהו התנסה או כבר מנוסה בשפת פייטון כי התחלתי קצת בתחום ואני לא בטוח אם כדאי לי להמשיך

אשמח למעט ייעוץ בשפה זו

תודה מראש

Avi300

משתמש פעיל
אני בעיקר עובד עם פייתון. זאת שפה מדהימה לכל מי שלומד תכנות לבד, ולא רק.
כמובן היא פחות מיועדת לפיתוח אתרים, אבל כן משלבים אותה בצד שרת. והיא עושה הרבה תפקידים בתחום הזה.

סתם דוגמא למשל, לאחרונה דיברו פה על שליפת מוצרים לחנות מאתרים אחרים, בפייתון זה הכי קל ומומלץ.
לגבי פיתוח אפליקציות דסקטופ, זה כנראה פחות התחום, למרות שאפליקציה קטנה יהיה ממש כיף.

כך שזה ממש תלוי מה התחום שאליו אתה שואף.

bmkol

משתמש מקצוען
שלום ותודה רבה על תגובתך ... אני מתכנת ב VB.NET כבר הרבה שנים ולא מזמן נתקלתי בסרטון יו-טיוב שדיבר על כך שכיום פייתון היא השפה המובילה בתחום התיכנות ... הורדתי מספר סרטונים וראיתי שהיא באמת ממש קלה ללימוד ועבודה והתחלתי כבר עם כמה סרטוני הדרכה ונראה לי שבקלות אוכל להשתלב עם שפה זו (בפרט בגלל הרקע שלי ב VB.NET) ... אך ... עדיין לא מצליח לקלוט מה באמת יהיה אפשר לעשות איתה בפועל ... הייתי סתם שמח לקבל דוגמא או שתיים מה ניתן לעשות איתה .. ולפי מה שכתבת אני בכלל התבלבלתי אז למה באמת היא שימושית ...

אשמח לכל מידע שתיתן לי ... כי אני ממש לא רוצה לבזבז זמן יקר אם זה לא יתאים לי ...

הרבה תודה על זמנך

עמי

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
כנראה שאתה מפתח תוכנות דסקטופ לווינדוס, אז פייתון ממש לא מתאים (בינתיים פייתון לא התקבל כ"כ בווינדוס כמו בלינוקס), הוא יותר מתאים למערכות לינוקס, שם יש גם הרבה אפליקציות דסקטופ מבוססות פייתון מכיון שיש ספריות לכך. (גם לווינדוס יש ספריות אבל תצטרך לצרור את הספריות ופייתון עצמו בכל אפליקציה להורדה)
שכיום פייתון היא השפה המובילה בתחום התיכנות ...
בווינדוס לא. נ"ל ש#c הוא המוביל בווינדוס בינתיים

Avi300

משתמש פעיל
אם באמת המטרה שלך זה אפליקציות דסקטופ, ואתה מחפש ללמוד שפה נוספת,
לך על NodeJS. יש ספרייה בשם electron. שנותנת לך ממשק api מול מערכת ההפעלה, היא cross-platform. מה שאומר שאתה תכתוב פעם אחת לווינדוס, מאק, ולינוקס.
המעלה הגדולה שלה זה שאתה משתמש בטכניקות של פיתוח web, מה שמהווה מעלה גדולה עבור מי שבא מהתחום.
מעלה נוספת זה שממשקי הUi יוצאים מאוד מוצלחים, כי בתכלס ה Ui הכי טוב היום זה על הדפדפן. אנימציות וכו'...

אחד העורכי קוד הכי פופולריים בעולם כתוב בו, VSCode.

קיצור, פשוט תקפוץ לאתר שלהם.

Avi300

משתמש פעיל
(בינתיים פייתון לא התקבל כ"כ בווינדוס כמו בלינוקס), הוא יותר מתאים למערכות לינוקס, שם יש גם הרבה אפליקציות דסקטופ מבוססות פייתון מכיון שיש ספריות לכך. (גם לווינדוס יש ספריות אבל תצטרך לצרור את הספריות ופייתון עצמו בכל אפליקציה להורדה)

טוב, אני לא ממש מסכים איתך. יש ספריות מעולות לפייתון. ואיך ממש הבדל בנושא הזה בין ווינדוס ללינוקס.
גם בפייתון על ווינדוס אפשר להוציא מוצרים מדהימים. וקלות ומהירות הפיתוח עם כמות הספריות שאין שני לה בין שפות התכנות, מהווה יתרון עצום.

למעשה, פייתון פופולרי יותר בלינוקס משני סיבות.
א, הוא מותקן בברירת מחדל.
ב, מעצם היותה שפת סקריפט, ובד''כ אנשי לינוקס הם הצרכנים הכבדים של סקריפטים.
ג, כי לינוקס יותר פופולארי:p:rolleyes:

והנה תוכנה קטנה שכתובה בפייתון.
Youtube-dl-GUI שסתם כך זאת תוכנה חובה במקום ליפול על כל מיני אתרים מפוקפקים...

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
למעשה, פייתון פופולרי יותר בלינוקס משני סיבות.
א, הוא מותקן בברירת מחדל.
ב, מעצם היותה שפת סקריפט, ובד''כ אנשי לינוקס הם הצרכנים הכבדים של סקריפטים.
ג, כי לינוקס יותר פופולארי:p:rolleyes:

בלינוקס יש bindings עבור GTK וQT שהם הtoolkits הכי פופלאריים בלינוקס והאפליקציה נראה בדיוק כמו אחד שנכתב בשפה מקומפלת משא"כ בווינדוס אתה חייב להשתמש בWXwindows
אני מכיר youtube-dl-gui שקלתי עכשיו את הספריה והוא שוקל 93MB בגלל כל הdependencies שלא מותקנים ברירת מחדל בווינדוס

סביונית

משתמש מקצוען
בכל מקרה, אם אתה כן רוצה להמשיך- יש אתר בשם codecademy לתרגול פייתון.
בהצלחה

bmkol

משתמש מקצוען
סתם שאלה (שנראית אידיוטית אבל אני מחפש את הרעיון בשאלה) --- כתבתי בפייתון מספר שורות קוד פשוטות שמבקשת מהמשתמש שם פרטי ולאחר מכן שם משפחה ...ולאחר מכן אני מדפיס את התוצאה ... התוכנה נגמרה .... מה עכשיו? איך אני לוקח את מה שכתבתי ומציג את זה כתוכנה? ... אני שואל את השאלה "המפגרת" הזו כי אני בא מרקע של תיכנות ב .net .. שם היה לי טופס והכנסתי בו שדה טקסט שהכיל את הנתונים שהמשתמש נתן ואז הצגתי את התוצאה בלייבל על גבי הטופס ... ויכולתי לבצע קובץ התקנה והרצה של היישום ... כאן אני עדיין לא קולט מה עושים עם הקוד שכתבתי ... אני מריץ את הקוד התוצאה מתקבלת מקומית ...אבל איפה לעזאזל (סליחה על הביטוי) ניתן להשתמש בזה?

אני פשוט מנסה לרוץ קדימה לשלבים של הרצת קוד כי בסך הכל אין לי הרבה מה ללמוד חוץ מהשינויים של אופן כתיבת הקוד

מקווה שהסברתי את עצמי

ושוב תודה לכולם על הרצון לעזור

עמי

Avi300

משתמש פעיל
כדאי לך לעבור על פרויקטים קיימים בגיטהאב. זה ייתן לך כיוון

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
סתם שאלה (שנראית אידיוטית אבל אני מחפש את הרעיון בשאלה) --- כתבתי בפייתון מספר שורות קוד פשוטות שמבקשת מהמשתמש שם פרטי ולאחר מכן שם משפחה ...ולאחר מכן אני מדפיס את התוצאה ... התוכנה נגמרה .... מה עכשיו? איך אני לוקח את מה שכתבתי ומציג את זה כתוכנה? ... אני שואל את השאלה "המפגרת" הזו כי אני בא מרקע של תיכנות ב .net .. שם היה לי טופס והכנסתי בו שדה טקסט שהכיל את הנתונים שהמשתמש נתן ואז הצגתי את התוצאה בלייבל על גבי הטופס ... ויכולתי לבצע קובץ התקנה והרצה של היישום ... כאן אני עדיין לא קולט מה עושים עם הקוד שכתבתי ... אני מריץ את הקוד התוצאה מתקבלת מקומית ...אבל איפה לעזאזל (סליחה על הביטוי) ניתן להשתמש בזה?

אני פשוט מנסה לרוץ קדימה לשלבים של הרצת קוד כי בסך הכל אין לי הרבה מה ללמוד חוץ מהשינויים של אופן כתיבת הקוד

מקווה שהסברתי את עצמי

ושוב תודה לכולם על הרצון לעזור

עמי
שומרים את התוכנה בקובץ עם סיומת .py ומריצים אותו משורת הפקודה כך:
קוד:
python hello_world.py
[דרך אגב, בלינוקס אפשר להריץ אותו ישירות ("hello_world.py" בלי לכתוב python) עוד דוגמא לאספקט של פייתון שמרגיש יותר בבית בלינוקס מבווינדוס]
אם python מותקן נכון אפשר ללחוץ לחיצה כפולה על הקובץ ולהריץ אותו ג"כ וייפתח חלון cmd רק שמיד בסיום התוכנה החלון ייסגר בלי אפשרות לראות את הפלט.
אם תעשה אפליקציה עם GUI (ממשק גרפי) תשמרי אותו עם סיומת pyw שירוץ בלי לפתוח שורת פקודה או אפשר להריץ אותו כך:
קוד:
wpython hello_world_gui.py
ואז ייפתח בלי חלון cmd

נערך לאחרונה ב:

יוכבדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
פייתון היא שפה שמשתמשים בה היום להרבה אפליקציות, ולכן היא מהמובילות
הסינטקס שלה קצת שונה משפות תוכנה מוכרות (C#, JAVA וכו')
אבל העיקרון הוא אותו דבר כמו בכולן (if, for, etc.)

bmkol

משתמש מקצוען
עד עכשיו כפי שהבנתי פייתון בעצם אינה תוכנה שאיתה אני יכול ממש ליצור קובץ התקנה מלא שאוכל להעביר ללקוח. גן אין כאן מצב של יצירת יישום עם טפסים טקסטים, לייבלים וכל מה שהכרתי עד עתה ב .NET ... את האמת לא רואה סיבה למה להתאמץ ... אפילו עם VB.NET אני יכול לייצר כמעט כל תוכנה ... אני פשוט לא קולט את היתרונות של פייתון ...

יכול להיות שאני נשמע הזוי ... אבל מי שכמוני מכיר את .NET אני בטוח שיסכים איתי.

ברוך ד'

משתמש רשום
אפשר עזרה ???
אני רוצה להתקין פייתון על המחשב שלי - מחשב ניד לא כ"כ חזק שכבר יש עליו כמה תוכנות גרפיות, ככה שאני ממש לא רוצה להעמיס עליו.
האם פייתון הוא תוכנה כבדה ? משתמש בהרבה משאבים וזיכרון ??
לא הצלחתי למצוא שום מקום שעונה לי על השאלה, ולכן אשמח מאוד לתשובה.
תודה !!!!

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
האם פייתון הוא תוכנה כבדה ? משתמש בהרבה משאבים וזיכרון ??
לא.
פייתון זה לא תוכנה, פייתון זה שפה וסביבה שבו תוכנות רצים. התקנת פייתון בעצמו לא לוקח שום משאבים חוץ מקצת מקום בדיסק הקשיח.

נערך לאחרונה ב:

ברוך ד'

משתמש רשום
תודה !!!!
ידוע לך אולי כמה מקום בדיסק קשיח ??
אני קצת מוגבלת בשטח שנשאר...
ושוב תודה על התגובה המהירה!!!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה