התייעצות יש כאן יועצי/ות משכנתא?

טעם של פעם

משתמש פעיל

טעם של פעם

משתמש פעיל
מתוך כתבה שקיבלתי היום:

לפני דקות אחדות פרסם בנק ישראל את ריביות המשכנתא הממוצעות לחודש יוני 2019,והנתונים מצביעים על המשך ירידה בריביות המשכנתא הממוצעות לכל התקופות - והריביות הממוצעות יורדות לרמתן הנמוכה ביותר מאז יוני 2016!

בגזרת ריביות המשכנתא הלא-צמודות ניתן לראות ירידה של ריביות המשכנתא של עד 0.17% ובגזרת ריביות המשכנתא הצמודות, ניתן לראות ירידה של ריביות המשכנתא של עד 0.18% בריבית לתקופות השונות!
לחצו כאן לצפיה בנתוני הריבית המלאים לכל התקופות

שםמשתמש

משתמש פעיל
מתוך כתבה שקיבלתי היום:

לפני דקות אחדות פרסם בנק ישראל את ריביות המשכנתא הממוצעות לחודש יוני 2019,והנתונים מצביעים על המשך ירידה בריביות המשכנתא הממוצעות לכל התקופות - והריביות הממוצעות יורדות לרמתן הנמוכה ביותר מאז יוני 2016!

בגזרת ריביות המשכנתא הלא-צמודות ניתן לראות ירידה של ריביות המשכנתא של עד 0.17% ובגזרת ריביות המשכנתא הצמודות, ניתן לראות ירידה של ריביות המשכנתא של עד 0.18% בריבית לתקופות השונות!

כלומר, כדאי להמתין עוד כמה חודשים?

hhtt11

משתמש צעיר
מתוך כתבה שקיבלתי היום:

@טעם של פעם
זה אומר שיש לי מה ללחוץ עוד קצת את הבנק עכשיו להוריד לנו?
או שזה נתונים שהם כבר התבססו עליהם לפני שבוע כשנתנו לנו את ההצעה?

cherry c

משתמש סופר מקצוען
@טעם של פעם
זה אומר שיש לי מה ללחוץ עוד קצת את הבנק עכשיו להוריד לנו?
או שזה נתונים שהם כבר התבססו עליהם לפני שבוע כשנתנו לנו את ההצעה?
כן, תגידי להם ש"יש ירידה ואין סיבה שזה לא יתבטא במשכנתא שלך, ואם הם לא מורידים את רוצה לבדוק מה יסכימו לעשות בבנק השני, אם הן מורידים את הולכת אליהם"

אצלנו רק האיום עזר שהם הורידו ריביות בקל"צ ובמל"צ.

מתייעלת

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מקפיצה שוב
האם כדאי למחזר?
upload_2019-7-11_9-32-26.png

cherry c

משתמש סופר מקצוען
מקפיצה שוב
האם כדאי למחזר?
צפה בקובץ המצורף 507203

אני לא יועצת משכנתא כלל, אבל אני חושבת שהמהלך הנכון כעת זה לבדוק היתכנות אצל מספר יועצים וללכת ליועץ שייתן לכם את הכי קטן. הבדיקה היא בחינם, ויש לכם את הפנאי למצוא את האופציה הכי טובה עבורכם.

בפריים אמנם יש לכם ריבית נמוכה שלא מקבלים היום, אבל זה כסף קטן, בריביות הקבועות אתם משלמים ריבית גבוהה מהמקובל היום, ותכלס הם אלה שסוחטים את רוב הכסף, וגם הם מחזיקים את החלק הארי של הכסף, כך שלדעתי כדאי לכם למחזר.
אז תבדקו מקצועית.

A052

משתמש סופר מקצוען
אז זה אומר שכל האנשים שההכנסות שלהם הם בגודל מינימלי והבעל יושב ולומד לא קונים דירה? או שמשיגים תלושים בשחור וכו'
ייתכן (לא מומלץ בכלל, היות ואם אין לכם הכנסות באמת אז לא תוכלו להחזיר את המשכנתא...)
היות וההחזר החודשי הצפוי להלוואה כזו ל30 שנה הוא כ4500 ש"ח!!!!
מה שבדר"כ עושים זה מביאים ערב או לווה נוסף את אחד או יותר מההורים. (אבל אם אין כסף להחזיר אז כנ"ל...)

cherry c

משתמש סופר מקצוען
מקפיצה שוב
האם כדאי למחזר?
צפה בקובץ המצורף 507203
עוד משהו אני לא מבינה לגבי מה שכתוב יתרת תשלומים.
זה לא נראה שזה מה שנשאר לכם לשלם (נניח רק 15 בשורה הראשונה כי אז יתרת החוב לא היה ככה) מה זה בדיוק, והאם זה אומר שאת הקל"צ לקחתם ל30שנה?

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אז זה אומר שכל האנשים שההכנסות שלהם הם בגודל מינימלי והבעל יושב ולומד לא קונים דירה? או שמשיגים תלושים בשחור וכו'
אין מציאות עם הכנסות של 3000 לקבל הלוואה של 850000.
נניח זו היתה הלוואה ל30 שנה בריבית 0, גם אז ההחזרים היו יותר מ 2300 שקל.
איך אדם יכול להרויח 3500 שקל ולשלם מהם על מגורים 2300 ולחיות מהשאר?
שלא לדבר על זוג? שלא לדבר על זוג עם ילד? שלא לדבר שיש ריביות שמושפעות מהכלכלה שעולה ויורדת...

מה עושים אנשים?
כל אחד והס"ד שלו.
אבל ודאי שלא לוקחים משכנתא של 850,000 עם כאלו הכנסות.

מגדילים הכנסות, ומתחילים עם דירה בפריפריה שמחירה לא עולה על 500,00.

טעם של פעם

משתמש פעיל
עוד משהו אני לא מבינה לגבי מה שכתוב יתרת תשלומים.
זה לא נראה שזה מה שנשאר לכם לשלם (נניח רק 15 בשורה הראשונה כי אז יתרת החוב לא היה ככה) מה זה בדיוק, והאם זה אומר שאת הקל"צ לקחתם ל30שנה?
בכל המסלולים כתוב 15/360כנראה מתוך 360חודש(30שנה) נפרע 15 חודש.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
בכל המסלולים כתוב 15/360כנראה מתוך 360חודש(30שנה) נפרע 15 חודש.
ממש לא, בחלק כתוב 36 ו38,
נראה לי שהם לקחו את המשכנתא בחלקים, ולכן בחלקם הם משלמים כבר 3 שנים וחלקם רק שנה וחצי.
ואם כן זה אומר שהקבועה היא ל30 שנה וזה ממש לא טוב.
ל30 שנה זה ריבית יפה ולא גבוהה, אבל מי לוקח קבועה ל30 שנה???

cherry c

משתמש סופר מקצוען
ייתכן (לא מומלץ בכלל, היות ואם אין לכם הכנסות באמת אז לא תוכלו להחזיר את המשכנתא...)
היות וההחזר החודשי הצפוי להלוואה כזו ל30 שנה הוא כ4500 ש"ח!!!!
מה שבדר"כ עושים זה מביאים ערב או לווה נוסף את אחד או יותר מההורים. (אבל אם אין כסף להחזיר אז כנ"ל...)
וההכנסות אמורות להיות פי 3 מגובה ההחזר החודשי לפחות.

טעם של פעם

משתמש פעיל
ממש לא, בחלק כתוב 36 ו38,
נכון לא שמתי לב.
ואם כן זה אומר שהקבועה היא ל30 שנה וזה ממש לא טוב.
ל30 שנה זה ריבית יפה ולא גבוהה
נכון, אבל כשאני בודק את כל המכלול אני מבין למה
מתוך 480,000 לקחו רק 120,000P ....

אבל מי לוקח קבועה ל30 שנה???

מי שרוצה החזר חודשי נמוך.

לפי הנתונים נראה לי שלקחו ממזרחי טפחות.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה