דרוש מידע יש דרך חזרה? ירידת מחירים של חד פעמי / שתייה מתוקה??

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אין דבר כזה, זה שוק חופשי וטוב שכך. אל תתן להם רעיונות!
יש גבול.

הרי ברור שהממשלה מתערבת בדברים שונים כמו על מונופולים, עושק ועוד.

(לעצם ההגינות אומר שאני לא מבין בשוק חופשי ולא - חוץ ממה ששמעתי שנתניהו בעד שוק חופשי, וסמוטריץ פחות)

דיני

משתמש מקצוען
יש גבול.

הרי ברור שהממשלה מתערבת בדברים שונים כמו על מונופולים, עושק ועוד.

(לעצם ההגינות אומר שאני לא מבין בשוק חופשי ולא - חוץ ממה ששמעתי שנתניהו בעד שוק חופשי, וסמוטריץ פחות)
עושק ומונופולים הם כשל של שוק חופשי, לכן הממשלה נלחמת בזה.
מאד כדאי לך להעשיר את ההשכלה, זה ידע בסיסי שחשוב מאד לחיים. חבל שלא מלמדים בבית ספר

תתחיל כאן -

תם וחכם

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אם היבואנים הגדולים לא ירידו מחירים,
אז סביר להניח שיקומו יבואנים חדשים במחיר זול.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
סמוטריץ' ידוע כלקקן, הוא אוהב להיות נחמד עם כולם.
האמירות שלו מול ליברמן היו עלובות ומתרפסות, אבל עדין זה לא אומר שזה מה שהוא באמת חושב...
האנשים הלקקנים בדרך כלל לא משנים יותר מדאי
והנה גם זה המדיניות שלו פחות להתערב בשוק ולתת לשוק לעשות את שלו

אז מדוע לתפיסתו שלו הוא לא פותח את השוק לתחרות מסיר הגבלות ורגולצייה???

האנשים הלקקנים זה האנשים שאחרי שהם ילכו הכל ישאר אותו דבר!!

*מקווה שאני טועה ,אבל בינתיים לפי ההתרפסות שלו ושל בן גביר בכמה דברים כבר
מוכיחה שהכל הולך להישאר אותו דבר

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אבל למה זה קשור דווקא למגזר החרדי?
ברור ש זה קשור כי שמישהו מגיע וצועק בכל מקום שצריך לזרוק את החרדים למזבלה
ומבטל להם את המעונות
ורוצה להפוך בחורי ישיבה לעריקים
אז כשהוא נותן גזירה על החד פעמי(שהציבור החרדי נזקק לזה כאוויר לנשימה)
ברור שזה יתפרש כנגד הציבור החרדי!!!

M6255

משתמש פעיל
ברור ש זה קשור כי שמישהו מגיע וצועק בכל מקום שצריך לזרוק את החרדים למזבלה
ליברמן הסית בצורה מכוערת בדברים הרבה יותר מהותיים ואמיתיים
דווקא האמירה נגד נתניהו והחכים החרדים (מי ששמע זו הייתה השאלה של המראיין שהם לא יתנו לו להקים ממשלה ועל כך הוא ענה) שהוא ישליך אותם למזבלה, דומה לאמירה הנשמעת תדיר מחכינו ומאחרים "מקומך יהיה בפח הזבל של ההיסטוריה" אולי זה קצת יותר חריף אבל זו אותה משמעות, חבל לעשות מזה חזות הכל, האדם המושחת הזה מטיף קבוע בצורה דמגוגית נגד הציבור החרדי והדתי וזה בעיניי חמור פי אלף.

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
האנשים הלקקנים בדרך כלל לא משנים יותר מדאי
והנה גם זה המדיניות שלו פחות להתערב בשוק ולתת לשוק לעשות את שלו

אז מדוע לתפיסתו שלו הוא לא פותח את השוק לתחרות מסיר הגבלות ורגולצייה???

האנשים הלקקנים זה האנשים שאחרי שהם ילכו הכל ישאר אותו דבר!!

*מקווה שאני טועה ,אבל בינתיים לפי ההתרפסות שלו ושל בן גביר בכמה דברים כבר
מוכיחה שהכל הולך להישאר אותו דבר
הם יודעים שהציבור בודק אותם מצפה בכליון עיניים לשינויים.

היום המצב שהפוליטקאים כל הזמן חיים בקמפיין בחירות, וכל מה שהם עושים זה בשביל הבחירות. לכן הם רצים כל הזמן לנפנף במה שהם עשו.
סמוטריץ וגם בן גביר יודעים, שאם הם לא יעשו מה שהציבור מחכה לו, בסוף בסוף הם ימצאו את עצמם מתחת לאחוז החסימה.

אפרופו בן גביר, זה היה ידוע מראש שהוא לא יוכל לעשות הרבה, כי אחרי הכל, לצעוק מבחוץ נעשה ככה נעשה ככה, זה נחמד. אבל בסוף כשאתה נכנס פנימה אתה רואה שהדברים לא בדיוק כמו שחשבת. ויש עוד כל מיני פרמטרים שצריכים להילקח בחשבון.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
ליברמן הסית בצורה מכוערת בדברים הרבה יותר מהותיים ואמיתיים
דווקא האמירה נגד נתניהו והחכים החרדים (מי ששמע זו הייתה השאלה של המראיין שהם לא יתנו לו להקים ממשלה ועל כך הוא ענה) שהוא ישליך אותם למזבלה, דומה לאמירה הנשמעת תדיר מחכינו ומאחרים "מקומך יהיה בפח הזבל של ההיסטוריה" אולי זה קצת יותר חריף אבל זו אותה משמעות, חבל לעשות מזה חזות הכל, האדם המושחת הזה מטיף קבוע בצורה דמגוגית נגד הציבור החרדי והדתי וזה בעיניי חמור פי אלף.
לא יודע...
לא מסתכל על כל אמירה כזאת או אחרת
אם הייתי בסדר א או שהייתי דן אותו
הייתי מדייק בדברים..

תאכלס המשפט שיזכר ממנו זה המשפט הזה ולכן אני משתמש איתו
אבל ברור שהראיה לכך לא מבוססת על המשפט הזה גרידא

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
הם יודעים שהציבור בודק אותם מצפה בכליון עיניים לשינויים.

היום המצב שהפוליטקאים כל הזמן חיים בקמפיין בחירות, וכל מה שהם עושים זה בשביל הבחירות. לכן הם רצים כל הזמן לנפנף במה שהם עשו.
סמוטריץ וגם בן גביר יודעים, שאם הם לא יעשו מה שהציבור מחכה לו, בסוף בסוף הם ימצאו את עצמם מתחת לאחוז החסימה.

אפרופו בן גביר, זה היה ידוע מראש שהוא לא יוכל לעשות הרבה, כי אחרי הכל, לצעוק מבחוץ נעשה ככה נעשה ככה, זה נחמד. אבל בסוף כשאתה נכנס פנימה אתה רואה שהדברים לא בדיוק כמו שחשבת. ויש עוד כל מיני פרמטרים שצריכים להילקח בחשבון.
הההיסטוריה תמיד הייתה במלא הבטחות...
גם בגין גם שרון ועוד כמה שהיו פי מאה מבן גביר וסמוטריץ
לא עשו את השינוי המיוחל
אז אין שום ציפיייה

כמו שאת הציבור החרדי יקנו בחד פעמי ושתייה מתוקה(אני אישית רואה בזה ביזייון לאינטגנלצייה של הציבור
כנ"ל התלושי מזון של דרעי-שמבחינתי זה כמו לראות קבצן בחוץ ולזרוק לו חמש שקל ולבקש עודף 4

והציבור למרות הכל ממשיך להצביע וחלק גדול מהם להאמין בחכים החרדים
אז כנ"ל זה מה שיהיה בציונות הדתית

אבל הלוואי שאתבדה

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לא עשו את השינוי המיוחל
אז אין שום ציפיייה
יש הבדל גדול.
פעם הפוליטיקאים היו עובדים קשה בזמן הבחירות, ואחכ 4 שנים היו נחים....
היום הפוליטיקאים נמצאים בקמפיין בחירות, כל הזמן, הם כל הזמן במערכת בחירות. כל פעולה שהם עושים, זה בשביל הבחירות הבאות, מה אני יעשה עכשיו כדי שיבחרו בי בפעם הבאה.

הציבור מצביע מה שאמרו לו רבותיו, גם אם יש לו אי אלו השגות על מעשה של חכ כזה או אחר.

ואי אפשר להשוות בין ציות לגדולי ישראל בציבור שלנו לבין מצביעי הציונות הדתית.
(כן, למרות שיש כאלה "חכמים" שהעדיפו להצביע ליכוד ובן גביר, וחשבו שהם יותר חכמים מר' גרשון אידלשטיין והמועצת. זה עדין בלי השוואה לציונות הדתית. שגם היא עצמה מחולקת להרבה רבנים, שכל אחד אומר אחרת. וההצלחה של הציונות הדתית בבחירות האחרונות, זה החיבורים שהם הצליחו סופסוף ליצור, מה שלא היה ב 4 מערכות בחירות אחרונות)

כמו שאת הציבור החרדי יקנו בחד פעמי ושתייה מתוקה(אני אישית רואה בזה ביזייון לאינטגנלצייה של הציבור
כנ"ל התלושי מזון של דרעי-שמבחינתי זה כמו לראות קבצן בחוץ ולזרוק לו חמש שקל ולבקש עודף 4
בסופו של דבר, כשאנשים מרוצים או לא מרוצים מהחכים, זה לא בגלל הדברים הגדולים.
כן, זה הכיס הקטן שלי שצריך עכשיו להוציא הון על חד פעמי או לעמוד לשטוף כלים...

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
יש הבדל גדול.
פעם הפוליטיקאים היו עובדים קשה בזמן הבחירות, ואחכ 4 שנים היו נחים....
היום הפוליטיקאים נמצאים בקמפיין בחירות, כל הזמן, הם כל הזמן במערכת בחירות. כל פעולה שהם עושים, זה בשביל הבחירות הבאות, מה אני יעשה עכשיו כדי שיבחרו בי בפעם הבאה.
נכון,ולכן
זה בדיוק העניין
שאם חד פעמי ושתייה מתוקה זה הקמפיין בזמן הבחירות הקודמות(אחרי הכל גם החכים החרדים עושים קמפיין בחירות)
וגם הקמפיין של הבחירות העתידייות

אז המצב בציונות הדתית לא יהיה שונה בהרבה אני בטוח בזה
אבל עוד חודש נראה כי בינתיים גם סמוטריץ (עם תאגיד השידור הציבורי)
וגם בן גביר(שלעלות להר הבית יודע,אבל להזיז מישהו במשרד שלו לא יודע)
הציבור מצביע מה שאמרו לו רבותיו, גם אם יש לו אי אלו השגות על מעשה של חכ כזה או אחר.
נכון מאוד ולכן רשמתי מבחינת השביעות רצון
ויש עדיין אנשים שמאמינים לחכים
אני אישית אם לא גדו"י לא הייתי מצביע כלל
ורק בגלל גדו"י אני מצביע
כי אני פשוט רואה שההבטחות שהבטיחו לא מתקיימות
אבל יש אנשים שממשיכים להאמין ועל זה דיברתי

אסתושי

משתמש מקצוען
כמו למשל, למי שיודע, בתחילת הקורונה היו פה עליות מחירים של הרבה דברים בעקבות עליית מחירי השילוח הימיים.
מבירור שערכתי עם כמה יבואנים גדולים המחירים כבר ירדו משמעותית, וכעת הם כמעט כמו שהיה לפני כל העליות.
מישהו הוריד מחירים בגלל זה?
לפני הקורונה המחיר למכולה 40 רגל היה בסביבות 3000 $ בקורונה זה עלה לקרוב ל 20,000 $ היום המחיר חזר
ל(בערך) 3,500 $

דיני

משתמש מקצוען
לא עשו את השינוי המיוחל
אז אין שום ציפיייה

אבל הלוואי שאתבדה
תסתכל על התיקים שדרעי לקח, הכשרות תעסוקה ודברים כאלה, נשמע שהוא לא הולך רק על חלוקת קצבאות והנצחת מעגל העוני אלא גם בפתירת הבעיות מהשורש. אני אופטימית.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
תסתכל על התיקים שדרעי לקח, הכשרות תעסוקה ודברים כאלה, נשמע שהוא לא הולך רק על חלוקת קצבאות והנצחת מעגל העוני אלא גם בפתירת הבעיות מהשורש. אני אופטימית.
יבחן בתוצאות בלבד
עוד חודשיים שלש נדע האם הדיבורים הפעם יתורגמו למעשים
בהתחשב בעבר אין סיבה להיות אופטימי מדאי
(הנושא המרכזי זה לא רק ההכשרות וכו
אלא עצם עצמותו של יוקר המחייה בישראל)

shimשימי

משתמש סופר מקצוען

חזק וברוך!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

הפוסק הספרדי במתקפה נגד השר סמוטריץ' | תיעוד

הפוסק הספרדי, הגאון רבי בן ציון מוצפי, התייחס להורדת המס על השתייה המתוקה - ותקף בחריפות רבה את שר האוצר בצלאל סמוטריץ' | "מטופשים אלה, החמור הזה, הולך מוריד את המס על המשקאות ממותקים, טמבל", התבטא הרב • צפו (חרדים)

הפוסק הספרדי, הגאון רבי בן ציון מוצפי, התייחס אמש (שני) בשיעורו בבית הכנסת מוסיוף בירושלים, להורדת המס על השתייה המתוקה ותקף בחריפות רבה את שר האוצר בצלאל סמוטריץ'.

"איזה מטופשים אלה, מורידים", אמר הגרב"צ, "החמור הזה, הולך מוריד את המס על המשקאות ממותקים, טמבל. אנחנו פה המדינה שלנו מספר אחת בקטיעת איברים. ממה זה בא? ממחלת הסוכרת.
"אתה יודע כמה יש? עברו את המיליון של חולי סוכרת, למעלה מ-10 אחוז מהאוכלוסיה חולי סוכרת. אלה הם הידועים ויש גם כאלה שזו מחלה שקטה שלא גילו אותה. ממה מחלת הסוכרת הזו, בר מינן? אוכלים סוכר, שותים סוכר, שותים מתוק, אוכלים מתוק, כל דבר מתוק, מתוק, מתוק. זה גם משמין וגם מביא מחלות נוראות, וסכרת זו מגיפה נוראה".
הרב המשיך ותקף: "הטיפש הזה, מה הקשר, טוב, חד פעמי אני מבין אותך, אז תוריד... אבל דבר ראשון משקאות ממותקות על הבוקר? מה קרה?", וקרא לציבור להישמר מאוד, "לכן צריך זהירות, אדם ישמור בבית, כמה שפחות, לשמור".

מקור

נופל וקם

משתמש מקצוען

הפוסק הספרדי במתקפה נגד השר סמוטריץ' | תיעוד

הפוסק הספרדי, הגאון רבי בן ציון מוצפי, התייחס להורדת המס על השתייה המתוקה - ותקף בחריפות רבה את שר האוצר בצלאל סמוטריץ' | "מטופשים אלה, החמור הזה, הולך מוריד את המס על המשקאות ממותקים, טמבל", התבטא הרב • צפו (חרדים)

הפוסק הספרדי, הגאון רבי בן ציון מוצפי, התייחס אמש (שני) בשיעורו בבית הכנסת מוסיוף בירושלים, להורדת המס על השתייה המתוקה ותקף בחריפות רבה את שר האוצר בצלאל סמוטריץ'.

"איזה מטופשים אלה, מורידים", אמר הגרב"צ, "החמור הזה, הולך מוריד את המס על המשקאות ממותקים, טמבל. אנחנו פה המדינה שלנו מספר אחת בקטיעת איברים. ממה זה בא? ממחלת הסוכרת.
"אתה יודע כמה יש? עברו את המיליון של חולי סוכרת, למעלה מ-10 אחוז מהאוכלוסיה חולי סוכרת. אלה הם הידועים ויש גם כאלה שזו מחלה שקטה שלא גילו אותה. ממה מחלת הסוכרת הזו, בר מינן? אוכלים סוכר, שותים סוכר, שותים מתוק, אוכלים מתוק, כל דבר מתוק, מתוק, מתוק. זה גם משמין וגם מביא מחלות נוראות, וסכרת זו מגיפה נוראה".
הרב המשיך ותקף: "הטיפש הזה, מה הקשר, טוב, חד פעמי אני מבין אותך, אז תוריד... אבל דבר ראשון משקאות ממותקות על הבוקר? מה קרה?", וקרא לציבור להישמר מאוד, "לכן צריך זהירות, אדם ישמור בבית, כמה שפחות, לשמור".

מקור
וואוו...
איזו חריפות!!

נופל וקם

משתמש מקצוען
ברור!
אנשים לדעת שהאינטרס הקואליציוני שלהם (גם אם פיהם וליבם שווים!) לא הופך אותם לאנשים שראוי להתקרב אליהם.
ובוודאי כשהם מגיעים כ'חזק שמושיע את החלש'.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה