דרוש מידע יש בעיה הלכתית/השקפתית ללכת לסיור במרכז של הקראים?

סלאוויטא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
משלי ה,ח
הַרְחֵק מֵעָלֶיהָ דַרְכֶּךָ וְאַל תִּקְרַב אֶל פֶּתַח בֵּיתָהּ.

עבודה זרה יז א
... ועברתי על מה שכתוב בתורה (משלי ה, ח) "הרחק מעליה דרכך" זו מינות
"ואל תקרב אל פתח ביתה" זו הרשות

ואיכא דאמרי
"הרחק מעליה דרכך" זו מינות והרשות
"ואל תקרב אל פתח ביתה" זו...

lotr

משתמש מקצוען
נראה לי שיש תשובה של האיגרות משה שאוסר להיכנס בביהכ״נ של רפורמים
לא יודע אם זה דומה

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
יצא לנו להזכיר בבית את הקראים והילדים (הגדולים) הביעו התעניינות, ואני יודעת שיש להם מרכז ברובע היהודי
חשבתי לקחת אותם לשם (חוויה אנתרופולוגית + זולה + ממוזגת:)
תוהה לעצמי אם יש בזה בעיה
אם אני לא טועה, במדרגות שנכנסים לבניין שלהם, הם קברו שם ספרי קודש, ואסור!! לדרוך עליהם!!

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אולי תפסיקו לתקוף?
יהודים תמימים רוצים להעשיר את ידיעותיהם ועולמם (הרוחני) ולבסס את השקפתם, הם התייעצו איתכם,
מתחרטים על כך כנראה,
תרגיעו!!!

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
@נסיך אוסטרי -לא מצחיק!
אמיתי לגמרי... תבררו קצת לפני שאתם מזלזלים
והתלבטתי אם זה הקראים או "קהילה" אחרת, ולכן כתבתי אם אני לא טועה, ומחיפוש קטנטן בגוגל, זה אכן הקראים...
(ו-טועָה)

נסיך אוסטרי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אמיתי לגמרי... תבררו קצת לפני שאתם מזלזלים
אתם מתעסקים באחד שבקי מאד בסוגיית הקראים.
אדרבה תביאו מקור
(אתם בטח מתכוונים לסיפור עם האור החיים.... אבל מזמן כבר הוציאו את זה משם:))

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
אתם מתעסקים באחד שבקי מאד בסוגיית הקראים.
אדרבה תביאו מקור
(אתם בטח מתכוונים לסיפור עם האור החיים.... אבל מזמן כבר הוציאו את זה משם:))
לזה באמת התכוונתי..
כנראה אני לא מעודכנת..:rolleyes:
מתי הוציאו?
ולמה ב"המכלול" זה לא מעודכן? (שם בדקתי אם אני צודקת)

נסיך אוסטרי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לזה באמת התכוונתי..
כנראה אני לא מעודכנת..:rolleyes:
מתי הוציאו?
ולמה ב"המכלול" זה לא מעודכן? (שם בדקתי אם אני צודקת)
דבר ראשון לא מדובר בספרי קודש אלא בספר הרמב"ם, ובאותו זמן שמצאו את זה גם הוציאו את זה.
(אגב בהמכלול גם אין מקור לסיפור, אז במקורות שלי ששם מסופר הסיפור הנ"ל כך כתוב, ובכלל כל הסיפור הזה אין לו מקור ברור)

נערך לאחרונה ב:

עקיבא1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
ברור שיש איסור, ראה שו''ע יו''ד סימן קמט ובבית יוסף שם שיש איסור ללכת לתוך עיר (לא דרך מעבר ואינו גר שם) אם יש שם ע''ז משום חשד, ואיסור חשד שייך אף בדת קראית.

חוץ מזה, ממשיך דרכם של רשעים גמורים שגרמו כ''כ הרבה צער לגדולי מצרים (הרמב''ם, רדב''ז ועוד) איך יתכן לכבד אותם בביקור ואולי אף דמי כניסה?

נסיך אוסטרי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מאיפה המקור ההלכתי?
מזרחניק??
ברור שיש איסור, ראה שו''ע יו''ד סימן קמט ובבית יוסף שם שיש איסור ללכת לתוך עיר (לא דרך מעבר ואינו גר שם) אם יש שם ע''ז משום חשד, ואיסור חשד שייך אף בדת קראית.

חוץ מזה, ממשיך דרכם של רשעים גמורים שגרמו כ''כ הרבה צער לגדולי מצרים (הרמב''ם, רדב''ז ועוד) איך יתכן לכבד אותם בביקור ואולי אף דמי כניסה?
מאיפה המקור ההלכתי לאסור.
בבקשה לא להמציא הלכות לא כתובות, אני מאד מבין את הלב והרגש שיש לך לעניין, אבל זה ממש לא קשור להלכה,
בפשטות מכל דיני הפוסקים שדנו על קראים, משמע שאין שום בעיה להיכנס לבית הכנסת של קראים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה