דרוש מידע יצא לכם להיות כמה ימים בבית חולים? אם כן כנסו>>

ברמב"ם
יש אפשרות להזמין מהדרין
זה בד"ץ הארגון ימין סעד
אפשר לשפר את האוכל אבל אין תלונות
אם אני לא טועה אפשר להזמין גם עבור מלווים
אם הכוונה למנות של הצהריים בד"ץ
אז לא הייתי מגדירה את זה ממש אכיל
אם לא מדובר על זה, וזה כן אוכל טוב אז חבל שלא יודעים מזה יותר

אבידובי

משתמש מקצוען
אם הכוונה למנות של הצהריים בד"ץ
אז לא הייתי מגדירה את זה ממש אכיל
זה מטעם בית החולים, מנות קרב ארוזות בד"ץ קפואות, מיועד לחולים שלא סומכים על הכשרות שלהם (כל החרדים) לפעמים מסכימים גם למלווים.
היא לא דיברה על זה, יש ארגון- נראה לי קוראים לו עולם החסד שאפשר להזמין אצלם ארוחות צהריים ושבתות אוכל נחמד.
(דרך אגב, בבי"ח כרמל בחיפה הארוחות בד"ץ החילופיות מטעם הבי"ח מאוד מושקעות, אפילו יותר מהאוכל בכשרות הרגילה)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה משהו לפני די הרבה שנים...
הגיעו ליצנים למחלקה (מחלקת ילדים) ופשוט היו ליד כל ילד עד שהוא שמח/אכל/הרופא הצליח לעשות בדיקה
כל אחד מה שבדיוק היה נצרך בזמן שהגיע.
זה היה כל יום בערך ב14:00 והם היו כמה אברכים אז כנראה זה היה בזמן ההפסקת צהוריים.
זכור לי עד עכשיו כמה זה שימח אותי ואיך חיכיתי להם.
(כמה פעמים אמרתי שאני מוכנה לעשות דברים רק כשהם מגיעים)

מיכל חגירה

צלמת מקצועית!
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
דברים שלדעתי חשובים ונצרכים(חלק כבר צויין)

1. מתנדבים שיהיו עם הילד לכמה דקות שהמלווה יצא לאן שהו...
  2. אוכל כשר ארוז, מהיצרן. הכוונה. גם אם המלווה רעב ורוצה אוכל, לא תמיד נעים לו לאכול מנות ארוזות בחמגשית.... איני ממעיטה מערכה של המנה הזו! אבל אני כאסטניסטית מעולם לא יכולתי לאכול מזה. היה עוזר אם יביאו במקביל למנות האלה, אופציה של משהו סגור ומשביע: קרקרים- יש מלא סוגים, ביגלה-יש חבילות קטנות, בסקוויטים וכדו +יש סלטים קטנים ממש לא זוכרת את החברה, באים רביעייה כמו לבן... או גבינות וכו בבוקר.
  3. הייתי שמחה שיחלקו גם פירות.
  4. הזכירו ארטיקים וכדו, יכול להיות פינוק בהחלט:) רק חלבי לשים לב לחלק לפני הצהרים...
  5. פעם באשפוז עם ילד, מתנדבת של עזר מציון שחילקה לחמניות למלווים, כשראתה משהי חרדית, הציעה לה שבועון לנשים שהיה לה בעגלה. החייה את נפשי!!!!
  6. בשניידר יש משחקיה לילדים בכל קומה או משהו כזה. היו ספרים, אבל אף לא ספר מותאם לציבור שלנו..... היה ממש ממש חבל. אחרי תקופת האשפוז קניתי כמה ספרים וחילקתי במשחקיות.
  7. הציעו גם לשים ספרים מתאימים, למבוגרים. מתאים גם בבתי חולים לילדים, בשביל המלווים.
  8. היה עוזר אם יחלקו ציוד בסיסי שחסר לפעמים לאנשים שהגיעו בפתאומיות או שאין להם איך לקנות-טישו, מגבונים, גוזז ציפורניים, עטים, מחברות, לבנים לילדים, איפור פשוט לאישה, קרם ידיים, דאורדורנט, שמפו, גרביים אולי אפילו למכור בשקלים בודדים . דברים כ"כ קטנים שלפעמים ממש חיוניים!
תבורכו!

אבידובי

משתמש מקצוען
אוכל כשר ארוז, מהיצרן. הכוונה. גם אם המלווה רעב ורוצה אוכל, לא תמיד נעים לו לאכול מנות ארוזות בחמגשית.... איני ממעיטה מערכה של המנה הזו! אבל אני כאסטניסטית מעולם לא יכולתי לאכול מזה. היה עוזר אם יביאו במקביל למנות האלה, אופציה של משהו סגור ומשביע: קרקרים- יש מלא סוגים, ביגלה-יש חבילות קטנות, בסקוויטים וכדו +יש סלטים קטנים ממש לא זוכרת את החברה, באים רביעייה כמו לבן... או גבינות וכו בבוקר.
בבי"ח כרמל בחיפה הארוחות בד"ץ החילופיות מטעם הבי"ח מאוד מושקעות, אפילו יותר מהאוכל בכשרות הרגילה
כמו שכתבתי קודם, בבי"ח כרמל באמת זה האוכל שמקבלים והוא ממש נקי ומפנק- נגיד ארוחת בוקר- מעדן, שוקו, גבינה קטנה, מארז אישי של גבינה צהובה, לחמנייה, ממרחים קטנים וכו', (ובכשרות הרגילה מקבלים סלט וחביתה- לכם תשוו אני התפנקתי...)
וככה גם בארוחת צהריים- שקית של נמס בכוס, גם המנה הבשרית הגיעה ממקום מוכר ארוז אסטטי, בשרים טובים, וכדו'.
זה מה שהכי חשוב לשים לב בארגונים, אם אתם כבר מחלקים אוכל תדאגו שהוא יהיה אכיל ושלא ילך ישר לפח:(

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הייתי עם קרובת משפחה במחלקת ילדים בשערי צדק, בחדרי הבידוד החלקי.
המאושפזת היתה תינוקת בת שנה מחוברת לצינורות, במצב שלא היתה אפשרות לזוז מילימטר מהמיטה שלה.
הגיעו לשם כ"כ הרבה אנשים טובים, שקשה לספור... זוכרת שיצאתי משם עם דמעות בעיניים, מי כעמך ישראל!
הנה תקציר של יום אחד- ממה שאני זוכרת:
בבוקר, עברה אישה נחמדה עם מטפחת, לא מטעם ארגון כלשהוא (לא מה שראיתי), וחילקה קפה ועוגה.
באזור השעה 10 עבר אברך חסיד גור וחילק לחמניות ממולאות, טוסטים וכאלו, גם היה נראה שהוא הכין את זה לבד, לא היה סמל של ארגון.
באזור השעה 1 בצהריים עברו עזר מציון עם עגלות עם ארוחת צהריים מקסימה, מחולקת בחמגשיות, ובמבה לילדה.
באזור השעה 2 עברו 2 בחורות דת"ל וחילקו לילדים פרסים מ"הכל בשקל"... זה היה ממש במקום! הן הביאו לה כמה דברים שהעסיקו אותה נפלא!
באזור השעה 5 הגיעו משפחה חילוניה, גבר עם 2 ילדים, שיש להם חנות ממתקים, וחילקו חופשי מכל הבא ליד, ממש ארגזים עם סחורה יקרה! (אישית לא לקחתי כי הרוב היה בהכשר שאנחנו לא אוכלים, אבל האחרים לקחו ובשפע!)
באזור השעה 7- שוב חלוקה של ארגון, אולי עזר מציון- לא זוכרת, שחילקו קפה ועוגה.
בקיצור, היה מרגש ממש, וענה על כל הצרכים בשלמות!
אם יש לכם חלק בנ"ל- שולחת מכאן המון הערכה!

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לעומת זאת, בבית חולים רמב"ם בחיפה...
אמנם בית חולים חילוני אבל דווקא לכן שי צורך גדול בהרבה. אין אפילו חנות אחת ראויה לשמה שאפשר לקנות בה משהו להכניס לפה, חוץ משתיה סגורה מהמקרר.
המלווים לא יכולים להשתמש במטבח אפילו לא למים חמים, בקיצור- רעב.
אם היה מי שהיה לוקח על עצמו להגיע לבתי החולים האלו, הרחוקים, המעצבנים (...), החילוניים/ערביים- שכרו כפול ומכופל!

עוד נקודה חשובה, אם כבר הגעתם להתנדבות, תשאלו אם יש צורך בשמירה על המאושפז למספר דקות. אני ביקשתי מרופא שישמור על הילדה כדי לצאת לשירותים...

שוב מזכירה שהכל בונוס, אין כמו עם ישראל שמתגייס בשעת צרה, יישר כוח לכל המתנדבים והמתנדבות, הקב"ה ישלם שכרכם!

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
חבר ארגן לפני שבע שנים קבוצות שילכו לשמח משותקים ומורדמים בהרצוג (בהר המנוחות).
היו עוברים ממיטה ולמיטה ומשמחים את החולים ואת המלווים.
לא יודע כמה זמן זה החזיק ואיפה זה היום.

מיכל חגירה

צלמת מקצועית!
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עוד דבר,
קורה שמשהו מביא לחולה או למלווה שאיתו אוכל מבושל מהבית, אבל הוא כבר קר...
וגם אם יש מקרוגל, ויש מקומות, א"א בדיוק לסמוך מה הולך שם. (בשניידר היה במטבח להורים 2 מקרוגלים-בשרי וחלבי. אבל לא באמת אפשר לסמוך שאנשים הקפידו ומי יודע מה חיממו שם כשיש שם גם ערבים וכו)
בטוחה שזה קשה ליישום,אבל אם הייתה דרך לחמם אוכל מבושל בצורה אחראית וכשרה למהדרין זה היה מעולה!! (אולי כמו שהציעו, פינה בתוך בית הכנסת שממילא הגישה לשם היא לציבור המתאים).

עוד משו,
מתנדבים יכולים להציע למלווה לקנות לו משהו בקיוסק/קפיטריה וכו. לפעמים הוא לא יכול לעזוב את הילד או שהילד לא יסכים להישאר עם משהו אחר...

ועוד:)
יש מחלקות שהילדים נשארים שם תקופות וזה כמובן גובה את שלו מבחינה לימודית...
אישית, כשהייתי עם ילד בכיתה א בשניידר היה כיתת לימוד במחשבים, לא שלחתי אותו כמובן וכמובן שמעבר למחשב כל המדריכים/ות לא מהציבור שלנו ולא לבושים תמיד בהתאם.
היה מצויין אם בבקרים(שבד"כ ריק יותר ממבקרים והילד רענן) היה מערך של לימוד קליל לילדים ממדריכות משלנו. שאפשר לסמוך עליהן. כמובן זה אמור להיות מתוכנן, ליחידות חומר שכל אחד ירצה ללמוד באותו רגע או משהו כזה כי הילדים מתחלפים לפעמים כל כמה ימים וכו.
או לפחות שיחלקו מתנדבים חומר דידקטי -חוברות או דפים מצולמים אפילו, בנושאים שילדים צריכים לדעת, להשלים להם את הבקרים חסרי הלימוד........
זה יכול להיות כמה דפים על צבעים/התאמות/מספרים/יוצא דופן/דפי צביעה וכו
ולגדולים בנושאים מורכבים יותר
אני חושבת שהחסר בעיקר בגיל הרך, כי לגדולים יש ספרי לימוד והמלווה יכול להשלים איתו או חברים מגיעים ומביאים לו חומרים.
בגיל הרך, אין ספרים... וחברים לא מגיעים כמעט. וחבל זה גיל שלא מייחסים לו חשיבות לימודית.
שלא לדבר על השיעמום...
אני ביקשתי בשביל ילד בגן, שהגננת תשמור לו את כל הדפי צביעה ועבודה דידקטית, והשלמתי איתו. גם ידע וגם צומי מהגננת!!

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
עוד דבר,
קורה שמשהו מביא לחולה או למלווה שאיתו אוכל מבושל מהבית, אבל הוא כבר קר...
וגם אם יש מקרוגל, ויש מקומות, א"א בדיוק לסמוך מה הולך שם. (בשניידר היה במטבח להורים 2 מקרוגלים-בשרי וחלבי. אבל לא באמת אפשר לסמוך שאנשים הקפידו ומי יודע מה חיממו שם כשיש שם גם ערבים וכו)
בטוחה שזה קשה ליישום,אבל אם הייתה דרך לחמם אוכל מבושל בצורה אחראית וכשרה למהדרין זה היה מעולה!! (אולי כמו שהציעו, פינה בתוך בית הכנסת שממילא הגישה לשם היא לציבור המתאים).
כדאי לבדוק הלכתית את נושא החימום במיקרוגל אצל מומחי כשרות ידועים.
שמעתי מאחד ממומחי הכשרות הגדולים שניתן לעטוף את המאכל ב-2 עטיפות ואין בעיה.
אל תסתמכו עלי, אבל תבררו

מיכל חגירה

צלמת מקצועית!
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
כדאי לבדוק הלכתית את נושא החימום במיקרוגל אצל מומחי כשרות ידועים.
שמעתי מאחד ממומחי הכשרות הגדולים שניתן לעטוף את המאכל ב-2 עטיפות ואין בעיה.
אל תסתמכו עלי, אבל תבררו
כן יודעת, וברור שכל אחד ישאל רב.
אבל בטוח לא כולם יסמכו... מעבר לזה שהגעיל אותי לחשוב מה חיממו שם כאלה שאינם יהודים, בלי קשר להלכה.

חיבה יתרה

משתמש מקצוען
להגיע למחלקות ה"פשוטות" ואשפוז יום ילדים ומבוגרים כאחד

לפעמים נתקעים שם בלי כלום ודי בפתאומיות

החדר שאמור להיות צמוד או בבית הכנסת יכיל בין היתר קרקרים, פריכיות, וחטיפים בחבילות אישיות
ואפשר גם גרברים או רסק תפוחי עץ וכדומה קטנים ואישיים כנ"ל

מארזי חד פעמי

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

this my name

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
עוד משו,
מתנדבים יכולים להציע למלווה לקנות לו משהו בקיוסק/קפיטריה וכו. לפעמים הוא לא יכול לעזוב את הילד או שהילד לא יסכים להישאר עם משהו אחר...
הרבה פעמים יש בנות שרות לאומי, שזה התפקיד שלהן ואפשר לבקש מהן.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
סתם לידיעה:
אם מתקשרים למפעל חסד לפני שבת,
הם מביאים ערכה, לא משנה לאיזה ביח, של:
יין (או מיץ ענבים), קופסה קטנה של ביצים מרוסקות, קופסא של גפילטע,
ועוד קופסא של בקר, וליפתן.
אלו קופסאות ממש קטנות, אבל למי שנתקע- יכולים בהחלט להוות תוספת.
נרוניות וגפרורים וברכת המזון, ובשמים להבדלה, מפיות וחד פעמי.
מקווה שזכרתי הכל.

באסף הרופא יש חדר אירוח לשבת עם אוכל,
אבל לא יודעת מה ההכשר שם.
אפשר לשאול את עזר ליולדת של שמיר- יש להם את כל הפרטים.

בלת השומר- יום אחד איזו עמותה שלחה בנות שרות עם שקיות לחלק,
הן הצטלמו ליד מיון הילדים ואמרו כמה פעמים: עכשיו אנחנו מחלקת את השקיות כאן, משהו כזה,
עד שהסרטון השביע את דעתן, ונעלמו עם השקיות.
כנראה עלו לאשפוז ילדים.

STBW

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
חוץ מאוכל ושתיה
לדעתי צריך גם תעסוקה
חומרי קריאה, עיתונים?, - משלנו!
חוברות תשבצים וכו'

פ.נ

משתמש מקצוען
אפרופו חולים
אולי תחשבו גם על המישפחה של חולים שנימצאים בביתם וגם הם מיתמודדים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  38  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה