יעוץ, ללמוד תכנות או ייעוץ מס?

דודי

משתמש צעיר
אם אפשר את עזרתכם אודה לכם מאוד,
בתי מתקשה להחליט לאיזה מסלול להירשם תיכנות או ייעוץ מס, במבחן תיל מורחב יצא שהיא יותר מתאימה
לייעוץ מס, וכן גם אמרה לה יועצת תעסוקתית ובהתבסס גם על החוצים, אמנם יתכן שגם יקבלו אותה לתיכנות, לכן הדילמה שלה ממש קשה,
כי אנחנו כהורים שמענו שייעוץ מס היא עבודה קשה ולא מתגמלת וכמעט שאין סיכוי להגיע לשכר גבוה אם את לא עצמאית, ויחידים ממש נהפכים לעצמאים ומאידך תיכנות גם אם יש בו קושי היא עבודה מתגמלת, היועצת התעסוקתית אמרה לה שיהיה לה קשה עם התחרותיות
בלימוד תיכנות, וממש הוציאה לה את החשק, וממש לא רוצה לשמוע על זה, אבל אנחנו כהורים נראה לנו בזבוז לשלם על שנתיים של לימוד
ייעוץ מס שיתכן מאוד שכלל לא תעבוד בזה בסוף בגלל הקושי שבעבודה זו, בעוד שתכנות למרות הקושי איך שהוא עובדים בזה יותר,
או שבאמת אנחנו לא יודעים את שוק העבודה של ייעוץ מס, האם אפשר להתקדם בתחום הזה ולהרוויח בזה יפה, רמת קושי יחסית לתיכנות?
אודה לכם מאוד על חוות דעתכם
תודה מראש

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מה היא אוהבת?!
זו השאלה היחידה שהיא צריכה לשאול את עצמה!
מה מושך אותה יותר? במה יהיה לה יותר כיף להשקיע?
במה יש לה יותר מוטיבציה להשקיע?

לא חושבת שעודף תחרותיות בזמן הלימודים הוא מכשול כזה ענק.
ועד כמה שידוע לי יעוץ מס יותר קשה, יותר משעמם ודורש הרבה הרבה יותר זמן והשקעה מלימודי תכנות.
ותחרותיות יש בכל מקום. זה יותר תלוי בבנות שלומדות מאשר בתחום הנלמד. (תחרותיות יש גם בלימודי צילום!)

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
מה היא אוהבת?!
מצטרפת
השיקול היחיד

שתברר מה זה אומר כל דבר, תדבר עם מישהו שלמד כל מקצוע ותבין למה היא יותר מתחברת.
זה שתי מקצועות שדורשים המון השקעה ואם לא נהנים זה פשוט סיוט.
ואז גם לא רוצים לעבוד בזה.

מ.ש.

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה היא אוהבת?!
לגמרי נכון!!
אבל יש בעיה קטנה

קשה לדעת מה אוהבים כל עוד לא מכירים את זה מספיק לעומק!
שתברר מה זה אומר כל דבר, תדבר עם מישהו שלמד כל מקצוע ותבין למה היא יותר מתחברת.
כדאי לעשות את זה,
לנסות להבין עד כמה שאפשר גם על הלימודים, וגם על העבודה בפועל

שפרה פרנקל

משתמש פעיל
האמת קצת חולקת על הנאמר לפני. קשה מאוד לתלמידה בי"ב שלא מבינה את פרוש המילים הנדסאים / ייעוץ מס, לדעת מה היא אוהבת יותר. אלא אם כן יש בסביבה הקרובה שלה נשים שעובדות בתחומים השונים והיא ממש בעניינים...
ובסופו של דבר רובן הולכות ללמוד על מנת לפרנס בית, כך שהמשכורת העתידית, לדעתי, מהווה שיקול רציני.

עכשיו ככה: מה שאמרו לכם על הנדסאים ויעוץ מס, הוא נכון.
בהנדסאים השכר מתגמל יותר. אבל מה, מדובר לרוב במקומות תחרותיים יותר, כך שיתכן שזאת הייתה הכוונה בחוסר עמידה בתחרות - ולא בקשר ללימודים עצמם.
אבל מי שסולד ממחשבים והתעסקות בהם (לא איתם, שזה נדרש בכל מקרה בכל אופציה) ומי שכן רואה את עצמו כעצמאי בהמשך הדרך, יעוץ מס זה אפשרות.
אגב, אם כבר לימודים ועצמאי - למה לא ראיית חשבון?

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
קשה מאוד לתלמידה בי"ב שלא מבינה את פרוש המילים הנדסאים / ייעוץ מס, לדעת מה היא אוהבת יותר.
לגמרי
אבל השאלה היא אם היא אוכלת את הלב כל החיים למה היא לקחה את הקורס הזה (למרות חוסר הידיעה!)
או שהיא שמחה בבחירה שלה, למרות שלקחה תחום קשה יותר או משעמם יותר.

וכן, מומלץ לכל אחת לפתוח גוגל ולנסות ללמוד שיעור ראשון בתכנות כדי לנסות להבין לאן היא הולכת ליפול.
(אני התחלתי ללמוד בלי לדעת מילה אחת בתכנות. כשרוב אלה שלמדו איתי היו אחרי קורס בפסקל או משהו בסגנון..)

שפרה פרנקל

משתמש פעיל
אם יעוץ מס זה לימודים מפרכים, ראיית חשבון הרבה יותר.
נכון.
אבל שוב. השאלה היא לדעתי עלות מול תועלת.
הייתי עובדת עוד קצת (כמו שבאמת עשיתי) בשביל אקסטרא תועלת...
כמובן הכל בהתאם להתאמה והיכולת

לומדים כ"כ הרבה זמן, משלמים כ"כ כסף. לפחות שתהיה הצדקה לזה.

לא כ"כ התעמקתי, אבל דבר אחד אני יכולה להגיד מניסיון רב מאוד! גם אם אכן תיכנות מתגמל יותר מייעוץ מס (שאני משערת שזה נכון). בחורה צריכה ללכת ללמוד מה שמתאים לה, לאופייה, ליכולות שלה. אני הכרתי ועדיין מכירה המוןן בנות שהלכו ללמוד כל מיני מקצועות בשביל תגמול.
סטטיסטית (לפי מה שאני רואה) זה עובד עד גג 10 שנים.. אחרי 10 שני כבר נמאס מהעבודה, כמעט לכל עובד אגב... אבל ברגע שאתה מתחבר לעבודה אז אתה עובר את זה בשלום.. אבל כשפחות מחוברים למקצוע אותו לומדים, הלימודים שגם ככה נורא קשים, הופכים להיות למסייטים.. והעבודה אח"כ עוד יותר ונורא קשה להתמיד בעבודה.
לכן, אני מבינה מאוד את השאלה, מה גם שהשכר בתיכנות לטווח הארוך אכן מאוד מפתה, אבל עדיין, אני חושבת שיש מאוד מאוד לתת משקל לתכונות הבת, למה שהיא מתחברת יותר.

ינח

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מכירה משהי שפחדה מתכנות והלכה ליעוץ מס והיום היא ממש מתחרטת. היא לא אוהבת את הלימודים ולא מתחברת אבל היא כבר לקראת הסוף..
שתנסה לדבר עם יועצות מס שכירות.

mina

משתמש מקצוען
אני אמנם לא יועצת מס . אבל בתחום.

לעניין הלימודים, אני מבינה שגם תכנות לימודים קשים ומורכבים ודורשים הרבה השקעה.

לעניין שכר - ברב המקרים - תכנות מתגמל הרבה יותר, אלא כמו שאמרת היא תהיה עצמאית שאז בייעוץ מס אפשר לעשות הרבה מאוד כסף. או אם הצלחת להכנס לחברה עם כסף..

העבודה עצמה, אני אישית מאוד אוהבת את התחום, ממש לא מרגישה שזה משעמם. לא נראה לי שיותר משעמם מתכנות.

מה שכן, אני חושבת שאם היום היתה לי האפשרות לבחור הייתי הולכת על תכנות, כי כן, זה מה שתופס היום, יש לזה עתיד. ובסופו של דבר עובדים בשביל לפרנס בית.

ברנדה

משתמש פעיל
תודה רבה,
עזרתם לי מאד (בדיוק רציתי לפתוח כזה אשכול ואז מצאתי כזה מוכן.....)
כל תגובה עוזרת, אשמח לעוד......
אני רוצה לדעת פחות או יותר מה אמור להיות הקריטריונים לקבלה לתכנות,
פשוט הסמינר שלה עושה "פרצופים" ואני לא יודעת אם זה כי אין לו מקום (ובאמת אין לו!)
(ואז אני יחפש סמינר אחר.... -לא חושבת שמתפשרים על מסלול כדי להמשיך בדיוק באותו סמינר)
או שאולי באמת לא מתאים לה......

ינח

משתמש מקצוען
D I G I T A L
תודה רבה,
עזרתם לי מאד (בדיוק רציתי לפתוח כזה אשכול ואז מצאתי כזה מוכן.....)
כל תגובה עוזרת, אשמח לעוד......
אני רוצה לדעת פחות או יותר מה אמור להיות הקריטריונים לקבלה לתכנות,
פשוט הסמינר שלה עושה "פרצופים" ואני לא יודעת אם זה כי אין לו מקום (ובאמת אין לו!)
(ואז אני יחפש סמינר אחר.... -לא חושבת שמתפשרים על מסלול כדי להמשיך בדיוק באותו סמינר)
או שאולי באמת לא מתאים לה......
היא מתחברת למחשב?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה