ימי חופשה וימי מחלה שטרם נוצלו, נשמרים לשנה הבאה או מתאפסים?

נעמי בת עמי

משתמש פעיל
במקום בו אני עובדת, הודיעו לנו לנצל את ימי החופשה, משום שהם מתאפסים בתחילת כל שנה.
האם כך החוק? והאם כך זה גם עם ימי מחלה?
אני מעוסקת כשירה עובדת שעתית.
תודה!

שירה ט

משתמש מקצוען
שני חלקים:

ימי חופשה נצברים עד ל 3 שנים (פחות קורה כי מעסיק מחויב להוציא לפחות פעם בשנה עובד לחופשה של 7 ימים ברצף).
ימי מחלה נצברים עד ל 5 שנים , לא יותר מ 90 ימים סה"כ.

אסור לו לאפס לך את ימי החופשה ללא סיבה.
  • חשוב להדגיש כי החובה להוציא את העובד לחופשה חלה על המעסיק. אם המעסיק מונע מהעובד לצאת לחופשה ולנצל את ימי החופשה שמגיעים לו, הוא לא יוכל למחוק את ימי החופשה הללו ממכסת החופשה הצבורה.
  • על מנת שהעובד "יאבד" את ימי החופשה הצבורים לזכותו, ובכדי שמעסיק יהיה רשאי "למחוק" אותם, על המעסיק להראות כי נתן לעובד אפשרות לצאת לחופשה, וכי העובד לא יצא לחופשה מסיבות התלויות בו (למשל אם העובד סירב לצאת לחופשה).

נערך לאחרונה ב:

נעמי בת עמי

משתמש פעיל
אז אם הוא נותן לי לצאת, ואני בוחרת שלא, אז הוא יכול לאפס?
אני עובדת בחצי משרה, אז בטח מדובר על פחות ימי חופשה.

שירה ט

משתמש מקצוען
מקסימום ימי המחלה שמותר להשאיר לך בצבירה הוא 90 יום.
אז אם הוא נותן לי לצאת, ואני בוחרת שלא, אז הוא יכול לאפס?

אם הוא הציע לך ואת סירבת - הוא מילא את חובתו ולכן יוכל לאפס לך את היתרה העודפת- על אותם
ימים שהציע לך לקחת בהם חופשה.

mina

משתמש מקצוען
ברעיון לפי החוק היבש - המעסיק צריך לקבוע לעובד שלו במהלך השנה - 7 ימים רצופים בהם הוא מוצאי אותו לחופשה.
למעשה בציבור שלנו זה קצת פחות קורה. כי יש את ימי חול המועד שהעובדים יוצאים בהם לחופשות ויש עוד כמה ימים כאלה קבועים כמו ט' באב, פורים, וכד'..

אבל צריך לזכור שזו זכותו של המעסיק לכפות את זה על העובד.
העובד מעוניין להגיע לעבוד בחופשה? בעיה שלו.. למעסיק מותר לנצל את הימים הללו ולהפחית מהצבירה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה