ילד בן שנתיים עדיין לא מדבר!!

חיה ק.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מי יודע האם זה נורמלי שילד בין 2 עדיין לא מדבר
האם יש צורך לדאוג??

חיה ק.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אחת אחת 11;2037960:
נורמלי ביותר. תבדקי כמה ילדים בגן לו מדברים היטב.

זה לא שהוא לא מדבר היטב הוא פשוט לא מדבר!!!

ש"ש

משתמש פעיל
הוא מבין?
אם הוא מבין מה שאומרים לו אז זו רק חצי צרה :)

חיה ק.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ש"ש;2037966:
הוא מבין?
אם הוא מבין מה שאומרים לו אז זו רק חצי צרה :)

בה חצי נחמה הוא אכן מבין הכל!!

פרפר

משתמש מקצוען
מה זה "לא מדבר"? הוא ממלמל? יש לו כמה מילים? אם הוא ממש לא מפיק הגאים מהפה - לכו לקלינאית תקשורת.

חיה ק.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הוא מקשקש אבל לא מילים שאפשר להבין אהה בהה

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי, כן צריך בדיקה, תתחלי מרופא א.א.ג ובדיקת שמיעה.

debi

משתמש רשום
גם הבת שלי בגיל שנתיים לא דיברה ואין מה להלחץ תחכי חודש חודשיים לפעמים הם פותחים את הפה

איטא

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אחי הקטן התחיל לדבר רק בגיל 3,
והיום (4) צריך להתחנן אליו שיפסיק.............

יצירתית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י טוליפ;2038020:
לדעתי, כן צריך בדיקה, תתחלי מרופא א.א.ג ובדיקת שמיעה.

מוגזם!
אם הוא מבין מה שאומרים לו סימן שהוא שומע היטב
4 ילדים אצלי התחילו לדבר בגיל שנתיים וחצי ואפילו 3
היום לא סותמים ת'פה... (ואני משוועת לשקט )

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לא צריך להלחץ אבל גם לא כדאי לזלזל.
מרפאות בדיבור (=קלינאיות תקשורת) מתחילות לטפל בילדים מגיל שנה ושמונה חודשים, כך שבגיל שנתיים יש מה לעשות. קודם כל תקבעי תור לאבחון, אחרי הפניה מרופא ילדים כמובן, התורים מאד רחוקים אפשר לחכות גם שלושה חודשים. אם טווח התור ארוך יותר, קופ"ח חייבת לתת לך החזר על קלינאית פרטית. הם לא ישמחו לגלות לך את זה, אבל תדרשי את זה ותקבלי. בינתיים עד התור יש דברים שאת כאמא יכולה לעשות. לתת לו לשתות מקש, להפריח בועות סבון, לעשות "פווו" זה מאמן את שרירי הפה לדיבור. להראות לו חיות מפלסטיק וכל חיה איזה קול היא משמיעה, זה הברות קצרות וקלות (מווו, מההה, האו) שנחשבות למילים בעלות משמעות. אם, הוא מצליח להגיד מוו, אז הפרה תזוז, או תקפוץ, זה יוצר התניה שכאשר הוא אומר מילה קורה משהו. בהמשך אפשר לעבור למילים מורכבות יותר.

inspiration

משתמש צעיר
גם לי יש ילדה שדיברה בגיל שנתיים פלוס. אף אחד לא הבין את המלמולים הלא ברורים שלה וזה נורא הלחיץ אותי כי האחות שלפניה דיברה בגיל שנתיים ברור וחתוך כמו ילדה בכתה ג'.
הלכתי לא.א.ג לבדוק שמיעה. השמיעה היתה בסדר אבל הפוליפים היו מוגדלים ולכן הדיבור היה לא ברור(דמיינו עצמכם מדברים באף סתום..)
רק בגיל שלוש וחצי התחלנו להבין את מה שהיא אומרת והיום בגיל ארבע וחצי היא מדברת מהיר וחלק.
אני ממליצה לך ללכת לבדוק כדי לשלול דברים אחרים. אין סיבה ללחץ אבל מה יש לך להפסיד? מקסימום יום עבודה וזמן איכות לילד...

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
זה לבעיות ממש רציניות, אם הוא הוגה הברות ותנועות אפילו בלי קשר, לא נראה לי שיש מרפאה שתתחיל לפני גיל שנתיים וחצי שלוש.
אצלי גם הילדים עדיין לא מדברים בגיל הזה ואכן הם מתפתחים לאט מאוד בדיבור אין לי את הניסים שבגיל 3 צריך לבקש מהם להפסיק אבל עד גיל 5 הם כבר מדברים ברור (לפנ"כ הם גם מדברים אבל עדיין לא מצליחים להגות נכון את כל האותיות)

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
יש לי ילד שלא דיבר עד גיל שנתים פלוס וגם לא קשקש.
באמת קצת נלחצתי, אבל אז פתאום זה קרה בלי שנשים לב, הוא הוא התחיל לדבר, הוציא את כל מה שהוא קלט עד אז.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פעם הלכתי לרופא מומחה- והוא אמר שמספיק שיהיה לילד 2 מילים שלמות- ואז אין צורך להלחץ. האם אין לו שום מילה שלמה??
ואגב- לא עוזר שהוא מבין הכל- שלב ההבנה קודם לשלב ההבעה ואם הוא מתקשה בהבעה- לא מוכיח כלום שההבנה מצוינת ויתכן בהחלט שצריך טיפול ואז חבל על הזמן- כי גם ככה זה לא קורה ביום אחד- עד שמאבחנים, ואז רק מתחילים להמתין בתור לטיפול וכו'

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
לא ממליצה לזלזל
אבל לא צריך להילחץ
כן כדאי להתחיל תהליך של בדיקה מקצועית
ובינתים - או שהילד יתחיל לדבר - או שכבר תוכלי לעזור לו.

התהליך כולל - רופא א.א.ג > בדיקת שמיעה > חזרה לא.א.ג > אבחון שפתי.
התהליך לא לוקח שבוע, אלא יש המתנה ארוכה בכל מקום. אז למה להתעכב עוד...
(גם אם תקבעי תור לעוד חודשיים, בינתיים יתחיל לדבר? תמיד אפשר לבטל את התור...)

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
שמעתי שיש ילדים שצריכים לדבר מושלם, הם מתחילים לדבר רק על בטוח- כשהם שטים בשפה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה