ילד בן שנתיים עדיין לא מדבר!!

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
שמעתי שיש ילדים שצריכים לדבר מושלם, הם מתחילים לדבר רק על בטוח- כשהם שטים בשפה...

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י שריתיש;2038152:
לא ממליצה לזלזל
אבל לא צריך להילחץ
כן כדאי להתחיל תהליך של בדיקה מקצועית
ובינתים - או שהילד יתחיל לדבר - או שכבר תוכלי לעזור לו.

התהליך כולל - רופא א.א.ג > בדיקת שמיעה > חזרה לא.א.ג > אבחון שפתי.
התהליך לא לוקח שבוע, אלא יש המתנה ארוכה בכל מקום. אז למה להתעכב עוד...
(גם אם תקבעי תור לעוד חודשיים, בינתיים יתחיל לדבר? תמיד אפשר לבטל את התור...)

זה כמו לקחת אקמול כי אולי מחר יכאב לי הראש :rolleyes:

למה לטרטר את הילד וההורים? כי הילד לא לפי הספר?
ילד בן שנתיים לא חייב לדבר, עובדה שיש עוד כאלו שלא דיברו והיום הם לא סותמים את הפה.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י bracha;2038166:

ילד בן שנתיים לא חייב לדבר, עובדה שיש עוד כאלו שלא דיברו והיום הם לא סותמים את הפה.

לקבוע היום תור לרופא א.א.ג לעוד חודשיים זה נקרא לטרטר?
אם בעוד חודשיים לא יתחיל לדבר, אז יקבלו הפניה לבדיקת שמיעה
לקבוע תור לבדיקת שמיעה - טווח המתנה של כחודשיים ---
אם במהלך התקופה יתחיל לדבר אז לא יצטרכו את השלב הזה.
אם בגיל שנתיים וחצי עדיין לא ידבר, ימשיכו לבדוק לפי הבדיקת שמיעה,
שוב תור לרופא א.א.ג (כחודשיים...)
ואם צריך ניתוח כפתורים??? אז כדאי להמתין ולהתחיל את התהליך רק שנה?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י bracha;2038166:

אם היינו חיים בעולם אוטופי - את צודקת
אבל המציאות היא כזו שיש תורים ארוכים, ובמצב שבאמת צריך עזרה הדבר היחיד שאפשר לעשות זה לחכות. לכן, חכם לומד מניסיונם של אחרים ועושה את המינימום הנדרש כדי שאם יהיה צורך יהיו לו תורים זמינים.

(אגב, הבן שלי לא דיבר ולא דיבר, כולם הרגיעו אותי ובסוף עשינו לו 2 ניתוחים ורק אז הוא התחיל לדבר. בדיעבד אני יודעת לומר שהוא הפסיד זמן חשוב מאוד).

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י מרגלית100;2038118:
זה לבעיות ממש רציניות, אם הוא הוגה הברות ותנועות אפילו בלי קשר, לא נראה לי שיש מרפאה שתתחיל לפני גיל שנתיים וחצי שלוש.
אצלי גם הילדים עדיין לא מדברים בגיל הזה ואכן הם מתפתחים לאט מאוד בדיבור אין לי את הניסים שבגיל 3 צריך לבקש מהם להפסיק אבל עד גיל 5 הם כבר מדברים ברור (לפנ"כ הם גם מדברים אבל עדיין לא מצליחים להגות נכון את כל האותיות)

אני יודעת מקרוב שמטפלים כבר מסביבות גיל שנתיים בבעיות של איחור בדיבור.
לפעמים גם אם זה מסתדר בסוף- באיחור- לבד, אבל אפשר לעזור לילד אז למה למנוע ממנו?
דיבור זה חברה, זה הקשר עם העולם, והתפתחות הדיבור משפיעה מאד גם על התפתחות ההבנה.

מירי קוגלמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הבן שלי גם התחיל לדבר אחרי גיל שנתיים
היום בן שנתיים וחצי הוא מדבר אבל בדכ רק אני מבינה מה הוא רוצה (מקווה שגם הגננת :) )

אבל- אני מכירה מישהי ששלחו את הבן שלה בגיל שנתיים לקלינאית!

אם את לחוצה לכי קודם כל לרופא ילדים

משה צבי

משתמש רשום
הבן שלי בגיל שנתיים לא דיבר,
הלכנו לא.א.ג והיה לו מלא נוזלים באוזניים,
תוך כדי שיבשנו לו את הנוזלים, הוא פתח את הפה והתחיל לדבר לגמרי.
זה יכול להיות כלום, ורק ענין של זמן, ואין מה לדאוג,
אבל זה גם יכול להיות שכן מפריע לו משהו, וחבל על כל יום אם אפשר לעזור לו.

אמא4

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש לי חברה שהבן שלה בגיל שנתיים וחצי דיבר מילים אך לא ממש משפטים שלמים, הגננת שלחה אותו לאבחון , ובאבחון אמרו שהוא צריך כנראה גן שפתי לשנה הבאה, כי הוא לא אומר משפט של יותר משתי מילים.

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י Navash33;2038285:
יש לי חברה שהבן שלה בגיל שנתיים וחצי דיבר מילים אך לא ממש משפטים שלמים, הגננת שלחה אותו לאבחון , ובאבחון אמרו שהוא צריך כנראה גן שפתי לשנה הבאה, כי הוא לא אומר משפט של יותר משתי מילים.

שנתים וחצי זה לא שנתיים.
בגיל הזה כל חודש משמעותי מאד.

תמרים

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
נכון מאוד.
בגיל שנתיים עוד לא לדבר זה נורמלי. שנתיים וחצי כדאי ללכת לרופא ילדים, הוא יחליט מה לעשות.
בד"כ ילד עם בעיה בשמיעה האימא שמה לב, אלא אם הבעיה קלה מאוד.
ביתי החמישית גם לא דיברה בגיל שנתיים, התלבטתי אם להתחיל תהליכי בדיקה, חיכיתי עוד קצת, עכשיו היא בת שנתיים וחצי מדברת נפלא!! ושמעתי על עוד כאלו. סה"כ הגילאים זה סטטיסטיקה, ולא צריך לדאוג מסטיות קטנות.
בהצלחה!

ch3

משתמש פעיל
שמעתי גם על אחת ששללה כי בנה לא שומע, אבל היות ולא נותנים קלינאית תקשורת בלי בדיקת שמיעה, היא עשתה את התהליך והיתה בהלם, בנה שמע רק 70 אחוז, והיה צריך נתוח כפתורים.
כמו שאמרו לפני אין צורך להלחץ, אבל ניתן לבדוק האם יש נוזלים, [אצל בתי בת שנתיים פלוס הלכתי לרופא א.א.ג. היות ולא היתה רגועה וסחבה את האוזן, ולא ראה כלום, אולי דלקת קלה. לאחר מכן, הלכתי לרפלקסולוגיה ואמרו לי שיש לה נוזלים באוזן אחת ודלקת חריפה באוזן שניה לאחר טיפול קצר, הפכה לבן אדם אחר ותוך שבוע התחילה לדבר ברצף]

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
הבת שלי לא דיברה גם בגיל הזה.
ושכנה שלי כל הזמן אמרה לי שלאור ניסיונה עם הבת שלה, כנראה שהבת שלי לא שומעת.
אמרתי לה שהיא שומעת וחצי. וברור לי.
היא ביקשה ממני לקרוא לה, והגב' הצעירה לא ענתה. (היתה שקועה במשחק).
בסוף הלכתי לבדיקת שמיעה רק כדי להוכיח לה שאם האמא מרגישה ולא חושדת שהילדה לא שומעת כנראה היא צודקת...
וצדקתי..
טוב, כמו תמיד:)..

אגב, היו לה דלקות אזניים בקטנותה, ובכל זאת היא ב"ה שמעה מצוין.

פרפר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י צילומנציה;2038148:
פעם הלכתי לרופא מומחה- והוא אמר שמספיק שיהיה לילד 2 מילים שלמות- ואז אין צורך להלחץ. האם אין לו שום מילה שלמה??
מילה שלמה לא חייבת להיות מילה ברורה ונכונה. אם הילד קורא לפריט כלשהוא באופן עקבי באותו רצף הברות, לדוגמא, קורא לבקבוק "בַּלוּ" וכך הוא אומר תמיד כשהוא מתכוון לבקבוק, אז זו נקראת מילה לכל דבר. אם הילד ממלמל, שימו לב אם יש לו כמה "מילים" מהסוג הזה.

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
למה לרוץ לא.א.ג.? גם רופאת משפחה יכולה להוציא הפניה לבדיקת שמיעה

רחלים

חומרי הוראה מדהימים, לבית, לגן ולכיתה ttps://www.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הבן שלי בן כרגע בן שנתיים וחודשיים. לא דיבר כלום. חשבתי שהוא עצלן יותר ועוד מעט יתחיל לדבר. בסוכות הרופאה בביקור רגיל שמה לב שיש לו פער התפתחותי והפנתה אותי לבדיקת שמיעה.
עד שקבעו לי תור חודשיים וחצי. גילו שיש לו נוזלים באוזניים וכמעט אינו שומע וגם שקד שלישי מוגדל שמונע ממנו לנשום ולתפקד.
כרגע הוא אחרי יבוש ושומע היטב. עבר ב"ה את הניתוח. אבל יש לו פער של שנה ביכולת השפתית שלו כי לא שמע כמעט וכלום.
כדי להשלים את השנה הזאת בהתפתחות הילד המליצו לנו על גן שפה כדי להדביק את הפער.
כרגע אנחנו בפרוצדורה כדי לאשר את זה.
חבל, כדאי שתעשי בדיקת שמיעה מהר,
הכל בסדר? ב"ה. היה לך קצת מאמץ וטרחה.
אבל אם יש בעיה קלה אז כדאי לטפל מהר, כדי לא לצבור פער.

לי עכשיו מאד עצוב שאני צריכה לשלוח אותו לגן קטן. שאין לנו במקום גן חרדי שפתי. כך שאצטרך לשלוח ילד בן שנתיים ושמונה בהסעה מרחק של שעה. ב"ה ותודה לו שאלו בעיות חולפות.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מפתיע אותי שמדברים פה על תור של חודשיים לאף אוזן גרון.
מה?
תור לאף אוזן גרון אני מכירה תוך שבוע גג.
ואז תור לבדיקת שמיעה - או, זה לוקח זמן ...

אבל זה חשוב חשוב חשוב!!!
(תקראי שוב את ההודעה של רחלים)

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י גלבוע;2039059:
מה?

אבל זה חשוב חשוב חשוב!!!

כשהיה לי תור של שלושה חודשים לרופא, פשוט פניתי למעייני הישועה למרפאות חוץ שלהם. עלה 100 ש"ח והיה לי שווה את זה. בד"כ אפשר להוציא מהקופה טופס 17 או לקבל החזר על התייעצות עם רופא מומחה.

פרפר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י גלבוע;2039059:
מה?

אבל זה חשוב חשוב חשוב!!!

אני הייתי צריכה בדיקת שמיעה, וקבעו לי במודיעין עילית תור כמה חודשים קדימה. התקשרתי ל"מזור פון" בירושלים, וקבעו לי תור לשבוע אחר כך!. אני לא יודעת מה המצב היום (זה היה לפני 5 שנים), אבל תמיד יש מקומות שיש בהם תורים זמינים יותר.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רחלים;2038995:
ה
כ

לי עכשיו מאד עצוב שאני צריכה לשלוח אותו לגן קטן. שאין לנו במקום גן חרדי שפתי. כך שאצטרך לשלוח ילד בן שנתיים ושמונה בהסעה מרחק של שעה. ב"ה ותודה לו שאלו בעיות חולפות.

גן שפתי הוא מקום לגמרי לא עצוב משום בחינה. בעיני הוא ממש גן עדן לילדים קטנים. מבחינה מסוימת (בעיקר אצל הבנים) הילדים יוצאים משם ברמה גבוהה מילדים שלומדים בתלמוד תורה- ששם על פי רוב הנושא השפתי והמוטורי קצת מזולזל.
הבן שלי רק בגיל 9 שמנו לב - בגלל הכתיבה המזעזעת שצריך ריפוי בעיסוק, ילד שעובר גן שפתי מטופל גם בחלק המוטורי ולעולם לא יפספסו אצלו שום קושי.
באמת קשה עם המרחק- אבל שוה. לגמרי.

sm100

משתמש צעיר
מכירה ילד שלא דיבר ג"כ עד גיל שנתיים, פשוט בגלל שהוא הבין הכל והבינו אותו מעולה גם בלי דיבורוכל מה שהוא היה צריך, עשו לו בלי שייאלץ לדבר. אז תתחילי קצת להתעלם ממנו שהוא יהיה חייב לבקש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה