ילדים שמרנים...

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איך מרגילים ילדים לאכול גבינה (שמעולם לא טעמו, אך הם מעקמים את האף) - או כל ממרח בריא אחר?

אשמח לעצות מועילות.

מוריה ח

משתמש רשום
דבר ראשון - להרגיל מגיל אפס לטעום הכל. ולתת גם מגוון של אוכל.
כל הסוגים כל המינים כל המרקמים.

בגיל גדול יותר, פשוט להציע כל הזמן, להציע אוכל אסטטי ומקושט.
לא בטוח שיעזור.
אבל יש סיכוי.
אני חושבת שילד שכל יום רואה בארוחת ערב גבינה על השולחן,
וכל יום זה ערוך בצורה מגרה אחרת,
בסוף הוא יטעם.

ודבר שלישי - לא להתייאש.
מנסיון עם ביתי שלא יכולה לסבול פרות.
ולמרות זאת במשך מספר שנים(כן שנים!!!) הייתי יום יום חותכת לה פרי.
ומגישה לה, ומנסה את מזלי .
אני לא יכולה להגיד שהיום היא אוהבת פרות.
אבל בהחלט יש כמה דברים שהיא מוכנה לגעת בהם(תפוח. ענבים. אגס. ועוד כמה לפעמים)

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לפעמים כדאי פשוט להשלים עם זה, במקום להשקיע אנרגיה במשך שנים, מגיע הגיל שהראש שלהם נפתח לטעמים נוספים , והם מגיעים לזה לבד.
מנסיון

ari

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פוסטר;1285754:
לפעמים כדאי פשוט להשלים עם זה, במקום להשקיע אנרגיה במשך שנים, מגיע הגיל שהראש שלהם נפתח לטעמים נוספים , והם מגיעים לזה לבד.
מנסיון

אבל אני לא מסוגלת להשלים עם זה שהילד לא נוגע בירקות..
אמרו לי גם תשימי כל יום על השולחן, אבל יש אצלנו במשפחה מבוגרים שעשו להם זאת ועדיין אחרי 20 - 30 שנה עדיין לא נגעו בירקות.
משהו משפחתי כנראה;)
פליז.. הגיעו מים עד נפש..

מירי ב

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אפשר בהתחלה לשים בגבינה סוכר ו/או קינמון (גם מלפפונים קצוצים+בצל קצוץ בפנים זה מעדן ביחד) ואח"כ אם רוצים להפחית בהדרגתיות. אבל גם אם לא- הם אוכלים גבינה וגם מתרגלים לטעם....
אפשר אפילו "למתג" את המאכל עם שם אחר. כי לפעמים זה נהיה "עיקרון".

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י ari;1285770:
אמרו לי גם תשימי כל יום על השולחן, אבל יש אצלנו במשפחה מבוגרים שעשו להם זאת ועדיין אחרי 20 - 30 שנה עדיין לא נגעו בירקות.
משהו משפחתי כנראה;)

בדיוק בשביל זה אמרתי "להשלים עם זה"
ככה המים לא מגיעים עד נפש;)

עם כל החפירות היום, שאת אמא טובה רק אם הילדים אוכלים פירות וירקות וכו'... הגיעו גם הנקיפות מצפון הנוראיות על יכולתנו הנכשלת כאמהות שהילד לא עלינו לא אוכל פירות וירקות:eek:

אני לא אומרת שזה לא נחוץ. אבל אין טעם להלחם בזה.
חבל על האנרגיה. אני העדפתי להשקיע את האנרגיה הזו בדברים אחרים, ותאמיני לי החיים נהיו יותר רגועים.

ari

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פוסטר;1285802:
אני לא אומרת שזה לא נחוץ. אבל אין טעם להלחם בזה.
חבל על האנרגיה. אני העדפתי להשקיע את האנרגיה הזו בדברים אחרים, ותאמיני לי החיים נהיו יותר רגועים.

הלוואי עלי רוגע כזה...:(
אותי לימדו שירקות זה אבן יסוד

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קשה עם אותם 'שמרנים', וזה כנראה עובר בגנים...
יש לי עכשיו עקשן קטן בן שנה וחודש, שמגיל כמה חודשים כל מה שאני מציעה, דבר ראשון הוא מעיף ויורק, אפילו דברים טעימים ומתוקים כמו אבטיח, חתיכות פרי. וגם אם אכניס בלי שישים לב, דבר ראשון יוציא.. כך שלא תמיד עוזר שמציעים מגיל קטן מאד!
אכן צריך המון אנרגיה איך לסובב אותו ולדחוף לו דברים בריאים לפעמים במעטה נסתר, ולהתפלל ולקוות שיבוא לו כבר השכל :)

nc

משתמש סופר מקצוען
אפשר "להגניב" ירקות טחונים באוכל

נכתב ע"י ari;1285770:
משהו משפחתי כנראה;)

במרקים, חביתות, אפילו בפיצה.

אצלינו הילדים לא נוגעים בפשטידות "רגילות" , אבל כשאני מכינה אותן בתבניות אישיות וקוראת להן מאפינס -זה להיט.

רחלשקרקה

משתמש סופר מקצוען
ג"כ באותה סירה.
בעלי לא נוגע בפירות וירקות (להוציא: זיתים, מלפפוןחמוץ, תירס, תפו"א. זהו זהו זהו!)
הבכור שלי לקח את העניין צעד קדימה- הוא גם לא נוגע בגבינות, מעדנים(!), פירה, כל דבר שא"א לנגוס ולנשוך.
מתסכל ממש! והתחלתי לנסות להרגיל אותו הכי מוקדם שאפשר.
העניין הוא שזה מתסכל אותו! הוא מנסה כל שנה מחדש לטעום ענבים, וכל פעם שיש מעדן מיוחד הוא מנסה ומתייאש מיד.
פשוט, הברירה היחידה שנשארה, כמו שאמרה פוסטר- להשלים עם זה. ואם יש צורך, והוא חלש מידי או משהו- לעשות ספירות דם, לראות שאין לו חוסרים.

אסתי

משתמש צעיר
מטפלת במעון סיפרה לי שאצלם במעון עברו לארוחות בריאות. וכל הילדים אוכלים בלי בעיה!!!
מגישים קינואה, עדשים וכו'. אין פסטה. קוסקוס פעם בשבועיים.
לתמיהתי איך הצליחו להרגיל את הילדים לכך, היא ענתה שבמשך כמה חודשים הביאו כל יום מעט מאוד מאותו מזון. למשל, כפית קינואה למשך חודשיים עד שהילד מתרגל לטעם.

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מנסיון, אם תלחמי בזה את יכולה רק להנציח את זה...

אם לא תדברי על זה ולא תתחנני ולא תכריחי, יבוא יום הם יטעמו בעצמם.
אם כן תדברי, תתחנני, תכריחי, הם יפתחו נוגדנים ומיאוס ולא יטעמו גם כשיהיו גדולים ונשואים.

(אני מדברת מתוך נסיון אישי....)

מיכל נ.

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עם הבעל אל תתעסקי
עם הילדים:
הילדים שלי לא סבלו גבינה אז התחלתי לפזר להם מעל הגבינה סוכריות קטנות (פיזור עדין על הלחם)
הגדולה לא הסכימה לגוע אבל אחרי שראתה את כולם אוכלים בהתלהבות, הסכימה ועוד איך
וכן מידי פעם כדי להרגיל אותם לגבינה אני מכינה להם 'מעדן של גבינה' גבינה עם .... תמצית פטל והם מתלהבים חבל"ז, היום כבר שתי הקטנים מסוגלים לאכול גבינה ללא גלגלי עזר, רק הגדולה עדיין לא, נקווה שבהמשך
וכן למשל גזר , לא העזתי להכין גזר לארוחת הצהריים, רק מהכאב ראש והויכוחים על הגזר, אז יום אחד בהארה משמיים בישלתי גזרים שלמים מקולפים עם מים בלבד ושאלתי מי רוצה, הקטן החליט שזה נקניקיה
ומאז כשאני מכינה סיר גדול שכזה, כולם אוכלים את הנקניקיות...
יש גם אפשרות לעשות רוח מהתפוחים, את מציעה לילדים בערך בשעה 4:30 אחה"צ מי רוצה 'ארוחת התפוחים' כולם מתלהבים על המילה 'ארוחת התפוחים' (בתחילה פיזרתי קצת סוכר, היום כמובן הפסקתי)
יושבים איתם מול קערה של פלחים תאכלי את תפוח אחד בהתלהבות ככה שהם יתחילו להתגרה (אני לא אהבתי תפוחים בכלל, ורק כדי ללמד את הילדים, התחלתי גם לאכול:), היום גם אני התחלתי לאהוב...)

ולדעתי עוד דבר חשוב, שלא יהיה בבית יותר מידי עוגיות, קורנפלקס ונשנושים יותר מידי טעימים, כי אז גם כדי לאכול את הלחם הם יוציאו לך את המיץ
בהצלחה רבה

מימי זו

משתמש סופר מקצוען
באיזה מעון זה?

נכתב ע"י אסתי;1285833:
מטפלת במעון סיפרה לי שאצלם במעון עברו לארוחות בריאות. וכל הילדים אוכלים בלי בעיה!!!
מגישים קינואה, עדשים וכו'. אין פסטה. קוסקוס פעם בשבועיים.
לתמיהתי איך הצליחו להרגיל את הילדים לכך, היא ענתה שבמשך כמה חודשים הביאו כל יום מעט מאוד מאותו מזון. למשל, כפית קינואה למשך חודשיים עד שהילד מתרגל לטעם.

לא ידעתי שיש מעון כזה אצלנו.
איפה?
מתאים לי :)

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רחלשקרקה;1285827:
ג"כ באותה סירה.
בעלי לא נוגע בפירות וירקות (להוציא: זיתים, מלפפוןחמוץ, תירס, תפו"א. זהו זהו זהו!)
הבכור שלי לקח את העניין צעד קדימה- הוא גם לא נוגע בגבינות, מעדנים(!), פירה, כל דבר שא"א לנגוס ולנשוך.
מתסכל ממש! והתחלתי לנסות להרגיל אותו הכי מוקדם שאפשר.
העניין הוא שזה מתסכל אותו! הוא מנסה כל שנה מחדש לטעום ענבים, וכל פעם שיש מעדן מיוחד הוא מנסה ומתייאש מיד.
פשוט, הברירה היחידה שנשארה, כמו שאמרה פוסטר- להשלים עם זה. ואם יש צורך, והוא חלש מידי או משהו- לעשות ספירות דם, לראות שאין לו חוסרים.

כשזו המנעות גורפת ממרקם מסוים שווה לבדוק רגישות תחושתית.
מה לגבי גבינות קשות? ירקות קשים/מבושלים? תפו"א אפויים ולא פירה?

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
גבינה ומוצרי חלב בכלל הם לא דבר כזה בריא
אין שום צורך לדחוף את זה לילדים

תחפשו ברשת מי שיכולה ותראו כמה דברים רעים כתוב על מוצרי חלב
יצא לכן כל החשק לתת אותם לילדים

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ari;1285911:
ואז מה עושים עם זה?

אפשר לטפל בזה ע"י מרפאה בעיסוק או קלינאית תקשורת שמתמחה בויסות חושי בחלל הפה.

אברהם עימוד

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
קופצת על האשכול
מה עושים עם ילד בן שנתיים וחצי שלא מסכים לאכול לחם בשום צורה שהיא?
ירקות אין בכלל על מה לדבר, ופירות הוא די אכל ולאחרונה זה הולך ופוחת עד שכמעט ולא אוכל
מוצרי גבינה הוא אוהב
בקיצור הוא חי משטויות כמו ביסקויטים וכ"ו קצת גבינה מרקים וקצת עוף שזה אומר ארוחת צהריים בלבד, מה עושים?
איך גורמים לו לאכול ארוחות ערב ובוקר (בגן) נורמליות?
סליחה על האריכות, זה פשוט מתסכל להכין לו כל בוקר לגן תיק מושקע ולשמוע שאכל שטויות ששנורר מחברים והתיק חוזר מלא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה