יישור אנכי עם הבחנה של מרווח בין סוגי סגנונות שונות

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אצטט כאן דיון שהיה לי עם אחד הניקים באחד הפורומים הסגורים. ואשמח שתחוו דעתכם, מה אתם חושבים על זה.
אשמח אם מישהו יזכיר לי אם יש אופציה של אילוץ רווח מסויים בין סגנון לסגנון
לדוגמה - פסקה עם סגנון א' נגמרת ומתחיל סגנון ב' ואני רוצה שיהיה ביניהם רווח של 10 נקודות
א"א לעשות את זה מובנה בסגנון, כי הגדרות הסגנון המובנה באינדיזיין אינו מתייחס לפסקה הבא.
יש על זה סקריפט מאת @אריאל וו.

אבל האמת היא, שזה לא בא לידי שימוש הלכה למעשה, כי בעימוד מקצועי אמור להיות יישור אנכי של הפסקאות לאורך העמוד, וכדי להגיע לתוצאה נורמלית, עם יחסים נורמליים בין פסקאות רגילות לבין כותרות, חייבים להשתמש עם הסקריפט הנוסף של הנ"ל של יישור אנכי, ולכן א"א להשתמש בשתי הסקריפטים בבת אחת, כי ברגע שכבר משתמשים ביישור, אם נשתמש בסקריפט של מרווח בין פסקאות זה יהרוס את היישור אנכי (קניתי את זה בהתלהבות בהתחלת הקריירה שלי... וןלמעשה היום אני מוצא את עצמי עם זה באפס שימוש).

ואכן זה המקום והזמן להציע ל@אריאל וו. שדרוג משמעותי לסקריפט יישור אנכי, שזה בעצם מיזוג שני הסקריפטים לסקריפט אחת, והיינו שגם ביישור אנכי, יהיה אפשרות של אבחנה של מרווח שונה בין שני סגנונות פסקאות.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
א"א לעשות את זה מובנה בסגנון, כי הגדרות הסגנון המובנה באינדיזיין אינו מתייחס לפסקה הבא.
לא הבנתי את הסיטואציה. רוצה להרחיב?
בעימוד מקצועי* אמור להיות יישור אנכי של הפסקאות לאורך העמוד
*בעימוד תורני, בעיקר. בעולם הספרים הכללי, פחות אוהבים מתיחה.

נערך לאחרונה ב:

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לא בטוח שהבנתי.
יש הרבה מקרים בהם אני יוצר סגנון ג׳ ו-ד׳ דווקא למקרה שסגנון ב׳ בא אחרי סגנון א׳. ואז אני מחליף את סגנון א׳ ב-ג׳, וסגנון ב׳ ב-ד׳, כדי לסדר את הרווחים.
בשביל לבצע את ההחלפות האלה יש לי סקריפט מיוחד שנקרא Change Consecutive Paragraphs (״שנה סגנונות עוקבים״), שזה כל מטרתו. הסקריפט נותן אפשר ליצור רשימה ארוכה של החלפות, ולבצע אותם בבת אחת, מה שמאוד מזרז את מלאכת העימוד.
לכאורה, אחרי שסיימנו עם הסקריפט הנ״ל, אפשר אז להשתמש ב-V-Justify כדי ליישר לגמרי את העמוד, ו-V-Justify יוסיף רווחים באופן פרופורציונלי בין כל הסגנונות שהמשתמש קובע שמותר.

לכאורה זה פתרון מלא? אבל אולי לא הבנתי משהו.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לא בטוח שהבנתי.
יש הרבה מקרים בהם אני יוצר סגנון ג׳ ו-ד׳ דווקא למקרה שסגנון ב׳ בא אחרי סגנון א׳. ואז אני מחליף את סגנון א׳ ב-ג׳, וסגנון ב׳ ב-ד׳, כדי לסדר את הרווחים.
בשביל לבצע את ההחלפות האלה יש לי סקריפט מיוחד שנקרא Change Consecutive Paragraphs (״שנה סגנונות עוקבים״), שזה כל מטרתו. הסקריפט נותן אפשר ליצור רשימה ארוכה של החלפות, ולבצע אותם בבת אחת, מה שמאוד מזרז את מלאכת העימוד.
לכאורה, אחרי שסיימנו עם הסקריפט הנ״ל, אפשר אז להשתמש ב-V-Justify כדי ליישר לגמרי את העמוד, ו-V-Justify יוסיף רווחים באופן פרופורציונלי בין כל הסגנונות שהמשתמש קובע שמותר.

לכאורה זה פתרון מלא? אבל אולי לא הבנתי משהו.
אני קצת מתבייש... כי באמת לא הבנתי איך הסקריפט עובד (כי כאמור למעשה לא השמתשתי עם זה אפי' פעם אחת) , ולכן חשבתי ששתיהם ביחד לא עובד.
אני חשבתי שהסקריפט בא לעשות רק 'מרווחים' לפי ההגדרות שאני יגדיר לו. לדוגמא כסגנון א' בא אחרי ב' שיעשה כך וכך מרווח, וכשסגנון ב' בא אחרי סגנון א' שיעשה כך וכך. לא ידעתי שבאמת אני אמור לבנות מראש סגנונות כפי מספר השינויים שאני רוצה לעשות, והסקריפט מחליף אותם.
אכן ע"פ זה אין שום בעיה להשתמש בשניהם גם יחד. ממש על זה נאמר ותשועה ברוב יועץ.

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני משתמש רבות בסקריפט זה, בעיקר כאשר אני רוצה לתפוס את הפיסקה האחרונה בפרק,
ואז לתת תחתיה עיטור.

YY F

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אם הבנתי נכון, הסקריפט של יישור אנכי הוא בעצם סוג של גמישות (מינימום ומקסימום) מוגדרת מראש ברווח בין פסקאות מסגננות שונים? דומה למה שקיים בתג?

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אכן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה