עזרה ייעוץ זוגי - דחוף

מצב
הנושא נעול.

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
על זה אין חולק
שאלתי הייתה אז למה האישה?
תמיד היא זו שצריכה לקחת על עצמה הכל?
מה זה הכל?
שיקום המטפל הגברי הראשון וימציא שיטה כזאת לגברים
יש ספרים ורבנים שמיועדים רק לגברים, ברור שהגבר צריך גם לעשות הרבה אף אחד לא מטיל אשמה על צד אחד. לא הוגן ולא נכון. בנוסף, כשיש בעיה בד"כ זה בגלל שתיהם הרי אי אפשר לריב לבד ;)!!
ולא יודעת למה מרגיש לי ממה שאני רואה סביבי שנשים היום כבר עובדות יותר מכוחן, ואני מתכוונת בנושא הזה
?
כל הזמן מתנצלות על עצם קיומן.
?

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
על זה אין חולק
תמיד היא זו שצריכה לקחת על עצמה הכל?
שיקום המטפל הגברי הראשון וימציא שיטה כזאת לגברים
ולא יודעת למה מרגיש לי ממה שאני רואה סביבי שנשים היום כבר עובדות יותר מכוחן, ואני מתכוונת בנושא הזה
כל הזמן מתנצלות על עצם קיומן.
הגיע הזמן לומר את האמת, לנשים הזוגיות חשובה הרבה יותר מלגברים! (שהם אלופי התירוצים)
למה להתפלסף כ"כ וסתם ללכת רחוק.
היא אישה! שהמציאה שיטה מהפכנית
הכי לגיטימי שהיא תרצה לטפל בנשים בלבד.
נ.ב.
לא מכירה אותה בכלל
רק ההגיון שלי אומר כך

999

משתמש מקצוען
זה ממש לא השפה שלה
אין לי עניין להמשיך באישי (בפרט אם את טוענת שהיא 'שיקמה אותך')
את האמת אני יודעת מידי טוב, לצערי !
וגם היא מודעת לזה, כמה היא יורדת על 'גברים' וד"ל.
יתכן ויש כאן עניין שיווקי ואינטרס פירסומי עבור מישהו
ואם אכן כך, אז חבל על כל הוויכוחים כאן.
אם יש כמה שמיעידות שנפגעו ממנה, אז משהו כאן לא מריח...

מרחבית

משתמש מקצוען
הגיע הזמן לומר את האמת, לנשים הזוגיות חשובה הרבה יותר מלגברים!
אני חושבת שהכי טוב ששניהם ילכו יחד, כי אז אפשר לעבוד יותר טוב על האינטרקציה ביניהם (=יחסי גומלין, איך שניהם פועלים זה על זה), ועובדים יותר בשיתוף פעולה.
אך אם זה לא ניתן, ייתכן שאשה תרצה לנסות. כי הקשר הזוגי הרגשי אכן חשוב לה יותר בהרבה מקרים, לפחות בצורה מודעת וישירה.
זו מציאות, לא האשמה של מישהו.

כתוב שאשה מכרת באורחים יותר מהאיש. כלומר, יש לה הרבה פעמים יותר הבנה רגשית ובין אישית, ואם היא יכולה ורוצה - למה שלא תנסה מצידה לעבוד על שינוי לטובה במערכת.

זה לא אומר כלל, שהיא צריכה לוותר תמיד או למחוק חלילה את עצמה, ורק לעבוד על עצמה יותר מכוחה, ושהבעל ימשיך כאילו כלום.
לגמרי לא. כבר נתקלתי בסוג הדרכה כזו, וזה גרוע!!
מדובר על משהו יותר מתוחכם. להבין יותר מה קורה במערכת, ולקבל כלים איך להניע גם אותו, איך להביא גם אותו להבנה של צרכי האשה ולרצון הטבעי להעניק לה, איך לפתח תקשורת יותר יעילה ומתגמלת, וכדו'. בצורה שבסופו של דבר תתגמל את שניהם ואת המערכת כולה!

שלום בית איננו נמדד בשקט בבית. הוא נמדד אם טוב לשניהם.

נערך לאחרונה ב:

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מי שנפגע ממנה מצא כתובת יותר טובה לעזור לעצמו?
שימליץ למי שצריך

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
מי שנפגע ממנה מצא כתובת יותר טובה לעזור לעצמו?
שימליץ למי שצריך
לא מכירה אותה ולא את השיטה אבל המשפט שכתבת לא נכון משום כיוון,
כי יש פעמים ששב ואל תעשה עדיף על פני גרימת נזק נוסף שתוצאותיו עלולות להיות אל חזור!!!

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מה זה הכל?

יש ספרים ורבנים שמיועדים רק לגברים, ברור שהגבר צריך גם לעשות הרבה אף אחד לא מטיל אשמה על צד אחד. לא הוגן ולא נכון. בנוסף, כשיש בעיה בד"כ זה בגלל שתיהם הרי אי אפשר לריב לבד ;)!!

?

?
לא יודעת איך לכתוב את זה, אני שומעת מחברות קרובות משפחה לקוחות וכו', שאת הבעל לא מעניין איך היא מרגישה
ומה בדיוק היא צריכה, ושהוא מבחינתו עושה הכל וזה רק בראש שלה! (וכמובן שהוא בעל טוב)
ברור שיש כאן תקשורת לקויה וחסרה של בני הזוג.
משום מה מגברים אני פחות שומעת שהאשה לא מבינה אותם.
וכן האישה כל הזמן מרצה את כל העולם ואשתו.. זאת אומרת בלעדיה
אז באמת הגיע הזמן שיכניסו את זה בהדרכת חתנים וכלות או במערכת הלימודים בסמינר ובישיבה.
אם לא הבנת מה כוונתי שמה זה אומר שאשה עושה הכל, זה בתחושה שלה כלומר של הנשים לעיל
מקווה שהובנתי.

יואל רוזנברג

יעוץ וטיפול אישי - זוגי, סדנאות הרצאות
מנוי פרימיום
בס"ד
כאיש מיקצוע בתחום הזה אני לא יכנס בדיונים לגבי כל מיני שמות וכו'
(לא ראיתי אחד שמשתכנע ועובר לצד השני ע"י דיונים (תקשורת) כזאת)
אכתוב מהנסיון שיש לי
אני אישית גם נפגעתי מכל מיני מטפלים/ת והרגשתי שבמקום שיעזרו לי הם גורמים לי ההפך ובכמה מקרים לנזק גדול מאוד,
אני כהיום כמטפל ויועץ אני מעודד המטופלים שלי שיגידו לי אם יש להם קושי בדרך שאני הולך אתם,
והרבה פעמים עצם זה שאני נותן להם מקום ומעודד אותם, זה גורם להם לתת יותר בי אימון, ולפתוח מקומות יותר פנימים בנפש, כמובן זה רק אחרי שהם בודקים את הסודיות שלי וכוד', ואחרי עזרה והוכחות שאני נותן שהחשיפה לקושי איתי רק יעזור להם וכו'
ובהרבה מקרים החשיפה לקושי, עזר להגיע לשורש הקושי והטירגר ששם צריכים את השינוי והעזרה הכללי וכו', כמובן לא ללכת ראש בקיר וכל קושי אני ישתמש כנשק,

משרוצה יכול לשלוח לי שאלה באישי או באיימל ואשתדל לענות
אני לא מתחייב שאני יענה לכולם מבחינת הזמן שיש לי
בשורות טובות

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני לא משווקת שלה
ביקשו שם לייעוץ ביקשו מנסיון אישי וזה ההתקפה למי שעונה אז לא פלא שלא רוצים לענות

כתבו שאם טוב לי הבועה תתפוצץ בעתיד אז עניתי שהיא כבר התפוצצה אבל בצורה הפוכה שמה שהיה פעם חיים טובים הפך היום לחיים מצוינים
מה שכותבים פה לגבי רגשות של אישה מול הבעל והצורך שלה בהבנה לרגשותיה זה בדיוק מה שלומדים ואת התקשורת הנכומה מול הבעל אחרת זה נשמע רק מתקיף אותו או מאשים אותו ונשאר לו רק להתגונן או להתקיף בחזרה
אז השיטה איך לתקשר את הרגשות אכן עובדת והרבה נשים מרוצות ומאושרות והרבה בעלים הופכים למאושרים כי יש להם אישה שמחה בבית.
אני לא משווקת שלה ולא מרוויחה כלום אני לומדת תקשורת כל החיים שלי ותמיד רוצה לשדרג עוד וזה אחד הקורסים שעשיתי ומאד ממליצה.
ביקשתם כתובת קיבלתם.
המליצו כאן על 2 שאני מקבלת מהם חומר טוב במייל אבל לא מכירה אישית לפי המיילים אפשר להתרשם שיש להם דרך טובה אני לא מכירה אישית.
אני מקווה שעזרתי למישהו.

לאה 5

משתמש חדש
אתמול נפגשתי עם מישהי שלמדה אצל פייגי לטפל תוך שנה, והזדעזעתי עד אימה מ"שיטת המיקרוגל"
יש לי חברה מנחת הורים שלמדה במשך 4 שנים ואח"כ הוסיפה ולמדה טיפול משפחתי במשך עוד 3 שנים במכון בב"ב שיש לו תעודות מוכרות, ואני שומעת ממנה את הזהירות בטיפול ועל הדרכות רבות שהיא מקבלת, ואני שאלת איך אפשר לדון בדיני נפשות כך, איך?????????????????????

מרחבית

משתמש מקצוען
מה שכותבים פה לגבי רגשות של אישה מול הבעל והצורך שלה בהבנה לרגשותיה זה בדיוק מה שלומדים ואת התקשורת הנכומה מול הבעל אחרת זה נשמע רק מתקיף אותו או מאשים אותו ונשאר לו רק להתגונן או להתקיף בחזרה
בלי קשר כאמור לדמות כזו או אחרת, מה שכתבת כאן מאוד נכון בעיניי.
לבעל בריא יש צורך לגרום לאשתו להיות מרוצה . כשאשה מתלוננת על היחס שלו אליה ושהיא לא מרוצה ולא מקבלת את מה שהיא צריכה - זה פוגע במקום עמוק בתוכו, והוא מתגונן, או טוען -
שהוא מבחינתו עושה הכל וזה רק בראש שלה! (וכמובן שהוא בעל טוב)
וזה אף פעם לא יוצא טוב.

לפעמים אשה יכולה להגיע ממקום שונה - יותר של נזקקות - צריכה את עזרתו - וכמה נותן לה דבר כזה או אחר - ופחות מעמדה שמתפרשת כדורשת או מאשימה.
זה בקיצור נמרץ.

האם אשה תמיד יכולה לפעול כך? האם תמיד היא צריכה ויכולה לומר כל דבר במילים הנכונות ובטון הנכון? - לא.
היא לא צריכה כל הזמן להיזהר ולהיזהר, זה לא סימן טוב.
אבל כן עוזר לתפוס את הכיוון, את זווית הראייה, לשנות קצת את העמדה הפנימית מסוג של התלוננות לסוג של בקשה ממקום יותר נשען, ולשדר כמה מרוצים ממה שכן מרוצים - ולפחות אצל חלק מהבעלים זה עובד. לא כתכסיס, אלא כי בבסיס כאמור בעל בריא רוצה להיות במקום הזה שמעניק לאשתו ושהיא מרוצה.

נערך לאחרונה ב:

ידית זהב

משתמש חדש
אני רואה את הדיון פה על פ.ל. ומתפוצצת
אני אישית הייתי אצלה לפני כמה שנים הגעתי אליה בכלל לגבי סמכות הורית ופתאום השיחה עברה לזוגיות והייתי כפסע לפני בית הדין, בורא עולם ריחם עליי והבנתי שאני צריכה לברוח ומהר וכנ"ל נשים נוספות שאני מכירה שנגרם להם נזקים אדירים,
אני לא מכירה שום רב שעומד מאחוריה למעט גיבובי שמות שזרקה לי בזמנו כמו ר' חיים וכו' בלי שום אפשרות לבדוק האם הרב באמת עומד מאחורי הדברים וד"ל
ככל הנראה ע"פ דרך התורה היא ודאי לא עובדת... וזה ודאי שאין לה שום סמכות להפוך מאמרים מהתורה ולהפוך את המשמעות שלהם, אדרבה אולי יימצא איזה רב ובר סמכא שיוכל לאסוף את העדויות ויעשה סדר בדבר הזה וד"ל
אין לי שום כוונה להיגרר לשיח בעניין הזה, עד היום כשאני נזכרת באותה תקופה זה מחזיר אותי לשמה ועוצר את שגרת חיי..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה