יועצת שינה- המלצות

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בוקר טוב!

מחפשת המלצה על יועצת שינה.
אני לא מחפשת כמה עיצות שכל שכנה מנוסה יכולה לתת,
אלא עזרה בהבנת הבעיה ומציאת הפתרון.
(תינוק בן 14 חודשים, קם כמה פעמים בלילה).

אשמח לכל מידע,
יום נהדר!

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בטוחה שהוא שבע? תולעים?
לאיזה עוד תחומים ייצרו לנו יועצות??
שתהיי בטוחה שלעיתים רבות אמהות למשפחה ברוכה בעלות נסיון רב יותר מיועצות למיניהן שלמדו זאת מהספרים

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מצב נורמלי מאוד, גם תלוי מה סוג התזונה שלו, יכול גם להיות כינים, ועוד כפי שפרטו לך כאן, לא נראה לי שיועצת שינה יכולה לעזור לגיל הזה.

סודה לשתיה

משתמש מקצוען
אם את מניקה אז יכול ליהיות שבערב יש לך פחות חלב או שיש לך הרבה אבל זה לא מזין אותו מספיק כמו ביום, תמיד בערב הכח נגמר והחלב איתו יחד...
תנסי להביא מטרנה, אם בכל מקרה את מביאה מטרנה תנסי להוסיף בכמות.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
אם את מניקה אז יכול ליהיות שבערב יש לך פחות חלב או שיש לך הרבה אבל זה לא מזין אותו מספיק כמו ביום, תמיד בערב הכח נגמר והחלב איתו יחד...
תנסי להביא מטרנה, אם בכל מקרה את מביאה מטרנה תנסי להוסיף בכמות.
ילד בגיל הזה לא צריך מטרנה, אבל יכול להיות בהחלט שחלב אם לא מספיק מזין אותו ללילה שלם, בגיל הזה.
אם הוא באמת יונק אפשר לתת לו לפני השינה פרוסת לחם, כמה כפות גבינה וכד' להיות בטוחים שהוא אכן שבע.
וחוצמיזה אם הוא קם לינוק מאד יתכן שהוא קם בשביל הפינוק...

כל זה בהנחה שהוא אכן יונק...

וסליחה על מתן העצות אפילו שלא ביקשת.
לא תכננתי ליעץ לך אבל מכיוון שהיה לי מה להעיר על עיצה שניתנה, כבר כתבתי את דעתי....

סודה לשתיה

משתמש מקצוען
הכל בסדר, את צודקת בכל העצות וגם אני צודקת באותה מידה. רק זה תלוי בילד, נכון שבגיל הזה אפשר לתת לו לחם וכדו' אבל לפעמים המטרנה היא הפינוק של הילד לפני השינה.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה לכולן,
האמת שהיתה לי סייעתא דשמיא עצומה, ובדיוק אחרי שפתחתי את האשכול, התקשרה אלי מכרה שעזרה לי מאד להבין את הסיטואציה. אז אולי אחכה עם היועצת.
תודה לכן,
הוא יונק אבל מקבל 2 בקבוקים בלילה, בדיוק בגלל שגם אני חשבתי שהוא רעב, ועדין קם... נראה שהוא רוצה פינוק.
לא סובל ב"ה משום דבר.
@לבן- שכיח??? באמת? כל מי שאני אומרת לו מנסה לחנך אותי שצריך לעשות לזה סוף...

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
אם זה באמת עניין של פינוק יכול להיות שטקס השכבה ארוך יעזור.
(ירגיש שקיבל את הצומי שלו)
לשיקולך אם את רוצה להרגיל אותו לזה.

כמו כן כשהוא מתעורר אל תרוצי אליו מיד, גם אם את ערה, תני לו דקה שתיים לפעמים הם פשוט נרדמים בחזרה.
וגם כשאת ניגשת נסי לא להוציא אותו מהמיטה אלא רק לתת בקבוק מים ולצאת מהחדר.
אם הוא ישנוני עדיין הוא ישתה קצת וירדם.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם זה באמת עניין של פינוק יכול להיות שטקס השכבה ארוך יעזור.
(ירגיש שקיבל את הצומי שלו)
לשיקולך אם את רוצה להרגיל אותו לזה.

כמו כן כשהוא מתעורר אל תרוצי אליו מיד, גם אם את ערה, תני לו דקה שתיים לפעמים הם פשוט נרדמים בחזרה.
וגם כשאת ניגשת נסי לא להוציא אותו מהמיטה אלא רק לתת בקבוק מים ולצאת מהחדר.
אם הוא ישנוני עדיין הוא ישתה קצת וירדם.

טקס שינה ארוך זה רעיון מצוין, תודה.

הוא נעמד במיטה מתוך שינה, מיד כשמתעורר. לכן אין ממש סיכוי שפשוט ירדם חזרה.

לבן

משתמש סופר מקצוען

פשוט להפסיק להקשיב לאנשים ולזרום עם האינטואיציות שלך.
יש ילדים שמתעוררים יותר, יש שפחות. יש שישנים לילה שלם מגיל חודש ויש שעד גיל 3 עוד קמים בשביל לשתות /שירותים/חיבוק. זה תלוי לגמרי גם באופי שלהם, ברגישות תחושתית ושמיעתית (יש כאלה שמתעוררים מכל רחש, שצמא או רעב או טיטול מלא מציקים להם יותר). ובפרמטרים נוספים.
אם זה מאד מפריע לך, תנסי להגביל את זה בדרכים שלך. אם לא קשה לך לתת לו את הפינוק הזה בלילה - תני לו. קחי בחשבון שכשאת מחליטה לשנות לילד הרגלים את פותחת בזירה מסויימת, שהשאלה אם היא שווה את המאמץ שכרוך בזה, והאם השינוי הזה הוא כל כך משמעותי כרגע.

שרית ו

משתמש מקצוען
שמעתי פעם עיצה שאומרים שמועילה, אבל מעולם לא יישמתי -לשיקולך

לפעמים הילד מתעורר ומחפש את ההורים, ונבהל שהוא לבד,
לכן, אם אפשרי פשוט במשך שבוע שאחד ההורים ישן ליד המיטה שלו,
ואז כשהוא קם הוא רואה אותם ונרגע לבד.

אחרי שבוע הוא כבר מבין שתמיד ההורים לידו ואין לו צורך לקום.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שמעתי פעם עיצה שאומרים שמועילה, אבל מעולם לא יישמתי -לשיקולך

לפעמים הילד מתעורר ומחפש את ההורים, ונבהל שהוא לבד,
לכן, אם אפשרי פשוט במשך שבוע שאחד ההורים ישן ליד המיטה שלו,
ואז כשהוא קם הוא רואה אותם ונרגע לבד.

אחרי שבוע הוא כבר מבין שתמיד ההורים לידו ואין לו צורך לקום.
תודה!
במשך תקופה ארוכה ארוכה, המזרון שלו היה בחדר שלי, וזה לא עזר לו להבין שאנחנו כאן :)

לבן

משתמש סופר מקצוען
האינטואיציה שלי אומרת באופן ברור שהיא רוצה לישון...

נהדר. זה עונה על השאלה הבאה
האם כדאי לפתוח זירה מסויימת עכשיו או לחכות לגיל שהילד יבטא באופן ברור יותר מה גורם לו לקום, ומצד שני יהיה יותר בר - שיח ותוכלי להסביר לו בצורה מוחלטת שאת לא מתכוונת לקום יותר בלילה.
אגב, זה תהליך ארוך. ואין קסמים בעניין הזה, תהיי מוכנה.

MaliYeuda

משתמש פעיל
תינוקות וילדים מתפתחים בשינה ולכן חשובה שנת לילה איכותית
מכירה מקרוב משפחה שלקחת יועצת שינה מסמולטוק ועברה תהליך מדהים
והילד ב"ה ישן מעולה!!!
ממש ממליצה!

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גם לדעתי זה שכיח לגמרי. בעיקר אצל יונקים. ולרב זה לא עובר לבד.. כשאת מחליטה שמספיק צריך לעבוד על זה. אני מעדיפה בגיל יותר מאוחר כשאני כבר לגמרי סגורה על זה שאוכל היטב ארוחת ערב.
עד אז תעשי הכל כדי שיהיה לך יותר קל. אני משאירה אותם בחדר כדי לא לעבור להניק מחדר לחדר. ולקראת בקר אני משאירה גם איתי במיטה כך שאת ההנקה הזו אני בכלל לא מרגישה כי עושה זאת מתוך שינה.
כשאני מחליטה שמספיק אני מעבירה חדר, ואחרי לילה או שתיים (כדי לא לעשות את השינוי מדי דרסטי) רק בעלי קם אליו. אלו לילות לא קלים. אבל אם תהיו ברורים זה נגמר מהר מאד. (באחרון אני זוכרת שעודדתי את בעלי ש-3 לילות זה מאחורינו כי כך היה זכור לי מהילד הקדם בסוף כבר בלילה השני הפסיק לקום..) ככל שתהיי יותר נחושה ושלמה עם עצמך זה יעבור יותר מהר.

נעליים

משתמש מקצוען
תודה לכולן,
האמת שהיתה לי סייעתא דשמיא עצומה, ובדיוק אחרי שפתחתי את האשכול, התקשרה אלי מכרה שעזרה לי מאד להבין את הסיטואציה. אז אולי אחכה עם היועצת.
תודה לכן,
הוא יונק אבל מקבל 2 בקבוקים בלילה, בדיוק בגלל שגם אני חשבתי שהוא רעב, ועדין קם... נראה שהוא רוצה פינוק.
לא סובל ב"ה משום דבר.
כן זה מאוד שכיח...
הבן שלי באותו גיל גם קם כמה פעמים כל לילה... וכן לפעמים אני חושבת שזה פינוק..
העיקר שיהיה לבריאות!:D

אלישבע וי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גם אצל הקטנה שלי(11 חודש)דואגת כמעט כל לילה להעיר אותי לפחות פעם אחת.מתחילה לבכות. לא ברור לי מה הסיבה.
אבל אני השיטה שלי להביא לה לינוק טיפה ואז מחזירה אותה לישון. לא מצייצת. פשוט קורסת וממשיכה לישון(עד לפעם הבאה)
הענין הוא שפעם ישנה לילות שלמים. לא ברור מה הסיבה שזה השתנה.
יכול להיות שיש לי באמנת פחות חלב בשבילה ורעבה. או שזה שיניים. אא לדעת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה