מצב
הנושא נעול.

Yael Mor

משתמש מקצוען
זה נשמע רק לי קצת מוזר?
אתם באמת חושבים שרק אתם יכולים לשרוד ואולי חלילה להנות בכזו עבודה ?
כל מי שלא מורה אם מסיבות חוסר בפרוטקציה ואם משום שיש לה כישרונות נוספים שהחליטה לפתח
אתם בטוחים שלא היתה יכולה להיות מורה/גננת
מנסיון אומר שההתנשאות הזו לא נכונה ולא במקום
כן, זה לשרוד. ומכירה מספיק כאלו שאמרו לי שהן מעדיפות להיות מול המחשב כל היום ולא להיות בהוראה. חוץ מזה, היום לא צריך שום פרוטקציה (רק בחרדי זה עדיין עובד ככה...)יקבלו אותך בזרועות פתוחות.

R112233

משתמש צעיר
משרות הוראה מחכות לאיוש??
איפה והיכן?
בכל ביה"ס שאליו תפני
כמובן, הדרך לקביעות ארוכה וקשה כיאה לענף, אבל בתור מ"מ ירוצו אחריך.
אגב, בינתיים בגלל החסר, המורות והגננות סובלות מזה! אין להן יכולות להחסיר, לא משנה מאיזו סיבה!!!
אבל ניצול קיים גם בתחומים אחרים בשוק העבודה.
על זה כתבתי, שרק אחרי יום עבודה אחד בהוראה!! תביני על מה מדברים...
יש ניצול, ויש ניצול!

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!
הדיון כאן תמיד יהיה חד כיווני כי כל אחד לא מכיר באמת את העבודה של השני אבל זה מזכיר לי כתבה שהתפרסמה לפני שנה.

"גם בשביל 40 אלף שקל בחודש לא הייתי מתחלף עם המורה של הילד"

זה מה שאמרו החבר'ה בגינה, שעובדים בהייטק כנראה, ושיפדו לי את הלב. אז יש משרדים עם מכונות קפה וחמישה סוגי חלב, אבל באיזה עוד מקום עבודה תוכל להצמיח כנפיים לילד שלא מאמין בעצמו? ומי שמבין באמת, יודע שאין כמו הקפה בחדר המורים. טור

לפני שבוע חוויתי את אחד מרגעי החולשה הגדולים שלי כמחנך. זה היה כאשר זומנתי בעל-כורחי לשיחת חולין בגינת משחקים בין שלושה חבר'ה צעירים שכנראה עובדים בהייטק. הגבוה ביותר אמר לחברו: "אין מצב שאני מביא הביתה פחות מ-30 אלף שקל בחודש. אשתי תגיד לי לישון בסלון".

הנמוך יותר ענה לו: "עזוב אותך, תגיד תודה שאתה לא מורה. יום אחד לא הייתי מחזיק שם. גם בשביל 40 אלף שקל לא הייתי מתחלף עם המורים של הילדים שלי. אלה אין להם חיים". ואז הגיע הבינוני וסיכם את הדיון: "עזוב מורים, גם מרוויחים פח וגם מקבלים יחס מגעיל. לך תקנה דירה ממשכורת של מורה בישראל. ידעתם שרוב המורים ב-OECD מרוויחים כמעט פי 2 מהמורים כאן? בושה".

בדרך כלל ויכוחים כאלה גורמים לי לרעד קל בכנף, במקרה החמור, אלא שהפעם הרגשתי שהמילים שלהם משפדות לי את הלב. כן, אני יודע בדיוק בשביל מה אני קם בבוקר. אני אוהב את התלמידים שלי. אני גאה בשליחות שלי. כשאני מחזיק את כוס הקפה שלי ומעצב את הנשמות של ילדי העתיד, אני מרגיש בר-מזל ובטוח שיש לי את העבודה הטובה ביותר בעולם.

ובכל זאת המילים האלה הצליחו לערער אותי. אנחנו באמת לא מרוויחים משהו, בלשון המעטה, ונדיר למצוא אימא שתאחל לילד שלה להיות מורה כשיגדל. רופא, מהנדס, עורך דין, רואה חשבון כל אחד שיש לו משכורת מכובדת והיתכנות כלכלית - בוודאי. אבל מורה? נו, באמת.

איך אומרים? מהצלת נשמות ופיסול האישיות של התלמידים לא קונים לחם במכולת. ואז נזכרתי בה. באישה הענקית הזו, פורצת הדרך, זו שיכלה לכתוב על הקבר שלה כמעט כל דבר, כל תואר שהייתה חפצה בו.

פרופסור נחמה ליבוביץ נפטרה לפני 25 שנה, פרופ' ליבוביץ, אבל נחמה בשבילכם. האישה שעם האינטלקט שלה הייתה יכולה בקלות להיות רופאה ועורכת דין, רואת חשבון ומהנדסת ומה שרק הייתה רוצה. ובכל זאת, למרות הכול, היא בחרה לכתוב על קברה מילה אחת, פשוטה: מורה.

במילה הזו ראתה היא ראתה את תמצית חייה ועיסוקה בעולם. אז נכון, יש מקומות עבודה שבמשרדיהם יש מקררים מתפוצצים מהיוגורטים של ה"ביוקר", ויש להם גם חמישה סוגי חלב, רק תבחרו. לא כמו בהוראה, שאתה פותח את המקרר וצריך להגיד 100 פעם תודה שיש לך בכלל חלב.

ויש מקומות עבודה שמרוויחים בהם עשרות אלפי שקלים, ומאפשרים לעובדים שלהם לטוס לחו"ל שלוש פעמים בשנה ולרכוש אופציות ובונוסים. לא כמו בהוראה, שהאפשרות היחידה שיש לך היא להעביר את המכשיר שלך למצב טיסה בשעה 22:00 בערב, כי יש גבול עד מתי אתה מוכן לקבל שיחות מההורים. ובטח שיש מקומות עבודה שנמצאים גבוה יותר מהוראה ברשימת המשאלות של האימהות עבור ילדיהן.

אבל באיזה עוד מקום עבודה בעולם אתה יכול להצמיח כנפיים לילד קטן שכבר הפסיק להאמין שיש לו מקום בפלנטה הזו, רק עם מילה טובה שמגיעה לו? ובאיזה עוד מקום עבודה אתה יכול להדליק מחדש אור בעיניה של אם חד-הורית מותשת, באמצעות מחמאה קטנה ואמיתית על הילד שלה? ואם הייתם באמת מבינים בקפה, הייתם מגלים שאין על הקפה של המורים בעולם. לכו תשאלו את התלמידים ותגלו שכל עוד הקפה חם, המילים של המורה שלוגם ממנו יוצאות הכי מלטפות וחודרות שיש.

אז תודה לך, פרופסור ליבוביץ. נחמה. תודה על כך שגם אחרי עשרים וחמש שנה, המילה היחידה שבחרת לכתוב על הקבר שלך משמשת שיעור לחיים, כזה שעדיין נושם ובועט, ממש כמו השיעורים שהעברת לעשרות אלפי התלמידים שלך.

אבינועם הרש הוא מחנך, חבר מערכת "הגיע זמן חינוך", יזם חינוכי ואב לשלושה ילדים
התפרסם בynet ב14/04/2022

R112233

משתמש צעיר
"גם בשביל 40 אלף שקל בחודש לא הייתי מתחלף עם המורה של הילד"

זה מה שאמרו החבר'ה בגינה, שעובדים בהייטק כנראה, ושיפדו לי את הלב. אז יש משרדים עם מכונות קפה וחמישה סוגי חלב, אבל באיזה עוד מקום עבודה תוכל להצמיח כנפיים לילד שלא מאמין בעצמו? ומי שמבין באמת, יודע שאין כמו הקפה בחדר המורים. טור
סיפור יפה
אפשר לומר שמרגש ומלמד
אך
לא רלוונטי לנושא המדובר!!!
ואין לי מושג מי כבודו
אך
זה מאפיין ומשקף מאד את המבט של כל הצוות המנהל על מקצוע ההוראה- כשליחות

אכן יש במקצוע גם שליחות, אך הוא מקצוע שאמור להיות משולם ומתוגמל לכל דבר ועניין ולא התנדבות.
התנדבות נעשית ע"פ בחירה, וזה העיקרון הראשון החסר בהתנדבות זו!!!

R112233

משתמש צעיר

יועץ ארגוני פדגוגי​

יקר!
אם איני טועה, ראיתיך מפרסם את האפשריות לניצול העובדים תחת התוכנית של "אופק חדש"
אכן, אם הייתה זו התנדבות הינך מזכה הרבים
אך, במידה ומדובר באנשים/נשים אשר יצאו לעבוד ע"מ לפרנס משפחה בישראל, מוטב שתשקול שוב את דבריך...
הכסף שאתה משלם לא שלך!!! אתה פקיד עליו, ועליך להעבירו ביושר ובשלמות למי שהוא מיועד.
כל החיזוקים בגודל התפקיד יכולים להתלות כמאמרים במסדורונות מוסדך, ותו לא...

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בכל ביה"ס שאליו תפני
אגב, בינתיים בגלל החסר, המורות והגננות סובלות מזה! אין להן יכולות להחסיר, לא משנה מאיזו סיבה!!!

יש ניצול, ויש ניצול!
חמודה שלי. אני בעצמי מורה, במוכש"ר, אופק חדש, שמחה מהמקצוע וחיה על בשרי את הקשיים והניצול(!!) וחוסר הצוות!!!! לצד הסיפוק, המשמעות וימי החופש.

זה בדיוק הבעיה, שמ"מ וסייעות חסר, אבל משרה טובה באופק חדש, קשה מאוד להשגה והדרך לקידום לא תמיד קלה (אם את סייעת או מ"מ)
ולכן כבר אין לי טענות על אלו שלא הולכות להיות מורות...
אבל אם כבר להיות סיעת או מ"מ ל א להתיקע שם שנים!, להמשיך ולחפש משרה טובה דרך משרד החינוך.

ברכותי לכל המורות, תחגגו על החופש, מגיע לנו

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!

יועץ ארגוני פדגוגי​

יקר!
אם איני טועה, ראיתיך מפרסם את האפשריות לניצול העובדים תחת התוכנית של "אופק חדש"
אכן, אם הייתה זו התנדבות הינך מזכה הרבים
אך, במידה ומדובר באנשים/נשים אשר יצאו לעבוד ע"מ לפרנס משפחה בישראל, מוטב שתשקול שוב את דבריך...
הכסף שאתה משלם לא שלך!!! אתה פקיד עליו, ועליך להעבירו ביושר ובשלמות למי שהוא מיועד.
כל החיזוקים בגודל התפקיד יכולים להתלות כמאמרים במסדורונות מוסדך, ותו לא...
אני אומר את דבריי בשיקול דעת מכל הכובעים אותם אני חובש והם בכל צידי המערכת
אבא, מורה, הנהלה, איש משרד החינוך וחשב שכר, הכסף הוא אכן לא שלנו והוא שייך לתלמידים ולמורים,
אני נגד לנצל עובדים ובעד לתת להם את כל הזכויות האפשריות בהתאם לתפקיד, ולכן מורה יקבל עבור כל שעת עבודה שלו את כל מה שמגיע לו.
אני לא חושב שמותר לקחת לא מהמורים את מה שמגיע להם ולא מהילדים באותו מידה.
מערכת השעות של אופק חדש ברורה מאוד אך קשה לבנייה בבניית הסודוקו של השיבוץ עם כלל המורים וצרכי המערכת, ולכן בעוד בעולם הישן טרום רפורמה "תקעו" שעות חלון באופק שעות אלו מנוצלות לשהיה ופרטני והמורה יקבל עליהם את מלוא השכר המגיע לו, בנוסף השעות של ישיבת צוות שלא שולמו בעבר יהיו כעת בתוך שעות השהייה.
היה כאן שאלה (או/גם באשכולות סמוכים) על ההבדל בין אנשי הייטק להוראה ולכן הבאתי את המאמר הנ"ל.
לדעתי עו"ה עובדים הכי קשה רק שאנשי ההיטק לא יבינו זאת ובמקביל אנחנו לא נבין את אנשי ההיטק.
אם המאמר לא מתאים אני מתנצל וחוזר בי מכך שהעלתי אותו.

R112233

משתמש צעיר
לכן כבר אין לי טענות על אלו שלא הולכות להיות מורות...
מאז ומעולם הייתה הדרך לקביעות קשה ומפרכת, וכל מי שבידה קביעות עברה את המסע הזה
היום, המצב יותר קל, אולי מעט, ולכן איני מבינה מה רצית לומר.

R112233

משתמש צעיר
אני אומר את דבריי בשיקול דעת מכל הכובעים אותם אני חובש והם בכל צידי המערכת
לצערינו, אצל רוב חובשי הכובעים השונים
ישנו כובע אחד רחב שוליים ובעל נוכחות חזקה אשר מאפילה על שאר הכובעים
כובע ההנהלה....

ב. ש.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לצערינו, אצל רוב חובשי הכובעים השונים
ישנו כובע אחד רחב שוליים ובעל נוכחות חזקה אשר מאפילה על שאר הכובעים
כובע ההנהלה....
למה את/ה כ"כ כועס?

תוקפני במיוחד....

אני וביתי

משתמש מקצוען
בכל ביה"ס שאליו תפני

יש ניצול, ויש ניצול!
בממלכתי אפשר לקבל קביעות רק תבואו חרדים ערבים דתיים. חילונים לא כי הם פשוט לא מגיעים.

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מאז ומעולם הייתה הדרך לקביעות קשה ומפרכת, וכל מי שבידה קביעות עברה את המסע הזה
היום, המצב יותר קל, אולי מעט, ולכן איני מבינה מה רצית לומר.
נראה לי שהיום קשה יותר מפעם (או שתמיד היה קשה)
למה נראה לך שהיום קל יותר? (אולי רק לסייעות ול"מ, אבל קביעות?)

נשמע שמנצלים אותך כהוגן, והמירמור והכעס רבים...
כמה שנים את/ה בעבודה?

סקרנות, האם שחיקה או סתם מקום עבודה שמנצל יותר

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
עובדי הוראה שימו לב:
אלו כמות ימי העבודה לשנה"ל הבאה, לטובתכם תשאפו לקחת את יום רביעי כיום חופשי...

סה"כ ימי לימוד שנתיים:

ימי ראשון: 33
ימי שני: 35
ימי שלישי: 35
ימי רביעי: 37
ימי חמישי: 36
ימי שישי: 36
וואו, איך יצא לכם כ"כ קצת, אני עשיתי חישוב ויש 49 שבועות מר"ח אלול ועד תשעה באב ...- אבל בכ"א 33- ימי ראשון נשמע מוגזם, לא?

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
וואו, איך יצא לכם כ"כ קצת, אני עשיתי חישוב ויש 49 שבועות מר"ח אלול ועד תשעה באב ...- אבל בכ"א 33- ימי ראשון נשמע מוגזם, לא?
ראש השנה
ערב יוהכ
חול המועד
אסרו חג
חנוכה
פורים
ו ניסן(לומדים?)
ערב פסח
חול המועד פסח
לג בעומר
8 ימים ביולי/אוגוסט
32 = 17 - 49

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה