דרוש מידע יוה"כ - לשתות הרבה או לא לשתות

אמא לשניים:)

משתמש צעיר
והאמת שרציתי בעיקר עידוד - יש אפשרות לעבור את הצום בשלום, בלי לידה, נכון? מסביבי מדברים כאילו זה מנוי וחתום שאני נוסעת ללדת ביום כיפור, כאילו אין אופציה אחרת, למרות שנותרו לי עו יותר משבועיים עד לתל"ד...
לשאלתך, בבן הבכור שלי הייתי בהריון ביו"כ בתחילת תשיעי
נחתי רוב היום במיטה, לפני הצום שתיתי כמס מיץ ענבים(כהמלצת הרב) ואכלתי כמה כפיות סוכר ענבים (מומלץ ביותר!!)
ב"ה הצום עבר בסדר גמור ואפילו יצאתי לביתכם לתפילת נעילה
אז כן יש סיכוי שלא תלדי...

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בבקשה תערוך את ההודעות שפרסמת, ותוסיף את שמי - הילה אריאל
אני שמחה ממש לסייע לנשים (ואנשים) לצום בקלות רבה יותר,
מצד שני - מאוד מפריע לי שמעתיקים חומר שלי, ושולחים הלאה בלי קרדיט.
חומר שהשקעתי שעות לנסח ולדייק (ואגב כל שנה אני מוסיפה למדריך הזה עוד מידע שהתחדש לי).
לאחרונה נתקלתי במישהי שהעתיקה את זה, וגם הגדילה לעשות ושלחה תחת שמה.
מי שרוצה (נשים בלבד) לקבל ממני באופן סדיר כל מה שאני שולחת מוזמנת בשמחה רבה להירשם:

D

Deleted 66182

אורח
שקר מוחלט!
בדוק ומנוסה
תנסו לשים שן שנפלה לילד בכוס קולה. היא נעלמת תוך 72 שעות לכל היותר. בדוק.
שן של מבוגרים-עד שבוע כמעט נעלמה-נשאר רק החלק העליון

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ולגבי לידה עקב הצום -
בניגוד למה שחושבים,
הסטטיסטיקות של השנים האחרונות מראות שיש דווקא ירידה במס' הלידות בצום.
אפשר לעבור את הצום בצורה הרבה יותר קלה כך:
שתיה החל מכמה ימים לפני, אכילה מאוזנת לפני הצום, ומנוחה במהלכו
(לא ללכת לבי"כ, לא לקום אלא אם את חייבת, שמישהו אחר ישמור על הילדים!)

מי שצמה ממש גרוע לפני לידה - הרב יקותיאל פרקש שליט"א ממאה שערים מסר פעם שיעור בהלכה על הנושא הזה - שיעור לנשים. זה היה לפני הרבה שנים, הוא המליץ שם לשתות הרבה כמה ימים מראש, ממש להגביר את כמות המים לפחות 3 ימים קודם. באופן רגיל זה לא מומלץ כי מעמיס על הכליות, אבל באופן חד פעמי - אפשרי.
ולנוח כמה שיותר.
בית כנסת - רק לנעילה אם יש לך כוח ואין צירים.

* שימי לב שאלה הנחיות לנשים בריאות.
מי שיש לה בעיות בריאות כאלה ואחרות, במיוחד תפקוד לקוי של הכליות - זה מסוכן.

D

Deleted 66182

אורח
מי שסובל מכאבי ראש עקב חסר בקפאין יש להשיג נרות המכילים קפאין, משנה את כל הצום וכן נרות אקמול
לגבי נשים לפני לידה יש היום הרבה פוסקים שהם לא בדעה של "מקסימום תלדי" כי נשים הגיעו מיובשות ותשושות ללידה, ז"א גם אם זה בסדר ללדת בתשיעי השאלה איך. הצום גרר התערבויות בלידה שמלכתחילה לא היו בוחרים בהם, לכן צריך לשאול רב, בפרט מי שיש לה נטיה להתייבש או פחות לספוג נוזלים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  35  פעמים

לוח מודעות

למעלה