דרוש מידע יהיה אפשר לנסוע השבת להורים?

Tzivia770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
האמת, אמא שלי התייאשה מלא לדעת אם להתחיל לבשל לזוג או למשפחה ברוכה אז.. החלטנו לדחות את הנסיעה :p

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
סופית - הממשלה אישרה - הסגר יוארך עד ליום ראשון בשעה 7:00.

מירי בוימל

משתמש פעיל
אני חושבת שצריך לזכור שגם אחרי שהם הורידו את הסגר ישנה עדיין מצות ונשמרתם, לשמור להתרחק ככל שניתן, חלילה לא להזיק לשני, המדינה היא לא אחראית על חובת הזהירות שלנו

פ.נ

משתמש מקצוען
אני חושבת שכנראה אוטובוס הוא אחד מאתרי ההדבקה הגדולים: (היה כאן מי ששאל)
אנשים סוגרים חלונות כי קר להם (תמיד כשאני עולה אני צריכה לפתוח, וגם עוד לשמור על החלון שמישהו לא יבוא ויסגור אותו)
לפעמים דולק חימום או איוורור.
אם נוסעים שם ילדים - אז ילדים הם בלי מסכות. בכזה מקום חנוק. (והיום המחלה כבר גמרה לפסוח על ילדים. ד"א מעניין אם יגיע היום שתהיה חובת עטיית מסיכה לילדים קטנים באוטובוס, הגיע הזמן...)
אנשים מתיישבים אחד ליד השני באותו ספסל (דבר שלא אמור להיות כלל, כאשר ההנחיה היא תפוסה של חמישים אחוז)
המשטרה כמעט לא עוצרת אוטובוסים - אז זה כנראה מקום ההתאספות הכי מאפשר בשטח סגור, לכל מי שבא לו. (30 איש בשטח סגור!!! מינימום....)
מבחינת מישרד הבריאות זה ברור ללא ספק שמי שהיה באוטובוס מחויב בבידוד זה פצצה מתקתקת

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הסגרים האלו לדעתי הם ממש לא פייר!
התמימים נסגרים בבתים כבר שלושה שבועות [ויותר]
ואלו שמצפצפים ממשיכים לחגוג ולעבור מעיר לעיר, ולהפיץ הלאה והלאה את הנגיף
וכך התמימים ממשיכים לסבול שוב ושוב מהארכת הסגר
לא יכולה לשמוע עוד את המילה הזאת!!!!

טכנית אפשר ליסוע בדרכים כבר מתחיל הסגר.
אוטובוסים הכל כרגיל
מבחינה בריאותית, מה זה משנה אם חוקית מותר או אסור. זה עדיין מסוכן (למי שבקבוצת סיכון)

מ. ק.

משתמש מקצוען
הסגרים האלו לדעתי הם ממש לא פייר!
התמימים נסגרים בבתים כבר שלושה שבועות [ויותר]
ואלו שמצפצפים ממשיכים לחגוג ולעבור מעיר לעיר, ולהפיץ הלאה והלאה את הנגיף
וכך התמימים ממשיכים לסבול שוב ושוב מהארכת הסגר
לא יכולה לשמוע עוד את המילה הזאת!!!!
את מה זה צודקת!!!!!

נכנסנו לבידוד עוד לפני הסגר, עברנו את המוטציה הבריטית (על אף השמירה שלנו)- וכעת אנו עדיין בבית ללא שאנו מסכנים אף אחד!!!
כבר יותר מחודש.

ואילו אחרים עושים מה בא להם ובגללם הסגר מתארך ומתארך...

פ.נ

משתמש מקצוען
את מה זה צודקת!!!!!

נכנסנו לבידוד עוד לפני הסגר, עברנו את המוטציה הבריטית (על אף השמירה שלנו)- וכעת אנו עדיין בבית ללא שאנו מסכנים אף אחד!!!
כבר יותר מחודש.

אנשים עסוקים לעשות חשבון נפש לאחרים בזמן שהם צריכים לעשות חשבון נפש לעצמם

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
תגידו, עבר עליכם משהו?
אלו שסוגרים את עצמם בבית, בטוחים שכל מי שנוסע מפה לשם מפיץ מחלות? איבדתם את היכולת לדון לכף זכות?

בינתיים, סגר זה לא יותר מפתרון פופוליסטי זול, היעילות שלו שווה אפס לטענת המומחים. אי אפשר לסגור את כל העולם ולהשכיב לישון את כל החיים, כדי שאולי לא ידבקו. מי שמשלה את עצמו שהסגרים יעילים מול הנסיון האחרון שה' שולח לנו, אני ממליצה לו ברחמים שילך לישון ויקום אחרי שהמשיח יבוא.

קובילה

משתמש צעיר
את מה זה צודקת!!!!!

כבר יותר מחודש.

אי אפשר לבוא ולהתלונן על אנשים שהם בסך הכול רוצים להמשיך לחיות בצורה שפויה.
לדוג' כמה זוגות צעירים יש, שההורים שלהם עדיין לא בגיל 60 והם נוסעים אליהם לשבת, בגלל שהממשלה מחליטה לסגור הם אמורים לעשות שבת לבד, כשבקושי יש להם כסף לחיות את היום יום? (בגלל הסגרים והחל"ת כמובן).
יכולים לבוא אליהם בטענות שהם עושים מה בא להם?
זה שאתם בחרתם בדרך פחות שפויה ולהישאר בבית, כל הכבוד, זו הבחירה שלכם, אבל לבוא ולהגיד שמי שלא עושה ככה, בגללו הסגר מתארך? נראה לי שחרגתם קצת מהפרופורציות.

מ. ק.

משתמש מקצוען
אני רואה שהתבטאתי בצורה קיצונית, בטעות גמורה.
אני בעד להמשיך את החיים, אבל לא לזלזל.

לא התכוונתי לזלזל במי שלא נשאר כל הזמן הזה בבית ומבינה בהחלט שזו לא דרך נורמלית לחיות, ואף לא ממליצה עליה. (אני בהחלט יוצאת כפי המותר בחוק תו"כ שמירה של כל הכללים)

התכוונתי לאלו שמזלזלים בכוונה, שלא ע"פ הוראת רב או משהו, סתם כי אין להם חשק. ואתן דוגמאות שאני מכירה!!!! ואל הכיוון הזה התכוונתי:

- חיידר שנסגר (לפני הסגר הנכחי) מריבוי חולים- והילדים במקום להיות בבידוד, באו לכולל הומה אדם וגרמו להדבקה רצינית.
- משפחה שנכנסה לבידוד, כשאחד מהם מאומת, והילדים הסתובבו חופשי ברחוב ושיחקו עם ילדים אחרים.

בשני המקרים האלו, מדובר במשפחות שרבותיהם הורו לשמור! (משפחה שנוהגת כך לפי הוראת רבה זה סיפור שונה)

ושוב, לא התכוונתי במי שמפעיל שיקול דעת אחראי (כמו משפחה שנוסעת אחרי קורונה לפגוש סוף סוף את סבא וסבתא) או במי שנוהג לפי הוראות רבותיו.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אני רואה שהתבטאתי בצורה קיצונית, בטעות גמורה.
אני בעד להמשיך את החיים, אבל לא לזלזל.

לא התכוונתי לזלזל במי שלא נשאר כל הזמן הזה בבית ומבינה בהחלט שזו לא דרך נורמלית לחיות, ואף לא ממליצה עליה. (אני בהחלט יוצאת כפי המותר בחוק תו"כ שמירה של כל הכללים)

התכוונתי לאלו שמזלזלים בכוונה, שלא ע"פ הוראת רב או משהו, סתם כי אין להם חשק. ואתן דוגמאות שאני מכירה!!!! ואל הכיוון הזה התכוונתי:

- חיידר שנסגר (לפני הסגר הנכחי) מריבוי חולים- והילדים במקום להיות בבידוד, באו לכולל הומה אדם וגרמו להדבקה רצינית.
- משפחה שנכנסה לבידוד, כשאחד מהם מאומת, והילדים הסתובבו חופשי ברחוב ושיחקו עם ילדים אחרים.

בשני המקרים האלו, מדובר במשפחות שרבותיהם הורו לשמור! (משפחה שנוהגת כך לפי הוראת רבה זה סיפור שונה)

ושוב, לא התכוונתי במי שמפעיל שיקול דעת אחראי (כמו משפחה שנוסעת אחרי קורונה לפגוש סוף סוף את סבא וסבתא) או במי שנוהג לפי הוראות רבותיו.
לא נראה לי שיש רב שאמר לא לשמור על הסביבה אם יש חשד מסויים שאחד מבני הבית חולה במחלה מדבקת. גם בקהילות שלא קידשו את ערך ההתכנסות בבתים והמסיכות, עדיין יש הנחיה גורפת - שאם יש מישהו חולה - שישאר בבית כולל מי שנחשף אליו ושלא ידביקו אחרים!!!
מה שאת מדברת נקרא הפקרות, זלזול בחיי אדם, נבל ברשות התורה.

אני וביתי

משתמש מקצוען
תגידו, עבר עליכם משהו?
אלו שסוגרים את עצמם בבית, בטוחים שכל מי שנוסע מפה לשם מפיץ מחלות? איבדתם את היכולת לדון לכף זכות?

בינתיים, סגר זה לא יותר מפתרון פופוליסטי זול, היעילות שלו שווה אפס לטענת המומחים. אי אפשר לסגור את כל העולם ולהשכיב לישון את כל החיים, כדי שאולי לא ידבקו. מי שמשלה את עצמו שהסגרים יעילים מול הנסיון האחרון שה' שולח לנו, אני ממליצה לו ברחמים שילך לישון ויקום אחרי שהמשיח יבוא.
זה קצת סותר. המומחים שאומרים שהסגר שווה אפס הוא בגלל שהציבור לא ממושמע. זה לא סותר את המשפטים הראשונים?

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אז בגלל שכתבתי בתחילת האשכול שניסע להורים לשבת, עלי להבהיר:
א. הורי התחסנו.
ב. נסענו ברכב פרטי.
ג. הנשים לא יצאו מהבית.
ד. הגברים התפללו בחוץ ולא באו במגע עם אף אחד זולת ההורים.
ה. היציאה מחוץ לדלת הבית היתה רק עם מסכות אף ופה כנדרש.
ו. הסגר נגמר שבע שעות אחרי צאת שבת.
ז. מי שהחליט להאריך אותו מעבר ליום שישי ברגע האחרון אחרי שלא הכנו כלום לשבת היתה ערימת המטורפים שמאושפזים בבית חולים לחולי רוח "כנסת ישראל".
ח. והכי חשוב:
שאלנו את הרב שלנו, זה שאומר לנו להתפלל בחוץ, זה שמאשר להחזיר את הילדים לחיידר, זה שהורה לנו להתחסן, זה שעל פיו ישק כל דבר בביתנו, והוא קבע שאפשר בהחלט לצאת להורים לשבת ואין כל עניין להמנע!

מי שעמד בכל התנאים הללו ונסע, מקווה שנהנה, מי שזלזל...

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אז בגלל שכתבתי בתחילת האשכול שניסע להורים לשבת, עלי להבהיר:
א. הורי התחסנו.
ב. נסענו ברכב פרטי.
ג. הנשים לא יצאו מהבית.
ד. הגברים התפללו בחוץ ולא באו במגע עם אף אחד זולת ההורים.
ה. היציאה מחוץ לדלת הבית היתה רק עם מסכות אף ופה כנדרש.
ו. הסגר נגמר שבע שעות אחרי צאת שבת.
ז. מי שהחליט להאריך אותו מעבר ליום שישי ברגע האחרון אחרי שלא הכנו כלום לשבת היתה ערימת המטורפים שמאושפזים בבית חולים לחולי רוח "כנסת ישראל".
ח. והכי חשוב:
שאלנו את הרב שלנו, זה שאומר לנו להתפלל בחוץ, זה שמאשר להחזיר את הילדים לחיידר, זה שהורה לנו להתחסן, זה שעל פיו ישק כל דבר בביתנו, והוא קבע שאפשר בהחלט לצאת להורים לשבת ואין כל עניין להמנע!

מי שעמד בכל התנאים הללו ונסע, מקווה שנהנה, מי שזלזל...
אין שום צורך להצטדק. מי שלא מסוגל להכיל את זה שיש פסקים אחרים ממה שרבותיו פסקו ויש סיבות להתנהגויות שונות בציבור - אין גם טעם בהתנצלות לפניו.

זה קצת סותר. המומחים שאומרים שהסגר שווה אפס הוא בגלל שהציבור לא ממושמע. זה לא סותר את המשפטים הראשונים?
ברור שכן, כי כל עניין הסגרים הפכה למסחרה פוליטית ותו לא. אין מישהו שפוי בארץ כאן שמסכים להיות כלי בידי המטורפים שעושים מה בא להם על חשבון הציבור! איכשהו נחשף כי 'פתיחת' הסגר עכשיו היא תעלול מסריח להפיל את נתניהו (ע"ע המכשיר של מנדלבליט שנשאר פתוח בטעות והדברים שנשמעו דרכו, וכל ההתנהגות של גנץ לגבי הכן לפתוח - לא לפתוח. בינתיים, 'הם' עושים מה שבא להם, ליברמן נוסע להסתפר גם בסגר ונוסע נגד כיוון הנסיעה, גם שאר השרים וכמעט כל חברי הכנסת חוגגים. מה יעשה העם ולא יצטרף לחגיגות? אה, כמעט שכחתי! בשם הדמוקרטיה הקדושה מותר להפגין! ואסור להתפלל! פלא שאין אמון במערכת עם עיוותים כאלו?)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה