'יאיר לפיד' כן או לא?

arye770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י לבלב;1224521:
חחחחחחחחחחחחח
ויש שמתעקשים לקרוא למקום הזה פורום "חרדי" "מקצועי"
לא זה ולא זה.

לפי כמות הודעות שלך פה בפורום, לא נראה לי שאתה יכול לכתוב דבר כזה... :)

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בקטנה והמקצוען (או שמה בקטנה=המקצוען??)
תתחילו להרגיע בעניין של ברסלב כי זה לא פעם ראשונה כי אם לא יש לי כמה דרכים לנקוט שכל ההגיגים שלכם יפסיקו לעטר את הפורום ואני רצינית.
לא יודעת מאיפה הוצאתם את השטויות האלה:
נכתב ע"י בקטנה;1224469:
זה לא אתר של ברסלב כאן...

והאלה:
נכתב ע"י המקצוען;1224474:
אני משער שהכנסת העניין של ברסלב, זה ההסבר לעניין של אשה לומדת זוהר..
אגב, זו סתירה לפנים של היהדות, אוי לנו מזה.

אין קשר בין ברסלב לאשכול הזה בעליל ואל תדחפו את המחלוקת שלכם בכל מקום.
אגב אני לא מתומכי לפיד(בלשון המעטה)
ולא לומדת זוהר
אבל מי שהוגה דעות חסרות שחר כמצוטט לא יוטר טוב, באחריות.

סליחה שאני עונה ככה אחרי פורים כזה יפה שלא היה לי בו זמן להתקשקשות והפגת שעמום בפורום, אבל יש תת רמה שכבר לא עוברת, במחילה. לדעתי יש אתרים יותר מתאימים ברשת בשביל אנשים שזה הכיף שלהם לככב בכל אשכול כזה.

אגב אין לי שום דעה בנושא האשכול

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
בתור זה שיצר את היצירה שעוררה את הדיון הזה, אי אפשר לחשוד אותי באהבה גדולה ללפיד. לא כך?
אבל:
כל מה שההיא כתבה ושהקפיץ אתכם - לכשעצמו הוא אמת לאמיתה. ואתם לא יכולים לקפוץ "אשה לומדת זוהר" ושאר עלבונות אישיים, שלא מתיחסים לעובדה שהדברים אכן כתובים בזוהר! והציטוטים מהבעש"ט הקדוש - אכן נאמרו ע"י הבעש"ט הקדוש!
אז נכון, יש לה איזה טעות, אנחנו כן צריכים לשנוא את לפיד, והוא אכן ימח שמו וזכרו. הוא אויב שלנו קודם כל בעצם העובדה שהוא גדול מפיצי הכפירה וקירור האמונה שיש היום, עוד לפני מה שהוא עושה כשר בממשלה.
את האהבת ישראל בה אנחנו צריכים כל כך להתחזק - צריך להפנות ליהודים שאינם אפיקורסים להכעיס, וכפי שהגדיר החפץ חיים.
אבל מכאן עד להכחיש את זה שהקב"ה אוהב כל יהודי? ושלא ידח ממנו נידח?
עד כאן.
לא פלא שנגררתם ללעג על החסידות הקדושה ברסלב.

אליהו aa

משתמש רשום
אני רואה צורך להסביר את דבריי.. שיצאו מהקשרם בצורה הכי הזויה שרק יכולה להיות.
קראתם את דבריי והתקפתם אותי, זכותכם. אבל הצדק מחייב אתכם להקשיב גם כאן..

אני יסביר מה כתבתי - חסידות ברסלב זו חסידות קדושה ברוך השם, שמאירה פניה לכל מי שרק רוצה להתקרב אל ה' יתברך. ואשריהם שהם זוכים להכניס עוד ועוד יהודים תחת כנפי השכנה. אשריהם ישראל. אין דבר יותר גדול מלקרב יהודי לאביו שבשמים.
דא עקא, ואת זה גם את וגם אתה ואתם, כולכם יודעים ממציאות בשטח, שבדיוק מהמעלות הגדולות שנמנו על חסידות זו, זה גם הסיבה שבפועל נמשכים אליה וקיימים אצלה כל מיני ארחי פרחי, אנשים שאתמול היו חילונים גמורים, והיום ברגע אחד הם כבר לומדים זוהר בחצות הלילה..
שוב, חסידות ברסלב עצמה, חלילה אין דבריי מכוונים אליה, אלא רק אל הסובבים לה שמכורח המציאות נמשכים אליה. ואת זה גם אתם יודעים.
יש לי קרוב משפחה שהוא חסיד ברסלב ת"ח עצום, [הוא גר בקהילה של הרב קעניג בצפת], והוא סיפר אצלינו במשפחה הרבה על העניין, שהרבה אנשים ריקניים מידי פעם נמשכים לקהילה, ולפעמים הקהילה אפילו כבר לא יודעת איך להסתדר איתם... אז יש דברים בגו, ואני יודעת על מה אני מדברת.

באה אשה ומטיפה מוסר ומצטטת מקורות מהזוהר, מה שלא תראו באף מקום. השיוך המיידי שיש אליה, זה שהיא שייכת לחסידות ברסלב. נקודה. באף מקום בעולם לא תראו כל מיני ציטוטים מהזוהר אצל אדם שגולש ברשת...
אצלינו החרדים מקובל שזוהר יודע ולומד מי שכבר נמצא הרחק הרחק עמוק עמוק במעלות התורה והיראה, וממש לא משוטט באינטרנט.. והנה זה קורה כאן ובפורום כאן.. ההיקש המיידי הוא לחסידות ברסלב, וחלילה לא מתוך זלזול לקהילה קדושה זו, ממש ממש לא!
עד שלבסוף היא הסבירה את עצמה שהיא איננה משתייכת לחסידות זו, וזה לא היא לומדת זוהר חלילה, אלא זה בעלה..

כתב מי שכתב שלא היתה התנצלות [#32]..
אולי לא הייתי כאן? הא?
אז עכשיו אני קבל עם ועדה מודיעה שלא נתכוונתי לזלזל באף חסידות איזה שתהיה, ממש לא.
ואף על הניק עצמו לא היה לי עניין לכתוב כלום, חלילה, זכותה לחשוב אחרת ממני, ואני מכבדת את דעתה. אבל כתבו לה פעם אחת ועוד פעם ועוד פעם שיש לנו את גדולי ומאורי הדור והם קבעו לנו מה כך ומה כך, והיא בהינף יד מבטלת את דעתם.. והיא החליטה שצריך וכו', ועל זה בא הקצף.
מזה הגיע כל ההתקפה עליה בשרשור הזה.. אף אחד כאן לא רע ולא מושחת..
אבל אם יבוא אדם ויבטל את דברי רבותינו מאורי הדור שליט"א עם כל מיני ציטוטים ומבואות ועוד כהנה וכהנה, אנחנו לא נשב בשקט..

לילה טוב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה