'יאיר לפיד' כן או לא?

ROT

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י tuvyael;1224479:
סליחה , למי שזה מפריע - אני לא לומדת זוהר.
אני כותבת עם בעלי.
ולא כופה שום דבר על אף אחד,
ומאד כואב לי על העוצמה הזאת של השנאה,
אם כ"כ קל בעיניכם לשנוא ולבזות יהודי , אפילו הכי רחוק שבעולם,
זה מאד מאד מצער.

ו"בקטנה" - יורדת לך מהווריד, אני לא קשורה לברסלב אבל נשמע שגם כלפיהם יש לך טענות..
פורים שמח

יש הרבה יהודים שלא יכולים לומר פורים שמח היום בגלל אותו משוקץ נושא בלפיד השנאה כופר בתורה ובמצוותיה,וחבר מרעים לובשי הכיפות הסרוגות.
תשמחו שאתם יכולים לשבת ולכתוב יחד פורים שמח.

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י tuvyael;1224467:
את חושבת שהיתה לך בחירה לחזור בתשובה?!!

בעולם של מדיה והיי-טק, שאדם מוקף במיליון מסיחי דעת 24 שעות ביממה, רק כדי שהוא לא יעצור לרגע ויחשוב על התכלית, בעולם של אייפונים ואינטרנט ופריצות שכמוה לא היתה ולא נבראה מעולם.. פעם כדי לחטוא אדם היה צריך לנסוע רחוק-רחוק כשהיום החטאים הכי חמורים נמצאים נגישים בלחיצת כפתור!! וידוע שעבירה גוררת עבירה..
ומהצד השני - תקשורת שמסיתה על הציבור של יראי ה' -שמשניאה את לומדי התורה, ממש כמו שכתוב בפירוש במסכת סוטה, בנבואה על הדור שלנו.." בעקבתא דמשיחא... מלכות תיהפך למינות – ואין תוכחת. ויראי חטא יימאסו, והאמת תהיה נעדרת"
למה שאדם יחזור בתשובה?!!
ז

טעות גדולה מאוד, לומר שאין ליהודי בחירה.
אחד מהיסודות העיקריים של היהדות זה האמונה בבחירה חופשית!

אם, כדבריך, אין בחירה = אז ח"ו גם אין שכר ועונש, וממילא בהבלי פיך את מבטלת את מציאות עוה"ב.
חכמים, הזהרו בדבריכם!!

זה נכון שמציאות החיים קשה, וממילא הבחירה קשה - אבל יש בחירה!! ואשריו של מי שבחר בטוב! היתה לו אכן סיעתא דשמיא, כי "בדרך שאדם רוצה לילך מוליכין אותו"

bekki

משתמש מקצוען
זה נס שחזרת בתשובה! את צריכה להודות לה' יתברך אלף פעמים ביום שהוא פשוט לקח אותך על הידיים וקירב אותך אליו!! אשרייך שזכית לזה!!!
כל יהודי שחוזר בתשובה בדור שלנו זה נס גלוי .
אנחנו בדור אחרון - היצר הרע משתמש בכלי נשק הכי עוצמתיים שלו כי הוא מרגיש שהסוף שלו מתקרב,
בעולם של מדיה והיי-טק, שאדם מוקף במיליון מסיחי דעת 24 שעות ביממה, רק כדי שהוא לא יעצור לרגע ויחשוב על התכלית, בעולם של אייפונים ואינטרנט ופריצות שכמוה לא היתה ולא נבראה מעולם.. פעם כדי לחטוא אדם היה צריך לנסוע רחוק-רחוק כשהיום החטאים הכי חמורים נמצאים נגישים בלחיצת כפתור!! וידוע שעבירה גוררת עבירה..
ומהצד השני - תקשורת שמסיתה על הציבור של יראי ה' -שמשניאה את לומדי התורה, ממש כמו שכתוב בפירוש במסכת סוטה, בנבואה על הדור שלנו.." בעקבתא דמשיחא... מלכות תיהפך למינות – ואין תוכחת. ויראי חטא יימאסו, והאמת תהיה נעדרת"
למה שאדם יחזור בתשובה?!!
זו לא אני אומרת שיאיר לפיד הוא אנוס - זה פסק הלכה מפורש!!!
אסור לנו לשפוט אותו!!

הוכחת מומחיות בסלטים 'פיקנטיים' :rolleyes:
מלא ציטטות ומובאות בהקשרים מבלבלים.
השורה הזאת:
למה שאדם יחזור בתשובה?!![ציטוט]
עלתה על כולנה...

בשלב זה לא יכולתי להתאפק עוד,
גם אם יהודי כמו האיש ההוא הוא בבחינת תינוק שנשבה ,אין מצפים ממנו לשמור תורה ומצוות אבל גם לא להכפיש ולאמר דברי נאצה כלפי שמו ית',רח"ל.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
די. פורים כפורים................

מספיק.

כל תשובה וציטוט רק מקפיצים את האשכול המביש הזה.

לילה טוב!!

אליהו aa

משתמש רשום
עזבו אותה לנפשה..
לא ברור בכלל מה המניעים שלה.
אולי היא לא חרדית בכלל.. או אולי זה באווירת פורים של "עד דלא ידע בין ברוך מרדכי לארור המן".. א"א לדעת מה מניעה אותה..

להכנס לפורום חרדי וללמד זכות על אותו רשע אפיקורס עוכר ישראל... זה אבסורדי וחסר טעם!

יערי

משתמש מקצוען
התפלאתי באמת מה הפרוג בישלו הפעם לפורים, ואני רואה שהכניסו 'ונהפוך הוא' בדרך עקיפה.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא רק שהוא עוכר ישראל, אלא הוא גם טיפש גדול.. כידוע, אין לו לא תואר ולא עבר אפילו בגרות אחת..
גלובס - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000923833

את הפוסט המכונן על "ריקי כהן מחדרה" כתב שר האוצר יאיר לפיד פחות משבועיים לאחר שנכנס לתפקידו בחודש מארס אשתקד. זה היה באחד באפריל 2013, ולמקרא הדברים בפרספקטיבה של שנה, די ברור למה דווקא בתאריך הזה: "אנחנו יושבים פה, אמרתי (לפקידי האוצר נ' פ'), יום אחרי יום, ומדברים על איזון התקציב, אבל התפקיד שלנו הוא לא לאזן גיליונות אקסל, אלא לעזור לריקי כהן. אנחנו צריכים לעזור לה מפני שהיא זאת שעוזרת לנו. בזכות אנשים כמו הגברת כהן המדינה מתקיימת".

ממרחק החודשים מתקבל הרושם שבמקום שלפיד יביס את האקסל, התוכנה ניצחה אותו, ועל הדרך גם את הגברת כהן. האיש שלאור ההבטחות שנתן לבוחריו והטורים שכתב לקוראיו, מצופה היה שיטלטל את משרד האוצר ויהפוך את החשיבה המקובעת של אגף התקציבים, הפך לעוד חוליה בשרשרת ארוכה של שרי אוצר שהיו לפניו ויהיו אחריו. אם תרצו, גרסה פוטוגנית של קודמו בתפקיד יובל שטייניץ.

בדומה לשטייניץ לפניו, גם לפיד נוהג לנופף בנתונים סטטיסטיים ומרבה להשתמש במילים כמו "פיסקאלי" ו"מאקרו-כלכלה". אבל מה שאולי לגיטימי כשאתה פוליטיקאי ותיק ומקובע כמו שטייניץ, לא כל-כך מסתדר אם אתה האיש שהתיימר להיות הצ'ה-גווארה של מעמד הביניים.

נסו לעשות תרגיל - לשלוף אינסטינקטיבית מהזיכרון (בלי עזרת גוגל וכיו"ב) מהלך מהפכני אחד שיזם לפיד בשנה האחרונה שבאמת הקל על חייהם של בני מעמד הביניים. אם התייאשתם, אל תחמירו עם עצמכם, מדובר במשימה לא פשוטה.

אפשר להתווכח על מידת ההצלחה של "חוק הגיוס" מבית-מדרשו של לפיד או על היתרונות והחסרונות של "חוק המשילות" שקידמה מפלגתו "יש עתיד", אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שמדובר במהלכים משמעותיים. לעומת זאת, כשמנתקים את כל אלה ובוחנים את תפקודו נטו של לפיד באוצר ב-12 החודשים האחרונים, מתקבלת תמונה מדכדכת.
כאשר המועמד לנשיאות רונלד רייגן התייצב ב-1980 לעימות טלוויזיוני מול נשיא ארה"ב דאז ג'ימי קרטר, הוא הפנה לצופים שאלה פשוטה "האם מצבכם היום טוב יותר משהיה לפני ארבע שנים, האם יותר קל לכם היום לקנות מוצרים בחנות משהיה לפני ארבע שנים".
האמריקאים השיבו לשאלות הללו ב"לאו" מוחלט, והדיחו את קרטר. ניתן לשער מה הייתה התשובה אצלנו לו שאלה דומה הייתה מופנית היום לבוחרי לפיד ממעמד הביניים במלאת שנה לכהונתו בתפקיד.

את קמפיין הבחירות שלו אשתקד הגדיר לפיד ברגע מכונן אחד, כאשר הציג בהתרסה לראש הממשלה בנימין נתניהו את הגרסה שלו ל"נאום הפצצה והקו האדום".
בחודש יוני אשתקד, אחרי שהציג את תקציב הגזירות שפגע באותן שכבות שהצביעו לו, הבטיח שר האוצר ש"תוך שנה וחצי מצבו של מעמד הביניים יהיה טוב מאי פעם". לפי החשבון הזה, בתוך תשעה חודשים נחיה כולנו בגן עדן אמיתי, אשרי המאמין.
שלושה ימים אחרי שנכנס לתפקיד נחת בישראל נשיא ארה"ב, ברק אובמה. בטקס קבלת הפנים כשלחץ את ידו של לפיד אמר לו אובמה בחיוך "אשתי תמיד אומרת 'היזהר במה שאתה מאחל לעצמך - זה עלול להתגשם'". לפיד הגשים את מה שאיחל לעצמו, כשהפך לאיש שמנהיג את הכלכלה הישראלית. אף אחד לא מבטיח שיצליח לשמר בעתיד את המעמד שיש לו כעת.

להיפך, היום מתבקש להעריך שהקלפים שיקבל אחרי הבחירות הבאות יהיו הרבה פחות אטרקטיביים. במקום לגלם תפקיד של שר אוצר ולפזר סיסמאות על כלכלה נכונה, מוטב שיתחיל להוביל את המהפכות שלהן הטיף בטוריו בעיתון. הזדמנות אחת להגשים את החלום הוא קיבל; הזדמנות שנייה לא תהיה.

פורים שמח.

נ פלוס

משתמש מקצוען
tuvyael ומה עם הרשע של "הבית החילוני"?? גם הוא אונס? גם הוא לא יודע מה זה תורה/שבת/יהדות??

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זכיתי שנעשה מלאכתי בידי אחרים...
איזה כיף היה לי הבוקר כשנכנסתי לפרוג וראיתי שבזמן שאני נמתי את שנתי אתם רבתם והכנסתם לה במקומי וחסכתם לי עבודה...
אנחנו מדברים על אדם שלא הולך ד' אמות בלי נטילת ידיים [שוד הקיצוצים למיניהם] מהצאצאים של דתן ואבירם לדורותיהם...
אנחנו צריכים להודות לו כי הוא מחזק לנו את האמונה והבטחון שאין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים!!!

arye770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י בקטנה;1224486:
עזבו אותה לנפשה..
לא ברור בכלל מה המניעים שלה.
אולי היא לא חרדית בכלל.. או אולי זה באווירת פורים של "עד דלא ידע בין ברוך מרדכי לארור המן".. א"א לדעת מה מניעה אותה..

להכנס לפורום חרדי וללמד זכות על אותו רשע אפיקורס עוכר ישראל... זה אבסורדי וחסר טעם!

נכתב ע"י פרינטופ;1224487:
במטותא, הייתי מורידה את ה"אולי"...

נכתב ע"י חנון;1224496:
זכיתי שנעשה מלאכתי בידי אחרים...
איזה כיף היה לי הבוקר כשנכנסתי לפרוג וראיתי שבזמן שאני נמתי את שנתי אתם רבתם והכנסתם לה במקומי וחסכתם לי עבודה...
אנחנו מדברים על אדם שלא הולך ד' אמות בלי נטילת ידיים [שוד הקיצוצים למיניהם] מהצאצאים של דתן ואבירם לדורותיהם...
אנחנו צריכים להודות לו כי הוא מחזק לנו את האמונה והבטחון שאין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים!!!

נו נו, לא ידעתי שיש כל כך הרבה אהבת ישראל אצל חברי פרוג...:(

קצת התביישתי בתגובות של חברי הפורום נגד הניק.
אחי שיחי' מג"ש בישיבה, ואכן גם הוא ניזוק "קשות" מגזירותיו של לפיד ואני לא יפרט מה זה ניזוק..

אך עדיין, ואם כל הכבוד לכולם, התקיפה נגד הניק עצמו מכוערת ביותר, לא חייבים להסכים אך גם לא צריך לפגוע אישית בבן אדם (והיתה פה טענה קשה ביותר כלפיה על לימוד בספר ה"זוהר", ואחרי שהסבירה שלא היא אלא בעלה לומד, לא טרחו אלו שיצאו נגדה להתנצל וזה מראה על ה"יושר" וה"יראת שמים" שמאחורי כל השנאה נגד...)

הכי טוב היה אם מנהלי פרוג היקרים היו מוחקים את האשכול (והודעתי בתוכו כמובן).

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
זה נס שחזרת בתשובה! את צריכה להודות לה' יתברך אלף פעמים ביום שהוא פשוט לקח אותך על הידיים וקירב אותך אליו!! אשרייך שזכית לזה!!!
כל יהודי שחוזר בתשובה בדור שלנו זה נס גלוי .
אנחנו בדור אחרון - היצר הרע משתמש בכלי נשק הכי עוצמתיים שלו כי הוא מרגיש שהסוף שלו מתקרב,
למה שאדם יחזור בתשובה?!!
זו לא אני אומרת שיאיר לפיד הוא אנוס - זה פסק הלכה מפורש!!!
אסור לנו לשפוט אותו!!

אז לכתוב נגד התקשורת [שגם הם ברובם יהודים] זה בסדר, ד' לא מעניש אבל לכתוב על יאיר לפיד אסור?
יש דעה שאומרת שהיום אין כזה דבר תינוק שנשבה ואנוס. כולם יודעים שיש כזה דבר תורה [שלא כמוני, שבקיבוץ זה היה הסוד הכי כמוס].
יאיר כאיש תקשורת לשעבר [שנגדם יצאת] יודע שיש כזה דבר תורה וכן, יש לו בחירה.
כי אם את שוללת בחירה חופשית, בעצם במה אנחנו שונים מבעלי חיים?
והרי הדבר הראשון שלומדים כשחוזרים בתשובה, שלכל אחד יש בחירה חופשית.
יכולתי לא להקשיב בזמנו למה ששמעתי.
זו כן היתה בחירה.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
הקיצר, tuvyael כל דבריך מלאים סתירות.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י בקטנה;1224464:
אשה מצטטת זוהר?
זה הסתירה הכי גדולה לערכי היהדות האמיתית.

כל המלמד את ביתו תורה, כאילו מלמדה תיפלות.

מזה מגיע הרצון והצורך להגן על צורר היהודים..

ה' ישמור, יש כאן אדם שמרים יד בהקב"ה ובעמו, ואת מעיזה להגן עליו? ועוד עם כל מיני מקורות?
מי שמך לאיש? ה' ישמור. אני לא מאמינה מה שאני קוראת.
את תתבעי בשמים רק על הרצון לעשות זאת. את מורדת בהקב"ה בזה שאת מנסה להגן על הנבוכאדנצר הזה...

לא יקום ולא יהיה!
ככל הנראה ההודעה המצוטטת כאן, נכתבה מתוך שכרות
נא לדון לכף זכות את "בקטנה"
ואדון / גברת "בקטנה", כדאי שתקח איזה מלפפון חמוץ או משהו דומה, כדי להתפכח מעט.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
דבר נוסף שמפריע לי:
מתווכח כאן ויכוח עז על נושא הזוי
"האם-הכלב-צריך-לשנוא-את-המקל-או-לא"
די עם הרדידות הזאת, אין מצוות יותר חשובות מאשר "מצוות שנאת הפוגעים בנו"
תאמינו לי שעם פחות מחשבה על איך בדיוק לשנוא, והאם לשנוא,
ומאידך, יותר מחשבה על איך לאהוב את השם, לאהוב את לומדי התורה, לחבק אותם ולתת להם עזרה כספית וכבוד, יועילו יותר מאשר כל הדיונים על ימ"ש, או לא ימ"ש.
בהצלחה במצוות היום "איש את רעהו - ומתנות לאביונים" (הטעות אצלי..)

:)

ללי41

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י ROT;1224481:
יש הרבה יהודים שלא יכולים לומר פורים שמח היום בגלל אותו משוקץ נושא בלפיד השנאה כופר בתורה ובמצוותיה,וחבר מרעים לובשי הכיפות הסרוגות.
תשמחו שאתם יכולים לשבת ולכתוב יחד פורים שמח.

למה להכפיש ציבור שלם?? תגידו חבר מרעיו, מההקשר הכיפה?? גם כל חובשי הכיפות השחורות זורקים אבנים וטיטולים ושורפים פחים???

לבלב

משתמש חדש
חחחחחחחחחחחחח
ויש שמתעקשים לקרוא למקום הזה פורום "חרדי" "מקצועי"
לא זה ולא זה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה