טקסטורה - מרקם

sara770

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ברגע הראשון חשבתי שזה מדוזה... רעיון יצירתי(ת)!!

E&A

משתמש מקצוען
כמו שהעירו פה הרבה.
יש הרבה תמונות באתגר שהן ממש לא עונות לכותרת טקסטורה.
עוד משהו: הדגש בתמונת טקסטורה צריך להיות האור, והמשחק של הצל מדגיש את הטקסטורה.
איך אני מצלם את המרקם בצורה שהוא יבלוט ויראה את המחוספסות שלו. (כאן הרבה תמונות באתגר היו מפוספסות לדעתי)
עוד אתגר בצילום טקסטורה זהו הקומפוזיציה. לרוב תמונת מרקם היא משעממת כי רובה מראה אחיד של הטקסטורה, לכן צריך לשבור את זה עם איזה שהוא ענין.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י tamiro;818711:
כדי לענות על זה אני צריך להבין מה זה "קטגוריית דגם"?

אגב, את מבינה מה מצולם שם?

אני יודעת שכן מבדילים בין צילום "טקסטורה"- (מרקם החומר) לצילום "דגם"- שזה אוביקטים זהים שחוזרים על עצמם ברצף.
בד"כ לומדים את זה ביחד- טקסטורה ודגם כי זה מאוד דומה. (לדוג' תמונה של רעפים- היא בעצם דגם- אבל מכיון שלרעפים יש טקסטורה זה יכול להכנס גם תחת טקסטורה)

אם האתגר היה טקסטורה- אז הייתי מצפה לתמונות נטו של טקסטורה- שזה מרקם של חומר או משטח (וכל שאר ההגדרה הויקיפדית... שהיא לדעתי נכונה מאוד רק שהתמונות שם לא היו בהגדרה הצילומית של טקסטורה)

ולהגדרה האבן-שושנית ל:"מרקם"-טקסטורה, אופן הערכותם של החלקים בחומר המורכב.

וזה שורות כסאות מלמעלה, נכון:eek:?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה