מידע שימושי טעות בהבנת הרפורמה החדשה בתחבורה הציבורית

haiosi

משתמש פעיל
ראיתי טועים וחושבים, שאם הנסיעה מירושלים מנהריה (למשל) היא יותר מ-120 ק"מ (ומחירה 27 ש"ח, או 54 בחופשי יומי), אז כדאי לעצור בדרך בחיפה כי המרחק בין ירושלים לחיפה בנפרד ובין חיפה לנהריה הוא פחות מ-120 ק"מ (והמחיר 16 ש"ח, או 32 בחופשי יומי).

אז זהו שלא. העצירה לא תחסוך כלום, כי החישוב של המחיר של הנסיעה הוא בהתאם למרחק הכולל בין 2 יעדי נסיעה המרוחקים ביותר אחד מהשני, לא משנה כמה עצירות ביניים ישנם.

מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי....

בדקתי כמה פעמים באתר של "דרך שווה" בשביל להבין את הנקודה הזו.

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
היום אם אני נגיד עולה מאוטובוס מב"ב לצפת ואני רוצה לנסוע רק עד חדרה הוא עולה לי פחות מאשר אם אני נוסע עד לצפת. למה זה אמור להשתנות אם אני אסע לחדרה זה יעלה לי אותו דבר כמו נסיעה לצפת?
ודאי שלא!!! (לפחות לפי ההגיון הנורמלי שאין כ"כ ברפורמה הזו)
אז אפשר לעשות אם למשל יש לי חופשי באזור הצפון אני יכול לשלם מב"ב עד תחילת המקום שמתחיל החופשי אזורי ומשם כבר יש לי חופשי יוצא ששילמתי פחות!!!
מקווה שהובנתי.

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אז אפשר לעשות אם למשל יש לי חופשי באזור הצפון אני יכול לשלם מב"ב עד תחילת המקום שמתחיל החופשי אזורי ומשם כבר יש לי חופשי יוצא ששילמתי פחות!!!

כבר עדיף חופשי יומי ארצי

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
היום אם אני נגיד עולה מאוטובוס מב"ב לצפת ואני רוצה לנסוע רק עד חדרה הוא עולה לי פחות מאשר אם אני נוסע עד לצפת. למה זה אמור להשתנות אם אני אסע לחדרה זה יעלה לי אותו דבר כמו נסיעה לצפת?
ודאי שלא!!! (לפחות לפי ההגיון הנורמלי שאין כ"כ ברפורמה הזו)
מקווה שהובנתי.
מה שאתה בעצם אומר שאתה יכול לעבוד על הנהג ולהגיד שאתה נוסע קרוב וליסוע רחוק
וזה אתה יכול גם היום
ובשניהם אם נתפסת נקנסת

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
מה שאתה בעצם אומר שאתה יכול לעבוד על הנהג ולהגיד שאתה נוסע קרוב וליסוע רחוק
וזה אתה יכול גם היום
ובשניהם אם נתפסת נקנסת
לא אמרתי לשקר.
אמרתי לתקף עד מקום מסויים ומשם לתקף שוב וכבר יש לך חופשי חודשי.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
היסטוריית הנסיעות רשומה בתוך השבב של הרב קו - כולל תחנת עלייה ומספר הקו.
מסתבר שיגדירו את מכשירי התיקוף לבדוק בהיסטורית השימוש,
בדיוק כמו שנעשה היום עם נסיעת מעבר ב-90 דקות.
בקיצור - זה כנראה לא יעבוד

תוכנית

משתמש פעיל
אבל זה לא כ"כ הגיוני בנסיעות רחוקות
אם לדוג'
אני רוצה ליסוע נניח מירושלים לטבריה
המרחק ביניהם הוא כמעט 120 ק"מ
העלות של נסיעה בודדת היא 16 ש"ח
אבל
אני צריכה להחליף 3 אוטובוסים (לדוג' כן? יש אוטובוסים ישירים, אך נניח שצריך עוד 2 אוטובוסים פנימיים או החלפה, לא משנה)
עד שאני אגיע לטבריה, כבר יחלפו 90 דק', כך שזה לא כ"כ רלוונטי, אני עדיין בדרך, אבל איך זה יהיה על אותו תיקוף?
מישהו יכול להסביר לי?
ואיך הוא יודע מתי התחלתי את החזור, כך שאני צריכה לשלם שוב?
הרי שוב, מדובר על אותם 120 ק"מ, רק עושה אותם הפוך
משהו פה נראה לי שלא יעבוד...
או שיעשו את זמן המעבר עפ"י אורך המסלול,
נניח לאזורים של עד 40 ק"מ יעבוד 90 דק'
עד 80 ק"מ, יעבוד 150 דק' וכן הלאה
כי אחרת משהו פה לא נראה לי הגיוני...

ואן גוך

משתמש פעיל
המרחק לפי הבנתי מחושב רק לנסיעה בודדת לדוגמא אם את מחליפה אוטובוס מירושלים לבני ברק משם לחיפה ומחיפה לטבריה תצטרכי לשלם 3 פעמים נסיעה (כ"א לפי התעריף שלה).
אבל אם תקחי ישיר מי-ם לטבריה זה יהיה מחיר של נסיעה בודדת (פחות מ-120 ק"מ).

ואן גוך

משתמש פעיל
ראיתי טועים וחושבים, שאם הנסיעה מירושלים מנהריה (למשל) היא יותר מ-120 ק"מ (ומחירה 27 ש"ח, או 54 בחופשי יומי), אז כדאי לעצור בדרך בחיפה כי המרחק בין ירושלים לחיפה בנפרד ובין חיפה לנהריה הוא פחות מ-120 ק"מ (והמחיר 16 ש"ח, או 32 בחופשי יומי).

אז זהו שלא. העצירה לא תחסוך כלום, כי החישוב של המחיר של הנסיעה הוא בהתאם למרחק הכולל בין 2 יעדי נסיעה המרוחקים ביותר אחד מהשני, לא משנה כמה עצירות ביניים ישנם.

מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי....

בדקתי כמה פעמים באתר של "דרך שווה" בשביל להבין את הנקודה הזו.
טעות.
המחיר הוא לנסיעה בודדת (חופשי יומי לכאורה יחושבו הק"מ ממכשיר התיקוף האשון שתוקף באותו היום).
מי שיעשה תחנת ביניים מי-ם לנהריה ישלם פעמיים עבור הנסיעה (אין מעבר מנסיעה בינעירונית לנסיעה בינעירונית.)

ואן גוך

משתמש פעיל
מה שלא מדוייק ברפורמה לדעתי:
מי שיעלה ברמת שלמה על אוטובוס כדי להגיע לצומת רמות ומשם לעלות על אוטובוס לבני ברק ישלם 5.5 + 16 ש"ח.
ובחזור ישלם רק 16 כי יש מעבר לנסיעה עירונית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה