ביקורת טירוף מחירי המשפחתונים

ר' יהונתן

משתמש פעיל
איך יכול להיות שכבר יומיים אין תגובה רשמית של שר העבודה בעניין?
עד כדי כך אנחנו לא מעניינים אותו?
אסור להרפות בעניין הזה צריך ללכת לרבנים לתקשורת וכן לנציגים אחרים שגם יפעילו קשרים למנוע את הגזירה

נערך לאחרונה ב:

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא מסכימה עם המיתוס הזה שחילונים לא מקבלים סיבסוד
יש מספיק חילונים שלא גרים במדינת תל אביב, שיש להם יותר מילד אחד
ומשתכרים משכורות ממוצעות (גרים בפריפריה וכו) שגם נהנים מסבסוד המעונות
זה ממש לא מעונות לחרדים וערבים בלבד
תמצאי לי משפחה חילונית ששני בני הזוג בה עובדים ותיהיה זכאית להנחה, אולי אחוז אחד מהמשפחות החילוניות זכאיות לדרגה.
היה על החינם הזה אשכול שלם שהתריע ישר אחרי שיצאו בהודעה לתקשורת על חוק חינוך חינם כמה חינם שזה
הרבה מגיבים לפני כחצי שנה היו תמימים שהמדינה נתנה איזה משהו נ"ז וכו עכשיו מתברר כמה חינם שזה
לבנתיים כל מה שהתכנית הזאת עשתה זה רק מפח נפש לאנשים שהיו בטוחים שהשנה הזאת ישלחו את הילד בחינם ממש למעון
ממש לא, עדיין יש אנשים שהתוכנית הזאת עוזרת להם מאוד

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
תמצאי לי משפחה חילונית ששני בני הזוג בה עובדים ותיהיה זכאית להנחה, אולי אחוז אחד מהמשפחות החילוניות זכאיות לדרגה.
א. אם ניקח משפחה חילונית עם 3 ילדים (לא לכולם יש 3 ילדים, אבל למיטב ידיעתי זה לא נחשב חריג) והכנסה ממוצעת של כל אחד מההורים- 11,730 ש"ח (גם אצל החילונים לא כולם בהייטק) , נקבל הכנסה לנפש של 4,692 ש"ח. כלומר- דרגה 9.

ב. בציבור החילוני יש גם משפחות חד הוריות, או משפחות שבהן האבא משלם מזונות (באחוז גבוה יותר מאשר בציבור החרדי), ואז הסיכוי שיש להן הנחה גבוה בהרבה.

אדם הראשון

משתמש צעיר

ממש לא, עדיין יש אנשים שהתוכנית הזאת עוזרת להם מאוד
איך עוזרת אם המחיר של המשפחתונים גם עלה העבירו את הכסף מכיס לכיס

אדם הראשון

משתמש צעיר
עוזרת לאלו ששולחים למסגרות פרטיות, או שאין להם ילדים בגיל מעון.
המחיר של הפרטיים גם יעלה בהתאם בשנים הבאות
ואם אין להם ילדים בגיל מעון חוק חינוך חינם מאיפה בדיוק עוזרת להם?
העזרה שהמדינה נותנת יקבלו את זה בתלוש של ינואר זה אומר עוד 5 חודשים מהיום מה עם הכסף שאנשים יוציאו מהכיס ב-5 חודשים הקרובים?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
המחיר של הפרטיים גם יעלה בהתאם בשנים הבאות
אלא אם רק האבא עובד ומרוויח הרבה (כך שהוא נהנה מנקודת הזיכוי), והאמא נשארת בבית עם הילד. אבל זה באמת לא מצוי כ"כ.
מעבר לזה, יש הרבה משפחות שגם משלמות מס הכנסה/מקבלות מענק עבודה, ועדיין זכאיות לסבסוד. במקרה כזה אם הם שולחים למעון (ולא למשפחתון) הם יהנו מההטבה בלי שהמחיר עלה להם.

תותית י.

משתמש מקצוען
כי זה לא חינוך חינם, אלא הטבות מס להורים. אם הבנתי נכון, גם כשהילד כבר בגן עירייה מקבלים את ההטבה
מה שאני הבנתי (בלי אחריות)
עד עכשיו היה הטבת מס כזו לכל הורה לילד מגיל 6-9 (אאל"ט)
ועכשיו נתניהו הוריד את זה לגיל 0-3 (וביטל את 6-9)

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה שאני הבנתי (בלי אחריות)
עד עכשיו היה הטבת מס כזו לכל הורה לילד מגיל 6-9 (אאל"ט)
ועכשיו נתניהו הוריד את זה לגיל 0-3 (וביטל את 6-9)
ההטבה היתה נקודת זיכוי אחת עד גיל 6, העלו את זה לעד גיל 18.
בנוסף ינתנו 2 נקודות זיכוי נוספות לגילאי 0-3.

והמחיר לא יעלה בהתאם כ"כ מהר כי זה שוק חופשי ולא כולן זכאיות.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אז עכשיו יהיו 3 נ"ז על כל ילד בגיל 0-3 ? (1 בגלל 0-18 ועוד 2 בגלל החוק?)
הוסיפו 2 נקודות לגילאי 0-3. (סה"כ 3 נקודות - עד היום היתה נקודה אחת)
השאירו את ההטבה של הנ"ז הנוספת לגילאי 6-12 (של הממשלה הקודמת)
(בעבר כחלון הוסיף כבר נקודה לגילאי 3-6)
והוסיפו נ"ז נוספת לגילאי 12-18.

אילה מינה

משתמש מקצוען
הוסיפו 2 נקודות לגילאי 0-3. (סה"כ 3 נקודות - עד היום היתה נקודה אחת)
השאירו את ההטבה של הנ"ז הנוספת לגילאי 6-12 (של הממשלה הקודמת)
(בעבר כחלון הוסיף כבר נקודה לגילאי 3-6)
והוסיפו נ"ז נוספת לגילאי 12-18.
מה נותנות לי נקודות זיכוי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה