מידע שימושי טיפ | איך לנקות כוסיות השמן

פלפליה

פלפל שחור
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
את כל כוסיות השמן של החנוכיה
וגם הכוסיות של נרות שבת

השרו בקערת מים רותחים עם אבקת כביסה-
והזכוכויות מבריקות בלי הרבה עבודה של קירצוף
(מקוה שלא מאוחר מדי, ניקיתם כבר?)

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא ניקינו, תודה על העצה.

semel1

משתמש צעיר
ניתן גם להרתיח על הגז )כלי הבצים) עם חומר כלים ומים, יוצא מצוין. מתאים גם לנרונים של שבת

אושר

משתמש מקצוען
תנסי גם כן להרתיח על הגז;)
סתם, סתם, חס וחלילה!:eek:

אבל אפשר להכניס לבזיכים פיירי ולמלא אותם במים רותחים לשהות -מה.

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אני חושבת שחבל על העבודה, המאמץ והחומרים, הזכוכיות שנשברות תוך כדי הנקיון, השחור שנשאר וכו'....
לאחר נסיון בניקוי הזכוכיות, לדעתי עדיף לזרוק אותם ולקנות ב9 ש"ח חדש לשנה הבאה בעז"ה.

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
בואי אלי ותראי זכוכיות בנות 7 שנים כמו חדשות (63 ש"ח רווח) אני סופגת אותם עם נייר סופג ושטיפה יסודית במים חמים מאד חצי שעה עבודה והם נקיים לגמרי דין פרוטה כדין מאה

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
חצי שעה עבודה?
אם מדובר פה בעניין של ה'פרוטה' - באותה חצי שעה אפשר בעבודה בטלפנות להרוויח 10 ש"ח. אם הזכוכיות עולות 9, יש לנו רווח נקי של שקל שלם.
אם עובדים בעבודה שמשתלמת יותר משכר מינימום, אפשר להרוויח עוד יותר. ממש חבל על זמן הניקוי.

לו יצוייר

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י עפרה;490194:
חצי שעה עבודה?
אם מדובר פה בעניין של ה'פרוטה' - באותה חצי שעה אפשר בעבודה בטלפנות להרוויח 10 ש"ח. אם הזכוכיות עולות 9, יש לנו רווח נקי של שקל שלם.
אם עובדים בעבודה שמשתלמת יותר משכר מינימום, אפשר להרוויח עוד יותר. ממש חבל על זמן הניקוי.
ממש לא חצי שעה עבודה! בפטנט שבראש האשכול משרים את הזכוכיות במים ואבקת כביסה, לא צריך כמעט לשפשף, אני לא עבדתי על זה יותר מ-7 דקות. כל השומן יורד לגמרי, שטיפה במי ברז, וזהו!
כך אצלי בכל אופן. אז להרוויח ב-7 דקות 9 ש"ח, עוד כדאי לי...

pessi&chani

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
5 דק' של שטיפה לאחר השריה במים עם האבקה, והכוסיות מבריקות, וכנ"ל כל מוצאי שבת!

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני לא יודע על מה אתם מדברים, השרתי באבקת כביסה כמו שהציעה טובי. לארגן את זה לקח מקסימום דקה.
המשכתי בעיסוקים אחרים ואחרי שעה בערך באתי לשטוף את הכוסיות. לקח 2 דקות מקסימום והן היו נקיות.
איך הגעתם לחצי שעה ואפילו ל-7 דקות?

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מה היחס בין המים לאבקה?

skl

משתמש פעיל
נכתב ע"י טובי;490034:
את כל כוסיות השמן של החנוכיה
וגם הכוסיות של נרות שבת

השרו בקערת מים רותחים עם אבקת כביסה-
והזכוכויות מבריקות בלי הרבה עבודה של קירצוף
(מקוה שלא מאוחר מדי, ניקיתם כבר?)

אם כבר מדברים (כותבים) על הפטנט הנ"ל אז לתכשיטים עם יהלומים זה פטנט מעולה --התכשיטים והיהלומים יוצאים כחדשים ונוצצים---

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
63 ש"ח ריווח....

נכתב ע"י miri;490193:
בואי אלי ותראי זכוכיות בנות 7 שנים כמו חדשות (63 ש"ח רווח) אני סופגת אותם עם נייר סופג ושטיפה יסודית במים חמים מאד חצי שעה עבודה והם נקיים לגמרי דין פרוטה כדין מאה
גרפיקאית מקבלת לשעה 21 ש"ח. זה ארך יותר משלש שעות יחד.
הדיון הזה מזכיר את הסבתא שמתלוננת ל דור החד-פעמי, וטוענת שהוא קשה לשטיפה הרבה יותר מכלי זכוכית רגילים.
זכוכיות של חנוכה עפות לאשפה (בשקית שחורה ע"פ הלכה) תיכף עם סיום שריפת הפתילות.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
זה עיצה מעולה לניקיון,
אני ממש לא מבינה למה להעיף לפח?? זה ממש לא חד פעמי, גם את הכוסיות של שבת אתה מעיף לפח כל שבוע?
במיוחד שקניתי כוסיות קצת מעוצבות שעלו לי 40 ש"ח לא חרם??

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ואגב, קנינו השנה חנוכיית קריסטל, הטיפ שנתנו פה עוזר גם לקריסטל?

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אלי אלימלך;490730:
גרפיקאית מקבלת לשעה 21 ש"ח. זה ארך יותר משלש שעות יחד.
הדיון הזה מזכיר את הסבתא שמתלוננת ל דור החד-פעמי, וטוענת שהוא קשה לשטיפה הרבה יותר מכלי זכוכית רגילים.
זכוכיות של חנוכה עפות לאשפה (בשקית שחורה ע"פ הלכה) תיכף עם סיום שריפת הפתילות.

נדמה לי שאותם פכים קטנים אליהם חזר יעקב במעבר יבוק היו הכוסיות הללו של חנוכה...

לקח לי אולי חמש דקות לנקות אותם. עוד מעט תזרקו לנו את החנוכיות...:(

כתום וירוק

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני מנקה כל שנה [וכל שבוע את הכוסיות של נרות שבת] עם מעט פיירי בתוכך כל כוסית כשכולן נתונות בתוך קופסא ח"פ [שייחדתי לזה] עם מים רותחים שיכסה אותן ולאחר זמן שטיפה קלה במי ברז והכל נוצץ כחדש!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה