טיפים חשובים לצילום ילדים בחוץ

שורילי

משתמש רשום
;) אני יודעת שבכותרת זה נשמע שאני הולכת להביא לכם אותם...
אבל לצערי לא, זו רק בקשה.
לכבוד הצלמים החשובים!
אני מעוניינת לצלם את ילדתי צילומי חוץ. (יש לי סביבה נחמדה)
הכלים העומדים לרשותי הם: מצלמה ביתית, אהבה לצילום, טיפה הבנה וטעם טוב.
אם משהו יוכל לתרום קצת טיפים אמיתיים לתמונות מוצלחות במילים של אנשים מן השורה.
אני יודה לו מאד מאד.
שנה טובה ומתוקה.

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הדבר הכי חשוב זה לא לצלם בשמש ישירה... שזה אומר לצלם חצי שעה עד שעה לפני השקיעה ללא פלאש. או לצלם בצל. במצלמה ביתית אין לך כל כך שליטה על צמצם אז זה חבל אבל אין מה לעשות.
עדיף אולי לצלם עם זומ מרחוק ולא לצלם מקרוב (לא יודעת כמה שמצלמה שלך זה משנה)

צל99

משתמש פעיל
בסופו של דבר ההבעה המתוקה/החמוצה על פני הילדה הם המשמעותיים ביותר, אחרי שאת מפקסת ומחכה לקליק, חכי שניה או שתיים לפרצוף חמוד יותר.

להרחיק את הילדה מהרקע שמאחוריה.
אם אפשרי לצלם בתאורה צידית, כלומר שהתאורה (השמש במקרה הזה) תיפול על הילדה מהאלכסון קדימה/צד- מצוין.
עדיף בשעות שבהם התאורה פחות קשה, נניח אחרי 17:00.
לצלם מגובה הילד, ולהתקרב אליו במידת האפשר (חיתוך צפוף יותר).

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י photosbyrik;305611:
הדבר הכי חשוב זה לא לצלם בשמש ישירה... שזה אומר לצלם חצי שעה עד שעה לפני השקיעה ללא פלאש. או לצלם בצל. במצלמה ביתית אין לך כל כך שליטה על צמצם אז זה חבל אבל אין מה לעשות.
עדיף אולי לצלם עם זומ מרחוק ולא לצלם מקרוב (לא יודעת כמה שמצלמה שלך זה משנה)

צריך להבחין בין תאורה קשה לשמש ישירה.
מאוד מומלץ לצלם בשמש ישירה, הגוונים החמים שהיא מפילה על הפנים מאוד מחמיאים.
לצלם בצל בדר"כ נותן גוונים קרים יותר. אישית לא אוהב את זה כ"כ.

כדאי סמוך לשקיעה (גם יותר משעה), כדי שהתאורה תהיה רכה יותר (מעבר הדרגתי יותר בין המואר למוצל.

שורילי

משתמש רשום
שאלות:
1. בקשר לצמצם - מה התפקיד שלו, וכמה שליטה כן יש לי במצלמה הביתית?
2. איך יוצרים את האפקט שהאוביקט הקרוב ברור והרחוק מטושטש (ואיך זה נקרא?)
האם זה יפה לצלם באופציה הזו?

תודה מראש לעונים.
(אפ' שמעצבן נורא לענות לשאלות אנאלפבתיות)

צל99

משתמש פעיל
פתיחת צמצם מקטינה את עומק השדה (מה שבתוך טווח הפוקוס), וממילא מוציאה את מה שלפני או אחרי מהפוקוס. ("הרחוק מטושטש" כדברייך).

באופן מעשי בגלל גדול חיישן פצפון בקומפקטיות זה כמעט ובלתי אפשרי.
לכן המלצתי לך להרחיק את הילדה מהרקע, ואז תקבלי משהו דומה. (אם הרקע רחוק ולא בפוקוס אז הוא יהיה יותר מטושטש מאשר רקע קרוב).

Y

yossmor2

אורח
:)
הנה... תודה לצל99, לריקי.
מאוד פשוט :)

רבקה.

משתמש מקצוען
מה שריקי וצבי לא ציינו הוא שהתאורה הכי יפה לפורטרטים היא תאורת שמיים מעוננים (כשהשמש לחלוטין מאחורי העננים). זו תאורה מדהימה! רכה ונטולת צללים לחלוטין, אבל בצורה נעימה יותר מאשר צילום בצל. ועכשיו נכונו לנו בע"ה הרבה ימים מעוננים.
בימי שמש עדיף לצלם בצל, אבל חשוב לשים לב שגם הרקע יהיה מוצל, אחרת הוא יישרף לגמרי, או יותר סביר - הילדים יצאו כהים נורא.
צילום בשמש ישירה חייב להיות בשעת שקיעה, כמו שאמר צבי, אחרת השמש יוצרת תאורה קשה ומגעילה. גם בשקיעה, כדאי לשמור על צילום יחסית בהיר (לפתוח קצת צמצם ואולי להוריד מהירות), כדי שהקונטרסט בין הצד שמואר ישירות מהשמש לבין הצד שלא - יהיה נמוך.

imb

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שורילי;305605:
;) אני יודעת שבכותרת זה נשמע שאני הולכת להביא לכם אותם...
אבל לצערי לא, זו רק בקשה.

אם את יודעת... אז למה את ככה כותבת? כתבי: דרושים טיפים או בסגנון הזה. אני למשל נכנסתי לאשכול רק כי חשבתי שתתני טיפים. בהצלחה!

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י זוית-מירי;306052:
אם את יודעת... אז למה את ככה כותבת? כתבי: דרושים טיפים או בסגנון הזה. אני למשל נכנסתי לאשכול רק כי חשבתי שתתני טיפים. בהצלחה!

ולא קיבלת?

קורא כרטיסי

משתמש רשום
בצילום חוץ (וצילום בכלל): המקצוע זה היצירתיות. המיקום נותן את ההשראה, והתאורה היא ענין של מזל, (יש ימים יפים הכל פורח ויש ימים...) ניתן ליצור בכל מקום ולהפיק את המירב מכל מצב.
השאלה היא איזה טיפים את רוצה, טיפים בהפעלת המצלמה (לדוג' צמצמים מהירויות וכו') או טיפים באיך לצלם*(איך להעמיד מאיזה זוית וכו').
לדעתי הטיפ המוביל הוא: הרבה, והרבה מאוד דמיון ויצירתיות, מלווה בסטוקים של סבלנות.

אולי הדרך הטובה ביותר תהיה שהחברים יעלו תמונות של צילומי חוץ (ילדים, לא נופים, חיות וכו') תוך הסבר על כיוונים זויות תאורות וכו'.

menis

משתמש רשום
יש מצבים בצילומי ילדים שכדאי לצלם עם צמצם סגור?

שורילי

משתמש רשום
תשובה לקורא כרטיסים:
אז כך, קודם כל קבלתי טיפים טובים בצורת בצילום וזה בעיקר מה שרציתי (שמור מרחק מהרקע... תתקרב לאוביקט... שים ת'שמש במקום המתאים)
וקבלתי גם קצת מושגים על המצלמה (צמצם, מהירות, פוקוס, קומפוזיציה - גם מקישורים שיעקב1 שלח באישי)
ולהעלות דוגמאות של צילומי חוץ באמת יהיה יעיל מאוד.
עדיין רלוונטי.
תודה לכולם.

שורילי

משתמש רשום
שכחתי בהודעה הקודמת:
:) לרבקה אריאל
:) לקורא כרטיסי
;) למירי - מה לא ידעת שלפני שפותחים הודעה עומדים קצת עד שעולה הבלון עם הפתיחה של מה שכת' בפנים???

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה