טיפים ועצות לעקרות הבית

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שקדיה;566394:
פטמות של בקבוקים ובקבוקים אני משרה מידי פעם עם אקנומיקה ללילה
חשבתי גם על זה, אבל אמרו לי שזה גם לא בריא... כי חלק מהחומר נספג בבקבוק. אז פעם ביובל - בסדר, אבל לעיתים יותר מזומנות לא כדאי.

חששתי, שכנראה זה פטריות, רק ניסיתי לרמות את עצמי שאולי זה שאריות מהמזון... טוב, אנסה את החומץ. (היום שפשפשתי שפשף היטב עם סבון ומברשת שיניים ולא הצלחתי להוציא הכל. אני כבר רצה להשרות בחומץ ואשתדל לעדכן בתוצאות)

ליקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תרצה;566304:
עוד אשכול חשוב לכל עקרות הבית...
כיצד מכבסים בגדים בצבעי שחור-לבן

ואולי למישהי כאן יש עיצה לבעיה הבאה:
הקטן שלי אוכל מטרנה+דייסה מתוך בקבוק אוונט. מאחר שלא תמיד מסתדר לי לנקות את הבקבוק בסמוך לאכילה, התחיל להצטבר על הפטמה מבפנים נקודות לבנות - ועל אף השפשופים הנמרצים וכמויות גדולות של סבון כלים - אינני מצליחה להוריד אותן לחלוטין.
זה מעצבן, כנראה גם לא בריא - והפתרון של לשטוף תמיד תמיד מיד - לא ישים. (א. לא תמיד אני בבית, וקשה לעקוב אחר הילדים שיעשו זאת. ב.קורה שעסוקים בדברים דחופים וא"א לעשות זאת מיד. ועוד...)
האם זה קורה רק בבקבוקי אוונט? או שגם בבקבוקים של חברות אחרות?
תנסי השריה של לילה עם אמה ומים רותחים. אצלי זה עבר.
בהצלחה.

ck

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
השריה באקנומיקה תעזור מאד, אך לא תמיד. תלוי ברמת הלכלוך.
בכל מקרה, לאחר ההשריה באקנומיקה, אני לוקחת סכין חד ומגרדת מתוך הפטמה את הגושים הלבנים, והם יורדים. קצת קשה להגיע לפנים הפטמה, ולכן צריך מעט למתוח אותה כלפי חוץ על האצבע ולגרד.
הבעיה קיימת בכל הפיטמות ובעיקר בקיץ.

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
נכתב ע"י ck;566476:
השריה באקנומיקה תעזור מאד, אך לא תמיד. תלוי ברמת הלכלוך.
בכל מקרה, לאחר ההשריה באקנומיקה, אני לוקחת סכין חד ומגרדת מתוך הפטמה את הגושים הלבנים, והם יורדים. קצת קשה להגיע לפנים הפטמה, ולכן צריך מעט למתוח אותה כלפי חוץ על האצבע ולגרד.
הבעיה קיימת בכל הפיטמות ובעיקר בקיץ.
אוי ואבוי!
יש בפנים הפטמה, כמו במוצצים, חומר רעיל, שממש לא מומלץ לתת לתינוקות ללעוס ולנשוך. וכשאת מגרדת עם סכין, את משחררת את החומר הזה, לכן גם מוצצים קרועים (למרות שהם הכי אהובים)- חובה לזרוק! אמר לי את זה רופא ילדים מומחה, שרחוק מההגדרה של 'היסטרי'.
מה שניתן לעשות, זה להפוך את הפטמה (קצת מסובך, אבל אפשרי) ואז לקרצף עם ספוג כלים כרגיל. זה יורד 'יופי'!

תרצה

משתמש מקצוען
אתמול לא הספקתי להשרות בחומץ - אני מתכננת לעשות זאת בהקדם ולדווח על התוצאות..
בנתיים מה שראיתי - שהשריה עם סבון כלים למשך זמן ארוך (בערך שעתיים) משפיעה לטובה - זאת אומרת אח"כ רוב הנקודות ירדו, ומה שלא ירד התקטן משמעותית.

nchmeya

משתמש צעיר
למי שרוצה להכין צ'פס בלי לטגן
חותכים את הת"א [אפילו עם הקליפה] לפסים מוארכים וצרים.
מכניסים לתוך כלי עם תערובת של 3\4 מים 1\4 שמן או אפילו פחות.
ומיד מוציאים ומשטיחים על ניר אפיה ולתנור עד שמשחים. יוצא כמו צ'יפס אמיתי בלי ריח מטוגן ויותר דיאטטי.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לגבי הציפס
יש לי טיפ חמוד
מקפיאים את זה לאחר החיתוך לפני הטיגון/אפיה
יוצא פריך הרבה יותר
כי ההקפאה מרככת אותם טיפה
ואז במהירות הם משחימים ומקבלים את הקריספיות שלהם

------------

לגבי הפטמות
אם הן במצב שלא יורד אחרי אקנומיקה
אני פשוט זורקת לפח
גם אם הן זקוקות לאקנומיקה מהר מהרגיל
זה סימן שהן בלויות ושרוטות ויש לפטריות אחיזה קלה
לכן חייבים להחליפן
בכלל, פעם בחצי שנה לפחות מקובל להחליף פטמות

שנחשון

משתמש רשום
עימוד ספרים
הלוואי והיה אפשר לסדר את השבוע על דף כמו שכתוב כאן... בכל אופן אם את עומדת בזה אשרייך!
לגבי יום שישי בצהריים, אני מכינה בד"כ סיר דייסת שבולת שועל - מהיר, מזין ובריא.

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שקדיה;567881:
לגבי הפטמות
אם הן במצב שלא יורד אחרי אקנומיקה
אני פשוט זורקת לפח
גם אם הן זקוקות לאקנומיקה מהר מהרגיל
זה סימן שהן בלויות ושרוטות ויש לפטריות אחיזה קלה
לכן חייבים להחליפן
בכלל, פעם בחצי שנה לפחות מקובל להחליף פטמות
מה שעורר אותי עכשיו לשאול על זה, זה משום שבערב פסח קניתי פטמות חדשות, (הישנות היו בשימוש אולי חדשיים! אבל הקפדתי מאוד על השטיפה מיד אחרי כל אכילה, ולכן רק בתקופת הלחץ של ערב פסח, כשלא הגעתי לזה התחילה להצטבר הפטריה, אז יחד עם כל החמץ זרקנו אותן) ובסך הכל עוד לא עבר חודש של שימוש, והנה - הופיע הקישוט המעצבן הזה! אי אפשר כל חודש לקנות פטמות חדשות :mad::(
כפי שכתבתי, אני לא רוצה לנסות עם אקונומיקה כי אמרו לי שהבקבוק סופג ממנה כשהוא מושרה בה. ובלי השריה - זה לא יורד.
אמש ניסיתי להשרות בערך חצי שעה בחומץ - לא ראיתי שום שינוי. היום החלטתי לנסות להשרות במים רותחים עם סודה לשתיה - אולי טיפונת זה עזר. אז עכשיו חזרתי להשרות את זה בנוזל לניקוי כלים, ותיכף נשפשף היטב עם מברשת שיניים בתקווה שכבר כל הנקודות תרדנה.
מאחר שיש לי בקבוק אחד בלבד, לא שייך להשרות לילה שלם. הילד מתעורר באמצע הלילה ודורש את שלו...

על הדרך, אני מוסיפה קישור לאשכול של הפשטידות.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
יש גם קישור של מתכונים עם בסקויטוים שנעלם. אולי תמצאי את??

ח. לב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
טיפ בנושא הכביסה למשפחה גדולה- (צריך חדר כביסה קצת מרווח)
כביסה מלוכלכת- 4 סלי כביסה אחד ליד השני (מלבניים, עומדים בצד הצר שלהם צמודים. כך לא תופסים מידי הרבה מקום). 1- לבן, 2- כהה, 3- צבעוני, 4- מגבות ומצעים.
מלמדים גם את הילדים למיין את הבגדים שלהם לסלים. חוסך המון זמן של מיון בגדים לפני הכביסה...
כביסה נקיה- התקנו מדף גדול ורחב עליו מסודרות בשני טורים סלסלאות פלסטיק (כאלו שמיועדות לעמוד אחת על השניה ויש להן פתח רחב מקדימה להכניס ולהוציא דברים- קניתי בעזרה ואחוה)
כל סלסלה שייכת לאחד מבני המשפחה וכל אחד יודע מהי הסלסלה שלו. מיד כשהמייבש גומר ישר ממנו אני שמה כל פריט לסל של מי שזה שייך לו. פעמיים בשבוע כל ילד מסדר את הסלסלה שלו בארון. הגדולים מסדרים גם סלסלה אחת של אחד הקטנים. זה עובד מקסים! אין יותר ערמות כביסה וגם הילדים עוזרים בזה.

ח. לב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
טיפ בנושא הכביסה למשפחה גדולה- (צריך חדר כביסה קצת מרווח)
כביסה מלוכלכת- 4 סלי כביסה אחד ליד השני (מלבניים, עומדים בצד הצר שלהם צמודים. כך לא תופסים מידי הרבה מקום). 1- לבן, 2- כהה, 3- צבעוני, 4- מגבות ומצעים.
מלמדים גם את הילדים למיין את הבגדים שלהם לסלים. חוסך המון זמן של מיון בגדים לפני הכביסה...
כביסה נקיה- התקנו מדף גדול ורחב עליו מסודרות בשני טורים סלסלאות פלסטיק (כאלו שמיועדות לעמוד אחת על השניה ויש להן פתח רחב מקדימה להכניס ולהוציא דברים- קניתי בעזרה ואחוה)
כל סלסלה שייכת לאחד מבני המשפחה וכל אחד יודע מהי הסלסלה שלו. מיד כשהמייבש גומר ישר ממנו אני שמה כל פריט לסל של מי שזה שייך לו. פעמיים בשבוע כל ילד מסדר את הסלסלה שלו בארון. הגדולים מסדרים גם סלסלה אחת של אחד הקטנים. זה עובד מקסים! אין יותר ערמות כביסה וגם הילדים עוזרים בזה.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הבנים יודעים לקפל כביסה נורמלי?

אשמח לדעת....יש לי רק בנים בינתים (ובת תינוקת)

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי12;585166:
עניין של אופי.
יש בנים שמקפלים אפילו יותר טוב מבנות... אם הם טיפוסים פדנטים ומסודרים - הם יעשו זאת מצוין.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
יש מכשיר לקיפול כביסה שמעתי מחברה שהיא ממש מכורה אליו וכולם משתמשים בו.

ח. לב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י רותי12;585166:

ברור שחייבים ללמד אותם, זה לא בא ברגע. אני מראה להם- לא כך אלא כך...
ואני לא מצפה שהקיפול שלהם יראה כמו שלי! אני רוצה שהבית יתפקד וכשיש שישה ילדים עדיין קטנים קשה להיות מושלמים בהכל, אז הארונות לא מושלמים- רואים שילדים קיפלו ולא אמא אבל בזכות זה הבית יותר נקי ומסודר, יש יותר זמן לבשל אוכל ולא לאכול רק קנוי ויש יותר זמן לילדים!!!
תלוי מה סדר העדיפויות שלנו!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה