דרוש מידע טיפול רגשי לתינוק שמתעורר בלילה

מצב
הנושא נעול.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
זה נכון שתינוק ממוצע יכול לישון לילה שלם בלי להצטרך לאכול,
אבל אם הוא מתעורר בכל אופן, ודיברו פה גם על גיל של חודשים בודדים,
זה סימן שהוא רעב!
זה שיש ילדים שלא צריכים את זה, לא אומר שאין ילדים שצריכים את זה.
ולהגיד לו שישן ושעכשיו אין אוכל - זה לא פחות מהתעללות!

מירי עוס

משתמש מקצוען
זה נכון שתינוק ממוצע יכול לישון לילה שלם בלי להצטרך לאכול,
אבל אם הוא מתעורר בכל אופן, ודיברו פה גם על גיל של חודשים בודדים,
זה סימן שהוא רעב!
זה שיש ילדים שלא צריכים את זה, לא אומר שאין ילדים שצריכים את זה.
ולהגיד לו שישן ושעכשיו אין אוכל - זה לא פחות מהתעללות!

מסכימה לגמרי.
אני ממש לא בעד לעשות גבולות וכללים סביב אכילה בגיל כמה חודשים.
אבל-
1. האשכול נפתח אודות פעוט בן 1.3, שזה משהו אחר.
2. השיח אודות ילדים שישנים לילה שלם, בלי לקום לינוק, החל לאחר התגובה הזו:

בגיל -3-5 חודשים??
מעניין אותי איך בדיוק את מניקה אותם?
כי לי ידוע שעד 4 חודשים רשמית הם חייבים לינוק כל 3 שעות...

מירי מנדל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
תודה לכולם על התגובות!
האמת שבכלל לא חשבתי על הכיוון להסביר לו שעכשיו לילה וצריך לישון...
אנסה לעשות זאת, כי הוא בפרוש מסוגל להבין

מירי עוס

משתמש מקצוען
האמת שבכלל לא חשבתי על הכיוון להסביר לו שעכשיו לילה וצריך לישון...
אנסה לעשות זאת, כי הוא בפרוש מסוגל להבין
קחי בחשבון שבתחילה הוא עלול לכעוס ולבכות..
המפתח הוא לחזור על הדברים שוב ושוב כמו מנטרה, ברוגע, להשתדל לא לצאת מהכלים/להלחץ וכו. לא שזה קל...:confused:

בהצלחה רבה!

שרה בסר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הילדים שלי גם ישנים לילה מגיל 6 שבועות, ושאלתי רופאה על כל ילד ותמיד אמרו לי שזה בסדר, תינוק רעב מתעורר ובוכה, לא צריך להעיר אותו בשביל לאכול, ואם הוא לא מתעורר מעצמו אין לו צורך לאכול, והילדים שלי ישנים טוב והם ילדים שמחים וחמודים ומתוקים ב"ה ואין להם חסכים מזה שהם לא נמצאים עם ההורים בלילה
כי הם לא התעוררו!!
שלה מתעורר והיא פשוט נותנת לו להישאר רעב...

שרה בסר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
2. השיח אודות ילדים שישנים לילה שלם, בלי לקום לינוק, החל לאחר התגובה הזו:
כי בתגובה הזאת היא ענתה למישהי שכתבה שבגלל שהיא גם בן אדם היא מרעיבה את הילד בלילה, כי לדעתה הוא לא צריך לאכול בלילה.

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כי בתגובה הזאת היא ענתה למישהי שכתבה שבגלל שהיא גם בן אדם היא מרעיבה את הילד בלילה, כי לדעתה הוא לא צריך לאכול בלילה.
כל אמא תחוש את צרכי ילדיה.
אם אמא אחת בטוחה בוודאות שהילד אכל מספיק במהלך היום, ובלילה הוא לא רעב - אז אם היא מסוגלת לשמוע את הילד בוכה עד שנגמל מהתעוררות בלילה (וגם זה אפשר להבדיל בין בכי של רעב לבכי של כאב, לבכי של פינוק....) לא רואה בזה כל רע והתעללות.
אבל שוב, כל ילד והצרכים שלו.

בגיל -3-5 חודשים??
מעניין אותי איך בדיוק את מניקה אותם?
כי לי ידוע שעד 4 חודשים רשמית הם חייבים לינוק כל 3 שעות...
רוצה לצחוק??
הבת שלי מגיל שבוע ועד גיל חודשיים ישנה רצוף בלילה... וכשהתחילה לקום שוב כבר לא היה לי חלב בלילות....

שרה בסר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רוצה לצחוק??
הבת שלי מגיל שבוע ועד גיל חודשיים ישנה רצוף בלילה... וכשהתחילה לקום שוב כבר לא היה לי חלב בלילות....
זה דבר שאפשר לסדר בקלות, כמה לילות שהיא היתה יונקת על ריק אפילו - והחלב היה חוזר.

מירי מנדל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
האשכול ממש סוטה מההתחלה,
אבל כדי להרגיע אתכם...
אציע לו לשתות מים במקום דייסה (במקרה שהוא מתעורר מצמא)
ובע"ה מקווה שיתרגל שאין לו למה להתעורר

אבידובי

משתמש מקצוען
כי הם לא התעוררו!!
שלה מתעורר והיא פשוט נותנת לו להישאר רעב...
היא לא נותנת לו להישאר רעב, ילד לא צריך לאכול בלילה, ולא בטוח שהוא מתעורר מרעב, הוא מתעורר כי הוא התרגל להתעורר והוא גם ובעיקר סובל מזה והיא עוזרת לו לישון לילה ברצף
למה לעשות הכול שלילי?
ואני גם מצדיעה ל@מירי מנדל גם אם היא לא עשתה נכון ויש עוד גישות יותר טובות היא אימא משקיעה והיא עשתה כל מה שהיא יכלה בשביל הבן שלה, וכשהיא לא הצליחה היא באה לשאול אותנו מה כן לעשות היא לא באה לקבל ביקורת כמה היא לא עשתה נכון.

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
האשכול ממש סוטה מההתחלה,
אבל כדי להרגיע אתכם...
אציע לו לשתות מים במקום דייסה (במקרה שהוא מתעורר מצמא)
ובע"ה מקווה שיתרגל שאין לו למה להתעורר
באחד הילדים עשיתי כך,
ומהר מאד עברנו לבקבוק ריק ששימש כמוצץ...
עד שגדל קצת ונגמל גם מזה.

אבידובי

משתמש מקצוען
בגיל 4 חודשים הוא כן צריך.
ולזו היתה כוונתי, ולא לפותחת האשכול.
למה את מצטטת חלק מההודעה? את מוציאה את זה מההקשר, אני אמרתי שלא בטוח שהוא התעורר מרעב, וגם בגיל 4 חודשים לא חסר סיבות לילד לקום (יש לי בן בן 4 חודשים שאתמול בלילה בכה ולא היה רעב) לא אמרתי להתעלם מילד רעב אמרתי שאם הילד מתעורר סתם או מסיבה התנהגותית (קיים!) אז בדיוק כמו שנשים אחרות אמרו פה, מתייחסים לזה בהתאם, ומסיבה התנהגותית להתעלם זו תגובה מצויינת!

בנברקית

משתמש מקצוען
יועצת שינה לתינוקות!
אם תרצי המלצה -בשמחה

לידיעתכן, תינוקות לא אמורים לאכול בלילה!!

לילה טוב

אבידובי

משתמש מקצוען
באחד הילדים עשיתי כך,
ומהר מאד עברנו לבקבוק ריק ששימש כמוצץ...
עד שגדל קצת ונגמל גם מזה.
אחד הילדים שלי משתמש בבקבוק בתור מוצץ, עד שרופאה ראתה את זה והיא אמרה שזה ממש גרוע זה יכול להרוס את המבנה של הפה, וזה ממש לא מותאם, לתשומת לבכם.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
אצלי מרגע שיודעים להחזיק בקבוק לבד- בערך 8 חודשים - יש בקבוק מוכן בפינה קבועה במיטה. חוסך התעוררות שלי והתעוררויות של פינוק לתינוק.
בשלב כלשהו מחליפה למים, בעיקר כי אכפת לי מהשיניים. מבחינת העששת, אין הבדל גדול בין פטל לחלב.

חחח

משתמש סופר מקצוען
סליחה שאני קצת חריפה, אבל הנושא הזה קצת בוער לי....
אני אמא לשלושה ילדים, שנולדו צפופים יחסית (תוך 3 שנים)
הילד האחרון שלי היה פג ולכן אפשרתי לו לקום ולאכול עד גיל יחסית מאוחר שזה אומר סביבות ה-8 חודשים.
כל הילדים שלי מסביבות הגיל 3 חודשים- 5 חודשים ישנים בד"כ בלילה ואני חושבת שזה לגיטימי ונורמלי (לא מדברת על לילות מיוחדים למינהם)
פשוט לימדתי אותם בהדרגה שבלילה אין אוכל, אין מיטה של אימא, זה שבוע שבועיים של קצת בכי לילה ואמא שלא מתעלמת אלא קמה למיטה של הילד ומדברת איתו ומסבירה לו שהוא גדול ואינו צריך לקום בלילה, במקרים מיוחדים אני נותנת בקבוק מים/ מוצץ.
אני גם בן אדם, יש לי עבודה בבוקר ועוד ילדים לטפל, ואני לא המשרתת של הילד שלי (סליחה על הביטוי) גם אני צריכה לנוח והילד צריך להבין את זה!!
כמובן שביום צריך לוודא שהילד מקבל את כל הצרכים שלו: חום, אהבה, אוכל, שתיה, וכו' וכל במידה מספקת.
גיל שנה וחצי זה כבר מאד מאוחר!! זה מראה כבר על פינוק יתר. יש לי דודה שהבת זקונים שלה מפונקת נורא היא לא עצרה את הקימות בלילה בגיל קטן, וכעת הילדה הזאת בת שבע (!!) ועדיין קמה בלילה ומעירה את ההורים שלה. זה לא נורמלי אבל זה נובע מפינוק יתר.
אל תרחמו איפה שלא צריך על הילדים שלכם. הילד שלכם צריך את השינה הרצופה הזאת וצריך את הגבולות שלא קמים בלילה ואין על מה לדבר. פינוק יתר רק הורס את הילד וחבל, זה יחזור ויתבטא במלא תחומים בחיים.
דרך אגב- אין לילדים שלי חסכים מהשינה הרצופה בלילה ומחוסר המיטה של אמא... הם ילדים טובים, שובבים, בראים בנפשם שאוהבים את אבא ואמא מאד.......
נ.ב.אני לא יועצת שינה ולא מנחת הורים, אלא מדברת מנסיון, לא רק שלי אלא גם של הסביבה שלי.....
תקשיבי, אני חושבת שזו שאלת רב אם בגיל הזה מותר לחנך לשינה רצופה בלי אוכל.
זה לא פשוט לתת לתינוק קטן לבכות מרעב.

אינטראקציה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לפי מה שאני מבינה מפותחת האשכול, הילד הוא ילד בכור ואני חושבת שכמו שאני לא אוהבת לישון לבד בחדר חשוך גם הילד שלי לא אוהב וייתכן ולכן מתעורר ובוכה בלילה ולא בגלל שהוא רעב.
בד"כ ילדים בכורים שאין להם עדיין אחים אחריהם יותר מפונקים וזה בסדר. יהיה להם מספיק שנים שהם לא יהיו מפונקים (קחו בחשבון שהם צריכים לעזור הכי הרבה כך שהם מכינים מאגרים של פינוק... )
לפי דעתי אם התינוק בוכה מותר להשאיר אותו לישון בחדר ההורים
בילדה הבכורה שלי הרדמתי במיטה שלי, העברתי לחדר שלה וכשקמה באמצע הלילה העברתי בחזרה למיטה שלי. ברגע שילד נוסף מגיע לישון בחדר הרבה יותר קל לשניהם כי הם ביחד

אבידובי

משתמש מקצוען
זה בדיוק מה שטענתי, שזה ענין של גישה, אין פה מותר- אסור, את חושבת ככה והיא חושבת אחרת,
חבל לבוא ולהתלהם על כל שאלה תמימה שמישהי שאלה
בתור אחת שעובדת עם ילדים בשיטה התנהגותית (-מנתחת התנהגות) אני מאמינה בגישה שיהיה קל יותר לשתיכם אם יהיה ברור לילד שזה המיטה שלו ועכשיו לילה ולא קמים, ואפשר לעשות את זה בעדינות ולהסביר לו והוא מבין
אבל זה לא סותר שגם הגישה של @אינטראקציה נכונה ויפה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  35  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה