טיפול במיקוד ראייה לילד בן 6

יהודה וולף

משווק מכשירי הדרן וטלפונים כשרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
שלומוביץ
מומחים בתרגילי עיניים
הבן שלי סבל מאוד
ובגיל 6 עשינו טיפול אצל שלומוביץ וממש עזר לו
קחו בחשבון שזאת השקעה של זמן לתרגול עם הילד לא רק במרפאה
אלא בעיקר בבית כל יום לפחות חצי שעה
וההתחלה הכי קשה
אבל בשביל התוצאות שווה להתאמץ
היום הבן שלי תולעת ספרים
ואצלי שלומביץ לא היה טוב ועשה רק נזק!!!

יהודה וולף

משווק מכשירי הדרן וטלפונים כשרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יש שיטת לדרמן ע"י אבי פורטנוי
מספרו039712227
ע"י מחשב
מומלץ בחום. לדרמן ויזן בירושלים
אבי פורטנוי בבני ברק. יש מספרים שלהם. פרטים באישי במידת הצורך.

veredb

עיצוב ועריכה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אני חושבת שההצלחה אצל שלומוביץ מאוד תלויה בהורים
כי התרגילים מאוד דורשים לא רק מהילד אלא גם מההורים
להקפיד כל יום ממש לעבוד לפי ההנחיות
בשבועות הראשונים עבדתי עם הבן שלי למעלה משעה
וזה היה ממש סיוט גם לי וגם לו
הוא מאוד התנגד ולא רצה לשתף פעולה
אבל לאט וביסודיות התקדמנו - החלק הכי קשה אצלינו היה עם העדשות
שצריך לסגור עין אחת ובשניה לשים עדשה עם מספר מסויים ולקרא מרחוק שורת אותיות
הוא היה מסתובב וממש לקח לנו התרגיל הרבה זמן
תרגיל הגומיות היה מאוד מעניין וראיתי אצלו קפיצה משמעותית אחרי חודש
בכלל שלומוביץ טוען שהתרגילים שלו חלקם מבוססים על אימון מוחי (הגומיות בבית והמחשב במקום)
וכשהמוח מתרגל לעבוד בדפוס מסויים זה עוזר לשרירי העיניים לתפקד נכון
(כשאני הייתי קטנה גם עברתי טיפולי עיניים במרפאה בחו"ל
כתוצאה מנפילה שפגעה לי בשרירי העיניים וזה עזר מאוד -
בחו"ל הנושא הזה מאוד מפותח ומומחים דווקא בזה -
אבל שוב אלו טיפולים ארוכים לפעמים למעלה משנה והתמדה יומיומית )
אז קשה להגיד למה טיפול אצל שלומוביץ לא עזר - יש הרבה מרכיבים לדבר
אני הגעתי עם הבן שלי לשלומוביץ אחרי 2 בדיקות ראיה כשהוא ראה 6/6 לטענת הרופאים
ביקשתי הפניה מהרופא עיניים לאחר המלצה ממרפאה בעיסוק בטיפול כפול של 15-16 טיפולים
שהיא ראתה שעדיין הוא לא מתקדם מספיק - לא מצליח בשום אופן לקלוע לסל
נופל הרבה - בבית כשתרגלנו קריאה הוא היה מניח את האצבע על שורה אחת וקורא
2 שורות מתחת - מאז שנולד הספיק ליפול רציני פעמיים ושבר פעם יד ופעם רגל ( עד גיל 6 )
הרופא בקופת חולים צעק עלי שהוא לא מאמין בדברים האלה והוא לא נותן לי שום הפניה
כי הילד רואה מצויין ושאני אלך לנוירולוג במקום לבזבז כסף על השטויות הללו
בסוף כבר לא הייתה לי סבלנות וזמן ופניתי באופן פרטי לשלומוביץ
אחרי בדיקה מקיפה של למעלה משעה - נמצא כי לילד יש התבדרות
כלומר כל עין רואה מצויין אבל לא עובדת בשיתוף פעולה עם העין השניה -
כל אחת רואה בפני עצמה - מה שבאמת לא מאפשר לו להתמקד במקום אחד
זאת הייתה תקופה קשה כי הילד היה צריך ללמוד לקרא והוא התקדם מאוד לאט
השארנו אותו שנה בכיתה א' וחודש אחרי שהוא התחיל את הטיפול הוא קלט את העניין
פשוט לא להאמין - אחרי 3 חודשים הוא נתן קפיצה בעיקר בקריאה אבל כמובן גם בכתיבה
היום הוא אחד הילדים שהכי דבוק בבית לספרים - לא יכול להירדם בלי ספר
אז בוודאי כל מקרה לגופו ואני לא יודעת למה לא הצליח הטיפול אצל שלומוביץ
אבל לנו אישית הוא היה שליח טוב ופשוט הציל אותו
כנראה לכל ילד יש את השליח שלו

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
הטיפולים מתישים! (שיטת לדרמן) פעם בשבוע במרפאה וחמש פעמים בשבוע - חייבים תרגול, אם לא זה לא אפקטיבי, אני לא יכולתי לעמוד בזה, בית עם ילדים ב"ה וכל יום בין חצי שעה לשעה תרגול עם 2 ילדים שקשה להם לשתף פעולה, חוץ מאלפי השקלים שזה עולה עם מעט מאוד החזרים, אם בכלל, מקופות החולים.
בסופו של דבר, הגענו לאהרונוביץ מעינית, הוא אגב התלמיד של לונדון, יצא הרבה יותר זול, בפרט למבוטחי קופ"ח שנותנים בעינית, ואפילו עם ההמתנה, הטיפול קצר יותר, קשה לי להגיד כמה פלאי פלאים זה היה, כי הילדים שלי היו הרבה יותר גדולים עד שעליתי על הבעיה והם פיתחו לעצמם שיטות מיוחדות להסתדר עם נושא הקריאה (ב"ה הגיעו להשגים מצויינים בלימודים ולכן גם היה לנו קשה לעלות על הבעיה) כך שהרבה יותתר קשה להם להתחיל לקרוא כמו שצריך, אבל בביקורת אחרי חצי שנה, אחד השתפר ממש והשני קצת פחות אבל הוא גם בדרך להוריד את המשקפיים ב"ה.
ואני רוצה גם לציין שגם הילד שלי תולעת ספרים, כמובן את הקלילים יותר, ושלא לדבר על הקומיקס, כי בקריאת ספרים לא צריך לדייק ואפשר להנות מצויין מהספר גם אם דלגו באמצע על שורה או מילים מסויימות, כך שזה לא דווקא אומר משהו.

מפכ"ל

משתמש פעיל
הר' אבי בייפוס ממודיעין עילית עולה על כולם והוא עושה זאת בחסד!

סטודנטית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הטיפולים מתישים! (שיטת לדרמן) פעם בשבוע במרפאה וחמש פעמים בשבוע - חייבים תרגול, אם לא זה לא אפקטיבי, אני לא יכולתי לעמוד בזה, בית עם ילדים ב"ה וכל יום בין חצי שעה לשעה תרגול עם 2 ילדים שקשה להם לשתף פעולה, חוץ מאלפי השקלים שזה עולה עם מעט מאוד החזרים, אם בכלל, מקופות החולים.
בסופו של דבר, הגענו לאהרונוביץ מעינית, הוא אגב התלמיד של לונדון, יצא הרבה יותר זול, בפרט למבוטחי קופ"ח שנותנים בעינית, ואפילו עם ההמתנה, הטיפול קצר יותר, קשה לי להגיד כמה פלאי פלאים זה היה, כי הילדים שלי היו הרבה יותר גדולים עד שעליתי על הבעיה והם פיתחו לעצמם שיטות מיוחדות להסתדר עם נושא הקריאה (ב"ה הגיעו להשגים מצויינים בלימודים ולכן גם היה לנו קשה לעלות על הבעיה) כך שהרבה יותתר קשה להם להתחיל לקרוא כמו שצריך, אבל בביקורת אחרי חצי שנה, אחד השתפר ממש והשני קצת פחות אבל הוא גם בדרך להוריד את המשקפיים ב"ה.
ואני רוצה גם לציין שגם הילד שלי תולעת ספרים, כמובן את הקלילים יותר, ושלא לדבר על הקומיקס, כי בקריאת ספרים לא צריך לדייק ואפשר להנות מצויין מהספר גם אם דלגו באמצע על שורה או מילים מסויימות, כך שזה לא דווקא אומר משהו.
איך מגיעים לאהרונוביץ מעינית? באיזה סניף?

ליצ'י

משתמש מקצוען
היינו גם אצל שלומוביץ וגם אצל לדרמן לבדיקה ואבחון, משתיהם התרשמנו לטובה, האם יש הבדל בין השיטות? אצל שתיהם זה תלוי בתרגול בבית כל יום?
אשמח לשמוע מבעלות נסיון!

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
היינו גם אצל שלומוביץ וגם אצל לדרמן לבדיקה ואבחון, משתיהם התרשמנו לטובה, האם יש הבדל בין השיטות? אצל שתיהם זה תלוי בתרגול בבית כל יום?
אשמח לשמוע מבעלות נסיון!

בעיקרון אין הבדלים גדולים ביניהם, וכן - בשתיהם צריך לעשות תרגילים כל יום או לפחות 4 פעמים בשבוע.
מה שכן - מי שמכיר את עצמו ויודע שלא יצליח לעמוד בתרגילים - אין טעם להתחיל כי חבל על הכסף.

מלכה בול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בתי בכיתה א' מטופלת בתרגילי ראיה אצל אורטופיסטית, ואנחנו רואים איזה שינוי בקריאה (האמת שמלכתחילה לא היה בעיה קשה, רק היתה קצת מתבלבלת בין חיריק וחולם וכד',וראיתי שהעיניים שלה לא נמצאות בכלל במקום שבו היא קוראת).
איך אני יכולה לדעת שאכן זה מה שעוזר לה? אולי הארבעה חדשים האלה בכיתה א' הם משמעותיים וכל החברות שלה קוראות היום הרבה יותר טוב? כלומר, אולי גם בלי הטיפול היה היום שינוי?

תודה למי שתדע לענות לי

רבקה גולדברג

משתמש פעיל
דווקא אני השגתי תור תוך חודש וחצי בירושלים. עכשיו נקווה שבאמת יעזור ושהוא יהיה השליח הטוב. היינו אצל שלומוביץ ולא עזר, נראה לי שזה קשור לזה שלבן שלי ממש לא היה סבלנות לעשות את התרגילים וזה היה סוג של מלחמה כל יום מחדש. לגדול שלי הוא מאוד עזר, אבל הוא בנוסף לתרגילים היה צריך גם משקפיים לתקופה אז יכול להיות שזה מה שעזר לו בתכלס
לי המליצו בזמנו ללכת ישר על משקפיים (מיקוד)כי התרגילים לא נחמדים מדי ולילד בלי הרבה סבלנות שלא יתמיד בהם חבל על הזמן.
אבל ההתקדמות בקריאה היא לא משהו. מעניין מה עוד אפשר לעשות?
היינו בעינית אצל ד"ר אהרונוביץ

רבקה גולדברג

משתמש פעיל
בעניין זה, אצל מי ניתן לבדוק מיקוד ראיה לילד?
נתנו כאן הרבה שמות תדפדפי למעלה...
רופא עיניים מפנה למומחה למיקוד אם הוא רואה בכך צורך..
אצלינו המורה המקדמת הציעה לבדוק את הנושא הזה לאחר שלא היה התקדמות מספקת של הילד בלימוד הקריאה

קפוצון

משתמש מקצוען
באיזה גיל היה הילד?
וכמה זמן הטיפול ערך
תודה

הוא היה בן 7, מדובר היה בסידרה בת 12 טיפולים (אני לא בטוחה שעשינו את כל הסידרה )
כל שיעור בו 30-45 דקות, צריך לתרגל גם בבית הבן שלי לא שיתף אם זה פעולה אבל ב"ה זה הסתדר. היה צריך ללמד אותו את הרעיון של החזקת שריר העין.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
למיעוט הבנתי ברוב המוחלט של המקרים מדובר בדעות שאינם מקובלות ברפואת העיניים.
לאחר שאחד מהמומחים שהוזכרו למעלה 'איבחן' אצל בני בעיית מיקוד, שני רופאי עיניים מומחים שללו את האבחנה לחלוטין.
אין כל הגיון שרק מעט מומחים יכולים לטפל בדבר כזה.
ככל הנראה מדובר במשהו כמו 'רפואה אלטרנטיבית'.

רבקה גולדברג

משתמש פעיל
למיעוט הבנתי ברוב המוחלט של המקרים מדובר בדעות שאינם מקובלות ברפואת העיניים.
לאחר שאחד מהמומחים שהוזכרו למעלה 'איבחן' אצל בני בעיית מיקוד, שני רופאי עיניים מומחים שללו את האבחנה לחלוטין.
אין כל הגיון שרק מעט מומחים יכולים לטפל בדבר כזה.
ככל הנראה מדובר במשהו כמו 'רפואה אלטרנטיבית'.
גם אני הבנתי כך!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה