בריאות טופס 17, מאוחדת ומכבי

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
היי,

האם במכבי אפשר להשיג טופס 17 למיון, בצורה הגיונית וריאלית?
במאוחדת למשל, אם אתם לא על סף מוות, לא תקבלו, גם אם נזקקתם למיון באמצע הלילה.

יש כאן מישהו במכבי ויוכל לעזור לי?
כי נגמר לי ממאוחדת.
הפרסומות שלהם כל היום מספרות שיש להם שיתו"פ עם מעייני הישועה, ובפועל, על כל טופס 17, צריך לריב איתם עד כלות הכוחות.
פשוט בושה וחרפה.

הבנתי שהשיתו"פ של מכבי עם המיון של מעייני הישועה אמיתי יותר.
אני טועה?

באופן כללי הכי קל להוציא הפניות בלאומית,
יש מוקד אחיות בזמינות גבוהה 24 ש',
האחיות יכולות להוציא הפנייה (שלא כמו במאוחדת שרק רופא מוציא),
והם מוציאים הפניות בקלות ובמהירות.
כמובן שצריך לדעת מה לומר, לדוג' במקום לומר 'הילד קיבל מכה חזקה' יש לומר 'יש חשש לשבר' וכדו'...
גם כדאי להכיר את המקרים והזמנים שאז אין צורך בהפניה, כמו שבר חדש חריף / בשבת / אם היה אשפוז / בפינוי מהרחוב / במוסד חינוכי עם ביטוח ועוד...

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כן הם מאוד יעילים, יש מוקד אחיות מתקשרים לשם ובדרך כלל הם מאשרים מיידית.
גם ב2 בלילה?
במקרה הזה, זה מה שקרה :(
לא היה לי אפשרות להוציא כי זה היה ב2 בלילה, ולכן חוייבתי ב250 ש"ח, והם מתעקשים על הגבייה הזו, אפילו שאמור להיות להם הסדר עם מעייני. איך זה במכבי, כשמבקשים אחורה?

נערך לאחרונה ב:

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בכל שעות הלילה אפשר להתקשר למכבי *3555 וללחוץ על אחיות. הם שולחים את ההפניה לבית חולים.
גם במאוחדת זה כך.
השאלה היא אם קרה ולא התקשרת בזמן הפינוי, אלא לאחריו, מה קורה במכבי, נותנים או שעושים צרות?

ביצועיסטית

משתמש פעיל
אני במכבי,
הגעתי למיון בלילה של מעיני הישועה (לא בני ברקית אז פעם ראשונה ובלי נדר אחרונה, כי הם ממש ממש לא מקצועיים)
בדרך התקשרתי למכבי לבקש הפניה,
וכשהגעתי למעיני הישועה הם אמרו שיש להם הסכם עם מכבי ולא צריך טופס 17 או הפניה,

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני במכבי,
הגעתי למיון בלילה של מעיני הישועה (לא בני ברקית אז פעם ראשונה ובלי נדר אחרונה, כי הם ממש ממש לא מקצועיים)
בדרך התקשרתי למכבי לבקש הפניה,
וכשהגעתי למעיני הישועה הם אמרו שיש להם הסכם עם מכבי ולא צריך טופס 17 או הפניה,
אז בקיצור, ההסדר שמאוחדת מספרים עליו, הוא לא הסדר מלא.
היחידים שיש להם הסדר מלא ואמיתי הם מכבי.

סטנדר

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נראה לי שהבעיה של המוקד אחיות במכבי היא שהם יותר מידי מפנים לבית חולים
על כל שאלה קטנה הם נלחצים ואומרים שצריך ללכת למיון...
חשבתי שרק אני מרגישה את זה..
פעם רבתי עם אחיות במוקד שיתנו לי הפניה למיון ישר (לקראת סוף הריון) ולא אצטרך לבלות כל הבוקר במוקד נשים בקופ"ח ואח"כ במיון, אבל לא נתנו לי ברירה- רק לעבור קודם במוקד ורק משם הפנו אותי למיון :(

אבל לשואלת, בד"כ נותנים די מהר הפניה למיון במוקד, לא יודעת במקרה שלא פונים מראש.

מלי שלי

משתמש מקצוען
אני במכבי ותמיד מוציאים לי בקלות
היתה פעם שהלכנו למעייני בלי לבקש וחייבו אותנו
שלחנו להם ערעור עם סיבת הבקשה ונתנו החזר

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
דווקא יצא לי פעמיים שונות בחודשים האחרונים להתייעץ עם אחיות מכבי, תשאלו מאד מקצועי ומקיף על מצב הילד ואמרו שאני לא חייבת ללכת למיון והסבירו במפורט באיזה מצב כן לפנות. בנוסף העבירו את השיחה לרופא ילדים כונן שתשאל גם הוא והסביר יפה את ניתוח המצב.
אאל"ט הכינו הפניה במערכת למקרה הצורך.
ממש נהניתי כי לפחות במקרה אחד הייתי בטוחה לא יקחו סיכון ויפנו למיון/לטרם אבל הסבירו יפה את שיקול הדעת שמאפשר להמתין לבוקר אם אני רוצה.

חצרון

משתמש מקצוען
קופץ על האשכול: קבלתי הפניה למיון, אני צריך בנוסף גם טופס 17?

בגדול: לא.
אם רופא נתן את ההפניה בכתב (לאו דווקא מודפס - גם אם הוא רשם את זה במחשב שלו) או מוקד אחיות בקופות שהם מוסמכים לתת את זה.
מסתבר שמילאו גם טופס התחייבות ואם לא תוכל להוציא למפרע.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אז כדאי שהציבור ידע: אצל מאוחדת לא משחררים טופס 17 בקלות. בכלל. בכל פעם צריך לריב איתם.
היה לנו מיון במשפחה לפני כחודש, בשעה 2 בלילה, ומאוחדת דורשים 250 שקל על הטופס 17, רק בגלל שבמכתב שחרור כתוב שהמטופל לא היה בסכנת חיים.. תקשיבו טוב! המטופל שהתפנה למיון, מכיון שלא היה בסכנת חיים, קרי: מוות, לכן אינו זכאי להשתתפות של הקופה במיון.
זו לא הזיה!?!?! כאילו, המטופל צריך להתייעץ עם עצמו אם הוא עומד למות או לא, ורק אם הוא אכן עומד למות, מאוחדת יכירו במיון שלו... הזויים! ואח"כ הם יספרו לכם שיש להם הסדר עם מעייני הישועה. חוצפה!

אז כדאי שהציבור ידע: אצל מאוחדת לא משחררים טופס 17 בקלות. בכלל
מצטרף.
אך יש לדעת שלהוציא למפרע זה קשה יותר בכל הקופות (ברור שבמאוחדת שגם לכתחילה קשה אז למפרע זה ממש נורא).
לכן מומלץ להוציא הפניה קודם או כשמדובר במקרה שאי"צ הפניה, וראה לעיל מה שכתבתי על זה.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מצטרף.
אך יש לדעת שלהוציא למפרע זה קשה יותר בכל הקופות (ברור שבמאוחדת שגם לכתחילה קשה אז למפרע זה ממש נורא).
לכן מומלץ להוציא הפניה קודם או כשמדובר במקרה שאי"צ הפניה, וראה לעיל מה שכתבתי על זה.
אבל ההזיה הגדולה היא ה"טענה" שלהם.
הם כותבים שהיות שלפי מכתב השחרור המטופל לא היה בסכנת חיים, לכן הוא לא זכאי...

אז תדעו! במאוחדת, אם אתם לא מתים, לא תקבלו טופס 17.

מישהו מוכן להסביר לי אז במה בדיוק מתבטא ההסדר שלהם עם מעייני הישועה, כשזה לא מתחית להיות כך?? זו פשוט רמאות ועבודה בעיניים. לא פחות.

המקרה גם לא מתאים לאחד מהמקרים האחרים שעל פי חוק הקופה צריכה לממן?ובאיזה שעה זה היה והאם זה היה בשישי או שבת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה