עזרה חתימות שכנים

יוזר

משתמש חדש
אנחנו בתהליך של בניית מרפסת סוכה קלה,
מה אמור להיות כתוב בדף של 'חתימות שכנים' שאנחנו נחתים את השכנים על הסכמתם לבניה?
אשמח לכמה שיותר מידע יעיל ונחוץ
תודה

יוסי שלום

משתמש פעיל
בדיוק לני כמה ימים הגיע אלי מישהו שאחתום לו
לפי מה שהוא כתב אין משהו מיוחד משהו כמו: "אני הח"מ מאשר למר נח שוראצבערגער לבנות מרפסת בבנין פלוני בקומה אלמונית" עה"ח שמחה הוניגקווצ'ער

אמא טובה!

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
באיזה עיר?
אם בירושלים הדף של החתימות מוטמע בהרמוניקה ואתה כותב בתאור הבקשה תוספת מרפסת
והם חותמים במקום המיועד.
בהצלחה!

יוזר

משתמש חדש
מה פרוש אני
אולי עדיף שתשאלי את מי שביקש את החתימות.
אני בעצמי מבקש חתימה,
באיזה עיר?
אם בירושלים הדף של החתימות מוטמע בהרמוניקה ואתה כותב בתאור הבקשה תוספת מרפסת
והם חותמים במקום המיועד.
בהצלחה!
זה ללא רשיון, וזה בב''ב

פרג

משתמש מקצוען
אם החתימות מיועד לעיריה- יש לשאול בעיריה איך מגישים גבר כזה.

פרג

משתמש מקצוען
אז זה כמו הצהרה.
אפשר לחפש ברשת דף חתימות שכנים לרשויות
ולהעתיק משם נוסח.

שרה שרם צילומותק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
שוב, לא לעיריה, זה נטו כדי שיהיה לי אסמ' שאכן הם נתנו לי אישור לבנות....
תודה
הכי טוב זה לבקש חתימות אישור מהשכנים... שהם ידו שאתם בונים ..
ולא להגיע יותר אחד ולעשות מלא רעש והשכנים לא מבינים מה קורה...
מנסיון אישי זה מה שקרה....

יוזר

משתמש חדש
הכי טוב זה לבקש חתימות אישור מהשכנים... שהם ידו שאתם בונים ..
ולא להגיע יותר אחד ולעשות מלא רעש והשכנים לא מבינים מה קורה...
מנסיון אישי זה מה שקרה....
נכון מאד! מאד מאד!
ולכן אנחנו מבקשים מבעלי ניסיון-
מה כדאי לכתוב באישור הזה,
ולא האם כדאי לכתוב...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אנו הח"מ דיירי בניין פלוני נותנים את הסכמתנו למשפחת X הגרה בדירה X להוסיף מרפסת סוכה בגודל X מהצד (המזרחי מערבי צפוני דרומי) של הבניין, אנו מאשרים שהובאו לידיעתנו תוכניות הבניה הנ"ל [אם רוצים ניתן להוסיף: ואנו מוותרים על כל תביעה עתידית בהקשר להנ"ל].

יוזר

משתמש חדש
אנו הח"מ דיירי בניין פלוני נותנים את הסכמתנו למשפחת X הגרה בדירה X להוסיף מרפסת סוכה בגודל X מהצד (המזרחי מערבי צפוני דרומי) של הבניין, אנו מאשרים שהובאו לידיעתנו תוכניות הבניה הנ"ל [אם רוצים ניתן להוסיף: ואנו מוותרים על כל תביעה עתידית בהקשר להנ"ל].
תודה רבה!

stbar

משתמש מקצוען
יכול/ צריך להוסיף שתהיו אחראים על ניקיון חדר המדרגות במשך זמן השיפוץ,
זמנים של רעש וקדיחות, שעות מנוחת צהריים.
ההורים שלי כששיפצו שילמו את וועד הבית לניקיון במשך כל התקופה..

אהרןאהרן

משתמש פעיל
אני חושב שמכיון שמדובר כאן בהשקעה כספית גדולה, אין לסמוך על חכמי הפורום (שאני חושב בכנות שישנם מהם חכמים גדולים) אלא יש להתייעץ עם דיין חשוב (כגון הרב סילמן או הרב רוזנברג או הרב שפרן וכו') בנוגע לנוסח עליו מחתימים. ע"מ למנוע בעיות שיכולות לצוץ במקרה שאחד השכנים יקום על צד שמאל לאחר שחתם או שאיזה חבר יאמר לו שהיה יכול לבקש (לסחוט) כסף בעבור חתימתו, ואז יתחילו הבעיות. ותאמינו לי שמי שחפץ לחבל בתהליך הבניה אפילו אם אינו מלשין, יכול לעשות זאת בנקל גם לאחר שחתם.
מאחל לכם בהצלחה רבה, כי במקרים מסויימים זה יכול להיות מאוד פשוט ובמקרים אחרים מאוד סבוך.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אני חושב שמכיון שמדובר כאן בהשקעה כספית גדולה, יש להתייעץ עם דיין חשוב (כגון הרב סילמן או הרב רוזנברג או הרב שפרן וכו') בנוגע לנוסח עליו מחתימים. ע"מ למנוע בעיות שיכולות לצוץ במקרה שאחד השכנים יקום על צד שמאל לאחר שחתם או שאיזה חבר יאמר לו שהיה יכול לבקש (לסחוט) כסף בעבור חתימתו, ואז יתחילו הבעיות. ותאמינו לי שמי שחפץ לחבל בתהליך הבניה אפילו אם אינו מלשין, יכול לעשות זאת בנקל גם לאחר שחתם.
מאחל לכם בהצלחה רבה, כי במקרים מסויימים זה יכול להיות מאוד פשוט ובמקרים אחרים מאוד סבוך.
אם כי צריך לקחת בחשבון שלפעמים שכן שרואה חוזה של 20 סעיפים יחשוב שוב אם לחתום

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ההסכם הזה אינו קביל משפטית
השכן יכול לחתום לך מחוסר נעימות
אבל מאחורי גבך לתבוע אותך

אהרןאהרן

משתמש פעיל
אם כי צריך לקחת בחשבון שלפעמים שכן שרואה חוזה של 20 סעיפים יחשוב שוב אם לחתום
מהיכרות קרובה לנושאים אילו, לא מדובר על הסכם עם הרבה סעיפים, יכול למעשה להיכתב על דף דפדפת, מתומצת אבל מכסה את הנושאים המצויים שעלולים לצוץ.
ההסכם הזה אינו קביל משפטית
השכן יכול לחתום לך מחוסר נעימות
אבל מאחורי גבך לתבוע אותך
השכן גם יכול לזרוק לך הביתה רימון הלם, אבל זה לא מצוי באנ"ש, וגם בנידון דידן, אם לשכן המחתים ישנו שכן חילוני ו/או חרדי מהסוג שילך לערכאות, צריך לקחת זאת בחשבון שיתכן ותהיינה בעיות, כי אין מה לעשות מדובר כאן על בניה לא חוקית.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
השכן גם יכול לזרוק לך הביתה רימון הלם, אבל זה לא מצוי באנ"ש, וגם בנידון דידן, אם לשכן המחתים ישנו שכן חילוני ו/או חרדי מהסוג שילך לערכאות, צריך לקחת זאת בחשבון שיתכן ותהיינה בעיות, כי אין מה לעשות מדובר כאן על בניה לא חוקית.

אבל אם מישהו יגיש תלונה בעירייה אז העיירה מצד עצמה תוציא צו הריסה בלי קשר למתלונן (יתכן שזה יהיה שכן מהבניין ממול), כלומר זה יותר מוגדר הלשנה, ואם יום אחד מישהו יחליט להלשין אז כל הנייר הזה לא שווה.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
[אם רוצים ניתן להוסיף: ואנו מוותרים על כל תביעה עתידית בהקשר להנ"ל].

לא הוגן להוסיף סעיף זה, כי יתכן והבניה תגרום נזקים לשכנים. למשל שקורות הסוכה ימנעו מהם הרחבה עתידית, או יאלצו אותם להנמיך תקרה בהרחבה עתידית, שלא יהיה איטום מספק ותהיה נזילה בין הסוכה הצמודה לבניין, והנזילה תחלחל לשכנים ועוד (נכתב על סמך מעשים שהיו).
זה גם משפט שמזמין סרוב לחתום.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...