עזרה חשבתי שזה מובן מאליו- אסור להשתמש באיורים שמועלים לאתר בלי אישור מפורש!

• פותח הנושא levy
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

שולמית באואר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
בערך כמו "מה שלא כתוב עליו טרף הוא כשר"
אבל לא צריך להגיב כי אני יודע לאן זה הולך..

האשכול מתחיל במילים המודגשות,
וכאמור אותי לימדו שלצער את השני זה חמור מאוד
גם אם יש לך אלף ואחד תרוצים שבכלל הוא האשם..

פעם כשהייתי קטנה גם אני הייתי מורידה מחיפוש בגוגל ומשתמשת לדפי צביעה מאתרים.
אבל לכל התמימים (באמת) תחשבו רגע-
למה שמישהי שעבדה על ציור כך כך הרבה פשוט תעלה לאינטרנט ציור כדי שהמוני אנשים ישתמשו בו להנאתם?
ואל תגידו לי חסד או נדיבות לב כי איתם לא קונים במכולת. חסדים עושים במקומות אחרים, אל דאגה.
הכי הגיוני הוא שאנו כמאיירים נמכור את הציור וזכויותיו ללקוח ואז בכלל גם לנו אין רשות להשתמש בו, או שנמכור אותו לגנים וגננות, אין שום סיבה שיהיה חינם בגוגל, אם כן היינו מציינות.
הדברים שאתם רואים בגוגל הוא 99.9% פעם למטרות תצוגה בלבד!

פעם פנתה אלי מישהי אחרי שאהבה ציור מסוים באתר שלי והתאים לה בול למודעה. היא שאלה אותי במייל לפני האם היא יכולה להשתמש חינם ואם לא כמה המחיר, (בסוף היה לה יקר ומצאה משהו אחר) אבל אני כל כך הודיתי לה על זה שהיא שואלת ולא פשוט מורידה בלי רשות,
אחרי זה התפלאתי על עצמי למה אני כ"כ מודה לה על משהו שכ"כ מובן מאליו.
אבל באמת שיש אנשים שאו מתום לב, או חוסר מודעות או הערכה, (חושבים שזה נשלף 3 דקות מהשרוול, וגם אם זה 2 דקות עבודה, עדיין לא סיבה) לוקחים ומשתמשים בלי רשות וקרדיט.
זה גם מבחינה חוקית אסור, ויותר מזה, הלכה! זה גזל.
תשאלו רשות. אני לא שמה איכות נמוכה באתר שלי כי באמת בא לי להציג אותם בבירור ובכיף, סימן מים מעצבן אותי וחלקם לא חתומים- אבל עדיין אין סיבה לקחת,
מאחורי כל ציור עומד צייר, לרוב לא קשה להשיג אותו ולשאול אם אפשר.

גם המנות חמות שבמעמדים שמחוץ למכולת הפקר..
עובדה, אם זה שם מונח וכל עובר ושב יכול בקלות להוריד מהמדף, אף אחד לא משגיח ועוקב-סימן שכל דיכפין.

תנו לי להסביר לכם משהו-
אין כזה דבר תמונות גוגל, שום תמונה לא שייכת לחברת גוגל.
לגוגל יש מנוע חיפוש על בסיס תמונות, הוא שואב מאתרים קיימים תמונות בהתאם למילים שתקלידו,
זאת דרך נוחה יותר להסתכל על תמונות ולפי זה להיכנס לאתרים, אם תלחצו קליק על תמונה תישלחו אחר כבוד לאתר שבה היא מונחת, תמונות גוגל זה תצוגה, זה חיפוש ויזואלי ששולח אתכם למקומות, לפעמים התמונה המאונדקסת היא באיכות מאוד גבוהה, זה עדיין לא אומר שלא צריך להיכנס לאתר שממנו היא הגיע- ולתהות על טיבה!

אני מגיבה בתור מאיירת שממש לא בא לה שישתמשו לה בציורים...
אני מבינה את הכאב, אבל אין מקום להשוות בין מישהי שמורידה תמונות למודעה שמתפרסמת,
לבין גננת שמדפיסה לילדים דפי צביעה.

המקובלות היום היא שהכל מורידים מהאינטרנט שירים, תמונות וגם ציורים- לשימוש אישי כמובן אני לא מדברת על שימוש מסחרי וגננת קצת על קו התפר. (אני לא אומרת שזה בסדר או מותר הילכתית לא בדקתי את זה, אני אומרת שזו המציאות אז אני לא בהלם מהמעשה של הגננת מבלי לפגוע כמובן בצער של היוצרת).

אלישבע גוהר

מאיירת דיגיטלית (לשעבר 'אילוסטרייטורית אחת')
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
כל הזמרים כבר הבינו את מה שהציירים עדיין חווים...
ודרכאגב הרבה מאד רבנים גדולים ומפורסמים סבורים שכל מה שמופץ על גבי המים (תמונות גוגל) אין בזה איסור כלל.
תראי את הסברי על תמונות גוגל
תמונות שלי שאני שמתי באתר שלי הפרטי- מופיעות בגוגל אם יחפשו לדוג' "ציור של ילדה יושבת"
כי גוגל מאנדקס תמונות מכל האתרים ברחבי הרשת! מכל אתר שיש!
האם זה אומר שכשהעליתי את זה לאתר שלי הפקרתי את זה לרשות הרבים לשימוש חופשי? רק כי רציתי לשים את זה שלקוחות פוטנציאליים יראו?
קשה לי להאמין שרב יתמוך באג'נדה כזאת.
יש לי באתר ציור שעבדתי עליו קרוב ל40 שעות! אני לא יודעת אם מישהו יכול לקחת אחריות על צער שבגניבה כזאת.

רפ

משתמש סופר מקצוען
תראי את הסברי על תמונות גוגל
תמונות שלי שאני שמתי באתר שלי הפרטי- מופיעות בגוגל אם יחפשו לדוג' "ציור של ילדה יושבת"
כי גוגל מאנדקס תמונות מכל האתרים ברחבי הרשת! מכל אתר שיש!
האם זה אומר שכשהעליתי את זה לאתר שלי הפקרתי את זה לרשות הרבים לשימוש חופשי? רק כי רציתי לשים את זה שלקוחות פוטנציאליים יראו?
קשה לי להאמין שרב יתמוך באג'נדה כזאת.
יש לי באתר ציור שעבדתי עליו קרוב ל40 שעות! אני לא יודעת אם מישהו יכול לקחת אחריות על צער שבגניבה כזאת.
לפי ההסבר של @גלינג מבחינה הלכתית גוגל הם הגנבים ולא אלו שעושים בזה שימוש.

Hbendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כשעושים חיפוש בגוגל תמונות ופותחים תמונה מופיעה שורה "יתכן שהתמונות יהיו כפופות לזכויות יוצרים" כך שודאי אי אפשר לעשות שימוש גורף והמוני גם במה שמורידים מגוגל (בשורה זו גוגל מסירה אחריות מתביעות נגדה)

אלישבע גוהר

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אני מגיבה בתור מאיירת שממש לא בא לה שישתמשו לה בציורים...
אני מבינה את הכאב, אבל אין מקום להשוות בין מישהי שמורידה תמונות למודעה שמתפרסמת,

המקובלות היום היא שהכל מורידים מהאינטרנט שירים, תמונות וגם ציורים- לשימוש אישי כמובן אני לא מדברת על שימוש מסחרי וגננת קצת על קו התפר. (אני לא אומרת שזה בסדר או מותר הילכתית לא בדקתי את זה, אני אומרת שזו המציאות אז אני לא בהלם מהמעשה של הגננת מבלי לפגוע כמובן בצער של היוצרת).
כל הדיון הוא על שימוש מסחרי כמובן ולא אישי,
דפי צביעה זה שימוש מסחרי, כי זה לא את משתמשת, עוד נהנים, וכי זה משהו שבד"כ משלמים עליו.
לפי ההסבר של @גלינג מבחינה הלכתית גוגל הם הגנבים ולא אלו שעושים בזה שימוש.
גוגל מגובים מבחינה חוקית, ואני חושבת שאם נעמיק גם הלכתית, כי כשאתם יוצרים חשבון מייל, אם תשבו פעם ותקראו את "תנאים ומוגבלויות, תנאי פרטיות" וכל האותיות הקטנות לפני שתלחצו "אני מסכימ\ה" תראו ככה. השימוש במנוע החיפוש הוא למטרות חיפוש.

רפ

משתמש סופר מקצוען
ואני חושבת שאם נעמיק גם הלכתית
מציעה לך לשאול רבנים מכל הסוגים, מניחה שמחלק מהתשובות תופתעי.
מסייגת שמדובר רק על הנקודה האם זה גזל או לא, ולא על צער היוצר שוודאי ראוי להתחשבות מלאה.

אלישבע גוהר

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אבל אין מקום להשוות בין מישהי שמורידה תמונות למודעה שמתפרסמת,
מבחינתי אין הבדל, הכל אותו דבר.
אם זה נלקח בעקיפין מהאתר שלי, (כן הגעתם לזה דרך תמונות גוגל, וואטאבר. ) אז אם נלקח דרכו-
לא מעניין אותי אם זה למודעה, דף צביעה, ניגוב ידיים, ריפוד ארונות לפסח, או מודפס בענק בכבישי איילון,
זה עדיין לא בתשלום, אין רשות וזה גזל.
תשאלו, תלוי בציור, אני הרבה פעמים מסכימה. גננות מכירות אותי, אני בעצמי אגב גננת במשרה חלקית.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
.......ואני חשבתי שזה מובן מאליו, שאם מישהו מעלה לרשות הרבים ציור, שאני יכול לעשות בו שימוש!
למה לא בעצם ?
עד כמה שאנשים משתמשים בלי סוף בגוגל לא הגדילו ראש להבין איך הוא באמת עובד.
אף אחד לא מפקיר את עבודותיו ככה ברשת- גוגל.
גוגל עובד לפי זיהוי מילים, תגיות וכד', ולכן גם אם אני מעלה ציורים לאתר שלי לא כאן, ממש באתר שלי- בחיפוש גוגל הציורים שלי מופיעים בגוגל תמונות.
ולא הפקרתי את הציורים שלי, אבל מה לעשות שהציורים עם תגיות שגוגל מזהה??
גם מי שלא נכנס לאתר שלי יש לו גישה לציורים שלי.
וככה אצל כולם.
וזאת מבלי לדבר על זה שכאן הכלל הוא שבפורום מאיירים אין להוריד ולעשות שימוש במה שמועלה.
ומה שכותבים לא לעשות שימוש וכו' הוא לתזכר, ליידע ולהבהיר לאורחים כמוך שזה לא מובן מאילו השימוש ואין כאן שום הפקר!
לא קשור דווקא ל"מה אתם עושים במקרה פלוני"
בדיוק כמו שאף אחד לא מגיע לאולם שמחות ושואל את בעל השמחה אם הוא מרשה לו לאכול, בדיוק כמו שכשנכנסים לבית הכנסת וראוים כוסות ליד הקולר, אם אין מודעה ש"הכוסות בתשלום" וכדו' אף אחד לא רץ לשאול את הגבאי אם זה גזל להשתמש אותו דבר אם מישהו מעלה ציור כאן ולא מבהיר כי זה נועד לקבלת לייקים בלבד, שלא יתפלא אם מישהו השתמש בזה - כל זמן שהוא לא הודיע שאין להשתמש (ואז מתחיל נושא הלכתי שאין כאן מקומו)
וסליחה על הקטע האישי, אבל אני חושב שמישהו שמוכר ציור למישהו ומעלה את זה כאן, גם אם הוא מודיע שכל הזכויות שמורות ואין להשתמש וכו', ברור שיבואו אליו בטענות איך אתה מוכר לי משהו שלכולם יש בחינם, ואין מה להתבכיין על כך.

אם חיפשתי רעיון לשבע ברכות, ומצאת כאן ע"י האוהבים לעזור שנרתמים לכל נושא ועניין לכל מי שנתקע בכל מצב, אני צריך רשות להשתמש ברעיון ??????
חבר'ה, הגזמתם!

עריכה:
יובהר כי אני לא מתכוון לנושא ההלכתי כלל וכלל, כל אחד ישאל את רבותיו על העבר ועל העתיד, מה שהציק לי זה הפשטות והתמימות שבהודעה/ות, כל כך היה מובן מאליו לפות"ש שהציורים לתצוגה בלבד שהוא אפי' לא ראה צורך להבהיר את זה, והזדעזע כל כולו מעצם הרעיון שיש כאלה שזה לא פשוט להם שאם הוא הולך ברחוב ומפזר כסף, צריך לשאול אותו לפני שלוקחים את זה.
כנראה שכבודו לא מודע לכללים הכתובים בראש קהילה זו.
וזה דבר נוסף בענייני אדם וחברו שכשהוא תייר בקהילה שכנה ללמוד על מנהגי המקום ולבדוק מה מקובל ומה לא, מה מותר ומה לא ולא ישר לטרוף את העולם מולו ולגלות לאחר מעשה שעשה דבר שלא יעשה...

נערך לאחרונה ב:

שולמית באואר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אז איפה עובר הגבול?
מעון עם 150 ילדים, לא!
גננת עם 20 ילדים, כן?
לא יודעת... לא אמרתי בכלל שזה בסדר רק אמרתי שזה משהו מקובל ואנשים בכלל לא חושבים עליו
ולא כי הם רעים זו פשוט הנורמה היום.

רפ

משתמש סופר מקצוען
עד כמה שאנשים משתמשים בלי סוף בגוגל לא הגדילו ראש להבין איך הוא באמת עובד.
אף אחד לא מפקיר את עבודותיו ככה ברשת- גוגל.
גוגל עובד לפי זיהוי מילים, תגיות וכד', ולכן גם אם אני מעלה ציורים לאתר שלי לא כאן, ממש באתר שלי- בחיפוש גוגל הציורים שלי מופיעים בגוגל תמונות.
ולא הפקרתי את הציורים שלי, אבל מה לעשות שהציורים עם תגיות שגוגל מזהה??
גם מי שלא נכנס לאתר שלי יש לו גישה לציורים שלי.
וככה אצל כולם.
וזאת מבלי לדבר על זה שכאן הכלל הוא שבפורום מאיירים אין להוריד ולעשות שימוש במה שמועלה.
ומה שכותבים לא לעשות שימוש וכו' הוא לתזכר, ליידע ולהבהיר לאורחים כמוך שזה לא מובן מאילו השימוש ואין כאן שום הפקר!
מכיון שליוצרים אין שליטה על מה אחרים יעשו עם מה שהם מעלים לרשת, אלא רק בחירה מה הם עצמם בוחרים להעלות, אני חושבת שהפתרון היותר פשוט הוא להעלות עם סימן מים כמו שהציעו כאן, במקום לנסות לחנך את כל העולם.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מכיון שליוצרים אין שליטה על מה אחרים יעשו עם מה שהם מעלים לרשת, אלא רק בחירה מה הם עצמם בוחרים להעלות, אני חושבת שהפתרון היותר פשוט הוא להעלות עם סימן מים כמו שהציעו כאן, במקום לנסות לחנך את כל העולם.
וודאי שזה ראוי.
אבל אין רע בלהעלות למודעות.
רק מטעיות אנשים לומדים- והכוונה לשני הצדדים.

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
אולי הפתרון הוא פשוט לא לתת לתמונות שמות, אלא סתם למספר אותן. ככה כשאנשים יחפשו תמונות לפי נושא- התמונות לא יעלו.

emma

משתמש מקצוען
אולי הפתרון הוא פשוט לא לתת לתמונות שמות, אלא סתם למספר אותן. ככה כשאנשים יחפשו תמונות לפי נושא- התמונות לא יעלו.
זה יפגע בקידום של האתר
לדעתי לתמונות יש פתרון נורא פשוט-סימן מים
אפילו שאטרסטוק עושים ככה.
מה שאין כן לשירים....

אלישבע גוהר

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אבל לא בא לי להעלות עם סימן מים מכוער.
אני רוצה שהם יוצגו בגאון, בבירור, באיכות נחמדה, באתר שלי או בפרוג.
עם חתימה סבירה, ועדיין שאנשים לא יראו בזה "חלוקת כוסות חינם בשטיבעל"
כפי שהיטיב להגדיר מישהו כאן.
אני לא באה להילחם, אני פשוט מאמינה באינטלגנציה של יהודים, ועם קצת הסבר אני חושבת שאנשים ילמדו לא להקטין ראש.

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה

יעלי אחת

משתמש רשום
אבל לא בא לי להעלות עם סימן מים מכוער.
אני רוצה שהם יוצגו בגאון, בבירור, באיכות נחמדה, באתר שלי או בפרוג.
עם חתימה סבירה, ועדיין שאנשים לא יראו בזה "חלוקת כוסות חינם בשטיבעל"
כפי שהיטיב להגדיר מישהו כאן.
אני לא באה להילחם, אני פשוט מאמינה באינטלגנציה של יהודים, ועם קצת הסבר אני חושבת שאנשים ילמדו לא להקטין ראש.
מניסיון מר, אינטליגנציה לא חסר לאף אחד, ותאמיני לי שכולם יודעים שאסור וכו...
יצה"ר פשוט!!:(:(

אלישבע גוהר

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
תמיד יישאר את החלק שלא. אי אפשר להאמין במאות אלפי אנשים...
בסדר, עניין שלהם עם בורא עולם, אני לא יכולה למנוע מעשים של אחרים, רק להסביר לאלו שמנסים להבין.
אני לא הולכת להציג עבודות עם סימן מים, וככה רוב הציירים מציגים. ושכל אחד יעשה הטוב כעיניו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה