עובר ושב חריגה בחשבון לכמה שעות, יש השלכות?

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אז מה בעצם יכול לגרום להורדת דירוג האשראי?
גם באפליקציה היה כתוב שזו הבעיה היחידה. חריגה של 160% ממסגרת האשראי.. וזה בולשיט, כי אין לי בכלל מסגרת, ולכן כל מינוס קטן, מבהיל את המערכת, ובפרט שאני מכסה את המינוס תוך יום-יומיים במקסי'..
מה תכלס?

חסוי 7

משתמש מקצוען
אז מה בעצם יכול לגרום להורדת דירוג האשראי?
גם באפליקציה היה כתוב שזו הבעיה היחידה. חריגה של 160% ממסגרת האשראי.. וזה בולשיט, כי אין לי בכלל מסגרת, ולכן כל מינוס קטן, מבהיל את המערכת, ובפרט שאני מכסה את המינוס תוך יום-יומיים במקסי'..
מה תכלס?
לא הבנתי מה אין לך אשראי שירד לו הדירוג בכלל ?

חצרון

משתמש מקצוען
בס"ד
יש לי חשבון שמתנהל ב"ה תקין כ-5 שנים, ולצערי הוראת קבע שבד"כ יורדת ב-18 ירדה ב-16, ז"א אתמול בחצות, זה גרם לי לחריגה של 250 ש"ח, (אין לי מסגרת עו"ש) תפשתי את החריגה היום בצהרים ומיד סתמתי את הבור.
השאלה היא האם יש לזה משמעויות מבחינת דירוג האשראי, ואם כן אז האם יש דרך לתקן את זה כי הסיבה היא טכנית לחלוטין (הבנק יכול לראות שבחודשים הקודמים החיוב היה ב-18)
תודה רבה לעונים
@הון ובית
אשמח והודה להתתיחסותך

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
המערכת של הדירוג אשראי
לא מתעניינת ולא מתחשבת בהכנסות או בנכסים
אלא אך ורק במחויבויות ובעמידה בתשלומים.
אוקי. מובן.
ואיזה "אי עמידה" במחוייבויות ותשלומים גורמת להורדת הדירוג?
מעולם לא חזר לי אשראי. מעולם לא חזרה לי משכנתא. מעולם לא חזר או סורב צ'יק.
הדבר היחיד שיש לי בחשבון אלו מינוסים קטנטנים של כמה מאות, וליום-יומיים במקסי'..
זה לבד מוריד ככה את הדירוג?

כסא נח

משתמש מקצוען
אוקי. מובן.
ואיזה "אי עמידה" במחוייבויות ותשלומים גורמת להורדת הדירוג?
מעולם לא חזר לי אשראי. מעולם לא חזרה לי משכנתא. מעולם לא חזר או סורב צ'יק.
הדבר היחיד שיש לי בחשבון אלו מינוסים קטנטנים של כמה מאות, וליום-יומיים במקסי'..
זה לבד מוריד ככה את הדירוג?
שאלה טובה מאוד.

המקרה שלך אכן לא מובן.

רק לידיעה:
שימוש במסגרת אשראי או כניסה למינוס
משמעותה היחידה היא:

לא הצלחתי לשלם החודש את כל התשלומים שהיו לי
וע''כ נאלצתי להיות במינוס
מאושר או שאיננו.

מינוס או מסגרת היא הלוואה לכל דבר!

ד.א. גם עודף הלוואות
(אפי' אם הן משולמות בזמנן)
או עודף כ''א או עודף חשבונות בנק
מורידים את הדירוג של האדם.

כי זה מראה שהוא לא מצליח לגמור חודש
ללא ההלוואות הללו.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
הכל נכון חוץ מהקטע המצוטט אם הוא עומד בתשלומים
זה מה שאמרו לי
אולי טעיתי או הוטעיתי.
התנצלותי.
@כסא נח לא טעית!
עודף חשבונות בנק מוריד דירוג, גם אם עומדים בתשלומים, ולא נכנסים למינוס.
כ"א לא.
אחד הדברים שחשוב להבין במערכת -
היא לא פועלת רק לפי ההיגיון - אלא לפי נתונים סטטיסטים, שברוב הפעמים אכן עונד מאחוריהם הגיון.
והסטטיסטיקה מוכיחה - שאלה שיש להם חשבונות בנק רבים, נוטים לבלגן שבעקבותיו חריגות, ניצולי מסגרת, וגם חזרות של הו"ק.

בינלאומי

משתמש חדש
מי מתעסק בתיקון דירוג אשראי?
לאחרונה קיבלתי דו"ח, ואני בדירוג נמוך...

כי...אני מנצל מסגרת האשראי... היה לי הוראת קבע ע"י
אחת או שתים שחזרה השנה מתוך 12 הוראות חודשיות שזה מעל 140 במשך השנה שהיו תקינות...
וגם כי יש לי קשר לעמותה...

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@כסא נח לא טעית!
עודף חשבונות בנק מוריד דירוג, גם אם עומדים בתשלומים, ולא נכנסים למינוס.
כ"א לא.
אחד הדברים שחשוב להבין במערכת -
היא לא פועלת רק לפי ההיגיון - אלא לפי נתונים סטטיסטים, שברוב הפעמים אכן עונד מאחוריהם הגיון.
והסטטיסטיקה מוכיחה - שאלה שיש להם חשבונות בנק רבים, נוטים לבלגן שבעקבותיו חריגות, ניצולי מסגרת, וגם חזרות של הו"ק.
אז אני הראיה שאין במערכת הזו שום היגיון!
יש לי בסה"כ 2 חשבונות, שניהם אגב בפועלים ובאותו הסניף, באחד הוא תמיד בפלוס, והשני גם כן בפלוס, חוץ משעות בודדות מידי פעם של מינוסים של שקלים בלבד. ומעולם לא חזר לי ציק משכנתא הו"ק. אין לי שום כתם בכלום. ודירוג נמוך. יש לך הסבר המניח את הדעת?

דובי מירי

משתמש רשום
אז אני הראיה שאין במערכת הזו שום היגיון!
יש לי בסה"כ 2 חשבונות, שניהם אגב בפועלים ובאותו הסניף, באחד הוא תמיד בפלוס, והשני גם כן בפלוס, חוץ משעות בודדות מידי פעם של מינוסים של שקלים בלבד. ומעולם לא חזר לי ציק משכנתא הו"ק. אין לי שום כתם בכלום. ודירוג נמוך. יש לך הסבר המניח את הדעת?
כמו שכתבו למעלה, חריגה מהמסגרת בחשבון אפילו בקצת היא אחד הגורמים הכי חזקים להורדת דירוג האשראי, והוא לא קשור לבנק הפועלים אלא למערכות שאוספות את נתוני האשראי כמו קפטן קרדיט.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כמו שכתבו למעלה, חריגה מהמסגרת בחשבון אפילו בקצת היא אחד הגורמים הכי חזקים להורדת דירוג האשראי, והוא לא קשור לבנק הפועלים אלא למערכות שאוספות את נתוני האשראי כמו קפטן קרדיט.
וכמו שכתבו למעלה כמה וכמה פעמים, שחריגה של שקלים ולכמה שעות, לא עושה כלום. אז כנראה שלא תמיד הכותבים צודקים.

דובי מירי

משתמש רשום
וכמו שכתבו למעלה כמה וכמה פעמים, שחריגה של שקלים ולכמה שעות, לא עושה כלום. אז כנראה שלא תמיד הכותבים צודקים.
אני לא התבססתי רק על מה שכתבו כאן, אלא בעיקר על מה שישראל גוטמן מלמד בתכנים שהוא מוסר.
והמקרה שלך מוכיח שחריגה הכי קטנה משפיעה על הדירוג.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני לא התבססתי רק על מה שכתבו כאן, אלא בעיקר על מה שישראל גוטמן מלמד בתכנים שהוא מוסר.
והמקרה שלך מוכיח שחריגה הכי קטנה משפיעה על הדירוג.
אז זה מוכיח שהמערכת הזו נטולת הגיון בסיסי מינימלי.
מינוס אומלל של מאה שקל ל15 שעות, עושה כזה כתם על בעל החשבון, כשמדובר בחשבון עו"ש פנטסטי? זה לא היגיון!

נערך לאחרונה ב:

במשרה מלאה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מינוס אומלל של מאה שקל ל15 שעות, עושה כזה כתם על בעל החשבון, כשמדובר בחשבון עו"ש פנטסטי? זה לא היגיון!
באם הייתה מסגרת אשראי- הדירוג לא היה יורד כ"כ.
כאשר מבצעים מסגרת אשראי- מוריד בהתחלה את הדירוג, אח"כ הוא דוקא מעלה- לפי הסבר ששמעתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  36  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה