עזרה חרדת מבחנים :(

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
קרה לכם?
שיננתם את הנוסחאות, אתם יודעים את כל החומר היטב, פתרתם עשרות שאלות דומות ואתם מתכוננים נרגשים למבחן,
אבל - - -
ברגע האמת, המח מתאבן.
לא מצליח לחשב או לחשוב כלום.
30 שניות אחרי ההגשה אתם לא מבינים מה הסתבכתם, הנה ככה פותרים והכל בסדר...

זה קורה לנערה נחמדה בראיונות או במבחנים חשובים שדורשים את הפעלת המח,
כלומר במבחנים בדקדוק, הסטוריה, גיאוגרפיה, מדעים או כל מבחן שדרש ידע, היא תוציא 100, או גם במבחנים רגילים במתמטיקה מהלמודים.
אבל כשמדובר במבחנים חשובים ממש או ראיונות -
המח ריק.
חלול.
סתום.
נאדה.

טוב, אז די ברור שזה מלחץ.
אבל תכלס מה עושים?

מציצה

משתמש פעיל
קודם כל להירגע
אולי גם לומר את זה (כמובן אם זה מתאים לסיטואציה ואפשרי )
אפשר לנסות לתרגל את זה בכל מיני מצבים דומים כמו לדוג' אחרי ריצה או תוך כדי קפיצה כשהמוח לא מפוקס
לנסות לשאול שאלות ולעבוד על שליפה ופתרון בעיות

רות רות2

משתמש חדש
ילד שלא עזר לו טיפול בשיטת cbt?

מעניין אותי מאוד:
בן כמה הילד?
תוכל להרחיב על החרדת מבחנים שלו?
מטפל מנוסה?
ניסינו ולא ראינו שיפור, כשיש חרדה בפועל, קשה לילד לעשות את השיעורי בית של הCBT, הילד בן 13 , אין לו ראש חלש, אבל כשמגיע למבחן נמחק לו כביכול הכל, ואפשר לומר שהוא בלחץ יותר לפני המבחן. אני חושבת שזה מגיע מחוסר בטחון עצמי ו" מה יגידו" סוג של לרצות את כל העולם.
מה שמענין אותי לדעת, מה עושים בשעת הלחץ עצמו, לא בדיבורים סביב הלחץ ובתאוריה.

ant

משתמש צעיר
אני ככה, לא עושה מבחנים מהסוג הזה...
וכשכן, מה שנשלף ויוצא מהראש בלי מחשבה.

דוד מטפל cbt

משתמש חדש
ניסינו ולא ראינו שיפור, כשיש חרדה בפועל, קשה לילד לעשות את השיעורי בית של הCBT, הילד בן 13 , אין לו ראש חלש, אבל כשמגיע למבחן נמחק לו כביכול הכל, ואפשר לומר שהוא בלחץ יותר לפני המבחן. אני חושבת שזה מגיע מחוסר בטחון עצמי ו" מה יגידו" סוג של לרצות את כל העולם.
מה שמענין אותי לדעת, מה עושים בשעת הלחץ עצמו, לא בדיבורים סביב הלחץ ובתאוריה.
הדאגה מהחרדה מובנת מאוד, יש טיפים נקודתיים, וכפי שאסביר לך לא תמיד הטיפים יועילו למטופל,

לחץ כפי שאת מתארת יכול להיגרם ממקורות שונים, או מפרפקציוניזם, או מחרדת דחיה, או מערך עצמי כמו שאת כתבת, ויכולים להיות סיבות אחרות. לכן לא יעיל לתת טיפים שעוזרים לחרדה מסויימת כאשר מקור החרדה יכול להיות שונה, וכאשר מתחילים טיפול, ניתן לזהות את מקור החרדה ולתת טיפים תוך כדי שמטפלים עד הסוף בהפרעת חרדה עצמה.

לילד שקשה לעשות שיעורי בית בטיפול, לפעמים בהחלטת המטפל ניתן להקל עליו ולעשות איתו יחד את שיעורי הבית, לא כדאי לוותר על טיפול יעיל בעקבות הקושי.

apple

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מנסיון, טיפות פרחי באך Rock Rose
2 טיפות ב1/3 כוס מים לפני המבחן, ממש מרגיע ועוזר

cohen25

משתמש חדש
מנוי פרימיום
כדאי להתייעץ עם טובי ממן
מנהלת המרכז החרדי לטיפול ב-CBT

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  53  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה