מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

Neve Shamir

משתמש חדש
מצחיק שאתה כותב "תמונה שווה אלף מילים" כי דווקא הייתה לי שיחה נחמדה עם קבוצות חרדים שהסתובבו אתמול ברחובות נווה שמיר. הם אמרו לי שמשלמים להם להסתובב! אז תגיד לי, האם אתה זה שמשלם לאנשים האלה כדי לרמות אנשים להאמין שהשכונה יותר דתית? צריך להגיד....תמונה שווה בעצם אלף שקל! ובבקשה, אם אתם קוראים את זה ולא מאמינים לי, אל תהססו לפנות לקבוצות הנוער החרדי הללו ולבקש את האמת מדוע הם מסתובבים ברחובות....בפעם האחרונה שבדקתי זה נחשב לשקר. וכדי לענות על שאלתך, השכונה מאוד מעורבת ורבים מהחילונים מעדיפים לגור בשכונות דתיות כי זו סביבה הרבה יותר בטוחה לילדים שלהם. כפי שכתבתי קודם, אם אתה פתוח ומקבל אנשים שהם שונים ממך, אתה תאהב את נווה שמיר. אם אתה מצפה לביתר, מצא מקום מגורים אחר.
הכי חשוב הגברת ש.ג’. לא גרה בשכונה אמנם בעלה אלים מאוד אבל ברוך השם הם לא מהשכונה

האברך ממיר

משתמש מקצוען
טעות. כנראה הכותב לא מתגורר בשכונה.
ממה שנראה ברוב הפרויקטים המאוכלסים כרגע. למעלה מ70% מהזוכים חרדים.
וכן יש אוכלוסיות חרדיות שמחפשות דווקא את השכונה הזו.
א. הקנאים שמו להם למטרה לחרד את השכונה.
ב. אוכלוסיות של חרדים אמריקאים מרמה א' שקרובה לשכונה.
ואני באופן אישי מכירה כמה וכמה שוכרים חרדים בשכונה. (והם רק חלק מהרבה שאני לא מכירה)
כאחד שמתגורר בשכונה, אני יכול להעיד שכל מילה אמת לאמיתה.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
נכון, עדיין לא גרה שם אך מכירה מקרוב.
קודם כל אין לי בעיה עם זה, מצוין לי שמשווקים את השכונה כחרדית קלאסית אבל זה פשוט לא
אוטוטו אופק שלי מתאכלסים ואני יודעת באופן אישי על המון המון משפחות חרדיות שאפילו לא חושבות לגור שם בכלל
וכן- אוכלוסיות של חרדים אמריקאים מא' באמת יש הרבה לכן אני אומרת שזה יזכיר את הסגנון של א':
חרדים קלאסים, חוצניקים בהמוניהם וגם דת"ל.
אך כרגע זה לא מצב שחרדי קלאסי ישלם יותר ע"מ לגור שם(אולי בודדים מסיבות שונות...)
ובסופו של דבר הכל תחזיות וימים יגידו...
להזכיר את הסגנון של א', זה לא מדוייק.
בא' מעולם לא התגוררו אוכלוסיות קנאיות וחסדיות שמרניות, שבאו להתגורר בשכונה במטרה לגרום לה להיות אולטרא חרדית.
הציבור החרדי שמתגורר שם, הוא ציבור ליטאי וספרדי , לא מהסגנון השמרני במיוחד.
זה משהו שאין לו כל כך תקדים כדי ללמוד ממנו.

נערך לאחרונה ב:

נחת און שמחה

משתמש פעיל
מצחיק שאתה כותב "תמונה שווה אלף מילים" כי דווקא הייתה לי שיחה נחמדה עם קבוצות חרדים שהסתובבו אתמול ברחובות נווה שמיר. הם אמרו לי שמשלמים להם להסתובב! אז תגיד לי, האם אתה זה שמשלם לאנשים האלה כדי לרמות אנשים להאמין שהשכונה יותר דתית? צריך להגיד....תמונה שווה בעצם אלף שקל! ובבקשה, אם אתם קוראים את זה ולא מאמינים לי, אל תהססו לפנות לקבוצות הנוער החרדי הללו ולבקש את האמת מדוע הם מסתובבים ברחובות....בפעם האחרונה שבדקתי זה נחשב לשקר. וכדי לענות על שאלתך, השכונה מאוד מעורבת ורבים מהחילונים מעדיפים לגור בשכונות דתיות כי זו סביבה הרבה יותר בטוחה לילדים שלהם. כפי שכתבתי קודם, אם אתה פתוח ומקבל אנשים שהם שונים ממך, אתה תאהב את נווה שמיר. אם אתה מצפה לביתר, מצא מקום מגורים אחר.
כדי להעמיד את הסיפור לאמיתו (וכנראה שלזה הוא התכוון)
אתמול בשעות לפנה''צ הופיעו בשכונה קבוצה של 25 בחורים מעולם הישיבות כדי לעזור לחברים לחלק קמחא דפסחא לתושבי השכונה ולהכניס את אוירת ושמחת יו''ט בביתם
אממה שיש כמה שלא גרים בשכונה (ב''ה) וכשראו את החסד הזה שקיים בשכונתינו ואת היהדות המופיע בשכונה שבחורים מעולם הישיבות הגיעו לעזור לחלק קמחא דפסחא התחילו להמציא כ''מ סיפורים ועלילות על הבחורים כאילו ששילמנו להם כסף כדי שיסתבבו בשכונה ולחרד את השכונה אבל הם לא יודעים שבדיוק ''תמונה שווה אלף מילים'' בחורים האלה הגיעו לעזור ולעשות חסד ולחלק למאות החרדים הגרים בשכונה שעד כדי כך שעם הכמות בחורים היינו צריכים יותר עזרה בגלל עומס החלוקה למאות משפחות חרדיות הגרים בשכונתינו
ועד שהגיע המשאיות עם המוצרים והערכות החליטו הבחורים במקום לפטפט בחוץ ולהעביר את הזמן על סתם ''וחבל זה ביטול תורה'' נכנסו הבחורים למרתפי הבתי כנסת בשכונה ולמדו ועשו שטייגען כחצי שעה הכנה לחסד הגול שמחכה להם בהמשך לעזור למשפחות בשכונה וגם התקיים שיעור מפי אחד מחשובי תושבי השכונה ולאחר פת שחרית שהתושבים תרמו להם יצאו הבחורים עם מלא מרץ ושמחה לקחת את הערכות ולחלק ולהביא את זה עד הבית של התושבים ''אה אשריכם רמה ה' שאפילו המחלקים הם בחורים מפארי עולם הישיבות המנצלים זמנם ללימוד התורה ולעשות חסד עם השני''
ב''ה נחלק ערכות מיוחדות לכל משפחה ועוד נחלק עוד ועוד כדי להכניס את שמחת יו''ט בבית המשפחת ולתמוך במאות אברכי הכוללים בשכונה
בעז''ה נעלה בקרוב תמונות מהלימוד בבית כנסת והשיעור שהתקיים לאחר הלימוד וגם תמונות מהחלוקה
חג פסח כשר ושמח

האברך ממיר

משתמש מקצוען
במחילה על ההתבטאות.
אבל אתה משקר!!! במצח נחושה.
אתה מוכר לוקשים לאנשים.
ולא יעזור לך לכתוב בגופן ענק יותר.
לעסקונה החרדית במקום אין שקל מיותר בשביל פרסום חיובי לשכונה ואתה מספר על קבוצות סיור במימון.
מי משמשלם לאנשים, זו עליזה בלוך שקיבלה מילון שקל ממשרד השיכון כדי לשווק את השכונה כחילונית. כולל סיורים של קבוצות דליו"ת עם סיפורי גרעינים תורניים.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
ואם כבר מדברים על תושבים חילוניים ברמה ה', כדאי קצת להעמיד דברים על דיוקם.
רוב התושבים החילוניים הם שוכרים. חלקם, שוכרים מחרדים, וחלקם מחילונים.
וכל מי שיחפש שוכרים חרדיים, ימצא בשפע ובמחיר טוב.
צריך רק לפנות למתווך הישר, שלא ידחוף לך מישהו שעושה צרות.
ואגב, שכר שיחה נאה, לשוכרת החילונית מהבניין שלי, שבשיחה אקראית עם אשתי, סיפרה לתומה, ששכרה בד', במחיר זול יותר מה', שם השכירות יקרה יותר. לדבריה הלוואי והיה לה כח להתלבש בצורה חרדית יותר ולחזור לד'. מה שמוכיח שהחילונים גם לא באים למקום בגלל שהוא מצא חן בעיניהם, אלא מחמת צורך בסיסי בדירה למגורים.

נחת און שמחה

משתמש פעיל
''תמונה שווה אלף מילים''
שטיבלאך המרכזי ''מרכז התורה והתפילה''
ישיבת בין הזמנים מניניי תפילת שחרית מנחה מעריב
מצו''ב תמונות ממנייני מנחה מעריב השבוע. לימוד ישיבת בין הזמנים. ושיחת חברים (פארברענגען).

קבצים מצורפים

• IMG_0148.JPG
    IMG_0148.JPG
    4 MB · צפיות: 71
  • IMG_0153.JPG
    IMG_0153.JPG
    2.1 MB · צפיות: 66
  • IMG_0152.JPG
    IMG_0152.JPG
    3.7 MB · צפיות: 69
  • IMG_4263.JPG
    3.9 MB · צפיות: 33
  • IMG_4291.JPG
    4 MB · צפיות: 30
  • IMG_4294.JPG
    3.8 MB · צפיות: 27
  • IMG_4286.JPG
    3.7 MB · צפיות: 28
  • IMG_4284.JPG
    3.6 MB · צפיות: 27
  • IMG_4283.JPG
    3.3 MB · צפיות: 26
  • IMG_0101.JPG
    IMG_0101.JPG
    4.5 MB · צפיות: 72

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
זו הבעיה,
חרדי קלאסי כרגע לא ישלם יותר כדי להתגורר בה'.
פער מחירי השכירות בין ד' לה' רק הולך וגדל, וכבר עומד על למעלה מ700 ש"ח לדירות 3 חדרים (כך לדברי חבר שמחפש דירה לבתו). מה שמרחיק כרגע את משפחות האברכים מלשכור דירות בשכונה. חבל.

• תודה
Reactions: RPO

Zvibrunner

משתמש פעיל
נכון חלקית, כי בוא נגיד שגם אם כל החרדים שזכו יבואו להתגורר(וזה גם לא נכון באמת) ,לא כל הזוכים הם בכלל חרדים
וחוץ מזה יש עוד הרבה דירות שמשווקות בשוק חופשי וכאן טמונה הבעיה
בקיצור חישוב הכי פשוט מראה על פחות מ50% חרדים...
מדוע ״בעיה״?
להזכיר את הסגנון של א', זה לא מדוייק.
בא' מעולם לא התגוררו אוכלוסיות קנאיות וחסדיות שמרניות, שבאו להתגורר בשכונה במטרה לגרום לה להיות אולטרא חרדית.
הציבור החרדי שמתגורר שם, הוא ציבור ליטאי וספרדי , לא מהסגנון השמרני במיוחד.
זה משהו שאין לו כל כך תקדים כדי ללמוד ממנו.
כבוד האברך ממיר, מדוע לזרוע פחד על ידי אמירות כאלו. זה לא נכון. אמנם יש כמה ירושלמרז בשכונה אבל ישנם מספר פרויקטים גדולים ללא מחיר למשתכן שמיועדים לאוכלוסיות יותר מבוססות. מצפה ליותר ארליכקייט מאברך..

האברך ממיר

משתמש מקצוען
מדוע ״בעיה״?

כבוד האברך ממיר, מדוע לזרוע פחד על ידי אמירות כאלו. זה לא נכון. אמנם יש כמה ירושלמרז בשכונה אבל ישנם מספר פרויקטים גדולים ללא מחיר למשתכן שמיועדים לאוכלוסיות יותר מבוססות. מצפה ליותר ארליכקייט מאברך..
בעניין הערליכקייט, אני מכלכל את צעדי על פי המשנה בורה ולא ע"פ הדרכת ניקים בפרוג.
ואם באמת עסקינן, רוב רובה של השכונה נבנתה במסגרת מכרזי מחיר למשתכן. הפרוייקט הראשון שכולו הוא שוק חופשי, התחיל עכשיו בקושי בשיווק מוקדם. השטח עדיין שומם, ומלבד שלט אין כלום במקום.
מאידך, כעשרים פרוייקטים נבנים כעת בשכונה, בשלבי בניה מתקדמים, כולם שווקו לקבלנים במסגרת מחיר למשתכן, וכמחצית מהדירות בהם הוגרלו. כך שכל השוואה של כמה ירושלמ'ז כלשונך, למול פרוייקטים בודדים, איננה במקום.
אז תפסיק לנפנף בעובדות לא נכונות.
לא מדובר בכמה ירושלמים, אלא בציבור של מאות אברכים, מאורגנים היטב, ע"י קהילות הקודש, ובעידוד אדמורי"ם משפיעים בחוגי העדה החרדית.
אני לא זורע פחד, אלא מתאר את המציאות, כפשוטה, ללא כחל ושרק.
כוחו של הציבור החרדי הוא בכח הציבורי שלו, בארגון קהילות לא באמצעות קבוצות וואצאפ, אלא ע"י קהילות צעירות שמתגבשות בקהילות האם ומחליטות יחד על מגורים במקום.

Zvibrunner

משתמש פעיל
ואם כבר מדברים על תושבים חילוניים ברמה ה', כדאי קצת להעמיד דברים על דיוקם.
רוב התושבים החילוניים הם שוכרים. חלקם, שוכרים מחרדים, וחלקם מחילונים.
וכל מי שיחפש שוכרים חרדיים, ימצא בשפע ובמחיר טוב.
צריך רק לפנות למתווך הישר, שלא ידחוף לך מישהו שעושה צרות.
ואגב, שכר שיחה נאה, לשוכרת החילונית מהבניין שלי, שבשיחה אקראית עם אשתי, סיפרה לתומה, ששכרה בד', במחיר זול יותר מה', שם השכירות יקרה יותר. לדבריה הלוואי והיה לה כח להתלבש בצורה חרדית יותר ולחזור לד'. מה שמוכיח שהחילונים גם לא באים למקום בגלל שהוא מצא חן בעיניהם, אלא מחמת צורך בסיסי בדירה למגורים.
מדוע אצלכם זה או חרדי, או חילוני? ישנם המון שכנים שומרי תורה ומצוות עם אותו שולחן ערוך. יש גם מסורתיים שמעוניינים להתקרב לדת. תראה את ההבדל בין רמה א׳ לבין רמה ב? ושוב - ואהבת לרעך ״כמוך״ לא אומר שכולם צרכים להיות בדיוק כמוך. אתה בעצמך מעיד על אישה חילונית שמעוניינת להתלבש באופן צנוע… ד״א יש לצערי גם יותר נוער נושר ברמה ב׳ וביתר. ברמה א, ישנם מוסדות שיכולות לעצור נשירה כוללת. חג כשר ושמח. ד״א גם אנחנו לא אוכלים שרויה כמנהג החסידים אז אולי המרחק בינינו יותר קטן ממה שחשבת.

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אנחנו גרים ברחוב ברמה א' שלא מותאם לחרדים מבחינת מרפסות סוכה ומטבחים
אבל הרחוב כולו כמעט התחרד.
ותחשק ידי העוסקים במלאכה למען חרדיות נווה שמיר.
לציבור החרדי אין הרבה ערים להתרחב בהם
כמו הפוטנציאל של בית שמש.
ולאחינו היקרים יש לאורך כל מפת א''י ערים מצוינות וחילוניות.

דבר נוסף, המטרה של גב' בלוך זה לדאוג לבייס של ציבור כללי ודת''ל
שיבחרו בה בבחירות הקרובות שהן עוד פחות משנה.

תעשו הכל כדי שנווה שמיר תקבל צביון חרדי בעז''ה!
למה חרדים באו לגור ברמה א' ולא ברמה ב' או בקריה החרדית:
1. הם לא רצו לגור עם סגנון האוכלוסיה שמאפין את השכונות הנל.
2. היה היצע רב והמחירים היו טובים מאד.
3. לא היו מלחמות. (אנשים מתרחקים מהם בד"כ
4. השכונה תוכננה מתאימה לחרדים (מבחינת מס' הקומות ומרפסות סוכה)

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
למה חרדים באו לגור ברמה א' ולא ברמה ב' או בקריה החרדית:
1. הם לא רצו לגור עם סגנון האוכלוסיה שמאפין את השכונות הנל.
2. היה היצע רב והמחירים היו טובים מאד.
3. לא היו מלחמות. (אנשים מתרחקים מהם בד"כ
4. השכונה תוכננה מתאימה לחרדים (מבחינת מס' הקומות ומרפסות סוכה)

אז
1.יש כאלו שרוצים דווקא לגור עם סגנון האוכלוסייה של ב'( ועדיין באשליה שזה יהיה רמה ב')
2. יש היצע אך המחירים יקרים
3. לצערנו כן יש פה ושם מלחמות ואפילו גרפיטי היה
4. הנתון היחיד שבחלקו נכון לגבי ה'

רמה א ' גם הרחובות שלא נועדו לחרדים כמו דולב וכו והיום יש שם חרדים(חלק) אז זה לא בא במלחמות וללא שום שיח
השיח על זה כן חרדים לא חרדים רק מגביר את ההבדלים ומרחיק חרדים שגם צריכים לשלם יותר וגם לא יודעים לאן הולכים.
אם רוצים שחרדים יבואו בהמוניהם פשוט צריך להשוות את המחירים לפחות כמו בג' או בא'
נכון זו לא ד '
המיקום הוא מצוין והכל אך בסוף הכסף מדבר ועדיין זו שכונה חדשה ללא מוסדות וולא חנויות
למה למען ה' חרדי(ועוד ללא רכב לפעמים) ירצה לבוא לשכור ועוד לשלם יותר?
תשוו מחירים לשאר השכונות, בטוח יבואו חרדים ללא שום מלחמות ונסיונות להנדס תודעה...

נערך לאחרונה ב:

האברך ממיר

משתמש מקצוען
אתה בעצמך מעיד על אישה חילונית שמעוניינת להתלבש באופן צנוע
אני רואה שהצלחת להוציא את דברי מכל הקשר כלשהו לכוונתי.
כתבתי על אשה אמרה שהיתה רוצה בשביל הכסף לנקוט בפעולות שיאפשרו לה לשלם על שכירוות דירה סכום של מאות שקלים פחות ממה שהיא משלמת כיום. אבל מכיוון שאיננה מעוניינת להתלבש בצניעות, היא מוכנה להקריב את הסכום הזה מידי חודש בחודשו.
ועכשיו נצעד בדרכו של הברדיצ'בער, ונאמר: מי כעמך ישראל! ראו מה אשה שאיננה מתלבשת בצניעות מוכנה להקריב, כדי לא להכשיל את תושבי רמה ד' שבחרו לגור רק בין יהודים יראים ושלמים.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
מדוע אצלכם זה או חרדי, או חילוני? ישנם המון שכנים שומרי תורה ומצוות עם אותו שולחן ערוך.
אף אחד לא בא לומר שזה שחור לבן.
אבל יש נקודה פשוטה, שצריכה להיאמר ברורות.
יש מערכת משומנת שדואגת לצעוק בקול רעש גדול שרמה ה' היא שכונה חילונית, כדי להרחיק משם יהודים חרדים שרכשו שם דירות במיטב כספם.
לכן אני דואג להבהיר, שהשכונה איננה חילונית, ומבירור יסודי, רוב החילונים המגוררים בשכונה הם שוכרים. כי גם החילונים לא מאמינים בשכונה כמקום חילוני.
יש כן הרבה יהודים אמריקאים, שהם לא הסגנון האולטרא חרדי, אבל בהחלט יהודים שבאמריקה נמנים עם הזרם האולטרא אורטודוקס. חלקם אף ישלחו את בניהם לישיבות על טהרת לימודי הקודש. וזו אחת הסיבות המרכזיות שרמה א' קבלה בסופו של דבר גוון חרדי מובהק. כי הרבה מהעולים שלחו את בניהם לישיבות קדושות, דבר שהשפיע גם על המשפחות עצמן, וגם על הציבוריות של השכונה.
ואוכלוסיה כזאת לא אמורה להפריע ליהודים חרדיים, המעוניינים לחנך את בניהם בסביבה של שומרי מצוות, במקום שאין חילולי שבת המוניים, ורוב הציבור מתלבש בצניעות לפי גדרי ההלכה. וציבור חילוני כן ירחיק אותם מהמקום.
ולכן האמת צריכה להיות ברורה!
רמה ה' איננה שכונה חילונית.
מתגוררים שם חילונים, אבל הם מהווים מיעוט.
גרים שם שומרי מצוות מכל סגנון שהוא.
ואם מישהו משלה את עצמו שהוא ירחיק את החרדים מהמקום, מוטב לו להפנים כבר עכשיו שחוגי העדה החרדית לא מתכוננים להרפות מהאחיזה שלהם במקום.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
ד״א יש לצערי גם יותר נוער נושר ברמה ב׳ וביתר. ברמה א, ישנם מוסדות שיכולות לעצור נשירה כוללת. חג כשר ושמח.
צר לי מאוד.
אבל אתה מתבסס על סטיגמות והנחות יסוד שאין להם אחיזה במציאות.
דווקא מהיכרות קרובה עם מכלול הציבורים הנ"ל, הציבור הירושלמי הצועד לאור רבני העדה החרדית, והציבור הליטאי על כל גווניו, אני יכול לומר שאתה טועה ובענק!!!
הציבור הקנאי גדל בחממה, והוא לא נחשף לכל הזוהמא שהרחוב מציע. אפילו בבין הזמנים של אב, הם מקיימים סדרי לימוד רגילים בתתי"ם בישיבות ובכוללים. אחוז הנשירה שם הוא אפסי.
ייתכן שברמה א' היה צורך להקים מוסדות שייתנו מענה לנושרים, מהסיבה הפשוטה, שיש שם מספיק מהזן הזה כדי שיהיה צורך להקים להם מסגרות.
אולי ביחס בין רמה א' לקרית ספר יש בדבריך בדל של אמת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה