מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

עגיחדלשךםפ כו

משתמש רשום
אני בכלל לא בטוח בזה אלא אם כן החרדים יתאחדו סביב מועמד אחד...
גם בפעם הקודמת החרדים התאחדו סביב מועמד אחד, אך היו כמה קהילות ממורמרות שהלכו מאחורי הגב.
הפעם, גם אם אותם קהילות ימשיכו לעשות דין לעצמם, זה כבר לא יעזור להם...
היום יש לחרדים רוב הרב יותר ברור ומוחץ של כ-65% חרדים בעיר, שלוקחים את ראשות העיר בגדול.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
דרך אגב, מה עם דתיים שומרי תורה ומצוות - גם הם מוקצים? הרי אחים אנחנו.
למה זה רק חד צדדי??? למה לראש העיר מותר לזעוק בגרון ניחר מעל כל במה גבוהה ותחת כל עץ רענן ש... השכונה מיועדת לציבור החילוני והדתי לאומי! למה מה שלכם מותר לנו אסור???
למה למה למה????
הבעיה היא שישנם חרדים שמקיימים את ציווי ״ואהבת לרעך ״כמוך״ ״ שחייבים לגור רק ואך ליד מישהו כמוך ואת יתר היהודים חייבים להרחיק
אה! וכמשבטלים יעוד לציבור חרדי במערב קרית גת ובשפיר זה כן בסדר?
וכשוועדת מכרזים פוסלת בגין שטויות והבלים התמודדות של העמותות החרדיות בחריש זה כן לגיטימי?
למה רק אנחנו צריכים להכיל את כולם, אבל מהעבר השני יכול כל ראש עיר לחפש כל דרך יצירתית לזרוק ולהבריח את החרדים מהעיר שלו?
״גנבו״ לכם דירות?
כן, גנבו. לצערי אין הגדרה אחרת. מכל מקום מנסים לסלק אותנו בכח. והדרך היחידה שלנו היא לדחוף את האף בכח לכל מקום שיש תשתיות שמתאימות לנו.
ו-8 קומות כן מתאימות לאלו שלא משתמשים במעלית שבת עם הכשר טוב?
תופתע, אבל בג' 2 הסמוכה וברמה ד', הבניינים זהים בגובהם לרמה ה', בלי מעלית שבת ובלי בטיח.
וגם אלי התקשרו נציגי העירייה בניסיון ההצרחה הכושל ואהבת לרעך כמוך, אמרת... ומכרו לי לוקשים על בניה לגובה של עשרה קומות ויותר מעל הכניסה העליונה.

מיריומה

משתמש מקצוען
כל הדיבורים פה מיותרים לחלוטין,
מי שרוצה מוזמן לסיור בשכונה ולראות את השכונה פורחת ומשגשגת,
ב"ה השבוע עוד משפחה חילונית (ב.ש. למי שמכיר) עוזבת את רחוב חגואל וגם לפני שבועיים עזבו עוד זוג חילונים שאמרו שנמאס להם שצועקים "שאבעס",
ועוד ועוד משפחות חרדים מגיעים לשכונה,
בחלק מהכוללים בשכונה כבר יש עומס ב"ה,
יש עובדות בשטח, פשוט חבל להגיב לכמה ....

Zvibrunner

משתמש פעיל
ב"ה השבוע עוד משפחה חילונית (ב.ש. למי שמכיר) עוזבת את רחוב חגואל וגם לפני שבועיים עזבו עוד זוג חילונים שאמרו שנמאס להם שצועקים "שאבעס",
חבל, במקום לקרב, אתם מגרשים. אתם גם עוקבים ומסמנים כל חילוני כמטרה. האנשים הללו קנו דירה על פי הבטחה שהשכונה תתאים גם לחילונים. מה הם עשו לא טוב? זה לא מגיע להם. אני גם מעדיף שלא יסעו רכבים בשבת אבל לגרום לשנאה זה לא הדרך שלנו.
למה זה רק חד צדדי??? למה לראש העיר מותר לזעוק בגרון ניחר מעל כל במה גבוהה ותחת כל עץ רענן ש... השכונה מיועדת לציבור החילוני והדתי לאומי! למה מה שלכם מותר לנו אסור???
למה למה למה????

אה! וכמשבטלים יעוד לציבור חרדי במערב קרית גת ובשפיר זה כן בסדר?
וכשוועדת מכרזים פוסלת בגין שטויות והבלים התמודדות של העמותות החרדיות בחריש זה כן לגיטימי?
למה רק אנחנו צריכים להכיל את כולם, אבל מהעבר השני יכול כל ראש עיר לחפש כל דרך יצירתית לזרוק ולהבריח את החרדים מהעיר שלו?

כן, גנבו. לצערי אין הגדרה אחרת. מכל מקום מנסים לסלק אותנו בכח. והדרך היחידה שלנו היא לדחוף את האף בכח לכל מקום שיש תשתיות שמתאימות לנו.

תופתע, אבל בג' 2 הסמוכה וברמה ד', הבניינים זהים בגובהם לרמה ה', בלי מעלית שבת ובלי בטיח.
וגם אלי התקשרו נציגי העירייה בניסיון ההצרחה הכושל ואהבת לרעך כמוך, אמרת... ומכרו לי לוקשים על בניה לגובה של עשרה קומות ויותר מעל הכניסה העליונה.
מה קשור קריית גת לנווה שמיר? ישנם שכונות חרדיות טהורות ב, ג1,ג2, ד1-4. מגיע חלקה גם לדתיים לאומיים ואולי גם למסורתיים. לכן הקימו את נווה שמיר. גם לאחרים מותר לגור בכבוד. זה לא אומר שמישהו יחסו או יגרום למצב לא נעים לחרדים. אבל חייבים לגור בשכנות טובה. ד״א ישנם דתיים וגם זקנים וחולים שמשתמשים במעלית שבת עם הכשר מתאים. זה גם יגרום למריבות?

Zvibrunner

משתמש פעיל
התחושה היא שאתה הכותב, הוא השוכר החילוני...

ונציין כי החרדים כאן בתמונה, אינם באים כמתנחלים, וכחפצים להפוך את העולם לחרדי, ממש לא, אלא:

1. חילוני נורמלי, יש לו מספיק מקומות בארץ היכן לגור, במקום שכבר יש לו תשתיות מוכנות ולא הבטחות על קאנטרי קלאב וכו', ואין שום סיבה שידחפו את האף שלהם בכוח בעיר שנוטה לחרדיות קיצוניות (עכ"פ לפי תקשורת).
לעומת זאת החרדים אין להם מקומות רבים להשתקע בהם וע"פ רוב לא בונים כלל לצביון חרדי בכל הארץ מלבד בבי"ש, א"כ יש הרבה יותר סיכויים שיתפתח לכיוון שלהם, יותר מהצד השני שאינו מעוניין להיכנס למיטה חולה בשעה שהוא יכול לרכוש דירה בכל הארץ.
2. אם היה ניתן לציבור החילוני לעצור לגמרי את הבניה בבי"ש, (רמה ד וה') היו שמחים יותר, ורק בגלל שלא הצליחו לעצור אותם למרות הנסיונות הרבים, ואלפי ההתנגדיות, אז התעקשו לקבל חתיכת עוגה מהבניה (רמה ה'), בשעה שהם לא מעוניינים בזה בכלל, ואין להם עם מי למלאות אותם.
ואדרבה מדוע ואיך נהפך רמה א' לרוב חרדי, מדוע לפני 25 שנה כשניסו למכור את רמה ג' ('השחר') לציבור הכללי הם הצביעו ברגליים, מדוע העיר הוותיקה נהפכת לאט לאט לשכונות מתחרדות?
אז האם דווקא כשבי"ש היא בעל 70% חרדי, יתפתח שכונה חילונית חדשה למהדרין ??
3. יש מחסור של רבבות דירות לחרדים, ואמנם כעת יש את רמה ד' לכל מחוסרי הדיור, אך לאחר שנה, שנתיים עם גמר הבניה וכשכבר לא יהיו כזה שפע של דירות ,יתפתח איזה שהוא זליגה לכל השכונות הסמוכות כולל נווה שמיר, ויתחרד מכל הזוגות החרדים מכל הארץ שפשוט לא יהיה להם אופציה אחרת לרכוש דירה ויעדיפו את בי"ש שתהיה אז המטרופלין החרדי באיזור ירושלים.
ולא בגלל שינסו להשתלט על העיר, ובגלל שיש להם אינטרס עליון שבי"ש חייבת להיות חרדית, אלא מחוסר ברירה וכוחות השוק שיזרמו לעיר מחוסר ברירה, אז המצב יהיה ברור יותר.
יש מחסור לכולם. ואף אחד לא ״דחף את האף״. הובטח שנווה שמיר יתאים לדתיים לאומיים ואפילו למסורתיים. ואז קבוצה אחרת דחפה את האף - ובכוח. בסוף, המחירים של הדירות, גובה הבניינים ושוק החופשי, יעשו (או כבר עשו רק עדיין אין איכלוס) את שלהם. אבל אני בטוח שאפילו אם לא יהיה רוב חרדי, אף אחד לא יתנהג אליהם באופן שיברחו. בית שמש צריכה להתאים לכל יהודי. היא מספיק גדולה. אני גם בטוח שהרב גולדקנופ יארגן ערים זולים לחרדים שמעוניינים ב״בל יראה ובל ימצא״ של יהודים אחרים.

מויש דוד

משתמש חדש
בס״ד נדמה לי שרוב הכותבים כאן אינם באמת גרים בשכונה או שמנסים למכור לקוראים הלא בקיאים כל מיני דברים שאינם נכונים. אני באמת מזמין את הקוראים לסייר בשכונה (אבל לא בזמן שיגידו לכם לבוא - תבואו סתם לסייר ולהתרשם בשעה אקראית ביום חול ובשבת). צר לי לאכזב שרוב הציבור בשכונה איננו חרדי ובוודאי שאינו שייך לזרם הקיצונים. וגם הציבור המסורתי, הדתי והחרדי (כלומר תומכי ט׳, ג׳ וש״ס) הוא מגוון מאוד וכולל מסורתיים ספרדים (ציבור גדול), אמריקאים (ציבור גדול), ציבור דתי לאומי (גם קבוצות גדולות עם המון מניינים ישראלים ואמריקאים) וכו׳. וקיים גם ציבור חילוני לא קטן. ה״כוללים״ המדוברים הם דירות במס׳ בניינים בשכונה שפועלים באופן חלקי בהתנגדות הדיירים של אותם בניינים. יש תנועה של רכבים בשבת וכאשר יש התקהלויות הציבור הכללי מתנגד להם בצורה לא אלימה. דגלי ישראל תלויים בהמון מרפסות, גינות וחצרות. מי שמתאים לו אופי שכונה כמו שמתואר - שזה התיאור האמיתי של המצב - שהוא מעורבב ויהיה עוד יותר מעורב ומגוון לאור פרויקטים של משרד הבטחון, אולפנה דתית לאומית שכבר נבנית, מכינה קדם צבאית שאושרה, וכו׳ - מוזמן. חבל לתאר מציאות שקרית ולא מדויקת. וכמו שכתבתי, מוזמנים לבדוק כל אחד בעצמו (בלי שיגידו לכם באיזה שעה לבוא) כדי שתחוו את החוויה האמיתית של השכונה.

מויש דוד

משתמש חדש

בס״ד אני באמת מזמין את הציבור לסייר בשכונה והיא באמת משגשגת ברוך ה׳, אבל לא בגלל שחס ושלום מגרשים יהודים מבתיהם כמו אותם צוררים שגרשו יהודים ימ״ש. גם קריאות ״שאבס״ הם נדירות ורק של קומץ קטן. רוב השכונה ב״ה מעורבת וכוללת ציבור מגוון מאוד. מאנשים שעושים ספורט בשכונה, ציבור חילוני ומסורתי, וציבור דתי וחרדי על גווניו השונים. מוזמנים באמת לסייר ולבקר.

די

משתמש סופר מקצוען
הקבלן מקבל אחוזי בניה, ואפשר לשחק עם זה, (כמובן באישור העירייה)
למשל בכניסה לד' בונים כעת 2 בניני ענק אחד למגורים אחד למשרדים, בתחילה היה התכנון שבנין 1 יהיה 18 קומות והשני 10 קומות, ובפעילות של שמעון גולדברג יו"ר תכנון ובניה, שינוי את התכנית כך ששניהם יהיה בני 14 קומות.
הבעיה היא שבה2 יש המון עתיקות ולכן כדי להוריד בניינים (בשביל העתיקות וכו') אבל להישאר במספר הדירות היה צריך להגביה מאוד את הבניינים, מה יש עכשיו לשחק עם זה? אין איפה לבנות עוד בניינים.
וכמו שרה"ע הנוכחית החליטה כך, רה"ע הבא יכול להפוך את ההחלטה,
זה לא רה"ע אלא תב"ע של רמ"י.
היום יש לחרדים רוב הרב יותר ברור ומוחץ של כ-65% חרדים בעיר, שלוקחים את ראשות העיר בגדול.
צריך להוריד את אלו שלא מצביעים, וכן יש הרבה פחות מגיל 18 נראה לי בערך 60% חרדים. מתוכם יש חוצניקים שייתכן ויצביעו לרה"ע הנוכחית וכדומה. מי אמר שלא תבוא קהילה שלמה ותלך עם מועמד לא חרדי כמו שקורה בהרבה ערים.

לוי ישראל

משתמש רשום
השכונה באמת הולכת להשתנות אחרי שאלי יוחנן יאכלס (הפרויקט הגדול ביותר בנווה שמיר, החל ממרץ הקרוב). 70% היו שוק חופשי, ולדברי הבונה, רובם אינם חרדים.
מי זה דברי הבונה
כשאני ישבתי עם הנציג של אלי יוחנן בבחירת דירה והיה לנו הרבה זמן מיותר לפטפט
הוא אמר לי אלי יוחנן יודע שהשכונה תהיה חרדית ובהתאם לכך הוא תכנן את הבניה

כתום צהוב לבן

משתמש מקצוען
71%.
אבל מתוכם הרבה לא מצביעים בכלל
צריך להוריד את אלו שלא מצביעים, וכן יש הרבה פחות מגיל 18 נראה לי בערך 60% חרדים. מתוכם יש חוצניקים שייתכן ויצביעו לרה"ע הנוכחית וכדומה. מי אמר שלא תבוא קהילה שלמה ותלך עם מועמד לא חרדי כמו שקורה בהרבה ערים.
בבית שמש ב-20 שנה האחרונות, נוספים במפלגת יהדות התורה ,בבחירות לעירייה 20% נוספים,
כך שאם בבחירות לכנסת 2022 היו 20.000 קולות, אז בבחירות לעיריה ישנם עוד 2 שנתונים ומלא קהילות שהולכים להצביע רק לעיריה , בנוסף לגלי האיכלוס הגבוהים, יהיו לכה"פ כ 25.000 קולות.
אז יש לפחות עוד 10% של מצביעים חרדים בבחירות הבאות.
כמובן אם הכל יתנהל לפי הספר, ולא לפי אינטרסים אישיים.

Zvibrunner

משתמש פעיל
בס״ד נדמה לי שרוב הכותבים כאן אינם באמת גרים בשכונה או שמנסים למכור לקוראים הלא בקיאים כל מיני דברים שאינם נכונים. אני באמת מזמין את הקוראים לסייר בשכונה (אבל לא בזמן שיגידו לכם לבוא - תבואו סתם לסייר ולהתרשם בשעה אקראית ביום חול ובשבת). צר לי לאכזב שרוב הציבור בשכונה איננו חרדי ובוודאי שאינו שייך לזרם הקיצונים. וגם הציבור המסורתי, הדתי והחרדי (כלומר תומכי ט׳, ג׳ וש״ס) הוא מגוון מאוד וכולל מסורתיים ספרדים (ציבור גדול), אמריקאים (ציבור גדול), ציבור דתי לאומי (גם קבוצות גדולות עם המון מניינים ישראלים ואמריקאים) וכו׳. וקיים גם ציבור חילוני לא קטן. ה״כוללים״ המדוברים הם דירות במס׳ בניינים בשכונה שפועלים באופן חלקי בהתנגדות הדיירים של אותם בניינים. יש תנועה של רכבים בשבת וכאשר יש התקהלויות הציבור הכללי מתנגד להם בצורה לא אלימה. דגלי ישראל תלויים בהמון מרפסות, גינות וחצרות. מי שמתאים לו אופי שכונה כמו שמתואר - שזה התיאור האמיתי של המצב - שהוא מעורבב ויהיה עוד יותר מעורב ומגוון לאור פרויקטים של משרד הבטחון, אולפנה דתית לאומית שכבר נבנית, מכינה קדם צבאית שאושרה, וכו׳ - מוזמן. חבל לתאר מציאות שקרית ולא מדויקת. וכמו שכתבתי, מוזמנים לבדוק כל אחד בעצמו (בלי שיגידו לכם באיזה שעה לבוא) כדי שתחוו את החוויה האמיתית של השכונה.
תודה רבה

Zvibrunner

משתמש פעיל
מי זה דברי הבונה
כשאני ישבתי עם הנציג של אלי יוחנן בבחירת דירה והיה לנו הרבה זמן מיותר לפטפט
הוא אמר לי אלי יוחנן יודע שהשכונה תהיה חרדית ובהתאם לכך הוא תכנן את הבניה
ללא מרפסת סוכה …ללא כיור כפול ללא חשש ….. אתה מדבר על מחיר למשתכן ….

כתום צהוב לבן

משתמש מקצוען
נחמד,
סו"ס מצאת חבר...
תגידו לי, האם אתם זכיתם במכרז ליעוד רמה ה' לציבור הכללי?
(מיליון ש"ח על חשבון משלם הארנונה.)
1670154980831.png

1670155020131.png

1670155244387.png

1670155310922.png

נערך לאחרונה ב:

יאלה

משתמש צעיר
קניתי ועדיין לא גר. אשמח לגור בנווה שמור מאחר והיא מייצגת מגוון סוגים של יהודים. וכתבתי מה שכתבתי כדי להעמיד דברים על דיוקם. ראה מס׳ כתובות קי: לעולם ידור אדם …. אבל אין ציווי לגור בשכונה שכולה חרדית.

אבל אני בטוח שאף אחד לא ״יזעק״ נגד חרדים כדי להבריח אותם. אז נא כמו שאמר הלל ״מאן דשאני עליך ….״
נאך געווארן א תלמיד חכם נאך אויכעט.....
פושט טלפיו שכמותך....
מתעורר אחת לכמה שבועות ופותח את כל ה.... ומשאיר את הכביסה המלוכלכת וחוזר לביתו....
מרות שהרבה פרושים נכנסים לבתי כנסת של כולנו לקבץ צדקה למרות שאנו ״שונים״)
עם הארץ במונחי קנאים ופרושים....
האנשים הללו קנו דירה על פי הבטחה שהשכונה תתאים גם לחילונים. מה הם עשו לא טוב?

הובטח שנווה שמיר יתאים לדתיים לאומיים ואפילו למסורתיים
תלכו לבכות אצל מי שהבטיח ולא לחרדים
אין היום כזה דר במדינה להבטיח שכונה למגזר מסוים
ואם כן, זה גזעני לכל דבר ואסור חוקי
אלא מאי, היא ניסתה לשחק על ראש הציבור
בבקשה לכו לבכות אצלה על מה שהיא עשתה...

יאלה

משתמש צעיר

בס״ד נדמה לי שרוב הכותבים כאן אינם באמת גרים בשכונה או שמנסים למכור לקוראים הלא בקיאים כל מיני דברים שאינם נכונים. אני באמת מזמין את הקוראים לסייר בשכונה (אבל לא בזמן שיגידו לכם לבוא - תבואו סתם לסייר ולהתרשם בשעה אקראית ביום חול ובשבת). צר לי לאכזב שרוב הציבור בשכונה איננו חרדי ובוודאי שאינו שייך לזרם הקיצונים. וגם הציבור המסורתי, הדתי והחרדי (כלומר תומכי ט׳, ג׳ וש״ס) הוא מגוון מאוד וכולל מסורתיים ספרדים (ציבור גדול), אמריקאים (ציבור גדול), ציבור דתי לאומי (גם קבוצות גדולות עם המון מניינים ישראלים ואמריקאים) וכו׳.
החלטת לפתוח משתמש חדש....
ועוד לכתוב תודה, ממש בושה......

כאחד שמכיר היטב את השכונה (אומנם לא גר)
השבוע שולמו עשרות אלפי שקלים לאברכים שלומדים שם בכוללים - איזה אחדות - ספרדים - ליטאים - חסידים - קנאים - (בשבילכם גם פרושים....)
מצחיק לראות את מי שכותב שאין זכר לכוללים וחרדים.....

אגב, מי שיראה את החילונים בשכונה מדליקים מוזיקה על ווליום גבוה, וקוראים למשטרה על צופרי שבת (שבת קשור לחרדים?...חשבתי שמסורתיים שומרים שבת... סליחה על הטעות.) וההזמנות לתקשורת כל כמה ימים, ממש מראה על הרצון לחיות באחדות וכו' שאתם מדברים על זה כל הזמן...
בהתחלה החרדים היו בשקט.. עד שהחילונים (או אולי גם המסורתיים..) התחילו לעשות בלגנים.. אז גם לחרדים מותר.. יש גבול!!
אנחנו לא שק חבטות!!
ומי ש'הבטיח' שטויות על גב הציבור שיאכל את זה, די עם הברבורים וההתבכיינות...

יאלה

משתמש צעיר

Zvibrunner

משתמש פעיל
נאך געווארן א תלמיד חכם נאך אויכעט.....
פושט טלפיו שכמותך....
מתעורר אחת לכמה שבועות ופותח את כל ה.... ומשאיר את הכביסה המלוכלכת וחוזר לביתו....

עם הארץ במונחי קנאים ופרושים....

תלכו לבכות אצל מי שהבטיח ולא לחרדים
אין היום כזה דר במדינה להבטיח שכונה למגזר מסוים
ואם כן, זה גזעני לכל דבר ואסור חוקי
אלא מאי, היא ניסתה לשחק על ראש הציבור
בבקשה לכו לבכות אצלה על מה שהיא עשתה...
השתמשתי במילה פרושים כדי לא לבזות. עובדה שהבנת. אין ציווי ללמוד את ההבחנה. אז אי אפשר להיות עם הארץ בנושא.

מויש דוד

משתמש חדש
נחמד,
סו"ס מצאת חבר...
תגידו לי, האם אתם זכיתם במכרז ליעוד רמה ה' לציבור הכללי?
(מיליון ש"ח על חשבון משלם הארנונה.)
צפה בקובץ המצורף 1258464
צפה בקובץ המצורף 1258466
צפה בקובץ המצורף 1258468
צפה בקובץ המצורף 1258469
בס״ד לא, אני רק גר שם מאז אכלוס הפרויקט הראשון בערך. כמו שכתבתי קודם, אני מזמין את ציבור הקוראים כאן פשוט לבקר בשכונה בזמן שיבחרו (לא בסיורים מאורגנים, זמנים מסוימים וכו׳), ויתרשמו בעצמם מהשכונה ובלי מתווכים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה