מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נו זה אפילו עובדתית לא נכון
גם ברמה ד יש בניינים שאף אחד לא שם בחוץ מזגן
כל מי שעשה אצל אייר קור מזגן יכול לבדוק איתו ועם האיש גבס שעובד איתו הוא סיפר לי שהוא גר בד' ובבניין שלו אף אחד לא שם בחוץ ומאד מקפידים על זה
אני לא נכנס לעניין של כן ולא, נכון לא נכון
אני כותב לך כאן את העובדות בשטח
--------------------
אני גר ברמה ד'
על כל הבניינים יש מזגנים מבחוץ
פרט לפרויקט של טריסון
שם אף אחד עדיין לא הרים את הכפפה

היה עוד יזם שהחתים את השכנים
והוא התחיל לאיים על האנשים שתלו מזגנים מבחוץ שהוא הולך לפרק להם את זה
הלך אחד מהם ושלח ליזם מכתב מעו"ד שאין לו שום תוקף משפטי לגעת במזגן
ובסופו של יום הוא הרים ידיים והפסיק להתעסק עם זה

ZUNR

משתמש חדש
האם יש מישהו שיכול להסביר לי איך מתקינים את הגז איזה חברה וכו

ברסלב'ר חסיד

משתמש פעיל
אני לא הייתי רוצה לגור בכזאת שכונה מטעם בטיחות ואסטטיקה ללא קשר לשכנים עצמם. לכן זה לא קשור לאהבת ישראל. אני גם לא מעוניין שיהיו מזגנים וצנרת סביב כל בניין מאותה סיבה. דירה בשכונה יקרה וחשוב לשמור על רמת השכונה.
אני לא מבין חלק מהאנשים כאן. ישנם שכונות כמו רמה ב שמתאימות לכם ב100%. מדוע לנסות להפוך את רמה ה בכוח ובתחבולות לרמה ב נוספת? הרי ישנם יהודים שומרי תורה ומצוות שגם להם מגיע מקום בבית שמש - מה גם שבאופן הצהרתי, נווה שמיר לא מיועד לאוכלוסיה של רמה ב.
גנרטורים זה עדיין לא רמה ב'...
ולאלה שלא יכולים לגור במקום כמו רמה ב' יש להם מספיק מקומות בבית שמש כמו לדוגמא רמה א'
היום אני גר ברמה א שמאפשרת לכולם לגור יחד ולכבד אחד את השני.

שנם חרדים שיש להם אייפון. אבל במקביל יש להם את אותו שו״ע רק הם מספיק בשליטה שלא משתמשים באייפון לדברים לא צנועים.
דעת הרבנים החרדיים שאסור להחזיק אייפון גם אם חושבים שיש שליטה עצמית
אין אפוטרופוס ל...
זה גם ספק גזל מהשכנים - אפילו מדיירים בבניינים צמודים. צריך לבקש רשות.

שנאת חינם מעכבת את משיח בן דוד שבטוח יהיה מעוניין באחדות ואהבת חינם.

קצת על אהבת ישראל
מאד אכפת לך שיהיו מזגנים בחוץ, אני רוצה לשאול שאלת תם, אתה מתכוון לגור בדירה?
אם אתה לא מתכוון למכור את הדירה אז יש לך הזדמנות לעבוד על אהבת ישראל ובעוד שגם אם ערך הדירה ירד כתוצאה מהמזגן של השכן (דבר שלא יקרה) לך לא יהיה נזק מזה חוץ מהידיעה שהדירה שאתה גר בה שווה קצת פחות... שהרי אתה לא מתכוון למכור...
בינתיים גם תהיה לך הזדמנות לחינוך הילדים בכך שתראה להם דוגמא אישית שגם אם זה לא נוח ומעדיפים אחרת, בשביל הכסף של השכן שאני אוהב אותו אפי' שהוא אחרת ממני רק בגלל שהוא יהודי אני מוכן גם שישים מזגן, וגם שיש אנשים עם מנטליות שונה שלא כל כך אכפת להם יופי הבניין מבחוץ, ובכל זאת אנחנו חיים איתם בשלום.
והשכן היהודי שלי אפילו שאני לא מבין את הצורך בגנרטור וזה מפחיד אותי אחרי מה ששמעתי בתקשורת... אני מבין שהוא לא משתמש בחשמל אחר בשבת ולכן אני מסכים לו לעשות גנרטור...
ידועה האימרה ישראל אף על פי שלא חטא ישראל הוא,
ואפי' אם מעניין אותו חשמל כשר בשבת וצניעות בשכונה יותר מאשר יופי של בניין יש גם מצוות אהבת ישראל...
אם מפריע לך הנזילות תוכל לפתור את זה בתרומה קטנה (אולי אפשר גם מכספי מעשרות) ולתרום צנרת טובה לבניין (אני מאמין שאם תבקש השכנים ששמים מזגנים בחוץ כבר יסדרו את זה)
או אפילו לבקש שישימו את המזגנים בצד אחד של הבניין, לא מעל סוכות, עם דוקרנים ליונים, וכו'...
כמובן שאין לי שום כוונה אישית רק התייחסתי לטענות
באהבה עצומה, רק בגלל שאתה יהודי, (אני לא מכיר אותך ואין לי מושג מי אתה).

ואגב רביה"ק אמר שרוחו של משיח מקנאה אפילו על "ריח" של חוסר צניעות, וזה "חרב נוקמת נקם ברית".
משיח יהיה מעוניין באחדות ואהבת חינם אבל עם רחובות 1000% נקיים מבחינת צניעות!

Netta

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
הנדסת תוכנה
אני לא מבינה על מה אתם מתווכחים?!
אתם לא מבינים שבשוק החופשי קנו אנשים מודרנים, שילמו פי שניים ממה שאנחנו שילמנו במשתכן, מאוד אכפת להם הנראות של הבניין, והם לא ירצו את המזגנים בחוץ? והם בדיוק אלא שילחמו על זה, כי מבחינתם זה חלק מהדירה שלהם.
לא קולטים שזה לא הציבור שחי ברמה ב', ג', ד'? (ואגב, גם בג'2 יש את הפרויקט של וולפסון שאף אחד לא התקין מזגן בחוץ. עקרון של הקבלן ושל הרוכשים - ששילמו המון כסף!)
נכון, גם לי לא מתחשק להוציא ים כסף על הדבר הזה, אבל אם אין ברירה, זה מה שנעשה. עדיף להוציא קצת כסף מאשר להתחיל לריב עם השכנים.
למה כל הזמן לבוא בגישה של מלחמות? למה אי אפשר לכוון שיהיה לנו כיף כמו ברמה ג'1, שיש שם את כל הסגנונות ולכולם כיף ביחד?
נמאס הקטע הזה....

ברסלב'ר חסיד

משתמש פעיל
למה אי אפשר לכוון שיהיה לנו כיף כמו ברמה ג'1, שיש שם את כל הסגנונות ולכולם כיף ביחד?
הרבה ברחו משם בגלל הכמויות של הנוער הנושר שנמצאים שם.
הדירות שם מהזולים בשוק בבית שמש

Netta

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
הנדסת תוכנה
הרבה ברחו משם בגלל הכמויות של הנוער הנושר שנמצאים שם.
הדירות שם מהזולים בשוק בבית שמש
לא מכירה אנשים שעזבו. ואני ממש לא רואה כאן נוער נושר יותר מבמקומות אחרים.
אני יודעת כרגע שאנשים מאוהבים במקום הזה, קונים דירות על ימין ועל שמאל והמחירים פה משוגעים כמו בכל בית שמש עצמה. (למצוא דירה להשכרה לדוגמא זה כמעט בלתי אפשרי.)

נערך לאחרונה ב:

2089233

משתמש פעיל
יש מידע לגבי מוסדות של חרדים שיקומו ?
גנים וכ"ו .אני מעוניין לבוא לגור
תודה.

ברוס

משתמש פעיל
יש מידע לגבי מוסדות של חרדים שיקומו ?
גנים וכ"ו .אני מעוניין לבוא לגור
תודה.
בהמשך הזמן ודאי בעז"ה שיקומו בתי חינוך וכל טוב , וכבר התפרסם מודעה בנושא מטעם אגו"י על פתיחת גני ילדים בשכונה אי"ה בקרוב ממש. אולם לבנתיים נכון לעכשיו ל- " בראשית " אפשר לשלוח למוסדות חינוך הכי קרובים שהם ברמה ג' 2' הסמוכה לשכונה ששם יש כל הבתי חינוך לכל המגזרים בכל הגילאים , ויש גם תח"צ מסודרת לאיזור , וגם הליכה בערך 15 דקות. ולכן עדיף לקיים את " הראשיתך מצער " ולבוא לגור בשכונה בכל אופן כדאי שאח"כ יתקיים סיפא של הפסוק " ואחריתך ישגא מאוד "...

חיים חיימי

משתמש רשום
בהמשך הזמן ודאי בעז"ה שיקומו בתי חינוך וכל טוב , וכבר התפרסם מודעה בנושא מטעם אגו"י על פתיחת גני ילדים בשכונה אי"ה בקרוב ממש. אולם לבנתיים נכון לעכשיו ל- " בראשית " אפשר לשלוח למוסדות חינוך הכי קרובים שהם ברמה ג' 2' הסמוכה לשכונה ששם יש כל הבתי חינוך לכל המגזרים בכל הגילאים , ויש גם תח"צ מסודרת לאיזור , וגם הליכה בערך 15 דקות. ולכן עדיף לקיים את " הראשיתך מצער " ולבוא לגור בשכונה בכל אופן כדאי שאח"כ יתקיים סיפא של הפסוק " ואחריתך ישגא מאוד "...
וגם כנראה בתקופה הקרובה יתחיל הסעות אם יהיה ביקוש לזה בשביל חיידרים ובתי ספר לשכונות הקרובות
וזה יקרה רק אם יגיעו ולא אם ישאלו אם מגיעים ואף אחד לא ירצה שהוא יהיה הנחשון אלא השני

Zvibrunner

משתמש פעיל
ולאלה שלא יכולים לגור במקום כמו רמה ב' יש להם מספיק מקומות בבית שמש כמו לדוגמא רמה א'

אין אפוטרופוס ל...

קצת על אהבת ישראל
אם אתה לא מתכוון למכור את הדירה אז יש לך הזדמנות לעבוד על אהבת ישראל ובעוד שגם אם ערך הדירה ירד כתוצאה מהמזגן של השכן (דבר שלא יקרה) לך לא יהיה נזק מזה חוץ מהידיעה שהדירה שאתה גר בה שווה קצת פחות... שהרי אתה לא מתכוון למכור...
בינתיים גם תהיה לך הזדמנות לחינוך הילדים בכך שתראה להם דוגמא אישית שגם אם זה לא נוח ומעדיפים אחרת, בשביל הכסף של השכן שאני אוהב אותו אפי' שהוא אחרת ממני רק בגלל שהוא יהודי אני מוכן גם שישים מזגן, וגם שיש אנשים עם מנטליות שונה שלא כל כך אכפת להם יופי הבניין מבחוץ, ובכל זאת אנחנו חיים איתם בשלום.
והשכן היהודי שלי אפילו שאני לא מבין את הצורך בגנרטור וזה מפחיד אותי אחרי מה ששמעתי בתקשורת... אני מבין שהוא לא משתמש בחשמל אחר בשבת ולכן אני מסכים לו לעשות גנרטור...
ואפי' אם מעניין אותו חשמל כשר בשבת וצניעות בשכונה יותר מאשר יופי של בניין יש גם מצוות אהבת ישראל...
אם מפריע לך הנזילות תוכל לפתור את זה בתרומה קטנה (אולי אפשר גם מכספי מעשרות) ולתרום צנרת טובה לבניין (אני מאמין שאם תבקש השכנים ששמים מזגנים בחוץ כבר יסדרו את זה)
או אפילו לבקש שישימו את המזגנים בצד אחד של הבניין, לא מעל סוכות, עם דוקרנים ליונים, וכו'...

ואגב רביה"ק אמר שרוחו של משיח מקנאה אפילו על "ריח" של חוסר צניעות, וזה "חרב נוקמת נקם ברית".
הדבר היחיד מכל מה שכתבת שאני מסכים אתו זה הצניעות. יתר הדברים הם לא ברוח ישראל סבא. אני לא צריך ״לתרום״ לך כדי שתעשה חורים ותפגע בחזית של המבנים וכדי שתסכן דיירים עם מיכלי דיזל. השכונה נבנתה כדי לספק לאנשים יותר מיושבים כתחליף לרמה ב ו-ג. ד״א בקשר לשאלת רב, רוב הפוסקים היום ובדורות קודמים מתירים לכת׳ שימוש בחשמל רגיל בשבת. גם אולי גיוס כללי זה נגד ההלכה אבל תקנת מזגנים לא. לכן יש דינא דמלכותא. לפי מה שכתבת, אתה הולך לצער הרבה אנשים ולגרום למחלוקות. גם לא הוגן ״להפחיד״ אנשים שומרי תורה ומצוות (אבל אולי בהידור שהרב שלך דורש) שלא לבוא לשכונה כי תהיה כמו רמה ב עם פשקווילים, גראפיטי על הקירות ״לעבור רק בלבוש צנוע״ פחי אשפה מגעילים ומקום לא נעים. יש לך את רמה ב,ג,ד, מדוע לדחוק יהודים אחרים מבית שמש. מה רע בצביון של רמה א? אני מבין את הפשט שלך במאמר רבי עקיבא - ״ואהבת לרעך״ רק אם הוא כמוך. מתוך ידע, השכונה לא תהיה רמה ב.

Zvibrunner

משתמש פעיל

אין אפוטרופוס ל...

קצת על אהבת ישראל

דרך אגב, אסור להוריד את הערך של דירה של מישהו אחר ללא רשות. אז אפילו אם אתה מחפש שמישהו יבליג על זה מכוח ״חסד״ אתה עדיין חייב לבקש רשות. כמו כן, זה נכון גם לגנרטור עם כבלי חשמל בכל השכונה. כמו שאתה מציע - תשאל רב שבקיא בהלכות נזיקין.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
כדי שתסכן דיירים עם מיכלי דיזל
לא רוצה להיכנס לוויכוח לגופם של דברים.
אבל למה שוב עם הנימה הזו?
כלה לך לרמה ג' על שני חלקיה, הסתובב ברחובותיה, ותמצא לי את הגנרטורים עם מכלי הדיזל בכל פינה.
אלו שכונות נעימות, יפות, מטופחות, בלי גרפיטי בכל פינה (נכון, בג' 2 היה אחד שניסה לעשות זאת למורת רוחם של התושבים, ובהשתדלות המשטרה מעשיו הופסקו) פשקווילים לא נזרקים בחוצותיה, אין בה פחי אשפה מגעילים, מהסיבה הפשוטה שכולם מוטמנים.
השכונה נבנתה כדי לספק לאנשים יותר מיושבים כתחליף לרמה ב ו-ג.
תראה לי אחד מתושבי רמה ג' שלא מצא בה את עצמו ומחפש לה תחליפים.
כולם חיים באחווה ורעות, מאירים ומסבירים פנים.
כל זה לא קשור לזה שהשכונה מתנהלת ברוח ההלכה. וכן, ברמה ג' יש גנרטור לשבת. בג' 1 התנהלו מאבקים לא עניינים באשר למיקום הגנרטור, אבל במשך המאבק הוברר מעבר לכל ספק, בהצגת מסמכים רשמיים בבית משפט, שהוא ירוק, והוא יותר בריא מחשמל המיוצר ע"י חברת חשמל, בגלל שהוא מופעל ע"י גז, ולא ע"י פחם כמו בחברת חשמל.

אני תוהה בכאב אמיתי וכנה.
למה גם בפורום חרדי צריך להוציא לעז על המדקדקים בהלכה ולהציגם כמסכני חיים???
למה להציג את השימוש בגנרטור בשבת כמשהו עם סירחון של דיזל, וחורים בחזית הבניינים???
אם יש מקומות שחזותם היא כזאת, זה לא קשור בגרם לעובדה שתושבי האזור מקפידים על הנ"ל. יותר קשור לזה שהנראות החיצונית משום מה לא בראש מעייניהם.

נערך לאחרונה ב:

ברוס

משתמש פעיל
דברתי היום עם עסקן מאגו"י והבנתי ממנו שהמהלך קורם עור וגידים , ובקרוב ממש יעשו אולי אסיפת שכנים ותושבים לשמוע את הצרכים של התושבים.
ולבנתיים דיברתי עם חב' נמדר והם אמרו לי שהעיריה החליטה שפרויקט 490 ( הפרויקט התחתון ) בנינים 2' 4' 6' יהיו ע"ש רחוב העונות וטרם החליטו !!! בעיריה איזה מספר בהעונות יהיו הבנינים ! אז ככה שזה באמת יהיה מאתגר למשלוחנים , ונהגי המוניות , ובעצם לנו התושבים שיתבלבלו בין השלושה להעונות שנמצאים על אותו ציר ראשי.
ולסיום שאלתי אותם נכון לעכשיו לפי דעתם מתי יהיו מסירת מפתחות מוקדם מהחוזה שזה לסוף יולי , והם אמרו לי שלחג הפסח כבר לא נראה להם ריאלי , אבל מה שכן בעז"ה בתחילת חודש מאי שזה בערך חודש אייר.

שמואל יצחק

משתמש צעיר
האם יש מישהו שיכול להסביר לי איך מתקינים את הגז איזה חברה וכו
בעיר דוד זה סופר גז
עצה טובה להביא את הכיריים שיהיו בדירה כשהטכנאי שלהם מגיע לחבר מונה הוא יחבר באותו מחיר את הכיריים, בכך תחסכו הזמנה נוספת של טכנאי גז
בהצלחה

שמואל יצחק

משתמש צעיר
דעה

יהיו שיחשבו שאסור לשים מזגן בחוץ, חלק מטעם גזל, חלק מטעם אחוות שכנים, חלק מטעם אסטתיקה
יהיו שיחשבו שבושה וחרפה לחשוב בכלל לחייב אנשים לשלם יותר כסף בעבור יופי חיצוני, חלקם גם יחשוב שזה בושה וחרפה להלשין לעירייה גם אם זה פוגע בך כלכלית, חלקם אף יטען שלקבלן אין שום זכות לדרוש חתימה, וגם אם חתמת אין לזה שום תוקף.

נו מה התחדש ? ויכוח עקר מוכר וישן
רק תראו, גם אם הייתם מקימים שכונה רק מחברי שרשור זה, כבר היה לכם מספיק מריבות שכנים שיעסיקו אותכם עד הפנסיה

אז במקום לחנך אולי אנשים ילמדו להתחשב? ולהקשיב לשני לא בשביל אחרים אלא בשביל עצמם אתם עומדים להגיע לשכונה עם מגוון דעות קצת יותר רחב ממה שיש פה,
קחו נשימה תתחילו להתרגל.

י. גולד

משתמש מקצוען
מבדיקה מעמיקה;
בשוק החופשי הרוב המכריע של הרוכשים הינם משקיעים חרדיים,
במחיר למשתכן ברור לכולנו שמדובר בהיימישע חסידיש'ע אנ"ש
יחד נבנה את פינת יקרת של בית שמש החסידית!
יפי הנפש מוזמנים להמשיך ולקטר ממקום מושבם במימון העירייה...​

פנטזיה 3D

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
פתחתי סקר בנושא המזגנים:

א"א

משתמש פעיל
D I G I T A L
1644348297221.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה