דרוש מידע חרדה ממחלות. מה עושים?

חיה4

משתמש מקצוען
נראה לי שיש לי חרדה ממחלות.
כל פצע חדש, כל כאב מקפיצים לי את הלב ואותי לרופא.
עושה מלא בדיקות ועדיין, יש כל כך הרבה סוגים שזה לא עוזר...
כבר מתביישת ללכת לרופא משפחה לשאול אותו שוב ושוב.
וד"ר גוגל רק מוסיף נפט למדורה.

אני לא יודעת אם הבעיה שאני עוקבת אחרי כל שינוי בגוף או שאני מתייחסת לכל פצע ברצינות. רק לי גדלים פצעים בכל מיני מקומות?? או שאנשים פשוט מתעלמים?

יש כל כך הרבה סיפורים על ההוא שכאב לו הרגל ובסוף זה היה סרטן והוא נפטר, או ההוא שהיה לו פצע בפה ובסוף זה היה סרטן בפה ואם היו מגלים את זה בזמן היה סיכוי אבל...
ויש גם את הצעירים שקורסים פתאום מדום לב ה' ישמור...

מה עושים?? למישהו יש עצה מעשית? אני משתגעת מזה... :cry::cry::cry:

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
טיפול זה הפתרון היחיד?
אני לא במצב של התקפי חרדה אמיתיים (קוצר נשימה וכו'...)
רק לחץ שהורס את היום...
צריך לחכות להגיע לזה?
שמעתי פעם שקפה גורם לסטרס. אולי רלוונטי אליכם.
אדם יכול לנסות להרגיע את עצמו. לזכור שרוב ככל הפצעונים התגלו כחצ'קון שנגרם מאכילה יתירה בפסח, והרפואה היום מתקדמת אפילו יותר ממה שהיה לפני עשרים שנה. רק המקרים הקשים ביותר של המחלה מגיעים למוות ה"י ל"ע.
ואם אתם בדרגה יותר גבוהה תזכרו שהקב"ה מנהל את העולם וכמו שהלב עובד כל רגע, גם תאים סרטניים נוצרים בגוף כל הזמן, והגוף (הקב"ה!) מסלק אותם. והא ראיה, שרוב הציבור בריא ברוך השם.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מכירה מקרוב. כדאי ללכת פעם פעמיים ל-CBT ולקבל טכניקות להתגבר על זה.
ולגבי המה שהיה לאחרים.. לא מתים רק ממחלות כלומר יש גם תאונות ויש גם דום לב לא עלינו...
אם נמנע ונלחץ מכל גורמי המוות נשב לנו במקלט ונחכה לגואל...
ועדיין גם הדברים הכי מפחידים שבגוגל ב"ה לא קרו לך (ואצלי כן קרו ולא התהפך העולם)
על כל כאב תראי את החצי השלם הסובב אותו...

חיה4

משתמש מקצוען
את עסוקה?
תנסי להעסיק את עצמך מעל לראש, ואז לא יהיה לך זמן לחפש ולמצוא...
וואהו!! בול!!!
הפעם נשברתי בעקבות חופשת פסח. שלוש דברים שונים. אם אני אלך לרופא, הוא ישלח אותי לפסיכיאטר. ;)
ביומיום העמוס אין לי מספיק זמן אבל זה מצליח להבליח פה ושם...

משתמש משודרג

משתמש מקצוען

אין על עם-ישראל

משתמש מקצוען
סתם שתדעי עצם זה שאת בלחץ זה האסון הכי גדול ומשפיע פיזית!
לכן קודם כל לשחרר לחץ...
הייתי פעם אצל פרופסור גדול הוא אמר לי שלחץ יכול להוציא לאנשים גולות מהראש...
שינויים פיזים ממש ...
אני לא בא להפחיד אבל דבר ראשון לא להתעלם מהלחץ והסטרס זה האויב הכי גדול!

כלבלב כחול

משתמש פעיל
טיפול עמוק וטוב זה מעולה ומומלץ אבל לא מתאים בכל שלב,
מעבר לעלות הכספית הגבוהה, בטיפול פותחים פצעים מהעבר וצריך לכך פניות נפשית מלאה והשקעה,
אם את מחפשת טיפול נקודתי ממליצה מאד על הרפואה האלטרנטיבית כמו רפלקסולוגיה וכד'

מתייעצת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
וואו, מזדהה.
בדרך לפתוח אשכול כזה כבר כמה זמן,
יודעת את כל התשובות(אמונה, לחץ שמזיק, ועוד)
לא רצה לרופא על כל דבר אבל כן מתכננת לעשות זאת , עסוקה מדי בשביל זה וגם מפחדת לעמוד מולו.
לא במצב של טיפול כי לא מוכנה לשלם, זה לא מספיק משבש אותי אבל כן מציק.
יש פתרונות?

חיה4

משתמש מקצוען
אגב לתופעה הזו יש שם: היפוכונדריה. (אני לא מאבחנת ח"ו.9

@חיה4 יש לזה שם למה שתיארת היפוכנדריה בלע"ז
ברוך ה' לא במצב שמתואר בקישור.
נרגעת מאד אחרי הביקור אצל הרופא. עד הבעיה הבאה...

חיה4

משתמש מקצוען
וואו, מזדהה.
בדרך לפתוח אשכול כזה כבר כמה זמן,
יודעת את כל התשובות(אמונה, לחץ שמזיק, ועוד)
לא רצה לרופא על כל דבר אבל כן מתכננת לעשות זאת , עסוקה מדי בשביל זה וגם מפחדת לעמוד מולו.
לא במצב של טיפול כי לא מוכנה לשלם, זה לא מספיק משבש אותי אבל כן מציק.
יש פתרונות?
כל מילה! תאור מדויק!
מחפשת עצות זמינות יותר. למשל אמרו לי פעם לנשום נשימות עמוקות כדי להרגע.

Oops

משתמש פעיל
חיה,
תחשבי על מישהו ששבר רגל, ומתעקש ללכת על הגבס או בקפיצות, לא מוכן לשמוע על קביים כי "לא נורא ואפשר להסתדר כך". היית חושבת עליו שהוא טיפש, ומאמלל את עצמו. יש כלי כל כך פשוט שיכול לעזור לו לתקופה הקצרה הזו עד שהרגל שלו תחלים, למה להתעקש בלי. נכון?

טיפול רגשי או cbt זה כלי, קביים, שיתנו לך לשפר את היומיום שלך. לא חבל להתעקש להמשיך בלי זה?

עברנו את הימים שאנשים חשבו שטיפול רגשי זה רק לחולי נפש. היום מבינים שזה למידה של כלים להתמודדות טובה יותר עם קשיי היומיום. לכולנו קשיים, וחלקם קשים יותר, וצריך לפעמים ללמוד כלים חדשים שלא הצלחנו ללמוד לבד, כדי להצליח בהמשך להתמודד לבד...

שוהם307

משתמש מקצוען
@חיה4 ,
אכן מצער מאוד, אך אם תדעו כמה כללי ברזל הם יכולים להקל ולהעלים כליל את הבעיה.

1. כל 'פתרון' שאתם מציעים לבעיה, כמו ללכת לרופא וכדו', רק מזינה את החרדה, ממש מתדלקת את החרדה. זה החוק הראשון בחרדות, אז פשוט אל תעשו את זה. (וכמובן אני לא מדבר אם קרה משהו רציני, אלא על הדברים הקלאסיים שרוב האנשים עוברים את זה בחיים ולא מתייחסים)

2. גוגל הוא מקור מידע שמשמש אותנו לרעה, פשוט אל תשתמשו בו.

3.תסתכלו על העבר, בכל הפעמים שהיה לכם חשש למשהו דרמתי, התברר ככלום, אז פשוט למדו מהעבר בשביל להירגע שגם עכשיו זה כלום.

4. תחשבו על תשובה מסויימת לחרדה שמציקה, לדוגמא, אם כואב באזור מסויים ואז החרדה אומרת 'אימאל'ה בטח יש לי...' ואז תכינו תשובה לחרדה, כמו 'לא הגיוני הרי זה סתם כאב קלאסי', או 'נחכה שבועיים ואז נחליט', ואז בראש תציגו את הטענה של החרדה ואז את התשובה, ותעשו את זה לפחות 15 פעמים אחד אחרי השני, עד שזה ימאס ולמרבה הפלא החרדה תיחלש ואף תיעלם, ואם זה לא עוזר, תעשו את זה עוד פעם ועוד פעם, ככה המח לומד לא להתעסק עם המחשבה הזאת.

5.אמונה. אם אמור לקרות למישהו משהו, זה יקרה, ואם לא, אז זה לא יקרה.
נ.ב. כתבתי אמונה בסוף, כי לא כולם בדרגה כזאת שמיד מאמינים שהכל מאת ה'. אבל לפחות שאמונה תהיה ברשימה...

מתייעצת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
@חיה4 ,
אכן מצער מאוד, אך אם תדעו כמה כללי ברזל הם יכולים להקל ולהעלים כליל את הבעיה.

1. כל 'פתרון' שאתם מציעים לבעיה, כמו ללכת לרופא וכדו', רק מזינה את החרדה, ממש מתדלקת את החרדה. זה החוק הראשון בחרדות, אז פשוט אל תעשו את זה. (וכמובן אני לא מדבר אם קרה משהו רציני, אלא על הדברים הקלאסיים שרוב האנשים עוברים את זה בחיים ולא מתייחסים)

2. גוגל הוא מקור מידע שמשמש אותנו לרעה, פשוט אל תשתמשו בו.

3.תסתכלו על העבר, בכל הפעמים שהיה לכם חשש למשהו דרמתי, התברר ככלום, אז פשוט למדו מהעבר בשביל להירגע שגם עכשיו זה כלום.

4. תחשבו על תשובה מסויימת לחרדה שמציקה, לדוגמא, אם כואב באזור מסויים ואז החרדה אומרת 'אימאל'ה בטח יש לי...' ואז תכינו תשובה לחרדה, כמו 'לא הגיוני הרי זה סתם כאב קלאסי', או 'נחכה שבועיים ואז נחליט', ואז בראש תציגו את הטענה של החרדה ואז את התשובה, ותעשו את זה לפחות 15 פעמים אחד אחרי השני, עד שזה ימאס ולמרבה הפלא החרדה תיחלש ואף תיעלם, ואם זה לא עוזר, תעשו את זה עוד פעם ועוד פעם, ככה המח לומד לא להתעסק עם המחשבה הזאת.

5.אמונה. אם אמור לקרות למישהו משהו, זה יקרה, ואם לא, אז זה לא יקרה.
נ.ב. כתבתי אמונה בסוף, כי לא כולם בדרגה כזאת שמיד מאמינים שהכל מאת ה'. אבל לפחות שאמונה תהיה ברשימה...
נשמע ששווה לנסות. יש לך הכשרה מקצועית או שהעיצות הן פרקטיקה שרכשת? סתם מעניין אותי.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
טיפול עמוק וטוב זה מעולה ומומלץ אבל לא מתאים בכל שלב,
מעבר לעלות הכספית הגבוהה, בטיפול פותחים פצעים מהעבר וצריך לכך פניות נפשית מלאה והשקעה,
אם את מחפשת טיפול נקודתי ממליצה מאד על הרפואה האלטרנטיבית כמו רפלקסולוגיה וכד'
טיפול CBT גם בשיטות היותר עמוקות, לא נוגעים הרבה בעבר, אלא רק במקרים שצריכים טיפול עומק שלא קשור רק לחרדות אלא לעולם הרגשי הכללי, וזה לא נצרך בכל מצב.
כסף זה כבר עניין אחר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה