בריאות חרדה מבדיקות דם

ריקי נמל

משתמש צעיר
הבת שלי (בת 14) צריכה לעבור אחת לתקופה בדיקת דם למעקב. הבעיה היא שיש לה חרדה ענקית מהבדיקה. בכל פעם דרמות רציניות. [היו גם הקאות אחרי הבדיקה, כמעט התעלפות וכו'. אבל עברה...]
בפעם האחרונה היא ממש נכנסה להסטריה. לא הצליחה להרגע, עוד לפני שיצאנו.
גם אחרי שאמרתי לה שנדחה את הבדיקה בכמה ימים, לקח לה חצי שעה להרגע. (אנחנו שמים משחה מאלחשת, כך שאת הדקירה היא לא מרגישה).
יש למישהו רעיון מה לעשות כדי לעצור את החרדה הזו? הבדיקה מאוד חשובה לה.
תודה מראש

משה 05276

משתמש מקצוען
הבת שלי (בת 14) צריכה לעבור אחת לתקופה בדיקת דם למעקב. הבעיה היא שיש לה חרדה ענקית מהבדיקה. בכל פעם דרמות רציניות. [היו גם הקאות אחרי הבדיקה, כמעט התעלפות וכו'. אבל עברה...]
בפעם האחרונה היא ממש נכנסה להסטריה. לא הצליחה להרגע, עוד לפני שיצאנו.
גם אחרי שאמרתי לה שנדחה את הבדיקה בכמה ימים, לקח לה חצי שעה להרגע. (אנחנו שמים משחה מאלחשת, כך שאת הדקירה היא לא מרגישה).
יש למישהו רעיון מה לעשות כדי לעצור את החרדה הזו? הבדיקה מאוד חשובה לה.
תודה מראש
אולי פה תמצאו תשובה

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא ניסינו. זה יכול לסייע?
למי פונים? מי מטפל בNLP?
בכל מקרה, הכי חשוב, שלא תסתכל על המחט, וק"ו שלא תראה את הפעולה עצמה, ולא את המבחנות לפני ואחרי.
למרות שהצוות הרפואי לפעמים דוגל ההיפך.

saralulu

משתמש מקצוען
יש תרופות הרגעה
לספר לרופא משפחה על הפחד שלה ולבקש ממנו תרופה מתאימה שהיא יכולה לקחת ותרגיע אותה.
מכירה ילדה שסבלה מפחד נוראי מנסיעות ורסקיו ממש עזר לה.
פשוט להתייעץ עם הרופא מה הכי יכול לעזור ולהרגיע את הלחץ.
ולהתפלל על זה כמובן...
אם הבדיקה צריכה להיות בצום צריך לבדוק אם יש אפשרות לקחת את התרופה לפני.
יש תרופות נוספות שהוצעו באשכול שצוטט למעלה, כמו קלונקס וכו׳.
פשוט לבדוק מה הכי מומלץ ויוכל להועיל.

כסא נח

משתמש מקצוען
לא ניסינו. זה יכול לסייע?
למי פונים? מי מטפל בNLP?
תבררו על מטפלת טובה ב-NLP
באיזור מגוריכם
תאספו כמה המלצות
ותשאלו אותה
האם היא חושבת שהיא יודעת לפתור דבר כזה.

לא שמעתי בעבר על פחד ממחטים ברמה כזו
אבל NLP יודע לפתור פוביות דומות
אין סיבה שאת זה הוא לא יצליח.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
האם היא מפחדת מכל דם? גם של פצע?
אולי אפשר להתאמן בבית על דקירת מחט של בדיקת סוכר?
אולי היא מפחדת שיגמר לה כל הדם?

ריקי נמל

משתמש צעיר
תודה על תגובותיכם.
לקחנו רסקיו. מרחנו משחה מאלחשת. היא יודעת מי לוקחת לה את הדם, וזו לוקחת דמים נעימה מאוד.
ובכל אופן - נכנסה להסטריה לא מוסברת. בכי תמרורים. וגם אחרי שאמרתי לה שאנחנו נדחה את הבדיקה, לקח לה זמן להרגע..
שומעת על השיטות הנ"ל כל הזמן. עכשיו אעבור לשאלה הבאה: איך יודעים למי לפנות? ומי טוב בנושא?

noa5675

משתמש רשום
מכירה את זה באופן אישי מהילדות, מה שהכי עזר זה לבקש מהאחות "לשכב"- מרגיע את המתח, ולתת לנוח אח"כ כמה דק' עד שהילד רוצה לקום מרצונו, הרבה הכלה סבלנות והזדהות, אצלי זה הלך והתעמעם עם הזמן, לא נלחמתי עם זה ולא הסביבה
(זה לא עבר לגמרי אבל נשאר משהו קטן ובשליטה)
אבל אולי את מתארת משהו יותר חמור...

ריקי נמל

משתמש צעיר
האם היא מפחדת מכל דם? גם של פצע?
אולי אפשר להתאמן בבית על דקירת מחט של בדיקת סוכר?
אולי היא מפחדת שיגמר לה כל הדם?
לא. אין לה פחד מדם באופן כללי. זה לא חשש שיגמר לה הדם.
גם הבדיקה לא כואבת לה, כי היא שמה חומר מאלחש קודם.

2016

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תבדקו בקופה אם יש שירות של לקיחת דם בבית
בכללית מושלם זה עולה 20 ש"ח
יכול להיות שזה ירגיע
היא יכולה לשכב במטה שלה

r36330

משתמש פעיל
לא יודעת אם יעזור. אבל סיפור טרי מהשבוע
גם הבת שלי, בת 5, צריכה בדיקה כל תקופה
היא מפחדת, אבל לא פניקה.
ברמה שהייתי צריכה השבוע קצת בכח להשיב אותה עלי. לתפוס לה את היד חזק.
אבל היא הבינה שאם תזוז יכאב יותר ולא זזה. רק בכתה וקצת צרחה
עד שהיו באמצע הבדיקה, הנבדק לידנו, איזה 'אבא' אחד, התעלף, עוד לפני שדקרו אותו. רק מהפחד.
זה לא היה נעים להיות שם. אפילו רק מהאחיות נכנסו לפניקה וצרחו ממש
בכל אופן, אח"כ דברתי עם הילדים על מה שהיה (עוד שניים היו מחוץ לדלת וגם שמעו הכל)
דיברנו על זה שהחמודה שלי פחדה וקצת בכתה, וזה באמת היה טיפה כואב ולא נעים.
אבל האיש הזה התעלף והפסיק לנשום רק מהפחד, וזה יותר מסוכן.
בסוף הכל בסדר איתו אז אפשר לצחוק קצת (לא ראינו מי זה בדיוק, לא מוכר, וממש לא עליו אישית, רק הרעיון)
הפחד של הילדים נכנס לפרופורציה נורמלית לעומת הפחד של האיש ההוא. הילדים שלי הרבה יותר גיבורים ממנו. הם אמרו זאת על עצמם.
זה היה ממש ממש טוב בתור העצמה אישית, וממש נראה לי שבסופו של דבר זה יכול להיות לטובה וברכה שבבדיקה הבאה היא תבוא בפחות חשש

saralulu

משתמש מקצוען
לא יודעת אם יעזור. אבל סיפור טרי מהשבוע
גם הבת שלי, בת 5, צריכה בדיקה כל תקופה
היא מפחדת, אבל לא פניקה.
ברמה שהייתי צריכה השבוע קצת בכח להשיב אותה עלי. לתפוס לה את היד חזק.
אבל היא הבינה שאם תזוז יכאב יותר ולא זזה. רק בכתה וקצת צרחה
עד שהיו באמצע הבדיקה, הנבדק לידנו, איזה 'אבא' אחד, התעלף, עוד לפני שדקרו אותו. רק מהפחד.
זה לא היה נעים להיות שם. אפילו רק מהאחיות נכנסו לפניקה וצרחו ממש
בכל אופן, אח"כ דברתי עם הילדים על מה שהיה (עוד שניים היו מחוץ לדלת וגם שמעו הכל)
דיברנו על זה שהחמודה שלי פחדה וקצת בכתה, וזה באמת היה טיפה כואב ולא נעים.
אבל האיש הזה התעלף והפסיק לנשום רק מהפחד, וזה יותר מסוכן.
בסוף הכל בסדר איתו אז אפשר לצחוק קצת (לא ראינו מי זה בדיוק, לא מוכר, וממש לא עליו אישית, רק הרעיון)
הפחד של הילדים נכנס לפרופורציה נורמלית לעומת הפחד של האיש ההוא. הילדים שלי הרבה יותר גיבורים ממנו. הם אמרו זאת על עצמם.
זה היה ממש ממש טוב בתור העצמה אישית, וממש נראה לי שבסופו של דבר זה יכול להיות לטובה וברכה שבבדיקה הבאה היא תבוא בפחות חשש
לגבי מה שכתבת אני הייתי אומרת לה לא להסתכל, גם אני בתור אדם מבוגר לא מסתכלת אף פעם.
וגם היא יכולה בכלל לא להרגיש את הבדיקת דם אם תמרחי לה לפחות שעתיים וחצי לפני משחת אילחוש וכל פעם שנספג עוד וכך היד בעצם רדומה ולא מרגישים את הדקירה, וגם אם היא אולי תרגיש זה יהיה כמו דגדוג.
כמובן למרוח בשפע במקומות הרלוונטיים, אין לי ניסיון עם הגיל הזה אבל ככה נראה לי שהייתי עושה.
ודבר נוסף בפעם האחרונה שעשיית המליצו לי לשכב וזה הקל עלי מאוד!
וסתם מעניין יש לי אחות שאוהבת חיסונים :) מגילאי הביה״ס היא ממש לא מפחדת ואין לי מושג מה היא אוהבת בזה, מזוכיסטית לגמריי!

כסא נח

משתמש מקצוען
לא מובן לי
למה לא מחזיקים משחה מאלחשת
מטעם המעבדה
לכל מי שמפחד/ת?

כמו שברופא שיניים
הזריקת הרדמה כלולה כחלק מהשירות.

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא מובן לי
למה לא מחזיקים משחה מאלחשת
מטעם המעבדה
לכל מי שמפחד/ת?

כמו שברופא שיניים
הזריקת הרדמה כלולה כחלק מהשירות.
כי בדיקת דם זה לא באמת כואב.
רופא שיניים כן.

ש.הופנר

משתמש צעיר
וסתם מעניין יש לי אחות שאוהבת חיסונים :) מגילאי הביה״ס היא ממש לא מפחדת ואין לי מושג מה היא אוהבת בזה, מזוכיסטית לגמריי!
אוהבת את התשומת לב שהיא מקבלת מזה ;) .....(לגמרי מזדהה...אני בבית ספר ממש אהבתי את כל הענינים האלו....)

r36330

משתמש פעיל
לרב האנשים בדיקת דם לא יותר כואבת מסריטה קטנה נניח
ואכן ילדים מסויימים יבכו מהסריטה 10 דקות, מטעמי רגישות יתר/צומי/חינוך
(יש לי ילדה שבוכה הרבה וברור לי שלרב אצלה זה צומי, כי היא לא תבכה בכיתה ולא תזכור לספר, לא תבכה ליד הדודים ותגיד שלא כאב ותוך שניה תשכח וכו')
לא רוצה לשים לילדה שלי משחה מאלחשת לפני בדיקת דם. לחנך-להרגיל אותה שזה באמת כואב וצריך לאלחש
היא מתמודדת עם זה יפה מאוד.
מסתכלות אחת בפנים של השניה ומדברת אליה דיבורים מרגיעים. לא נותנת לה לראות את המחט וכו'
ואגב, אני תמיד מספרת לה שגם אני מפחדת מבדיקות דם קצת, מה שנכון. אבל זה עובר בדקה בערך... הבדיקה.
אחרי כל הבכיות והכל... היא גאה ללכת לגן עם הפלסטר והסופג על היד...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה