חרבות ברזל • נספח שבועי 1

מצב
הנושא נעול.

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פיקוד העורף הוציאו הדרכה כלשהי כיצד להתארגן למלחמה?
האם צריך מכשיר רדיו או שאינטרנט מספיק?
יש צורך בהצטיידות במוצרי מזון יבשים, או שלא צפוי חסר?

אשמח לדעת, תודה

קבצים מצורפים

• IMG-20231009-WA0038.jpg
    IMG-20231009-WA0038.jpg
    KB 106.7 · צפיות: 46

mgv

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
שמעתי ואולי החברים כאן ידעו אם זה נכון
בישיבת תפרח תושיה היה נס גדול
המחבלים נסעו על הכביש הראשי באזור ולא נכנסו לשם
היו עוד כמה ישיבות עם ניסים גדולים.
כנסת אליהו בחזון יחזקאל,
ישיבת עוצם.

H. Clin

משתמש מקצוען
בכל הנוגע לפיקוח נפש, הכלל הוא שאפילו במקום בו יש קטנים או גויים, יש להקפיד לעשות את חילול השבת דווקא על ידי גדולי ישראל וחכמיהם.
עם זאת, לדעת הרמ״א מוטב לעשות על ידי גוי או על ידי שינוי במקום בו אין בכך עיכוב. ויש לשאול מורה הוראה באופן פרטי על כל מלאכה ומלאכה.
בכל מקום בו הסכנה מוחשית ויש עיכוב בדבר, או שיש ספק שמא על ידי כך יהיה עיכוב בדבר, מצווה לחלל את השבת על ידי גדולים וחכמים.
אצלנו זה היה מצב קבוע של פיקוח נפש, לא מקרה חרום, וזה היה הפסק שקיבלנו.
לכל מכשיר היה את השינוי שלו (אחד עם מרפק, אחד עם מזרק בתוך הפה וכו').
אף פעם לא ביקשנו מהילדים ללחוץ. כמובן ששאלנו רב על כל פרט ופרט.

נערך לאחרונה ב:

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אצלנו זה היה מצב קבוע של פיקוח נפש, לא מקרה חרום, וזה היה הפסק שקיבלנו.
לכל מכשיר היה את השינוי שלו (אחד עם מרפק, אחד עם מזרק בתוך הפה וכו').
אף פעם לא ביקשנו מהילדים ללחוץ. כמובן ששאלנו על כל פרט ופרט.
בהחלט. כך ראוי.
בכל אופן, חשוב לדעת שאין באמת היתר הלכתי לעשות מלאכה על ידי קטן.
ברוב המקרים, שינוי יהיה שווה או אפילו עדיף לקטן.
וכמובן, אדגיש שוב, כל מקרה לגופו.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
האשכול נפתח שוב לניסיון נוסף.

אין להיגרר לוויכוחים, שאלות השקפה, דיונים לגופו של ניק, או הצעות לו הייתם נהגי מוניות או ראש ממשלה.
האשכול לתגובות ענייניות בלבד!

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אבי רבינא: ‏מתקשר אליי שלמה קוסטיצין, אברך מהקהילה החרדית באופקים. אמא שלו בת ה-79 נרצחה במתקפת הטרור בשבת. עברו שלושה ימים, איש לא יצר איתם קשר. הם מתחננים לכל הגופים לקבל לידיהם את הגופה, לזהות ולהביא את האם לקבורה. אבל ההתנהלות היא לא הגיונית ולא מקצועית. ביקשו לפרסם, לשתף ולסיים את הסאגה העצובה.

אי אפשר להתווכח עם משפחות שכולות, אבל זוכרים כשהיה 45 הרוגים במירון כמה ימים לקח הזיהוי וכמה המשפחות התלוננו על זה שזה לוקח זמן.
כאן מדובר על פי עשרים רח"ל, והקצב חייב להיות בהתאם. עם הכאב האינסופי. והטראומה לנצח.

פ.נ

משתמש מקצוען
אי אפשר להתווכח עם משפחות שכולות, אבל זוכרים כשהיה 45 הרוגים במירון כמה ימים לקח הזיהוי וכמה המשפחות התלוננו על זה שזה לוקח זמן.
כאן מדובר על פי עשרים רח"ל, והקצב חייב להיות בהתאם. עם הכאב האינסופי. והטראומה לנצח.
יותר מזה
הם לימודי נסיון לצערי הרב מאסון מירון שאז כבר שם היה כמה מקרים של טעות בזיהוי....

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יותר מזה
הם לימודי נסיון לצערי הרב מאסון מירון שאז כבר שם היה כמה מקרים של טעות בזיהוי....
מצטרפת.
מדובר במאות הרוגים!

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

יותר מזה

ברור, אני, כאחת שקרוב משפחתה, סא"ל נפל בבארי, ומשפחתי, מחכים בסבלנות לגופה. ללוויה.
ה' ישמור
הי"ד

002

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
מי שיש לו השערה אני יודה לו אם יענה לי.

א. מה הכוונה שלא תהיה אספקה של מים לרצועה. האם זה אומר שתוך כשבוע ימותו שם מצמא?
ב. מה הכוונה "אזרחים הרוגים ברצועת עזה", הרי רוב הגברים ברצועת עזה רוצים להרוג אזרחים ישראלים אם תהיה להם את האפשרות, ואם כן מה הכוונה "להרוג לוחמי חמאס וג'יהאד", הרי גם מי שלא רשום בפועל כלוחם חמאס הוא מחבל פוטנציאלי?
ג. מתוך 900 הנרצחים ו 2500 פצועים האם רובם המוחלט כבר נרצחו ונפגעו בשמחת תורה?
ד. האם היו עוד מוקדי טבח המוניים מלבד 260 במסיבה ברעים + 108 בבארי?
ה. בפאנלים בתקשורת מדברים הרבה אלופי לשעבר בצה"ל בשב"כ ובמוסד, ונותנים עצות בלי סוף מה הולכים לעשות ומה צריך לעשות וכו' למה הם לא הולכים לשבת יום ולילה בקריה ובחמ"לים ובחדרי הפיקוד, הרי יש להם אינסוף ניסיון וידע, ומה התועלת שהם אומרים את זה באולפנים?

ו. בקיבוץ בארי אירע טבח של למעלה מ 108 תושבי הקיבוץ. פרנסתם העיקרית הייתה מדפוס בארי - הדפוס הגדול בישראל שמנפיק את החשבוניות, תשלומים, פנקסי צקים, תווי הקניה. אולי זה עלול לגרום לשיבושים בהמשך?

נערך לאחרונה ב:

ניהול 1

משתמש מקצוען
מתוך כל הררי המלל שנאמרו לגבי תוכניות צה"ל במלחמה,
אני מנסה להבין, האם יש מטרה שהוגדרה מראש - מה רוצים להשיג?
האם לפרק את חמאס? לפרז את הרצועה? להרוג את כל התושבים?
איזה הישג יכול להיות מרתיע מספיק כנגד 'הצלחה' גדולה כל כך של האויב רח"ל?

רחלה 123

משתמש מקצוען
קראתי ראיון עם עובדת סוציאלית שנמצאת שם ב433
היא אומרת שזה הולך לקחת ימים ארוכים מאד הזיהוי
ד' ישמור, את חלק מהגופות ניתן לזהות רק ע"י די אן אי
לא פשוט בכלל, נשאר רק לשבת ולבכות עם המשפחות

sap13

משתמש מקצוען
יש הסבר רישמי לחופש מהגנים והבתי ספר?
זאת אומרת בגלל שזה הוכרז כמלחמה ולא מבצע אז אוטומטית כל הארץ בחופש? או שיש סיבה של חשש בצפון?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
מתוך כל הררי המלל שנאמרו לגבי תוכניות צה"ל במלחמה,
אני מנסה להבין, האם יש מטרה שהוגדרה מראש - מה רוצים להשיג?
האם לפרק את חמאס? לפרז את הרצועה?
כן.
ככה סמוטריץ אמר.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ באשקלון: "המטרה - חיסול מוחלט של חמאס וארגוני הטרור בעזה ופירוז עזה; מדינת ישראל לא תשלים עם קיום ארגוני טרור לצידה".

פ.נ

משתמש מקצוען
ברור, אני, כאחת שקרוב משפחתה, סא"ל נפל בבארי, ומשפחתי, מחכים בסבלנות לגופה. ללוויה.
ה' ישמור
הי"ד
קודם כל תנחומים....
גם שכנה שלי שהבן שלה נהרג כבר בשבת בבוקר מחכים לשחרור הגופה ונאמר להם שזה יכול להימשך אפילו עד שבוע הבא
בינתיים הרב שלהם אמר כן להתחיל לשבת שבעה

כתר מלוכה

משתמש פעיל
כתבו עכשיו ידיעה על 1500 גופות מחבלים בעוטף.
זה הגיוני?
לא מסתדר לי כ"כ, עד עכשיו דברו על 300 או 400 כאלו, איך זה קפץ?

@YB@

משתמש פעיל
כתבו עכשיו ידיעה על 1500 גופות מחבלים בעוטף.
זה הגיוני?
לא מסתדר לי כ"כ, עד עכשיו דברו על 300 או 400 כאלו, איך זה קפץ?
מקור הידיעה הוא אלמוג בוקר.
לצערינו כל מה שהיה עד היום לא הגיוני הפך ל.... מציאות....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  36  פעמים

לוח מודעות

למעלה