מידע שימושי חרבות ברזל - חיזוקים

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
היום הייתי בציונו של הרמב"ם.

קברו של הצדיק נמצא כידוע בסמוך לציונם של התנאים ושל השל"ה. האווירה שם מלאה באמונה שהכל יהיה בסדר.

מסביב למתחם ששופץ לפני מספר שנים, יש שלטים שמספרים בכמה מילים את הסיפור של האיש הגדול שכתב כל כך הרבה ספרים עמוקים ובה בעת כרופא טיפל ועזר לכול מי שצריך, עשירים כעניים.

בחוץ יש כיור יפהפה עשוי מאבן, היום הבחנתי בשקעים שנוצרו בו בגלל המים.

נזכרתי בסיפור על רבי עקיבא שהיה רועה צאן ולא האמין שיוכל ללמוד תורה, כי הרגיש שליבו אטום כמו אבן, ואז ראה אבן שנוצרו בה חריצים יפים.
"מי הצליח ליצור את הצורות היפות באבן?" שאל.
ענו לו הרועים: "טיפות המים שירדו במשך שנים בהתמדה".
אמר רבי עקיבא: "כשם שטיפות המים יכלו לחדור לאבן, דיברי התורה שנמשלה למים בוודאי יחדרו לליבי אם אשנן שוב ושוב".

באותו רגע נפלה בי הבנה, עם אמונה גדולה שהפכה לידיעה:
פעמים רבות התפילה נראית בעיני כ'סתם מילים':
האם מישהו שומע?
למה הדברים אינם כמו שאני רוצה?
למה אני מבקשת ואין תשובה?

אבל האמת שלמילים ולתפילה יש יכולת לעשות שינויים לטובה. לכל תפילה יש משמעות, לכל התחזקות, לכל דבר רוחני יש משמעות אדירה.
אנחנו לא יודעים עד כמה.

נמשיך, נתפלל מתוך אמונה גדולה שהתפילות מתקבלות באהבה ורחמים ושום תפילה לא חוזרת ריקם!

זה קצת קשה לשבת ולהתפלל כל הזמן, אפשר למלמל תפילה בכל מקום

התפילה מחוללת ישועות,
והעובדה שאנו לא רואים מיד עד כמה כל התחזקות וכל מילה ופסוק ואמונה ופרק מסייעים -
היא זו שמונעת מאיתנו למלמל כל היום תפילה ולהיות מחוברים כל היום לתהילים,
אבל האמת היא שהעולם משתוקק יותר מתמיד לתפילות שלנו.
בואו נתפלל מתוך אמונה גדולה שהטוב יגיע, והוא יגיע.

כי בורא עולם הוא האבא שלנו הוא כל יכול, הוא מצפה לתפילות שלנו כדי לזכות אותנו בניסים וישועות.
יהי חסדך עלינו כאשר ייחלנו לך,
לא נחדל לייחל, להאמין ולבקש.
הבורא רוצה את הלב שלנו, את התקווה שלנו ואת הנאמנות שלנו.

כשתבוא הגאולה יתכן ונראה עד כמה התפילה שלנו פעלה ישועות - ונשמח.
עכשיו זה הזמן לבקש בלי להפסיק, מתוך אמונה שהתפילות מתקבלות כולן ופועלות לקדם את הגאולה.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אני מתפלל שבעתיד הקרוב נזכה לבקר בקברו של ר ישראל נאגרה הקבור בעזה
לפי הידוע לי בית החיים בו הוא קבור הופצץ או נחרב לפני מספר שנים...

שלום וברכה.
מצ"ב חוברת 'לה' הישועה', שיצאה לאור על ידי צוות המכון במיוחד לימים אלו.
- בחוברת תמצאו איסוף של דברי חיזוק מגדולי ישראל בעקבות המצב הקשה השורר בארצנו.
- בנוסף הבאנו גם הדרכות ועצות מעשיות להתמודדות עם המצב, לכולנו בכלל, ולילדינו בפרט.
- בהקדמה לחוברת הובאה שיחה מיוחדת מאת הרב יחיאל יעקובזון שליט"א, שנכתבה מתוך הקלטה שהתפרסמה בימים אלו. קריאה חובה!
מצווה גדולה להפיץ את החוברת כמה שיותר!

בתקווה לבשורות טובות במהרה.
מכון בנין הבית היהודי

קבצים מצורפים

• חוברת לה' הישועה.pdf
    3.3 MB · צפיות: 97

הודיה בושארי- ציירת

איור דיוקנאות ברמה גבוהה מאד
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
ברחתי מהדרום לאמא שלי בביתר בלי המחשב עליו אני עובדת,
לאורך ימות המלחמה יצרתי על צלחות פסוקים שנתנו לי כח,
וככה נוצרו איורים ידניים בביצוע נטו מהלב ומהכאב, חלקם קצת צריכים פירוש רש''י
אפשר לקרוא בקהילת המאיירים את השיתוף המלא:

בתפילה לישועות מעל הטבע, ובקרוב נשמע שופרו של משיח.
מקווה שנתתי חיזוק בימים טרופים אלה.
לאיזו צלחת הכי התחברתם?
1696945799564.jpg
1697485879976.jpg

1697024176107.jpg

ושבו בנים.jpg

1698005453452.jpg
1698005453461.jpg

1698005453444.jpg

פ.נ

משתמש מקצוען
מעתיקה את מה שרשמתי באשכול
זה פשוט מטורף!!
הצלחת "גם כי אלך"
פשוט צמרמורת
זה פשוט כולם מרגישים כך
ממש מבטא את זה

סוווווף !!!

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
ב"ה לא ראיתי יותר מידי
אבל אני מבינה שיש סיפורי זוועות מחרידים ומחזות אימים שקרו שם... שקורים שם.
שלא מעכלים... שלא מבינים... שלא ניתנים לתיאור.
אני זוכרת את עצמי אחרי אסון מירון מנסה לפתוח סידור ולדבר אליו ולא מצליחה. לא מסוגלת. לא יודעת מה לומר. ספיצ'לס כזאת. מה?! 45 הרוגים... ככה?? במיתה כזו משונה?? ועכשיו זה 1350!! מספר הזוי שהלב לא באמת מעכל...
אבל משהו מרגיש לי שונה.
מרגיש לי שזה הסוף.
מרגיש לי שאנחנו צריכים להחזיק חזק רק עוד קצת...
להראות לו שאנחנו רוצים אותו באמת באמת וסומכים עליו ורק עליו.
אני לא נביאה ולא מתיימרת להיות אחת כזאת-רק שואלת את עצמי מה אבא רוצה ממני עכשיו?
ושואלת אותו אבא מה עכשיו? תגיד לי, אני פה, אני מוכנה לעשות הכל!!
שנראה כבר את האור! את האור שלך! לתת לו לנהל את המערכה שלנו.
הוא הראה לי כ"כ הרבה פעמים בחיים שלי-
תני לי... תני לי לנהל לך את החיים, אני מבטיח לך את תהיי מאושרת.
ולהגיד לי?! לי?! לתת למישהו לנהל לי את החיים היה נשמע לי מופרך, הזוי, חסר סיכוי, מה?? למה?? איך??
ונתתי לו ושוב החזקתי חזק ותמיד הוא חייך ואמר לי: ביתי, הכל בסדר, לאט לאט, אני מכיר אותך...
יודע שקשה לך לשחרר אבל לאט לאט את תראי שרק את טובתך אני מבקש...
סטפ ביי סטפ זה קרה וזה עדיין קורה ולפעמים אני שוכחת ואז נזכרת ומשחררת...
למי שטועה לחשוב שאני יושבת ומלקקת גלידה אז זהו שלא..
אני אכתוב עכשיו משהו שאולי יכעיס הרבה אנשים...
הרבה רבנים וגדולי הדור הזהירו וחזרו והזהירו בהזדמנויות רבות
שאם לא נעצור עכשיו את חוסר הקדושה והצניעות
זה יגרום להסיר את ההגנה והשמירה מעל עם ישראל
לא שמענו, לא הבנו, קשה היה לנו, אבל במחשבה לאחור טעינו, נכשלנו והכשלנו.
הרבה כבר הבינו את הרמז הברור, זרקו שרפו והשמידו עם כל הקושי הענק, ומסרו נפש ממש !
רק כדי שתחזור ההגנה והשמירה ההרמטית עלינו ועל כל מי שמוסר נפש בשבילנו.
נעמוד בעוז ובגבורה ונקריב את קורבנותינו, עם כל הקושי והכאב, החברה והתהילה,
למען אחינו ובשרנו הפצועים, השבויים, הנעדרים ולהבדיל הנפטרים,
ולמען לא יהיה עוד, שום צער נזק אסון ויגון, לשום יהודי בעולם, לעולם.
וכן נקפיד, לחשוב על השני, לעזור לו, לתמוך בו, לעשות בשבילו,
יש עכשיו מלא נשים שיושבות בבית כשהבעל שלהם בחזית, מתמודדות...
איך אמרה לי מישהי... היא לא ראתה את בעלה שבועיים.
אני חברה טובה של המון רווקות לא מעט זמן... שלא ראו את בעליהן... עדיין...
לא משווה כאב, לא משווה געגוע,
אבל אולי מהמקום הזה,
כן מהמקום של יושבת ליד החלון ומחכה לצפירת הרגעה שתחזיר לה את בעלה עם זר פרחים ביד,
אולי משם אפשר להבין את הכאב של כל אותן רווקות שמחכות ומחכות, ו...
עוד שנה והוא לא בא... ובתים נבנים מסביבה... וילדים וילדות ושלה עדיין לא בא.
והיא עדיין יושבת בחלון ומחכה לו... שיבוא עם זר פרחים. כי היא גם דואגת לו וכמהה לו מתי יבוא.
ואולי מהמקום הזה נבין את הכאב של האבא הגדול והרחום שלנו שמחכה לבניו... ומחכה כבר 2000 שנה.
יושב מצטער ושואג כארי, על בנים שגלו מעל שולחן אביהם.
והוא מסתכל בחלון ומציץ מן החרכים... שובו אליי ואשובה אליכם... ומרעיף מילות חיבה אוהבות... מתגעגעות...
"בזכות נשים נגאלנו ובזכותן עתידין להיגאל"
עם הכאב הזה של הציפייה והגעגוע של כל אחת ואחת ממקומה נוכל להבין יותר אחד את השני, אחת את השנייה.
אולי עכשיו נבין יותר את החברה שמצפה לבעלה,
את הבחורה שמצפה לחתנה,
את החברה שמצפה לקול בכי של תינוק,
את האמא שמחכה לבנה או ביתה שישובו מלרעות בשדות זרים,
את הבת שמחכה לאבא,
את אבא שלנו שמחכה לנו.
ואז... כל ההמתנה הזו של 2000 שנה של גלות תהפוך למתנה ענקית-גאולה בחסד וברחמים!
מה צריך לעשות? כלום!!
לשבת רגע, להתחבר לכאב, להרגיש, לחוש, להתפלל.
היום, מחר, כשתגיעי לברכת "ראה נא בעונינו" בשמו"ע המילים שלך יקבלו משמעות אחרת ואמיתית,
פתאום יהיה לך קל יותר להזיל דמעה על כאב של מישהי אחרת שאולי את לא מכירה אותה בכלל...
כי להרגיש את הכאב עכשיו זה הדבר הכי קל,
אז בואו ניקח אותו, נעלה אותו למקום גבוה יותר -
נביא איתו גאולה!

yael305

משתמש מקצוען
מעבירה,
הבנתי מחברה שזה ממש נכון-

חברות יקרות שלי
אני כותבת ולא מעבירה!!
ראינו את העמ"י בשבועיים האחרונים יוצא מגדר הרגיל בהתגייסות שלהם למען החיילים
יושבים חיילי צבא ה' ואין להם מה לאכול
יש לי אח בישיבת שערי שמועות בית חלקיה
הישיבה נמצאת במצב כלכלי קשה כבר כמה חודש
הישיבה הגיעה עכשיו למצב אנוש אין להם כסף לאוכל אין לבחורים מה לאכול שם,
היום אח שלי התקשר הביתה ואמר שהביאו להם דגים קפואים שיבשלו לעצמם,
נמצאים בישיבה למעלה מ500 בחורים טובים שאין להם מה לאכול.
הודיעו להם היום יום שני שהשבת חוץ מתחילה היום כי אין להם מה להביא לבחורים לאכול,
אני לא מדברת על זה שבחורים אין טישו בשירותים, כוסות לשתות מים, את הדברים הכי בסיסיים,
אני מתחננת כל מי שיש לו אפשרות לעזור בכל דרך שהיא מי שרוצה לתרום כסף או להעביר דברים לישיבה שיצור איתי קשר <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
עם ישראל תעזרו לנו לעזור לבחורים האלה שסוגרים להם את הישיבה עכשיו בגלל כזה דבר,
בשורות טובות.
אני פותחת עכשיו חשבון בנק שהתרומות יעברו לשם, ויועברו לישיבה מיד
אם יש אנשים שקשורים לקייטרינג יכול לנסות לעזור או לחברות כל שהם אני מתחננת תפנו אלי בפרטי
תפיצו בכל הארץ שכולם יראו ויעשו ויתרמו כל תרומה הכי קטנה תעזור לבחורים היקרים להישאר עוד יום בישיבה ולא לחזור הביתה כי אין מה לאכול

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
.

פודקאסט מדהים ומחזק. מומלץ ביותר!
איך לצאת מהחרדות והפחדים בעקבות חרבות ברזל

00:00 - פתיח
00:48 - איך לקבל את הפחד את הסבל ואת הכאב בצורה נכונה?
01:45 - אשרי אדם מפחד תמיד. אבל ממה באמת צריך לפחד?
02:31 - הקב"ה שולח פחד לאדם כדי שיתחבר אליו. כל המטרה בהפתעות לקשור את האדם לבורא עולם.
03:44 - הטעות הגדולה לתלות הכל בטבע. לכל אחד הקב"ה מתזמן את הפחד. ומה הקשר לפרעה?
04:34 - אנשים מפחדים בגלל שהם נותנים שליטה לאותו כח שמפחיד אותם.
05:30 - מי שחי באמונה מבין שהפחד זה עונש משמים לטהר לזכך לקשר את העיניים שיפקח את העיניים!
06:20 - יש מלחמה יש פחד. כדי לצאת משליטת הפחד תקבל את כל מה שעובר עליך זה רק הקב"ה עושה.
07:18 - ההרגל מבטל את הפחד. ברגע שאדם יתרגל לפחד הקב"ה ישלח לך פחד חדש כדי שיתעורר.
08:10 - אפשר לשלוט בפחד כשנדע איך להתייחס נכון חוסר אמונה זה העונש הגדול של האדם, אין לו במה להיאחז.
09:10 - אם נבין שכל התרחישים היום מובילים לדבר אחד גילוי האמת בעולם. הממשלה העליונה פועלת.
10:18 - אם יש לאדם אמונה שה' מכניס בי פחד כדי שאעצור אתבונן להשתנות. ובעצם הפחד זה האלוקות!
11:25 - כדי להיות אדם טוב צריך ללמוד תורה. כל הגדולה של התורה היא נותנת לו חוש שישי, חוש הכרת הרע!
11:52 - למה הקב"ה התגלה למשה רבינו בסנה? הסנה מלא קוצים, וצורך הרבה מים, אם לא תגלה שאתה מלא קוצים ובלי מים שזה התורה, אתה תקרע לגזרים!
12:58 - האויב הכי גדול של האדם, זה האדם עצמו! והאוהב הכי גדול זה האדם בעצמו!
13:20 - תדעו לכם אנחנו היום במהלך שלגאול את העולם מהרוע. וכל המצבים שעמ"י יעבור לפני הגאולה כתבו חז"ל.
14:07 - אחים יקרים אנחנו צפויים להרבה הפתעות לפני הגאולה הפתעות של חלמנו כדי לקשור את האדם לבורא.
15:25 - אומר הרמח"ל בספר דעת תבונות שהמצוות מקשרות ומחזקות את הקשר של האדם עם הבורא. ואם לא הקשר שלו חלש מאוד.
16:26 - למה העולם הרוחני לא שייך לאדם חילוני? כל פחד שיש בעולם זה שליח מאת הבורא.
17:23 - אחיי היקרים יש תכלית לחיים, יש מטרה, אם אדם יעזוב את העולם אז העולם זה לא התכלית ואם יש חיים לאחר המוות יש תכלית אבל התכלית המטרה של החיים זה להגיע לנצח ואוי לבושה והחרטה שאדם יגיע לעולם האמת וישאלו אותו מה עשית?
18:41 - עיקר השלימות של האדם זה תיקון האישיות שלו המידות שלו. שים לב מה עושה הרוע בעולם למה?
19:25 - אדם סובל מתוך מה שאצלו מקולקל לא המציאות הרוחנית.
20:05 - אילו היינו מקיימים ואהבת לרעך כמוך לא היינו צריכים בתי משפט! אדם צריך לדעת שהכל מעשה אלוקי.
21:23 - העונש הגדול ביותר לאדם שהוא לא מאמין שהבורא אוהב אותו וכל הפחדים רק כדי לקשור אותו אליו.
22:20 - אור הבורא בעולם הזה מתגלה בחלקיק של אור אלוקי שנקרא אור, כולל התענוגים החומריים.
22:51 - צדיק נולד צדיק? ועמך כולם צדיקים.
24:00 - שבע יפול צדיק וקם. למה הקב"ה מפיל את הצדיק? יש באדם 7 מידות מידת החסד הגבורה רחמים וכו', הצדיק נופל בשבע המידות האלה קודם שהוא עולה, כדי שיבוא אליו האדם עם בעיה הוא ידע להרים אותו להבין אותו לתת לו תקווה לתת לו דרך.
25:21 - כל מה שקורה עכשיו בעולם זה בשביל עם ישראל. ועם ישראל דרך גילוי ההשגחה עליו אומות העולם יבינו שהבורא לא נמצא רק למעלה. הבורא עולם מחייה את האדם, הוא הדופק של 'היש' באדם.
26:22 - אנחנו נמצאים היום במאבקים אחרונים לפני האור הגדול, גילוי האמת, הגאולה, אל תישן תתעורר!
27:20 - שעות נוספות, קריירה זה עול, זה קנס, תוציא אותו אחי.
28:00 - מה ההבדל בין השקפה רוחנית להשקפה גשמית? ולמה חילונים רואים בנו עבמי"ם?
29:39 - כל מצווה זה יהלום למה לא מרימים? הרב דסלר כותב אדם יודע שימות אבל יש כח שמשכיח זאת ממנו.
30:20 - אדם שאוכל אוכל כשר יאירו לו בשמים, יהיה לו כלים נכונים להשיג את בורא עולם, שכל ישר ורוחניות.
31:12 - העולם עומד להשתנות, אנחנו נמצאים כבר אחרי חצות היום לפני הגאולה.
32:19 - אין יסורים ללא עוון. יש יסורים מכל הסוגים מי שאין לו ייסורים הוא לא יהודי. ומה מוליד אותם אנרגיה שלילית שזה העוונות!
33:39 - בשבת יש מנוחת הנפש. שבת תפילין ועם ישראל זה אות בעולם.
34:30 - למה עם ישראל זה העם שהכי סבל בהיסטוריה?
35:20 - אור של הבורא מתגלה באדם בעולם הזה בצמצום כתענוג, כל העולם מחפש תענוג, אבל המגמה והתכלית זה לא בעולם הזה. החיים עוברים כי גז חיש ונעופה. הכל עובר מהר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה