חקירות ביטוח לאומי

ישראלי 2018

משתמש רשום
לי אמרו שהכסף יועבר מחר לחשבון אבל צריך להביא השלמת מסמכים בחלקם זה מהמעסיק שיבהיר למה היה העלאת שכר בחודשים ספציפיים וכן מה היה אופי העבודה -
האם לאחר שאקבל את הכסף ולא אגיש מסמכים הם יכולים לתבוע אותי לקבל חזרה את כספם?

גיטרה

משתמש מקצוען
מבחינתם הם כותבים כי במידה וימצא משהו שלא מאושר על ידם - הכסף יתבע חזרה.

אצלי הם במת עשו כך, הכניסו כסף לפני הגשת כל המסמכים ואחרי חודשיים(!) הזמינו לחקירה, וחייבו אותי חזרה על כל הסכום :(

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י צילומנציה;n4912193:
בתור מעסיקה- אני עברתי חקירה וגם חלק מהעובדות שלי עברו כזה דבר. בעיקר בגלל ריבוי תלושים ו/או קרבת משפחה.
3המלצות שאוכל לתת לך:
1. כל התלושים שאת תובעת בגינם ביטו"ל- אך ורק אם השכר ניתן בשיק "למוטב בלבד" או עדיף יותר בהעברה ישירה לחשבון. מזומן- זה פלונטר.
2. תכיני מראש- הדפס של שעון הנוכחות/ זמני כניסה יציאה לעבודה החתומים ע"י המעסיק- גם זה בטוח ידרש ממך
3. תאספי במהלך העבודה כעין "הוכחות" כתובות על עבודתך - למשל תדפיסי תכתובות מיילים שלך בעבודה, צלמי חוזים או מסמכים שאת חתומה עליהם וכו'- זה יכול לחסוך לך הרבה כאבי ראש אח"כ

כל מילה!
אני גם הגשתי עכשיו מחכה מהם לתשובה נראה אם יחקרו אותי...

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י אהרון1;n4974487:
לי אמרו שהכסף יועבר מחר לחשבון אבל צריך להביא השלמת מסמכים בחלקם זה מהמעסיק שיבהיר למה היה העלאת שכר בחודשים ספציפיים וכן מה היה אופי העבודה -
האם לאחר שאקבל את הכסף ולא אגיש מסמכים הם יכולים לתבוע אותי לקבל חזרה את כספם?

בטח שכן.הם כנראה מחוייביםם תוך תקופה מסויימת להעביר כסף מבחינה חוקית.אבל זה לא מונע מהם לדרוש עוד מסמכי

חיימיענקל

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
לא עלינו ולא עליכם במשפחתינו הרחבה כמה עברו חקירות והיו כמה שעברו כמה פעמיים בלידה אחת
ויש כלל מאוד גדול
הכל תלוי באישה בטבע שלה אחת האחיות שלי הגיע ורק כל הזמן צעקות והיא קיבלה הכי מהר את הכסף יש כלל בחיים תראו להם שאתם לא מפחדים וזה כסף שלכם ואם הם לא נותנים הם לכם את זה אז הם גנבים רק עם הגישה הזאת מצליחים עליהם
זה רק עם הכל תקין ויש הוכחות על הכל רק לביטוח לאומי החליטו להתעלל קצת כי היה תקופה שכל המדינה גילו שבמקום הזה אפשר לגנוב
לסיכום עם הכל תקין והכל הלך כשורה ויש איזה בעיה קטנה שלא בצדק רק עם איומים וצעקות ראים את הכסף בחשבון

זושא כץ

משתמש מקצוען
הייתם צריכים למלאות דו"ח שעות מפורט על 4 חודשים אחרונים?

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
איך הם יודעים על קירבת משפחה,
נגיד שני אחיות נשואות שלכ"א יש שם משפחה אחר,
האם הם עולים על זה? האם יש להם תוכנה שבודקת או שרק עם בודקים אפשר לעלות ע"ז?

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
אני באמצע תהליך כזה
אעדכן כשיסתיים הכל
{לטובה בעז"ה}

יוסי לוי

משתמש צעיר
גם במקרה שדוחים את התביעה לדמי לידה, ניתן לערער על כך בבית הדין לעבודה. יש יצוג משפטי בעלות של 136 ש"ח מטעם משרד המשפטים.

• תודה
Reactions: 002

ישראלי 2018

משתמש רשום
לי העבירו כסף רק לא לפי החישוב הנכון (השכר הגבוה בתקופה הרלוונטית) וכעת הם רוצים כל מיני מסמכים כדי לאשר את השכר הגבוה.
אין לי מושג האם מה שהעבירו כבר - נמצא בבטחה אצלי , או שגם זה יוטל בספק כאשר לא אמציא את כל המסמכים שהם מבקשים.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
בדרכ אם הם חושדים שיש משהו לאנ נכון למשל בגובה השכר הם מעבירים רק את הסכום שהם יודעים ובטוחים עליו

למשל אצלי הם העבירו את הסכום הבסיסי שהיה בכל השנה האחרונה
ודרשו הסבר על התוספת שקיבלתי בחצי שנה האחרונה

ישראלי 2018

משתמש רשום
השאלה היא מה קרה כאשר לא העברתם את ההוכחות שהם ביקשו -
האם גם הסכום הבסיסי בוטל והתבקשתם להחזירו או שזה נשאר .
ורק הסכומים הגבוהים לא נלקחו בחשבון?

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
השאלה היא אם יש להם ספק על הסכום שכבר שולם
תלוי מאוד מה המקרה
אם זה תלושים שרק בחצי שנה האחרונה הועלו ולכן הסכום הנוסף חשוד
או תלוש שחשוד כמפוברק כולו

סכום שברור שעבדו
וזה כרגיל
משולם ולא נלקח חזרה

ישראלי 2018

משתמש רשום
תודה
על המידע.
מדובר על העלאה בתקופה האחרונה בלבד ושם מוקד הבעייה מבחינתם

מירי חן

משתמש פעיל
אם יראו הפרש של 1000 ש"ח בשלושה חודשים אחרונים האם יעשו בעיות???(הבוס לא קרוב משפחה)

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
הגיוני שכן
יבקשו הסבר + שעות נוכחות
+ מכתב מהמעסיק

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ח

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַגִּתִּית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אֲדֹנֵינוּ מָה אַדִּיר שִׁמְךָ בְּכָל הָאָרֶץ אֲשֶׁר תְּנָה הוֹדְךָ עַל הַשָּׁמָיִם:ג מִפִּי עוֹלְלִים וְיֹנְקִים יִסַּדְתָּ עֹז לְמַעַן צוֹרְרֶיךָ לְהַשְׁבִּית אוֹיֵב וּמִתְנַקֵּם:ד כִּי אֶרְאֶה שָׁמֶיךָ מַעֲשֵׂי אֶצְבְּעֹתֶיךָ יָרֵחַ וְכוֹכָבִים אֲשֶׁר כּוֹנָנְתָּה:ה מָה אֱנוֹשׁ כִּי תִזְכְּרֶנּוּ וּבֶן אָדָם כִּי תִפְקְדֶנּוּ:ו וַתְּחַסְּרֵהוּ מְּעַט מֵאֱלֹהִים וְכָבוֹד וְהָדָר תְּעַטְּרֵהוּ:ז תַּמְשִׁילֵהוּ בְּמַעֲשֵׂי יָדֶיךָ כֹּל שַׁתָּה תַחַת רַגְלָיו:ח צֹנֶה וַאֲלָפִים כֻּלָּם וְגַם בַּהֲמוֹת שָׂדָי:ט צִפּוֹר שָׁמַיִם וּדְגֵי הַיָּם עֹבֵר אָרְחוֹת יַמִּים:י יְהוָה אֲדֹנֵינוּ מָה אַדִּיר שִׁמְךָ בְּכָל הָאָרֶץ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה