דרוש מידע חצי חצי

הדבש והעוקץ

משתמש מקצוען
מותר לאדם לערוך את שיקוליו , אבל לכתוב אותם ככה במין קלילות כזו, משל לא מדברים פה על אנשים בשר ואדם שעשויים לקרוא על סיווגם הנמוך בעיני אי מי, סיווג שגם שם דגש גדול על חלק מהמכלול שהוא הם - על כך נזעקתי.
אוקי
אז דבר ראשון התנצלותי למי שלא הבין נכונה את דברי,
וכל כולי הערכה לאנשים עם אתגרים מאחוריהם שמתמודדים עמם בגבורה
ובינינו הם אנשים הרבה יותר מחושלים ובנויים מאשר כל מיני ילדי שמנת שלא טעמו טעם מאמץ או קושי.
לא התכוונתי חלילה לזלזל ולא להתעלם מהמכלול של הבנ"א.
אבל
ושוב אבל
מה לעשות?? אנחנו בני אדם, מושפעים מהרחוב, מושפעים מסטיגמות,
ובעולם שלנו (שהוא עולם השקר להזכירך) בשוק השידוכים סכרת גמגום ושות' נחשבים לחסרונות.
ואדם המתחתן עם כזו בחורה הווי אומר אחת משתי האפשרויות הבאות:
א. יש לי גם איזו שהיא סיבה שבגללה אני מתפשר.
ב. אני בנ"א עם עקרונות חזקים, לא שם ליבי לסביבה, ולא מזיז לי מה העולם יחשוב עלי, מבחינתי מצאתי את מה שחיפשתי ואני מתעלם מהרקע הפחות חלק.
ומה לעשות שנדירים בעולמנו אנשים מסוג תשובה ב?????
זו היתה כוונתי ואני מתנצלת מכל מי שפירש את דברי בצורה שונה משהתכוונתי, ומצטערת מאד אם פגעתי ברגשותיו של אי מי.
@ארבע

Revi-רוי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ואצל החילונים נשואי תערובת זה די שכיח
נישואי תערובת?! משמע מדובר בגויים
ואנחנו במשפחה מאוד מעורבבים
וילדי פחות אוהבים את הצד האשכנזי במשפחה , יותר מעניין להם הצד השני
לא מבינה מה מחזיקים מעדה כלשהי
כאילו בחרתי אותה
כששומעים שאני חצי אשכנזיה איזה שריקה אני שומעת של התפעלות
אפשר לחשוב שעבדתי על זה ' או עשיתי לזה משהו
ב"ה שאנחנו לא גדלנו לתוך חשיבה קופסתית ומרובעת
אני ממש מרחמת על התקועים אי שם בבריאת העולם ( שאגב היו בבחינת ספרדים)

tzivya7

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לרוב זה בא על חשבון איכות מנסיון

אז מניסיוני אני יכולה לומר לך על בחורים/בחורות אשכנזי לגמרי ללא שום בעיות
שהתחתנו עם בני זוג חצי חצי (ממשפחות מצוינות !!),
יש משפחות שלא ראו צורך לפסול הצעה רק כי הם חצי חצי
יש כאלה !! ואני מקווה שזה לא נדיר.

שירה:)

משתמש מקצוען
גם הרבה ספרדים שלמים לא ירצו חצי חצי...
לא צריך תמיד לספור את החצאים והרבעים והשלישים! זה קשור בסוג המשפחה והמנהגים ולא בשורשים העתיקים
אצל רוב הספרדים, ברגע שזאת האמא אשכנזיה, זה ממש לא מעניין אף אחד.

נוגט1

משתמש פעיל
דווקא לאחרונה שמעתי על כמה ממאור התלמוד...
ורציני, יש המון חצי חצי, מפוזרים בכל הישיבות, לדעתי הכי יעיל זה להיות בקשר עם משפחה וותיקה של חצי חצי שיש להם גם משהיא על הפרק ולקבל שמות, מנסיון שלי חיתנו במשפחה בינתיים כבר למעלה מ10 ילדים בליעה"ר, ותמיד שיש משהוא על הפרק , כל אחד בסביבה שמכיר חצי חצי היה זורק להורים שלי את השם, בלי קשר להתאמה...ובאמת ההורים שלי ניסו בזמנו להעביר הצעות רלוונטיות למחותנים
לא מכירה עוד משפחה חצי חצי עם ילדים בגיל שלי

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
לא מכירה עוד משפחה חצי חצי עם ילדים בגיל שלי
אז רבע-רבע-רבע-רבע. כלומר, ילדים של חצי-חצי. בשידוכים הם נקראים חצי חצי, זה לא מום עובר ;)
אני מכירה כמה עשרות ילדים כאלו.

אבל ברצינות, יש לי מאגר נחמד של מועמדים כאלו לשידוכים, ואשמח מאד להרחיב אותו.
elishlomo20222 @ gmail.com

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אני חצי חצי ואשתי חצי חצי והכול טוב ומושלם, לא הייתה לי בעיה בשידוכים וזה מעולם לא הפריע לאף אחד.
אבל אני מהצד הספרדי של התופעה, וכנראה זה שונה.
אני חושב שצריך לחשוב היטב איך הגענו למציאות הזויה של אנשים שנפסלים רק בגלל שהמטוס של סבא שלהם הגיע ממזרח ולא ממערב. זו אחת התופעות הכי חסרות היגיון שקיימות בציבור החרדי.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
כי אשכנזי שלם לא ירצה חצי חצי
ומה עם ספרדי שלם? יש המון בחורי ישיבות ספרדים איכותיים שלומדים בישיבות אשכנזיות ורואים את עצמם כאשכנזים (לא אוהב את התופעה אבל היא קיימת) ובשבילם חצי-חצי זה לא חיסרון אלא מעלה.

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
ומה עם ספרדי שלם? יש המון בחורי ישיבות ספרדים איכותיים שלומדים בישיבות אשכנזיות ורואים את עצמם כאשכנזים (לא אוהב את התופעה אבל היא קיימת) ובשבילם חצי-חצי זה לא חיסרון אלא מעלה.
איך הם נוהגים?
אני אשמח לקבל למאגר שלי גם משוכנזים (כולל מנהגים. לא רק סגנון).
או במילים אחרות כל מי שמגדיר את עצמו חרדי ליטאי אבל הוא לא הארד-קור... (חצי חצי, רבעים, משתכנזים, בעלי תשובה.)

בנוסף, פנו אליי גם אשכנזים שלמים שלא אכפת להם חצי חצי, אם בגלל שהם זורמים ואם בגלל שיש להם רקע משפחתי שגורם להם להרחיב את האופציות.

מדגישה שמדובר ברשימות נפרדות, ואני בד"כ לא מציעה משתכנז לחצי חצי וכד'.
הקמתי את המאגר בשביל חצי חצי רגיל שהאבא אשכנזי, ולאחר שפנו גם אלו - רשמתי גם אותם.

עוד הבהרה: המאגר הוא אישי ופרטי ולא מסחרי והוקם למען מטרה פעוטה ובלתי יומרנית - להציע הצעות מתאימות בס"ד, ויש לי ניסיון בשדכנות.
בעת הצורך העברתי או קיבלתי מידע משדכנית פרטית אחרת להשלמת רעיונות.

שיהיה בשמחות,
elishlomo20222 @ gmail.com

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה