חסימת מחשב לאינטרנט, חייב רשת ביתית.

• פותח הנושא dLive
  • פורסם בתאריך

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מדובר במוסד שבו עובדים מתנדבים, ונוצר צורך לחסום מחשבים מסויימים מחיבור לאינטרנט.
המחשבים הם באותו חדר ומחוברים כולם ברשת ביתית + מדפסת.
יש בחדר מחשב אחד שחייב חיבור לאינטרנט, וגם חייב להיות מחובר למדפסת.
במצב הקיים כל המחשבים מחוברים. נסיונות חסימה שונים לא היו יעילים (תוכנת נתיב, חסימת דפדפן). זה מצב קצת הזוי שצריך לחסום מישהו ספציפי. וד"ל.
מישהו יכול להציע משהו שיחסום כל מחשב בעצמו מחיבור (מלבד מחשב אחד שנעול), אבל לא תפריע לרשת הפנימית?
נ.ב. החסימה צריכה להיות קצת מסובכת, אבל לא מאד.

IE

משתמש צעיר
עימוד ספרים
אולי נטפרי דרך VPN (יש בחברת RL תמורת 25ש"ח בחודש) וכמובן תוכנת WIFREE ואז הוא לא יכול לגלוש רק דרך נטפרי ולו יהיה עבור זה הVPN ושאר המשרד ימשיך הכל כמו עד עכשיו ללא שום שיניו

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י IE;2180962:
אולי נטפרי דרך VPN (יש בחברת RL תמורת 25ש"ח בחודש) וכמובן תוכנת WIFREE ואז הוא לא יכול לגלוש רק דרך נטפרי ולו יהיה עבור זה הVPN ושאר המשרד ימשיך הכל כמו עד עכשיו ללא שום שיניו

הבעיה (בעצם לא כ"כ בעיה...) שכל המשרד הוא על רשת נטפרי.

IE

משתמש צעיר
עימוד ספרים
אז תעשה לו חשבון נפרד ותגדיר לו רשימה של אתרים פתוחים ולא יהיה לו הסיסמה ושלום על ישראל
חשבתי כבר שהוא גולש...... אם מדובר בנטפרי מה כל הבלגן??

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י IE;2180982:
אז תעשה לו חשבון נפרד ותגדיר לו רשימה של אתרים פתוחים ולא יהיה לו הסיסמה ושלום על ישראל
חשבתי כבר שהוא גולש...... אם מדובר בנטפרי מה כל הבלגן??

זה רשת אחת. אי אפשר לעשות חשבון נפרד. יש עוד הרבה מחשבים על זה.
אני צריך פתרונות ברמת המחשב. תוכנה/קובץ/פקודה שתחסום את החיבור לחלוטין בצורה שמשתמש מתחיל לא יוכל לפצח. ושוב, שעדיין תעבוד הרשת הפנימית.

ובנוגע לגלישה, במחשב המדובר לא אמור להיות חיבור כלל, רק בגלל המחשב השני יש חיבור לרשת.
זה לא משנה לאן גולשים. המוסד לא יכול להרשות לעובדים לגלוש בצורה חופשית (גם אם הם מתנדבים). במיוחד במצב הנוכחי שהמחשב המדובר חסום לגלישה והם התחילו להשתלט על מחשבים אחרים ברחבי המוסד (אני לא יכול לפרט ממש, אבל מדובר בסיפור ממש הזוי - כך שצריך לעצור א"ז לפני שזה ממשיך הלאה...). מדובר במקום שאין לו בעל בית סמכותי שיעיף את ה"מתנדבים" האלו.
יש להם גישה רק לחדר ספציפי שבו צריך לחסום את החיבור בכל המחשבים מלבד אחד שהוא פרטי ונעול.

qwerrrewq

משתמש מקצוען
אם אתה צריך שהרשת תתקיים מבחינת הרשת הביתית וההדפסה, ומאידך שהגישהמלגלישה תהיה חסומה, תחסום בחומת האש של ווינדוס את פורט 80 לכל הכניסות והיציאות. או לפחות ליציאות.

זה ימנע גלישה.
אם אתה רוצה למנוע השתחטות מרחוק תחסום גם את פורט 443

5566brs

משתמש מקצוען
D I G I T A L
יש את התוכנה של ועדת הרבנים לביצור חומות הדת שחוסמת לגמרי.
אפשר לחסום שירותי dns ושירותים נוספים שקשורים רק לרשת חיצונית.. כל טכנאי יכול עם כמה טכניקות (בפרטי)

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י qwerrrewq;2181053:
אם אתה צריך שהרשת תתקיים מבחינת הרשת הביתית וההדפסה, ומאידך שהגישהמלגלישה תהיה חסומה, תחסום בחומת האש של ווינדוס את פורט 80 לכל הכניסות והיציאות. או לפחות ליציאות.

זה ימנע גלישה.

הייתי שמח אם תוכל להסביר, אין לי ניסיון בחומת האש.
אני חושב שעדיף בפרטי. תודה.

asf

משתמש פעיל
שנה השרת DNS למשהו שלא קיים, זה אמור לחסום האינטרנט ולא הרשת.

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
יש את תוכנת inet או את K9, הן חוסמות רק את המחשב ורק את האינטרנט (לא את הרשת הפנימית).

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
למה שלא תתקינו לו על המחשב את תוכנת wifree של נטפרי?

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י asf;2181484:
שנה השרת DNS למשהו שלא קיים, זה אמור לחסום האינטרנט ולא הרשת.

אני מכיר את המושג, אבל ממש לא יודע איזה שרת זה בפועל ואיך/איפה משנים אותו.
אשמח אם תוכל להסביר לי (WIN7).

חיפשתי קצת על זה. אי אפשר פשוט לשנות ל"קבל כתובות שרת DNS באופן אוטומטי"?
זה מדי פשוט בשביל מי שאני צריך לחסום.

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י qwerrrewq;2181053:

זה ימנע גלישה.

יש אפשרות לחסום השתלטות מרחוק רק לצד אחד?
כלומר שהמחשב לא יוכל להשתלט אלא רק להישלט?
או שכניסה ויציאה זה בעצם העברת נתונים "הלוך-חזור" בין המשתלט והנשלט.

asf

משתמש פעיל
נכתב ע"י dLive;2181532:
אני מכיר את המושג, אבל ממש לא יודע איזה שרת זה בפועל ואיך/איפה משנים אותו.
אשמח אם תוכל להסביר לי (WIN7).

חיפשתי קצת על זה. אי אפשר פשוט לשנות ל"קבל כתובות שרת DNS באופן אוטומטי"?
זה מדי פשוט בשביל מי שאני צריך לחסום.

לשנות הDNS צריכים הרשאות מנהל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה