פונט חסיד חב"ד חולל מהפכה בתחום ניקוד 'טעמי המקרא'

פרילאנס

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
ר' יואל גאנזבורג, אברך חב"די צעיר מירושלים (שזכה בילדותו לבקר מידי שבוע את הרבנית חיה-מושקא ע"ה), פיתח לאחרונה תוכנת מחשב ייחודית לניקוד 'טעמי המקרא', כך נודע ל-COL ■ התוכנה החדשה והמיוחדת, תאפשר למדפיסים והמוציאים-לאור להשתמש בכל פונט שירצו ל'טעמי המקרא', דבר שהיה מוגבל עד-כה ■ בין הלקוחות הראשונים שרכשו את התוכנה: מחלקת הרבנות בצה"ל ■ ויש לו גם פיתרון מקורי נגד העתקת התוכנה
8872187_8043591.gif
לסיפור המלא

מאת חיים ברון, כתב COL

ר' יואל גאנזבורג, אברך חב"די צעיר מירושלים, פיתח לאחרונה תוכנת מחשב ייחודית לניקוד 'טעמי המקרא', כך נודע ל-COL. התוכנה החדשה והמיוחדת, תאפשר למדפיסים והמוציאים-לאור להשתמש בכל פונט שירצו ל'טעמי המקרא', דבר שהיה מוגבל עד-כה.

"מדובר בפריצת-דרך בתחום הניקוד והוספת 'טעמי המקרא' לטקסטים תורניים כמו בתהילים וחומש", אומר ל-COL ר' יואל, מתכנת מוכשר שזכה לבקר בילדותו בכל שבוע אצל הרבנית חיה-מושקא ע"ה, רעייתו של הרבי.

לדבריו, "עם עד-עתה המוציאים-לאור היו מוגבלים בעבודתם לתוכנה יחידה בשוק ('תג') המוגבלת לפונט יחיד ומצריכה ידע נרחב בתיכנות (דבר שאילץ להשתמש בגופן ישן ולא תמיד נוח לקריאה, במיוחד בתחום ההוצאות-לאור התורניות, בה ההקפדה על כתב נוח וקריא היא כפולה) הרי שמעתה יוכלו להשתמש בכל פונט שיחפצו".

ל-COL נמסר, כי בין הלקוחות שכבר הזמינו את התוכנה המיוחדת, הם צה"ל (מחלקת הרבנות) ובית-חב"ד בקליפורניה בראשות הרב שלמה קונין שהדפיס את חומש דברים בתרגום לאנגלית (בהוצאת 'קה"ת').

בכדי למנוע שכפול התוכנה והעתקה ולנוחות מירבית, החליט ר' יואל שכל לקוח שירצה להשתמש בתוכנה החדשה - יצטרך בסך-הכל לבחור את הפונט המבוקש ולשלוח אותו אליו. לאחר-מכן יקבל הלקוח את הפונט חזרה כשהוא מתוכנת מחדש לניקוד 'טעמי המקרא'.

יש לציין, כי הפונט המתוכנת ניתן לתפעול בכל תוכנה בה משתמשים לטקסט (וורד, פוטו-שופ וכדומה).​

לקוח מwww.col.org.il

מי יכול להוסיף פרטים?

א

אליהו פריד

אורח
היום כבר ניתן להוסיף טעמי מקרא גם בלי תוכנה.
מסטרפונט הראו לי דוגמאות של טקסט עם ניקוד וטעמי מקרא מדוייקים בפורמט אופן טייפ
הפיתוח של טכנולוגיית האופן טייפ, פותרת את כל הבעיות בטיפוגרפיה העברית.

פרילאנס

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
ככל הידוע לי הוא עושה את זה בעזרת תוכנת volt של חברת מיקרוסופט
ניסתי לחפש את התוכנה הנ"ל אך לא מצאתי לא לקניה ולא להורדה האם מישהוא יכול לעזור בזה?

תג

מנהל קהילת המעמדים
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
כנראה שהוא לא מכיר את תוכנת תג, ללקוחות תג אין צורך בידע בתיכנות, כמו"כ ניתן להשתמש בטעמי מקרא לכל פונט.

PsGrasper

משתמש רשום
יש לי וולט (3 מ"ב). צריך להשתתף בפורומים של הטיפוגרפיה של מיקרוסופט על מנת לקבל אותו.
אבל אין תועלת לכם אלא לחברה שיודעים לסגור פונטים בפונטוגרפר או פונטלאב, הואיל וולט רק פותח קובץ פונט קיים, הוא לא מייצר אותו. הווי אומר, שאחרי שתכנתת את הפונט, פותחים אותו בוולט על מנת למקם ולהגדיר לו ליגיטורות, ניקוד, אותיות חליפיות, טעמי מקרא וכו'.

אבל למי שרוצה אותו בכול אופן, שישלח לי הודעה בפרטי.
אגב(אין לו מדריכים, חייבים להשתתף בפורומים (פורומים סגורים וקשה מאוד להתקבל)על מנת ללמוד איך עובדים איתו.

MענדיM

משתמש פעיל
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
האברך הזה, מהכירות אישית איתו, גאון ענק בתחום המחשבים והטכנולוגיה.

הוא לא אחראי על חוסר הידיעה של הכתב.

PsGrasper

משתמש רשום
אם אתה מכיר אותו אישית, אולי תמסור לי כתובת אי-מייל שלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה