חיסון שעלת

שירושבח

משתמש פעיל
אז השתכענתי בחשיבות ועשיתי לראשונה אחרי שהריונות קודמים לא התחסנתי
החיסון עצמו לא היה מורגש אבל כבר יומיים כאב בכל האזור, נפיחות במקום ותחושה של כבדות וכאב בכל היד
זה נורמלי?? כמה זמן זה ככה??
נורמלי מאד
כשבוע

sara s1

משתמש מקצוען
האם חייב לעשות אותו?(כבר עברתי בשנים האחרונות 3 לידות ולא עשיתי אותו),
האם מישהי יודעת מה החשיבות שלו/ מה ההשלכות אם לא עושים אותו??
וכמה הוא כואב תו"כ ואח"כ??
תודה מראש לעונות.
חשוב מאוד.
עשיתי בכל ההריונות.
לאחרונה היו מקרים של סיבוכים.
חשוב לציין שגם אם לתינוק לא קורה כלום מהשעלת, הלחץ של מי שלא התחסנה הוא נןראי כשהילד משתעל עד שמכחיל חלילה וכו.

כשבתי נולדה והייתה התפרצות שעלת כל שיעול שלה הקפיץ אותי עד שנזכרתי שהתחסנתי…

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
חשוב מאוד.
עשיתי בכל ההריונות.
חשוב לציין שגם אם לתינוק לא קורה כלום מהשעלת, הלחץ של מי שלא התחסנה הוא נןראי כשהילד משתעל עד שמכחיל חלילה וכו.

החיסון מגן לתקופה ממש קצרה
גם ככה מחסנים את התינוק שוב בגיל חודשיים

sara s1

משתמש מקצוען
החיסון מגן לתקופה ממש קצרה
גם ככה מחסנים את התינוק שוב בגיל חודשיים
א. הסיכון העיקרי זה בדיוק בחודשיים האלה. כשהוא בבית חולים/טיפת חלב וכו.
ב. החיסון הראשון שהתינוק מקבל בגיל חודשיים עוד לא מגן עליו, החיסון השני מגן עליו כמעט מושלם ורק אחרי השלישי והרביעי בגיל שנה הוא מחוסן.
עד אז כל ההגנה שלו זה מחיסון האם בהריון! חבל להטעות!

976חני

משתמש מקצוען
אז השתכענתי בחשיבות ועשיתי לראשונה אחרי שהריונות קודמים לא התחסנתי
החיסון עצמו לא היה מורגש אבל כבר יומיים כאב בכל האזור, נפיחות במקום ותחושה של כבדות וכאב בכל היד
זה נורמלי?? כמה זמן זה ככה??
זה נורמלי, ולהקלה על המקום אפשר להניח קומפרסים חמים
תרגישי טוב

חמג

משתמש מקצוען
חשוב מאוד.
עשיתי בכל ההריונות.

אויששש תיגת אותי על שאלה מ2016.. חח
עשיתי מאז כבר כמה חיסוני שעלת;)

Chaya Fack

משתמש רשום
אתן לא מבינות כמה חשוב להתחסן!!!!!
אני חוסנתי והילד שלי קיבל שעלת בגיל חודש וחצי. זו מחלה קשה ונוראית לתינוק כ"כ קטן שלא לדבר על הסיכונים והסיבוכים שעלולים לקרות ממנה והרופא אמר לנו בפרוש שהוא קיבל את זה יחסית בקלות כי הייתי מחוסנת. (זה היה נחשב שהוא קיבל את זה בצורה קלה יחסית לתינוקים ועדין הוא חווה את זה בצורה ממש ממש לא פשוטה. ממש יצאנו מזה בניסים

gpt

משתמש פעיל
@ללי.ללי מה הקטע?
את תקחי את האחריות אם מישהי לא תתחסן כתוצאה מדברייך ואחרי זה הילד שלה ח"ו יידבק?
חברה שלי לא התחסנה, התינוקת נדבקה בגיל שבועיים והיתה מאושפזת בטיפול נמרץ בסכנת חים!
זאת מחלה נוראית ממש ...
היו לאחרונה הרבה מקרים של שעלת, חלקם הסתימו במוות (רובם במגזר של הבני דודים... אז פחות מדובר)
החיסון הזה חשוב והסיכון היחידי שלו הוא בערך כאב ביד...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה